cerfik
Komentáře

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni
 • 40%
  0
  0
  31. 8. 2015

  Ten film byl plný tak bezduchých dialogů a líbivých klišé, že jsem u něj usnul a pak když jsem si znovu pustil závěr, ten to opravdu dorazil, tak nemohu jinak než hodnotit podprůměr, jelikož už dlouho mě něco tak opěvované v žebříčcích tolik nezklamalo. Ukázka novodobého amerického líbivého romantického zla.

 • 100%
  0
  0
  31. 8. 2015
  BrainStorm (2008)

  Viděno po nějaké době a nezbývá mi než zvýšit na plné hodnocení, protože tenhle televizní film je opravdový skvost a to nejen hereckým obsazením. Jestli něco opravdu doporučit z českých luhů a hájů, tak tohle rozhodně ano.

 • 100%
  2
  0
  3. 7. 2015

  Ta délka 3-dílného eposu mi vůbec nevadila a je to mistrně napsaným scénářem, který se na události kouká z pohledu více postav, a režie Agnieszky Holland mě uchvátila a podívám se s radostí na její další filmy. Výběr českých herců je zde skvostný a na něco podobné kvality ve zdejší provinienci jen tak nenarazíte. Ještě jednou klobouk dolů, tohle téma si filmové zpracování zasloužilo a dostalo jej na té nejlepší úrovni.

 • 80%
  0
  0
  2. 7. 2015
  jOBS (2013)

  jOBS je velmi dobře udělaný film, abych na úvod odporoval kritické vlně. A vyzdvihnu zde fakt, že režisér moc dobře ví o čem točí, vliv velkého byznysu a úspěchu na lidskou osobnost, proto se film nedrží všech zajímavých momentů v Jobsově životě. Co ale musím říci je, že zde vliv Hollywoodu a jeho producentů patrný je a Joshua Michael Stern za tenhle film ode mne plné hodnocení narozdíl od 2 předchozích nedostane.

 • 100%
  0
  0
  2. 7. 2015

  Opravdu skvělý scénář podpořený úžasnými hereckými výkony Vás vtáhne do děje a hlavně spoluprožíváte Rachelino dilema prozrazení zdroje informací, přičemž alespoň mě v otázce prozradit či neprozradit závěr ještě více rozhoupal. Tak krásně vyvedené a zahrané drama jsem od mě téměř neznámého Roda Lurieho opravdu nečekal (viděl jsem jen Poslední pevnost s Robertem Redfordem a zvláště mě neoslovila) Kdo zde z herců u mě ale opravdu vede, tak to je Alan Alda v roli advokáta, jak se pitvá v různých oblecích, kravatách, hodinkách je prostě k sežrání.

 • 100%
  0
  0
  17. 6. 2015

  Opět naprosto okouzlen a vyveden z míry s otázkou na jazyku: "Jak to jen ten Hajao Mijazaki dělá?" To kouzlo dětství se starostmi dospělých provázané s přírodou, jejím kouzlem a tajemstvím, fantazijními nadpřirozenými prvky a vše dohromady to tvoří tak krásně dojemný harmonický celek až se slza objeví na líčku. Dokonalost nejen pro děti.

 • 80%
  0
  0
  17. 6. 2015

  Stejně jako u Zpívání v dešti musím ocenit špičkové řemeslné provedení tohoto muzikálu, ale má i stejný nešvar a to tu nezamaskovatelnou vyumělkovanost a povrchnost v pompéznosti, kterýžto rozdíl asi nejlépe vystihne syrová opravdovost písně Hello Dolly od Luise Armstronga a její vyumělkované muzikálové podání zde. Prostě plný kalibr hodnocení si to nezaslouží, ikdyž Barbra Streisand a Walter Matthau jsou zde špičkoví.

 • 90%
  0
  0
  17. 6. 2015

  Okouzlen kouzlem Belle Isle a mistrovtvím Morgana Freemana a Roba Reinera jako režiséra. Celý film je jedním velkým pohlazením po duši, tak krásně citlivě natočený a zahraný, že je radost se na něj znovu podívat.

 • 70%
  0
  0
  17. 6. 2015

  Příjemný civilní film bez falešných hrdinů a přehnané stylizace, prostě krásně plyne od začátku do konce. Herci hrají přirozeně a na jedničku a každý má své silné i slabé stránky a světlé a slabé chvilky, jak už to v životě bývá. Koho herecký výkon ale vypíchnu je Kristen Stewart, které jsem věřil každičký pohyb a gesto od začátku do konce jakoby onou chorobou opravdu trpěla i v civilním životě.

