pesrex4
Komentáře

 • 70%
  0
  0
  13. 3. 2015

  FIlm natočil ve svém duchu, s jasným Vorlovským rukopisem, se sklepáckou poetikou. Vorel je stále skvěle odvážný a pokud si chcete oblíbit myslivce (opravdu jsou neskrytě filmově hodní), pak hurá do lesa na obrázky, kde nad houbičkami "zvítězí" kulovnice, policie a reálný vesnický život:), nebo co chcete. To je taky výhoda filmu:).

 • 75%
  0
  0
  13. 3. 2015
  Cesta ven (2014)

  Český lev je na správném místě.Velmi kvalitní a hlavně nevycucaný z prstu. Klaudia Dudová skvělá. Její ztvárnění hlavní hrdinky je přesnou kvintesencí toho, co i ten nejzavilejší nácek tuší - že cigoši jsou stejnej biologickej druh jako von a lidi jsou formovaný spoustou faktorů a nikdy nejsou jenom dobrý a jenom špatný. Žaneta je Rómka a nechce ve světě gadžů splynout a žít jako oni. Nedělí, neseparuje, prostě chce žít jako normální člověk

 • 85%
  0
  0
  13. 3. 2015

  Obyčejné role úředníků Burianovi sedí asi nejvíc. Klasika, která nezevšední.Zde se předvedl Burian jako skvělý komik a dokázal, že umí hrát i na housle.

 • 40%
  0
  0
  13. 3. 2015

  Knihu jsem sic nečetl, znám její obsah pouze z vyprávění, přesto jsem byl zvědav, jak si s tím filmaři poradí a musím uznat, že zklamán jsem nebyl, ale ani nadšen. Film měl dobrý potenciál, nápad, ale chybělo mu to, co dělá film filmem a to jsou emoce. Díky tomu se film stává průměrným tv filmem, kterých je spousty. Doufám, že pokud bude 2. díl, bude lepší režisér a hercům dojde, že nestačí pouze odříkat scémář, ale i zahrát svou roli.

 • 85%
  0
  0
  27. 2. 2015
  Vetřelec (1979)

  O kvalitě filmu svědčí to , že ani po letech neztratil příliš na své působivosti. Scott přitom buduje napětí tak trochu v Hitchkokovských tradicích, což filmu pčidává ještě na síle. Byl to jeden z milníků v tomto žánru a tak následující díly to měly velice těžké

 • 20%
  0
  0
  27. 2. 2015

  Snad pan Troška věděl, že se už nastavovat nedá a tema je vyčerpané.Nebýt krásných záběrů z jihočeské krajiny (a to pan Troška umí znamenitě), děj je předem předvídatelný. Jednička byla pěkná, Dvojka byla horší a Trojka je nejhorší. Mám letní komedie Zdeňka Trošky ráda,ale Jihočeské vesnické téma ve třech dílech je už prázdné

 • 100%
  0
  0
  27. 2. 2015

  Velmi kvalitně a originálně pojatá prvotina herce Mádla, jehož jsme dosud vídávali jen před kamerou.Emotivní vyústění je mnohem překvapivější , než by byla spousta řečí okolo k danému tematu. Hlavnímu hrdinovi lze věřit od začátku do konce i to, jak se "srovnal" se svým objevem.Film plný emocí!

 • 80%
  0
  0
  29. 12. 2014

  Chci - li si užít velké romantiky, nezklame Angelika. První díl je jednoznačně nejlepší, ale i ostatní si drží onu nezapomenutelnou romantickou atmosféru a obsadit do hlavní role Michèle Mercier byla prostě trefa do černého. Její nadabování hlavní představitelky do češtiny je, zdá se mi , ještě romantičtější hlas než v originále.Viděljsem i muzikál téhož názvu, ale to se nedá s filmem srovnávat ani potmě.

 • 90%
  0
  0
  29. 12. 2014

  Burianovskou a československou černobílou komedii mohu vidět pokaždé, když mě přepadají chmury a 100% potěší, i když neřeší žádné podstatné problémy minulosti ani dneška.Chvála, že se zachovaly tyto nahrávky i pro budoucí generace.

 • 90%
  0
  0
  29. 12. 2014

  Film velmi očekáván v Nymburce, kde se odehrává stěžejní část - vidět Bolka Polívku jak se prochází po Rejdišti(dříve prý Kozí plácek čili Kozina), ale i starý plavecký bazén(zřejmě horší nikde filmaři nenašli.David Novotný se dostane do finančních potíží a jeho parta kamarádů se mu rozhodne společně s dluhy pomoci zavedením služby Hodinový manžel. Ústřední postavou je David Novotný a hlavním příběhem je ,kromě snahy zachránit zadlužený bazén, krize Davidova manželství. Ostatní postavy jsou ve filmu jen okrajově a jejich charaktery nejsou moc propracované. Nenáročná česká komedie, která neurazí a místy pobaví. Příběh je sestaven jednoduše, žádné složité dialogy ani zápletky. Zábavný film.

 • 95%
  0
  0
  22. 12. 2014

  Nadčasové herecké mistrovství Vlasty Buriana si nikdy nenechám ujít pro jeho komediálnost a zvláště širokou škálu herecké mimiky,kterou Vlasta Burian oplýval.Ať divák shlédne kteroukoliv z jeho dnes už filmů pro pamětníky, vždycky se potěší na duši.Nelíbí se mi ale jeho "imitátoři", pokud si vymýšlí rádoby promluvy k současné situaci.Vlasta Burian byl jen JEDEN.

 • 100%
  0
  0
  22. 12. 2014

  Nejen skvěle nafilmovaná česká klasika, ale i přehlídka těch nejlepších herců, které v té době žili.Tradiční "vánoční" pohádku si nikdy nenechám ujít.Výborná pohádka s vynikajícím obsazením, krásně zahraná a zároveň i s poučením. Škoda, že takové pohádky už nevznikají, ty moderní bývají přeumělkované.

 • 100%
  0
  0
  22. 12. 2014

  Nestárnoucí a nepřekonaná ani dalším pokračováním Dívka na koštěti, (dnes už vlastně babička).V době svého vzniku doslova šokovala nevídanými filmařskými triky a při tom byla líbezná a divácky poutavá.Ústřední píseň si dodnes prozpěvují diváci po shlédnutí v televizi a i dnešní děti ji milují.Herecky dokonalá, režijně na výši.Mnohé tehdy mladé herce můžeme dnes vidět jako zralé umělce.Více takových filmů!

 • 95%
  0
  0
  31. 5. 2014

  Je až s podivem jak Karel Zeman dokázal bez pomoci laserových filmových triků natočit něco tak úžasného. Dodnes film okouzluje mladé diváky, jako kdysi okouzlil nás.

 • 95%
  0
  0
  31. 5. 2014

  Nostalgická vzpomínka na herecké mistrovství Miloše Kopeckého! Bohužel, těžce vykoupená jeho duševní nemocí.

 • 25%
  0
  0
  31. 5. 2014

  Neuspokojivý film.Scénář se skládal z posbíraných komunálních i politických fórů. Nejen jakési bubliny ve filmu a titulky mi moc nedávaly smysl.

OMůj oblíbený uživatel

0 ×

Poslední aktivita