avenis
Komentáře

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni
 • 90%
  0
  0
  8. 12. 2022
  Zátopek (2021)

  Musím uznat, že je to fakt dobré. A vůbec se nedivím, že Dana Zátopková šest let váhala, než dala svolení k natočení filmu. Jde to až na dřeň. Zátopek je obrazně i fyzicky vysvléknut do naha a každému je jasné, že to s ním nebylo snadné. Každá genialita musí být vyvážena něčím jiným...
  Krásný film s propracovanými dobovými scenériemi, kostýmy, účesy a vším. Všechna ocenění si film plně zaslouží. A možná i víc.

 • 65%
  0
  0
  7. 12. 2022

  Clouseau byl Francouz v Anglii. Boulin však není Angličan ve Francii...
  No, nevěděla jsem, do čeho jdu a tak zjištění, že jde o jakýsi plagiát Růžového pantera, mě poněkud zchladil. Christianovi Clavierovi rozhodně sluší víc postava otce Clauda Verneuila, který se potýká s multikulti zeti...
  Možná filmu neprospěl český dabing. Možná v originále a s titulky by to vyznělo víc vtipně. Kdoví.

 • 60%
  0
  0
  7. 12. 2022
  Waldo (2021)

  Tak nevím... ve srovnání s předchozím filmem, co jsem právě hodnotila, je to o poznání lepší, ale žádná hitparáda to taky není. Najdou se lepší i horší místa, celek koukatelný, ale... :)

  • Mel Gibson se shakespearovským vousem
  • dabing šestileté holčičky dospělou ženou
 • 10%
  0
  0
  6. 12. 2022

  Tohle už snad ani není "béčko". To je prostě hrůza. Z kdysi hvězdného Sylvestera je podivná kreatura a jeho postava půsoví jako jedno velké cameo křížené s parodií sebe sama. Děj by nebyl zase tak špatný, ale musel by ho režijně uchopit někdo jiný a s jinými herci.

 • 50%
  0
  0
  5. 12. 2022

  S hodnocením zůstávám na středu. Natočené je to dobře, ale pocit z filmu není buhvíjak dobrý. Já tomu finančnictví prostě nerozumím. Honba za mamonem prostřednictvím podvodů... kokain, luxus, bohatství... pád. Ale co mi asi vadilo nejvíc, já jsem ty kluky od sebe skoro nerozeznala. Stejný typ, stejný účes, stejné vystupování. Nechci se na to už nikdy dívat.

 • 40%
  0
  0
  5. 12. 2022
  Bandolero! (1968)

  Western prostředních kvalit. Chybí tu indiáni, jen se o nich hovoří a ty špatné představuje horda zlotřilých mexikánů, kteří ani nemají zádné pořádné dialogy. Jen střílejí, olupují a až na jednoho jsou představováni kaskadéry, co umí padat z koně. Děj balancuje mezi komediální a vážnou polohou a ničím nevybočuje ze šablony obvyklého westernu. Vyloupení banky, zatčení, poprava (mimochodem to jediné stojí za pozornost), prchání a pronásledování, střílečka, vyznání, the end. A mezi tím jsou nemožně natupírované vlasy Raquel Welch.

 • Stroboskopické efekty a naprosto odlidštěné vztahy s pachem čerstvé krve. No fuj. S takovou "historickou" odporností jděte v temná místa, Australani. Všechno je vyprávěno jaksi útržkovitě, chybí návaznost a už toto samo o sobě navozuje takový nepěkný, ...ano, ošklivá věc. Rodina žijící jako tlupa bezdomovců "vyprodukuje" asociálního syna a ten zprvu z donucení, později už vědomě páchá zlo. Nechybí prvek naznačené homosexuality a spousta naznačeného sexu prostého vší romatniky. Je to surové a syrové, zběsilé a zvrácené, hnusné.
  Jediné, co stojí za pozornost, je výtvarné zpracování závěrečných titulků.