 • 40%
  0
  0
  17. 6. 2015

  Thomas Vinterberg a Lars von Trier někde udělali chybu a nebo se prostě tentokrát vůbec netrefili do mého šálku čaje, ikdyž je poměrně široký. Už od začátku mi bylo jasné, že to neskončí dobře, když si banda zakomplexovaných a ujetých puberťáků leští své pošramocené falešné sebevědomí pomocí svého miláčka ráže "xx". Takže žádné překvapení se nekonalo, až na babičku co vytáhla brokovnici. Je to přestylizované, není to vtipné, je to dost ujeté a není to ani pro děti ani pro dospělé, takový evropský intelektuální rádoby paskvil, ze kterého nedýchá ani ta atmosféra Spojených států přecpaných bouchačkami.

 • 60%
  0
  0
  17. 6. 2015
  Cvoci (1990)

  Lehce nadprůměrná komediální oddechovka 90-tých let, kdy spojení reklamy a blázince je výborný nápad, ze kterého se dalo vytěžit podstatně více. Nicméně jsem se bavil a některé dialogy jsou prostě výtečné, třeba o možnostech upřímnosti v reklamním businessu: "Co je na tom složitýho ?? Jen upřímnost a pravdu !!" nebo "Jak je možné, že je to s tebou tak krásný a ani jsem se ti nemusel moc dvořit." "Jsem cvok"

 • 80%
  1
  0
  17. 6. 2015

  Výborně šílená komedie s jasným rukopisem Todda Phillipse, která není tak výborná jako "Pařba ve Vegas", ale těsně dotahuje komedii "Starsky & Hutch". Je to ohromná zábava a to se u komedie cení a navíc musím přidat, že ikdyž je to pořádně bláznivé, tak to není rozhodně pitomé a to je u amerických komedií už co říct.

 • 100%
  0
  0
  16. 6. 2015
  Vztek (1995)

  Smoke je mladším bratříčkem filmu Vztek a je lépe hodnocený snad proto, že má jasnou dějovou linku a je taky podstatně vážnější, ikdyž byste z názvu filmů soudili spíše opak. Pro mě jsou ale oba filmy jednolitým celistvým dílem, které si nedovolím oddělit, jsou jako dvě strany jedné mince a pokud bych minci rozdělil, již by se o minci nejednalo. Jen řeknu, že jsem ještě neviděl nic, co by tak skvěle vystihovalo atmosféru Brooklinu, opravdové perličky jsou oba filmy a vřele doporučuji si je pustit spolu a bez dabingu, který vám u Smoke tolik vadit nebude, ale Vztek je vyloženě nedabovatelný.

 • 100%
  0
  0
  16. 6. 2015
  Smoke (1995)

  Smoke je mladším bratříčkem filmu Vztek a je lépe hodnocený snad proto, že má jasnou dějovou linku a je taky podstatně vážnější, ikdyž byste z názvu filmů soudili spíše opak. Pro mě jsou ale oba filmy jednolitým celistvým dílem, které si nedovolím oddělit, jsou jako dvě strany jedné mince a pokud bych minci rozdělil, již by se o minci nejednalo. Jen řeknu, že jsem ještě neviděl nic, co by tak skvěle vystihovalo atmosféru Brooklinu, opravdové perličky jsou oba filmy a vřele doporučuji si je pustit spolu a bez dabingu, který vám u Smoke tolik vadit nebude, ale Vztek je vyloženě nedabovatelný.

 • 100%
  0
  0
  16. 6. 2015

  Můj třetí film od Chan-wook Parka a jsem opět nadšen, vizuální stránka je přímo strhující a Soo-jung Lim je v roli kyborga opravdu k sežrání. Oproti "Old Boy" a "Nebohá paní Pomsta" zde není přítomno toliko násilí a bezútěšnosti a ani toliko akce, ale je to tak mile vtipné podobenství z prostředí blázince, že jsem se do filmu od prvních chvil doslova zamiloval. Nic podobného jsem dosud neviděl a je to prostě boží.

