Komentáře týdne: Země neexistuje. Prostě vybuchla. Klaustrofobický film 3022 má zajímavý dějový koncept

Komentáře týdne: Země neexistuje. Prostě vybuchla. Klaustrofobický film 3022 má zajímavý dějový koncept
3022 | detail plakátu
Druhý Borat, mnohými opěvované soudní drama Chicagský tribunál, sci-fi z roku 3022 nebo klasika Tima Burtona. Filmem žijete i v době druhé vlny koronavirové pandemie. Níže představujeme vybrané uživatele Kinoboxu a jejich komentáře. Uvádíme je bez jakýchkoliv redakčních úprav.

Borat 2 (2020) - Líbilo se mi to minimálně jako jednička.

Boratův navázaný telefilm
Borat Subsequent Moviefilm: Delivery of Prodigious Bribe to American Regime for Make Benefit Once Glorious Nation of Kazakhstan | Amazon Prime Video
"Na tenhle film jsem se těšil! Sacha Baron Cohen se vrátil s dalším neuvěřitelným snímkem. Film jsem vyděl v originále s titulky a určitě to byla správná volba, Boratův přízvuk tomu dodá šťávu. Je tam opravdu spousta scén u které se nestačíte divit. Je to zase velice vtipný a povedený. líbilo se mi to minimálně jako jednička, tím chci říct, že to neztratilo na kvalitě a jsem rád, že jsme se toho filmu dočkali, i když situace ve světě je jaká je." homedo / 85 procent

Devátý život Louise Draxe (2016) - Musím vyzdvihnout výkon představitele malého Luise.

Aaron Paul, Aiden Longworth
Devátý život Louise Draxe
"Pěkné psychologické drama, které má jistě své mouchy i zbytečné scény, které film pokazily, nicméně jako celek to fungovalo skvěle a musím vyzdvihnout výkon představitele malého Luise. Trošku předvídatelný konec, který navíc scénárista poodhalil příliš brzy. Dobré 70%." Pete69 / 70 procent

Střihoruký Edward (1990) - Hodí se víc na Vánoce než na Halloween.

Johnny Depp
Střihoruký Edward | 20th Century Fox
"Tim Burton natočil svého „Frankensteina“ s prvky charakteristického romantismu a nenáročné komedie, což mohlo fungovat, nebýt nesnesitelných sousedek a zarážejícího konce. Proto bych se na Střihorukého Edwarda znova nepodívala, jednou mi to stačilo. Hodí se víc na Vánoce než na Halloween." kknk2 / 65 procent

3022 (2019) - Fanoušek sci-fi naopak během sledování může hádat, odkud jakou scénu zná.

3022
3022
"Vyznívá to jako další obyčejná sci-fi povídka o vesmírné expedici vracející se domů, která by nejlépe fungovala v literární formě, ale nedá se říci, že by i ve filmové podobně neměla co nabídnout. Pro někoho může být závadou hlavně ten fakt, že je celý příběh poskládán ze scén posbíraných z nejrůznějších klasických sci-fi snímků, což v zájmu neatraktivity prostě může být problém takový celek pojmout. Fanoušek sci-fi naopak během sledování může hádat, odkud jakou scénu zná. Myšlenka dějového konceptu je však zajímavá. Vesmírná výprava se bude vracet na planetu Zemi a když už je takřka v cíli, tak zjistí, že Země neexistuje. Prostě vybuchla. Stylový klaustrofobický thriller se tedy zajímá o dalším dění v kosmickém korábu zajímající si hlavně psychologií daných postav a vzniku nejrůznějších konfliktů mezi nimi. Ano, právě psychologie tu má největší prim. V rámci nezávislého filmu se jinak jedná o povedený dramatický snímek, jak danou myšlenkou, tak i vizuálními efekty. Tohle není horor, ani akční střílečka. Jen obyčejný psychologický thriller odehrávající se ve vesmíru." martin-mickey-stusak / 80 procent

Chicagský tribunál (2020) - Hltal jsem téměř každé slovo a každý moment.

Chicagský tribunál
Chicagský tribunál | Netflix
"Když už jsem se začal obávat, že kvůli koronavirové krutovládě se letos žádné pětihvězdičkové pecky hodné Oscara nedočkám, Netflix mě náhle flákl po hlavě jedním z nejlepších soudních dramat za posledních několik let, ze kterého ta kvalitní filmařina srší na všechny strany. I navzdory vcelku vážnému tématu není Chicagský tribunál žádným super posmutnělým pomalým snímkem. Dokáže si najít čas i pro humorné a energické scény, aniž by se vytratil autentický a formální zjev celého soudního procesu. Svou svižnou expozicí přehledně představí zajímavě trojrozměrné protagonisty, kteří jsou v nezáviděníhodné situaci v pozici obžalovaných v soudím řízení, které je už předem sviňácky naštelované tak, aby v něm prohráli. Velká síla celého filmu je i to, že vůbec nenudí. Hltal jsem téměř každé slovo a každý moment. A vzhledem k tomu, že se jedná převážně o kecací film, který se odehrává především v soudní síni, tak nad tím člověk musí dát klobouk dolů. Film za to vděčí hlavně velice kvalitnímu scénáři, dobré střihové práci, která diváka průběžně seznamuje s událostmi, které proces zapříčinily, plus i parádními hereckými výkony samých sympaťáků. Nemluvě také o fungujícím emocionálním náboji, který s divákem parádně zacloumá. Za mě velký kandidát na Oscara za nejlepší film a hlavně za nejlepší původní scénář." Vurhor / 90 procent

Zaujal vás některý z filmů / seriálů? Našli jste doporučení k dílům, která vás zajímají? Pokud ne, napište komentář na kartu snímku z naší databáze. Příště třeba vybereme právě ten váš.
Všechny komentáře najdete přehledně seřazené od nejnovějšího zde. Dejte "palec" těm, které vás zaujaly.