The Way Back (mezinárodní název)
Polsko Polsko
Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty
Velká Británie Velká Británie
USA USA
133 minut

Žánry

:
Dobrodružný, Drama, Historický, Gotický, Retro, Spirituální
Motto: Jeden z nejsilnějších skutečných příběhů o lidské vůli a touze po svobodě.

Obsah

:
Drama, založené na skutečné události z roku 1940, popisuje útěk mezinárodní skupinky vězňů z ruského gulagu. Uprchlíci se vymaní ze sevření nelítostné více »« méně

Režie

:
Peter Weir

Scénář

:
Keith R. Clarke Slavomir Rawicz Peter Weir

Herci

:
Colin Farrell Ed Harris Jim Sturgess Saoirse Ronan Alexandru Potocean ...
Premiéra: 7. 4. 2011
Distributor: Bioscop
DVD: 14. 9. 2011
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Útěk ze Sibiře. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Útěk ze Sibiře myslíte! K 6. únoru 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28313 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Útěk ze Sibiře


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  0
  0
  11. 3. 2019
  martin-mickey-stusak (26825 bodů)

  Skupinka válečných zajatců uniká ze sibiřského pracovního tábora. Snímek, natočený na základě skutečné události, přináší námětově sice neojedinělý příběh, ale okázalý ve své jedinečnosti hrůzy a utrpení během cesty. Mrazem i horkem. Pocit hladu a žízně na každém kroku. Smrt v patách, ale vůle k dosáhnutí cíle jim dává energii. A tak tedy na základě memoárů jednoho z přeživších máme možnost shlédnout ohromujícím příběh o vytrvalosti a duchovní energii mužů odmítající poslušně jít vstříc své smrti někde v pracovním táboře. To raději zahynou v divočině světa. Je to příběh vazby a válečného zoufalství. Celý příběh se především zaměřuje na myšlenku vytrvalosti a jak naděje může osvětlit cestu těžkými podmínkami a nesnesitelnými pochybnostmi o sobě samém. Všechny spojuje spoléhání se na sebe během vyčerpávající cesty, získávání potravy a vody a hlavně čelení tělesného traumatu a zoufalství. Velice silný příběh končící uznáním oběti a odhodláním se vlastnímu životu a smrti postavit čelem. Herecké výkony jsou stejně tak silné a stejně tak i maskérská práce. Fyzické přeměny vzhledu postav během cesty je až neuvěřitelná. Filmové lidské utrpení, které předčí očekávání. Tohle popkornová jízda v žádném případě není.

 • 95%
  0
  0
  3. 2. 2018
  Pete69 (22607 bodů)

  Tento film je můj oblíbený. S hlavními hrdiny doslova příběh prožívám. Od mrazu, přes poušť Goby a přes Himaláje.. neuvěřitelné. Po takovém filmu si vždy uvědomím, jak si tu žijeme.. teplo, pivko, spousta jídla :) Ale k filmu. Skvělé obsazení, skvělé ztvárnění, skvělý film. 95%.

 • 85%
  0
  0
  31. 10. 2017
  Sheldon (16046 bodů)

  Útěk ze Sibiře je film, na který jsem se těšil. Nic jsem od něj neočekával a seděl jsem v kině pouze s tím, že se budu dívat na film kvalitního režiséra o zajímavém tématu, které by nemělo být předkousané do průměrného hollywoodského prefabrikátu. Weir zde opět potvrzuje, že je mistrovský vypravěč a přitom zůstává divácky srozumitelný širokému publiku. A to se dá říci jen o málo filmařích.

 • 100%
  0
  0
  25. 12. 2014
  cerfik (7520 bodů)

  Tohle jsem vážně nečekal, film mě překvapil snad ve všech ohledech. Nejedná se o typický film o útěku z vězení, ani o drama o životě v gulagu, ani o typické road movie a přesto je zde od každého trochu, ikdyž ani to není úplně pravda. Vlastně je to spíše film o svobodě a o smyslu a významu svobody, jestli je to svoboda od něčeho, či svoboda jako smysl života sám o sobě. Film o síle a vúli přežít, o obětování se pro druhého o soucitu, o síle odpuštění něčeho, co je v běžných lidských očích téměř neodpustitelné. Ten příběh je sám o sobě neuvěřitelný a přírodní scenérie při putování berou dech. Ohromně silný zážitek a co ještě musím vypíchnout je úžasná vedlejší role Colina Farrella, od kterého bych tak skvěle zahranou postavu ruského kriminálníka opravdu nečekal, opravdu mě svým výkonem vyrazil dech.

 • 65%
  0
  0
  24. 11. 2018
  Jana Květoňová (6611 bodů)

  Pestrá skupinka uprchlíků z gulagu putuje z hluboké tajgy stále na jih, až skončí v Indii. Naši hrdinové jdou a jdou, místy mají žízeň, místy hlad, někdy je jim zima, pak zas horko, ale oni to všechno prostě zvládnou. Pravidelně v půlhodinových intervalech ubude jeden herec. I přes několik nadprůměrných scén mě to nedokázalo strhnout. Několikrát jsem se u toho i vyspala, ale zdálo se mi, že jsem o nic významného nepřišla. Po technické stránce bez výhrad. Herecky také. Ale jinak veliká nuda. Vidět tento film jednou každopádně doporučuji. Podruhé už bych ho ale alespoň já vidět nechtěla.