 • 100%
  0
  0
  12. 6. 2015

  Pokud by se mě někdo zeptal "Na jaký film nemůžeš zapomenout a hluboce se ti vryl pod kůži?", tak to bude určitě Rodinná oslava, který si určitě nepouštějte v dabingu. To co na začátku vypadá jako nudná rodinná oslava dánských zbohatlíků na počest otcových 60-tých narozenin se zvrhne v něco, co vydatně otestuje odolnost vaší psyché. Víc nebudu prozrazovat a jen dodám to, že minimalistický formát manifestu Dogma, jen podtrhuje atmosféru a vede vás hlouběji do nevědomí a stínů lidské duše. Krásný a hluboký filmový zážitek přeji a nepropadejte prosím depresi.

 • 100%
  0
  0
  12. 6. 2015
  Hon (2012)

  Začít sledovat "Hon" je jako, když na vás někdo vystřelí, prostě již nelze uhnout. Trochu podobný pocit jsem měl u filmu "Rodinná oslava" a oba se mi vryli hluboko do srdce. Je to až neuvěřitelné jaká síla se dá pouhými pohyblivými obrázky a zvukem vytvořit - kdo tyhle dva filmy neviděl ten zkrátka neuvěří. Stal se ze mě milovník dánského filmu.

 • 80%
  0
  0
  12. 6. 2015

  Že by mě takhle zaujal film o psaní kuchařky a o vaření jsem nečekal, nicméně je to tak. Opravdová libůstka se povedla a to provázání dvou příběhů je mistrovsky provedeno. Navíc je to úžasně zahráno a neexcelují zde zdaleka jen Meryl Streep a Amy Adams. Filmové pohlazení, kde se vám navíc sbíhají sliny a pokud bych byl fanda vaření hodnotím film ještě výš.

 • 100%
  0
  0
  12. 6. 2015
  50/50 (2011)

  Když je něco opravdu skvělé, tak většinou není moc co napsat a to je i případ tohodle filmu. Jeden z nejlepších na téma rakovina, zároveň to není jen tragédie a drama, vždyť i v těch zdánlivě nejhorších chvílích se bez humoru a jistého nadhledu nedá žít. Opravdu krásné a mistrně civilně zahrané.

 • 90%
  0
  0
  12. 6. 2015

  Zločiny a poklesky patří jistě k tomu lepšímu, co Woody Allen natočil. Nejsou sice tak komediální a spíše je zde více přítomná rovina dramatu a zamýšlení se nad existencí či neexistencí vyšší spravedlivé moci a smyslem lidského života, ale je to zabaleno do tak fascinujícího hávu po Allenovsku a s tak špičkovými hereckými výkony, že to nemá chybu a i se pobavíte nad věcmi co by za normálních okolností byly spíše k pláči. Scéna jak sestra Woodymu vypráví jak jí svázal a pokálel cizí muž ze seznámení přes inzerát v jejím vlastním bytě je neuvěřitelná a zaryje se do paměti :-)

 • 40%
  0
  0
  12. 6. 2015

  Podprůměrný animák jak svou animací, tak i nesourodým dějem i apelem na akci, který do dětí opravdu infantilní formou pere totálně idiotská klišé, jak být dospělý, což zde znamená stát se vůdcem. A čeho si jako divák určitě všimnete jsou býčci s vemínkama nebo tvůrcům je již 3D málo a tak kravičky jsou kvadropohlavní. Měl jsem problém to dodívat, ale zvědavost, co za další blbost autoři vymyslí, zvítězila.

 • 70%
  0
  0
  12. 6. 2015

  Velice příjemná anglická "romantická" komedie z prostředí zapřísáhlých fotbalových fandů, jemný odlehčený britský humor, příjemně zahrané ode všech, ikdyž Colin Firth opět vede. Opravdu nádherná oddechovka i pro ty jimž fotbal nic moc neříká.

 • 60%
  0
  0
  9. 6. 2015
  Bratři (2009)

  Kdo viděl dříve dánský originál Brodre (2004) ten mi dá za pravdu, že američani to i přes dobré herecké obsazení pěkně pohřbili. Ztratilo to šťávu, přibylo spousty nesmyslně vpašovaných amerických klišé, co se do příběhu nehodí a useknutý konec to dorazil. Měl jsem fakt problém dát tomu alespoň 60%, ikdyž celkově vzato se nejedná o podprůměrný, či špatný film, jen je to prostě nepovedená kopie po americku zmatlaná. Navíc u původního dánského filmu jsou herecké výkony o ligu víš.

 • 80%
  0
  0
  2. 6. 2015

  Tož nebylo to špatné a na rok 1952 jistě pecka, ale že bych si to měl náladu pustit znovu, tak to zas ne. Oproti jiným slavným muzikálů je to na mě příliš estrádní a děje zde také není po mnohu. Ale jako parodie na hollywood je to skvělé a tenhle muzikál si ani na nic jiného nehraje, než že je tu od toho aby pobavil a to se mu daří i po letech.