 • 70%
  0
  0
  3. 12. 2022
  Tajemství (1974)

  Velmi depresivní. Film je asi velmi oceňovaný, ale na mě působil nepříjemně pro ten tlak, který všichni pociťují. Prostě lidi jsou na sebe zlí. S výjimkou Noireta a Jobertové.
  (12.8.2019)

 • 50%
  0
  0
  3. 12. 2022

  Satirická pohádka nebo pohádková satira? Obzvláště dnes byly hlášky vypečené. Daně nám rostou a množí se úplně stejně jako v této pohádce. Že oni si to politici pouštějí na grémiích?
  Vilma Cibulková, ať hraje, co hraje, vlastně nehraje. Ona prostě JE. A vždycky výborná.
  Kostýmy se mi moooc líbily.
  Ze zbytku pohádky nejsem na větvi, ale v podstatě se mi líbila. Jediné, co mi vadilo, byl neustálý žvanec v ústech urozeně připitomělého prince.
  (29.12.2012)

 • 40%
  0
  0
  3. 12. 2022

  Film se sice tváří jako seriózní dobrodružné dílo, ale od příchodu seržanta Gentryho se nelze ubránit dojmu, že jde o parodii, v lepším případě o lehčí horůrek pro větší děti. Celou dobu jsem nad pletením, díky němuž jsem čas u filmu neodepsala jako ztracený, přemýšlela, odkud tu Avu znám. Až s titulky mi došlo, že se dívám na někdejší Gabrielu ze seriálu Xena.Škoda, že jí zde scénář nepřidělil do ruky meč nebo aspoň hůl, mohlo to být koukatelnější.
  (21.10.2013)

 • 50%
  0
  0
  3. 12. 2022
  Tajnosti (2007)

  ART! ... to musí být jedině Art. Tohle slovo pro mě znamená (v souvislosti s filmem), že cokoliv, co normální člověk považuje za bláznivé, je v tomto případě obdivuhodně krásné, hodno zamyšlení a prostě... tomu vy nerozumíte...:)
  Já nevím, filmové školy nemám, ale když mám co dělat, abych dialogům rozuměla, protože herci "šuchlají" a sotva otvírají hubu, dost mě to se*e. Ivu Bittovou mám ráda, je to brňanda jako já, ale tady se mi na ní líbilo jen to bleděmodré oblečení. Rodena bych shodila z přídě toho jeho lodního baráku. A zbytek lidí... no, dobře, dyť sou to Pražácííí...
  Ale vážně, žena má vědět, co chce. Tímto filmem Alice Nellis ženám moc nepomohla. Sama je totiž taková rozháraná a její filmy podle toho vypadají.
  (4.11.2020)

 • 50%
  0
  0
  3. 12. 2022

  Podle úrovně zpracování těch potvor bych soudila na maximálně osmdesátá léta, ale ono je to už z tohoto stoletííí! Jenže on je to televizní film, tak jim ta zvířata odpouštím. Dětem do 10 let se to bude líbit.
  (3.6.2021)

 • 60%
  0
  0
  3. 12. 2022

  Asi jsem od příběhu očekávala víc. Větší zápletku, lepší překvapení, více drama... nevím. V podstatě to není špatný film, ale subjektivně se mi nelíbí. Dodívala jsem se z principu a také proto, že mám ráda britské prostředí. Podruhé už ne.
  (4.4.2018)

 • 90%
  0
  0
  3. 12. 2022

  Nooo, tak to bylo přísný... Tom Ripley, nesympatický a politováníhodný zároveň. Člověk ho chápe a fandí mu, ale přece morálka, ne? Postupně ani nemáme šajna, kdo je vlastně ten hodnej a kdo zlej. Hromada bohatejch šmejdů, tak co vlastně... komu vadí pár mrtvolek? Jde přece o místo na slunci. A to chce každý.
  (4.3.2020)

 • 100%
  0
  0
  3. 12. 2022

  Z tohoto filmu až mrazí. Po necelých čtyřiceti letech to tady máme taky. "Oblékáte se podle televize, jíte podle televize, vychováváte děti podle televize, dokonce i myslíte podle televize. Tohle je masové šílenství..." Ať žije Láďa Hruška a jeho laciná kuchařka. Tento film by mělo vidět více lidí. Herecké výkony jsou přesvědčivé a ačkoliv z filmu je spíš úzko, mohl by leckomu otevřít oči.
  (14.12.2014)

 • 100%
  0
  0
  3. 12. 2022

  Sergio Leone rozšlapal svůj šuplík s cedulkou "Westerny". Tato čtyřhodinová sága patří na mém žebříčku k absolutním špičkám všeho, co bylo ve světové kinematografii natočeno. A to se psal rok 1984!! Zcela srovnatelný film s dnešními digitálně pořízenými filmy, které se neobejdou bez zeleného pozadí. Kdo si chce děj vychutnat a porozumět mu, musí se do něj ponořit. Pak je vše jasné, pochopitelné a mrazivě krásné. Okouzlila mne mladinká Elizabeth McGovern, zcela přesvědčivá ve všech situacích.
  Ke konci mi sdrce bušilo jak o závod, nevěda, který z nich ten střet přežije. Prostě paráda.
  (4.6.2019)

