State of Play (USA)
« další názvy »
NSR NSR
Francie Francie
Velká Británie Velká Británie
USA USA
127 minut

Žánry

:
Drama, Krimi, Thriller, Film Noir
Motto: Vše, co řeknete, bude použito.

Obsah

:
Práce investigativních novinářů je vzrušující, přitažlivá a sexy. Někdy při ní může jít i o život, někdy postaví psavce před rozhodnutí, které připomíná více »« méně

Režie

:
Kevin Macdonald

Scénář

:
Tony Gilroy Paul Abbott Billy Ray Matthew Michael Carnahan

Herci

:
Russell Crowe Ben Affleck Rachel McAdams Helen Mirren Robin Wright ...

Podívej se na Na odstřel online!

Premiéra: 28. 5. 2009
Distributor: Bontonfilm
Jste na stránce filmu Na odstřel. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Na odstřel myslíte! K 26. lednu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27872 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Na odstřel


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  0
  0
  5. 3. 2017
  martin-mickey-stusak (24621 bodů)

  A opět je tu novinářská odvaha, trpělivost a důslednost. Právě o tom je tento snímek, který svojí razantností a politickým námětem velice připomíná stále dobrou klasiku ´Všichni prezidentovi muži´. Novinářská práce se ani zde v ničem nezadá s tou policejní. Pátrání po pravdě za každou cenu jen v rámci příběhu do novin tkví ohromným elánem dosáhnout cíle. Russell Crowe hraje neupraveného avšak idealistického investigativního novináře s takovou lehkostí a aspektem, že by snad s přehledem taktéž rozkryl i kauzu známou jako tzv. Aféra Watergate. Ben Affleck naopak v roli kongresmana nijak nepřekvapil. Zahrál to sice dobře, ale jakoby už ve všech svých filmech hrál pořád nějak stejně. I když je film z novinářského prostředí, o napětí není nouze. Příběh je sice místy dosti komplikovaný, ale právě to v odhalování skutečností dává všemu tu správnou atmosféru. Jedná se o politický thriller, který dokáže posadit do křesla.

 • 90%
  0
  0
  24. 9. 2016
  Sheldon (16004 bodů)

  Výborně natočený thriller, který je sice remakem známé minisérie, ale vzhledem k tomu, že jí tady nikdo nezná, tak to nevadí. Od úvodních titulků se daří McDonaldovi budovat příjemnou atmosféru a díky šarmantnímu Croweovi a výborných hercích ve vedlejších rolích je vám v tomhle příběhu hodně příjemně. Film má silnou pointu, která pak poněkud sráží opakované zhlédnutí. každopádně tohle se prostě povedlo a jasné poselství filmu může v milovnících starých časů vyvolat i nějakou tu slzičku:-)

 • 75%
  0
  0
  17. 5. 2016
  lamps (14807 bodů)

  Vyškrtněte Affleckův tupý nicneříkající výraz a nadbytečnou postavu zásadové žurnalistky Helen Mirren a zůstane vám jen to nejlepší, co si od konspiračního politického thrilleru můžete coby nezaujatý divák přát. Je tu skvělá zápletka, hutná atmosféra modelovaná hromadou politické špíny a zakázaných machinací, náramně vydařená hudba a čtyři nebo pět výborných herců, kterým věříme, že svými postavami žijí a dýchají pro ně. Ale pozor. je to pořád jenom vysoce stylizovaná a šikovně nakroucená hollywoodská zábava s neohroženým Crowem a pohlednou McAdams, kde efektní honba za spravedlností vysoce převyšuje poctivé motivy klasických snímků o spiknutí. Ale nezbývá než si zvyknout, protože lépe než takhle to dnes v daném žánru asi nelze - a já osobně si nestěžuji..

 • 100%
  0
  0
  22. 12. 2014
  cerfik (7120 bodů)

  Po výborném Posledním skotském králi mě Kevin Macdonald opět poslal si sednout na prdel. Položit tolik aktuálních závažných otázek a nepůsobit přitom káravým a poučujícím dojmem je umění a navíc je to i odvaha natočit takovýhle film. K tomu jak skvěle se to povedlo přispívá nemalou měrou opět zcela jiný a opět excelentní Russell Crowe, ale není zde zdaleka sám, kdo hraje skvěle a navíc má co.

 • 60%
  0
  0
  22. 7. 2015
  Pas (6210 bodů)

  Profesionálně natočený thriller, kde vyčnívá jako obvykle výborný Russel Crowe v roli novináře, kterému to pálí a je za pravdu a dobrý příběh ochoten riskovat třeba i život. Bohužel slova chvály se nedají říct na adresu jeho partnera Bena Afflecka. Jeho průměrné herectví by se v jiném filmu a za jiných podmínek možná schovalo za výpravu, triky nebo tempo, vedle Crowa ten rozdíl kvality ale vyniká místy bolestně. Čtvrtá hvězdička unikla snímku ale z jiných důvodů - především kvůli nedodělkům ve scénáři. Producent chtěl jet podle obvyklého vzorce a nalákat diváky na efektní zvrat, po kterém se pohled na postavy příběhu změní, jenže scénárista se nevyhnul logickým chybám a kotrmelcům - viz finální setkání Crowa s atentátníkem. Očekávané vítězství dobra a svobodného tisku nad lidskou špínou a intrikami tak nějak zapadá do představ o americké studiové produkci, ale moje sympatie patří obvykle filmům, které se zavedené klišé pokoušejí bořit či se jim aspoň vyhnout.

 • 75%
  0
  0
  31. 1. 2013
  psico (1667 bodů)

  Jakožto někdo, kdo nesnáší novinařinu a žurnál se mi tenhle film líbil v tom, že aspoň v tomhle filmu existuje jeden člověk, který chce psát pravdu a né žádne lži, ikdyž tím složí svého kamaráda. Přesně takhle by to mělo v novinách fungovat protože to, co se dá normálně v novinách přečíst, jak jen hledají špínu na ostaní lidi ... Z toho je mi na blití.

Hodnocení a recenze Na odstřel

71 ? ?
jak hlasovat?
 • Renfield 75%
 • InJo 75%
 • homedo 75%
 • airlibra 30%
 • janeliberte 85%
 • Kim6 70%
 • Mondyes 100%
 • jarv 80%
 • martin-mickey-stusak 90%
 • aero 80%
všechna hodnocení (66)