 • 100%
  0
  0
  2. 6. 2015
  Rivalové (2013)

  Tak tomuhle říkám opravdu filmové pohlazení od mistrů jakými Ron Howard jako režisér a Hans Zimmer jako hudební kouzelník, jsou a znovu a znovu to potvrzují. Díky tomu, že nejsem znalec formule 1, užil jsem si napětí navíc, protože jsem opravdu nevěděl jak to dopadne. Ta kamera a k tomu ten zvuk a hudba je opravdu lahůdka a ikdyž nejsem fandou formule, tak mě to naprosto vtáhlo. Navíc film je mistrně propracovaným podobenstvím o smyslu života ukazujícím na rozdílnosti hlavních rivalů ten třetí nevyslovený rozměr. Jsem okouzlen, ještě si to určitě pustím.

 • 60%
  1
  1
  2. 6. 2015

  Upřímně nechápu co tahle herní slátanina dělá na csfd.cz v TOP 200, ale budiž asi jsme se těch technicky propracovaných počítačových sračiček ještě dosyta nenabažili. Hlavní nápad s omegou její inteligencí a posunem v čase není až tak špatný, nicméně zas tak originální také ne, ale co je pro mě na tomto filmu zlé je to do jak šíleně pitomého hávu to rozvedli - skáče se sem a tam, nápad úplně ztratí konzistenci, o hlavních hrdinech se kromě siláckých klišé nedozvíme zhola nic a tak věřím tomu, že až nás opustí ona pitomá pudová touha po stejně pitomých siláckých hrdinech zachráncích, tohle veledílo formátu upoutávky na bojovou počítačovou hru zmizí v propadlišti času.

 • 80%
  0
  0
  2. 6. 2015
  Teď a tady (2012)

  Opravdu příjemné překvapení, film nabitý emocemi bez zbytečného patosu a i s příjemnou dávkou britského humoru, ale přesně tak aby tohle téma nesrazil zase do frašky. Hlavní hrdinka zahrála úžasně, jenže u ostatních mi přišlo, že spíše jen sekundují, chyběla mi zde alespoň jedna výraznější postava navíc. Pěkný film, ale na Lék pro Lorenza nebo Klepání na nebeskou bránu to zdaleka nemá a nevíc závěr mě opravdu nenadchnul.

 • 80%
  0
  0
  7. 2. 2015

  Woody Allen a muzikál je už sama o sobě hodně zvláštní kombinace a přidám-li to množství hereckých hvězd, tak jsem zřejmě očekával moc, ale zklamán jsem rozhodně vyloženě nebyl. Je to velice příjemná oddechová taškařice, proložená bláznivými hudebními scénkami a plná inteligentního humoru. Jak už jsem ale naznačil, i přes bezpočet hvězd, se pro mě tento film řadí spíše k slušnému průměru Woodyho.

 • 80%
  0
  0
  7. 2. 2015
  Lev v zimě (1968)

  V podstatě takové divadelně komorní psychologické rodinné drama na trůně Jindřichově, které stojí zejména na skvělých dialozích a bravůrních hereckých výkonech. Peter O'Toole a Katharine Hepburn jsou zde ve svých rolích opravdu nezapomenutelní. A atmosféra ta by se dala krájet.

 • 100%
  0
  0
  27. 12. 2014

  Rob Reiner mi po Než si pro nás přijde (2007) nadělil další opravdovou lahůdku. To že u americké romantické komedie o lásce dvou školáku z roku 2010 zažiji ještě nějaké výraznější překvapení jsem nečekal a bylo to překvapení obrovské. Takovou hloubku, přesah a úžas nad věcmi všedního života a dotek zrodu lásky a opravdového přátelství s vytříbeností a smyslem pro celek i detail jsem u mnoha filmů se zdánlivě zajímavým dějem postrádal a zde jsem to vše dostal v takové míře, že jsem se opravdu dojal a vychutnával si každou minutu filmu. Opravdu nádherný film o mystériu života a místa lásky v něm, o tom jak rozlišit povrchnost od skutečných hodnot a vidět lidi za jejich slupkou strachu a přetvářky. Mistrovský kus.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni

OMůj oblíbený uživatel

1 ×

Úroveň

Uživatel

Poslední aktivita