 • 30%
  0
  0
  3. 12. 2022

  Takové puzzle z ukradených kousků jiných filmů, zarámované bezbřehou prostoduchostí všech zúčastněných. Jak mám Pravou blondýnku docela ráda, tak tady je Reese odpudivě ufrázovaná a naivní až to bolí... Ale která z nás by nechtěla, aby se o ni rvali takoví dva svalovci? (Já ne, ani jeden se mi nelíbí...)
  (25.5.2021

 • 80%
  0
  0
  3. 12. 2022
  Toman (2018)

  ...a tak to v politice fungovalo vždy, funguje a fungovat bude... Moc zachutná každému, peníze a majetek se pak hromadí snadněji, důležité je vědět na každého něco a držet se vzájemně za koule...
  Politika mi připomíná dětskou hru do ruky, zvanou fotbal. Kulička se kutálí a je třeba ji nechat propadnout některou z dírek. Která dírka to bude, závisí na obratnosti rukou toho, který právě hru drží.
  Mám ráda filmy o minulosti, tento se mi (přes veškerou hrůznost té doby) líbil.
  (12.2.2021)

 • 40%
  0
  0
  3. 12. 2022

  Bylo? Nebylo? Dávno tomu... balady tohoto typu se mi moc nelíbí. Paradoxně se mi nejvíc líbila postava Zuzky, byla velmi půvabná, s pohyby jako víla. Inu baletní průprava zanechá stopy. Anada se mi moc nelíbila, byť určitě chlapi z ní šíleli a šílí dosud. Luxusní tělo, to ano, ale mdlý pohled. Jánoš, zprvu zdánlivě rovný a férový, ale pak podléhající svým testosteronům...
  A jak to tedy vlastně bylo? Možná opravdu jen sen.
  (1.2.2021)

 • 40%
  0
  0
  3. 12. 2022

  Nénénénénénénénénéné né.... ," chaotický Shea je v tomto filmu ten nejodpudivější herec, co znám. Postavy ve filmu, ty z masa a kostí, se chovají jako z jiné planety. Nebo jsou všichni Američani tak trhlí? Autoboti se mi líbí... docela. Taky bych chtěla takový fáro.
  (2.12.2012)

 • 90%
  0
  0
  3. 12. 2022
  Trhliny (2009)

  Nedávno jsem shlédla film z roku 1969 "Nejlepší léta slečny Jean Brodieové", za který Maggie Smith získala Oscara. Nemohu se ubránit dojmu, že autorka námětu filmu "Trhliny", Sheila Kohler, poněkud vykradla knihu Muriel Sparkové, která vyšla již v roce 1961. Rozdíly tu jsou, samozřejmě. Především učitelka neřeší dilema, zda jít za hlasem srdce a vdát se nebo se opájet pocitem moci a dál vychovávat děvčata. Miss G. však bojuje s démonem podobného druhu. Rozdíl v dalším společném prvku je také markantní. Nově příchozí dívka není koktavá a ušlápnutá Marry McGregor, ale sebevědomá a krásná Fiamma. Jejich osud je však stejný. Také obdivovatelka své učitelky má v obou případech podobné povahové rysy. Zkrátka podobnost "čistě náhodná"? Mám-li zůstat nad věcí, toto zpracování rozhodně není špatné. Eva Green podává vynikající výkon a rozhodně by si zasloužila stejné ocenění jako Maggie Smith před čtyřiceti lety.
  (30.4.2018)

 • 100%
  0
  0
  3. 12. 2022

  Už dlouho jsem neviděla tak dokonale krásnou a příjemnou pohádku. Kde začít? Vizuálně perfektní. Textově zajímavé a libozvučné. Kombinace rýmů, zpěvů i současně znějících, ale nerušivých vsuvek. Dobře zahrané, nikdo se nepitvoří, nepřehrává, všichni artikulují a je jim rozumět. Několik zajímavých nápadů, které tu ještě nebyly. Svěrákuhlířovské písničky, které si bude každý brzo pamatovat. Suma sumárum, tuhle pohádku budu milovat jako "S čerty nejsou žerty." Už se těším na vánoce.
  (17.8.2014)