 • 60%
  1
  0
  2. 9. 2013
  Petrson (4135 bodů)

  Ty nejzajímavější možné pasáže tam jakoby nejsou, začátek z gulagu skvělý, zajímavý, ale od útěku ( který je vynechán ) se celkem nepochypitelně střídájí prostředí, nikam se to moc neposouvá, kromě kilometrů, sněhu, pouště, sněhu. A i v průběhu cesty, to co je zajímavé mizí, vynechává se. Přesto zeměpisně a obrazově zajímavé a klouk dolů, pokud je to skutečný příběh, navíc pokud si nikdo ani nechtěl odpočinout, i když nevím proč. Navíc se těžko pamatuje, kdo je kdo, musíte být pozorní, ale v kině by byla třeba větší pozornost, než doma na DVD.

 • 80%
  0
  0
  2. 12. 2012
  bidlobox (3802 bodů)

  Pěkný příběh s částečně biografickými prvky, na plátně se ale z předlohy dalo vyždímat víc. Nezapomunetelná role Colina Farrella v roli rusáka Valky. Jim Sturgess a Saoirse Ronan nehráli špatně, ale už jsme je viděli i v lepší kondici. Z filmu jsou tak asi nejsnáze zapamatovatelné působivé přírodní obrazy z cesty od kulagu na svobodu.

 • 80%
  0
  0
  28. 9. 2012
  TARANTlNO (3344 bodů)

  Navzdory dobrodružnému žánrovému posunu pořád stoprocentně Weirovské.

 • 70%
  0
  0
  5. 10. 2015
  leafroller (2977 bodů)

  Úvodní kapitola ukazuje život a pravidla gulagu, který je pro hrdiny jakýmsi přijímačem pro to, co prožijí. Vlastní road movie začíná útěkem skupinky vězňů. Plán je jasný: dojít po vlastních asi 500 km k Bajkalu, potom asi 500 k hranici, čímž uniknout ze Stalinových spárů. Zjištění, že Mongolsko je komunistické je pro skupinku přeživších docela šok. Touha po svobodě je však žene dál. A tak putují přes Čínu, Tibet až do Indie, kde konečně nalézají, co hledali.
  Hle, jak se dají tisíce kilometrů a měsíce strádání nacpat do dvou vět. Myslím, že si nikdo z nás nedokáže představit ani zlomek toho, co musela partička dokázat. Film z jedné strany ukazuje, jak lze pod tlakem nutnosti oprostit lidské potřeby na naprosté zvířecí minimum, aby z druhé strany vynikla lidská soudržnost a podpora. V dnešní době nestřídmosti, umělosti a plýtvání, kdy je lidem zatěžko udělat jen pár kroků pěšky, už ani nechceme uvěřit, že je něco takového možné. Proto mám rád pravdivé příběhy.
  Kromě sqělých hereckých výkonů, mezi kterými mě nejvíc dostal Colin Farrell a jeho postava ruského kriminálníka, těží tvůrci i z nádherných scenérií Asie od severu k jihu. Díky nim přežijete některé poněkud zdlouhavé pasáže, které měly nejspíš za úkol ujistit diváka, že cesta byla faaakt dlouhá. Ruka mi sice cukala, ale po ovladači jsem sáhnul jen asi třikrát.
  Útěk ze Sibiře zkrátka stojí za to vidět. Jednou rozhodně.

 • 75%
  0
  0
  2. 11. 2016
  Petr Kocfelda (2916 bodů)

  Excelentní film.Vizuálně velmi dobré!

 • 100%
  0
  0
  19. 3. 2013
  Cechulda (1353 bodů)

  Velice zajímavý a napínavý příběh. Velice zajímavé postavy, ať už chováním, či hereckým výkonem. Tento snímek plný napětí, přírody, ale i utrpení člověka a překonávání strachu i sama sebe. Jen ten konec je pro mě až moc velký "HAPPY END" Jinak super film.

 • 90%
  0
  0
  19. 9. 2016
  sisisi (441 bodů)

  Už dvakrát jsem viděla tenhle film a vím, že to nebylo naposledy. Skvěle zachycuje tehdejší dobu a životní podmínky v gulagu. Taky nám dokáže ukázat, jak ti lidé smýšleli a jak na tom byli psychicky. Rozhodně doporučuju

Hodnocení a recenze Útěk ze Sibiře

77 70 ?
jak hlasovat?
 • Hellboy 60%
 • Crreed 90%
 • jan-fero-fabera 75%
 • Mrykodaj 90%
 • aquiver 95%
 • Mikik4444 100%
 • Renfield 75%
 • hlavněvklidu 80%
 • homedo 70%
 • Yantcha 70%
všechna hodnocení (132)

V žebříčcích uživatelů

37. místo z 43 v žebříčku uživatele ferry-farka
137. místo z 175 v žebříčku uživatele Pete69
137. místo z 175 v žebříčku uživatele Pete69
274. místo z 622 v žebříčku uživatele Mikik4444