 • 50%
  0
  0
  3. 12. 2022

  Až ve fázi třetího roku, paradoxně nejvíc tíživé, začal se mi film líbit. Sympatizovat s pošuky typu Ivana Heinze a Jany je pro mě obtížné. Tedy scénář příliš neocením. Obrazové zpracování, to je jiná, v této rovině velká spokojenost. Herecky mě nejvíc zaujal Luboš Kostelný.
  (17.3.2021)

 • 50%
  0
  0
  3. 12. 2022

  Navzdory všem do nebes vynášejícím ódám na tento film, mně se moc nelíbí. Možná je to převratné dílo, možná oplývá vysokou uměleckou hodnotou, ale já z něj mám nepříjemný pocit. Tihle frajírci, co si hrají na Bogarta, tyhle chladné krásky, co neví, jestli se mají vázat nebo ne, dialogy, které často nedávají smysl... Sorry, ale ne, nerezonuje to mnou.
  (15.9.2022)

 • 100%
  0
  0
  3. 12. 2022

  Film jsem viděla už mnohokrát a čím jsem starší, tím víc se mi líbí. Miluju postelovou scénu s Polívkovou a Pechlátem, která je esenci něžného a citlivého porozumení. Baví mě rebelské Noskovy hlášky, Kleplovy výrazy a podšálky Karla a Karla. Rezonuje ve mně nádherná hudba Oskara Petra. Tohle dílko je plné člověčí nedokonalosti a krásy. Pokaždé tam najdu něco nového, s čím se mohu ztotožnit. A když na konci zmizí střecha autobusu za horizontem a David Kraus spustí:"Nevinnááá ..." jen se usmívám a je mi krásně.
  (15.10.2017)

 • 100%
  0
  0
  3. 12. 2022

  S každým dalším shlédnutím (už 3x) se film stává více a více mým oblíbeným. Britský humor je mi blízký a Maggie Smith mám velmi ráda.
  (23.1.2014)

 • 60%
  0
  0
  3. 12. 2022

  Celkem nenáročná lehce úsměvná záležitost. Hezké interiéry, které by chtěl mít kdekdo. Drzost mladé dvojice, která si bezostyšně užívá všeho kolem sebe v domě, který jim nepatří. Ukradený obraz a hlavně ... láska, budoucnost a zase láska.
  Je to moc snadný... jak opakuje vyšetřující inspektor z FBI. Ale pro milovníky Sandry Bullock to není ztracený film. :-)
  (24.11.2018)

 • 10%
  0
  0
  3. 12. 2022
  Utajený (2005)

  Francouzské psychologické filmy potvrzují mou domněnku, že Francouzi jsou divní... Při sledování mě chvílemi napadalo, jestli si režisér nedělá srandu a baví se představou, jak diváci zírají na záběr ulice, kde se nic neděje. Pokud tento depresivní snímek získal uvedená ocenění, pak asi nejsem normální já. Proč jsou oceňována umělecká díla, která místo příjemných pocitů navozují ty nepříjemné??? Pohled na zestárlou Annie Girardotovou je smutný. Osud Alžírského chlapce stejně tak. Dospívající Pierrot je k politování. Zařízení bytu hlavních hrdinů mě děsí. Celý film je prostoupen cimrmanovskýni prvky očekávání a zklamání. Ale přesto jsem ráda, že jsem to viděla. I negativní zážitek je zážitek.
  (19.9.2021)

 • 100%
  0
  0
  3. 12. 2022

  Napínavé od začátku do konce. Výborně natočené, do posledního detailu. Daniel Radcliffe zraje a zraje.
  (2.5.2021)

 • 70%
  0
  0
  3. 12. 2022

  Jak prchavý je život. To mě napadlo, když film došel svého konce. Dva mladí lidé mohli být spolu neskonale šťastni... ale jejich cesty se rozdělily. Co by bylo, kdyby... ne, je pouze to, co je dnes. Matka milující syna, syn psychopaticky vnímající svět kolem sebe. Pro povrchně vnímající lidi bude tento film zbytečný. Pro ty, kdo se umí zahloubat, vyvstane spousta podnětů k zamyšlení.
  (8.9.2019)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni

OMůj oblíbený uživatel

0 ×

Poslední aktivita