Nightcrawler (USA)
« další názvy »
USA USA
117 minut

Žánry

:
Drama, Krimi, Thriller, Film Noir, Nezávislý, Satira
Motto: Čím větší zoom, tím větší špína.

Obsah

:
Příběh vypráví o mladíkovi Lou Bloomovi (Jake Gyllenhaal), který se snaží prosadit jako novinář. Nedaří se mu najít uplatnění v již zavedených agenturách více »« méně

Režie

:
Dan Gilroy

Scénář

:
Dan Gilroy

Herci

:
Jake Gyllenhaal Michael Papajohn Marco Rodríguez Bill Paxton James Huang ...
Premiéra: 29. 1. 2015
Distributor: H.C.E.
Přístupnost: MP-15
Jste na stránce filmu Slídil. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Slídil myslíte! K 3. prosinci 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28227 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Slídil


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  0
  0
  5. 3. 2017
  Brenan88 (46219 bodů)

  Tady bych se nebál vytasit veškerá superlativa,protože slídil je TOP v každém ohledu. Rozhodně jeden z nejlepších filmů roku 2014. Jake je démon,který si tu plešatou sošku zaslouží. Jeho přeměna v každém filmu mi zcela vyrazí dech. Neskutečný herecký výkon

 • 90%
  0
  0
  26. 9. 2018
  martin-mickey-stusak (26531 bodů)

  Uživit se je pro některé jedince velký problém a tak se chytají doslova každého stébla trávy. Jako Lou Bloom, který se jedné noci všimne kameramana horlivě se snažícího natočit nějakou nehodu. A nápad byl na světě. Pořídit si kameru, být v pohotovosti, odposlouchávat policejní vysílačku, být co nejdříve na místě, natočit co se dá a prodat záběry nějaké televizi. Amerika je prostě země neomezených možností. Příběh však odkrývá zákulisí takové práce, které denně mohou američtí diváci vidět. Televizím jde o sledovanost a tak berou každou senzaci bez ohledu etiku, pokud je to ještě v rámci zákona. A tak takové kameramanské lovce zaplatí a vyžadují záběry další. A když se k tomu ještě přidá nemalá konkurence, mohou se odehrát i takové věci, jaké ukazuje tento snímek. A ten je natočen velice dobře v celé své perspektivě. Je předem jasné, že události všeho dění jsou předvídatelné, ale Dan Gilroy, scénárista a režisér v jedné osobě, to celé pojal tak, že i přes to je divák usazen do křesla a je mu ponechána zvědavost, jak se co bude odehrávat. O napětí a akci není nouze a ať se to někomu líbí nebo ne, ryzí realita z toho skutečně ční. Touha po zisku je ohromná všude a ne nadarmo se říká, že mnozí jsou schopni jít i přes mrtvoly. Příběh je efektní a skutečně profesionálně zfilmovaný ve své až šokující podstatě. Takže, až se divák bude ve zpravodajství divák na nějaké takové podobné záběry, nechť se zamyslí, co všechno se dělo, aby něco takového vzniklo.

 • 70%
  0
  0
  21. 5. 2022
  Pete69 (22039 bodů)

  Pohodový thriller s lehce psychopatickým Jakem Gyllenhaalem, který je pro dobré záběry z děsivých událostí schopen udělat prakticky cokoliv. Film postupně graduje, zejména změn ou osobnosti hlavního hrdiny, je napínavý a nenechá diváka chvíli vydechnout. Na druhé straně filmu chybí něco, kvůli čemu bych si mohl říct: Wau. 70%

 • 90%
  0
  0
  20. 10. 2015
  Sheldon (16037 bodů)

  V čem má snímek opravdu velkou přednost je pečlivě vycizelovaný scénář. Film je nabitý nečekanými zvraty a v momentu, kdy by každý s hrůzou utekl, tak Gilroy svého hrdinu posílá do jasné konfrontace a způsobuje divákům zážitky, které jsou často za hranicí dobrého vkusu a vždy za hranicí dobrých mravů. Velkým překvapením jsou pak skvěle napsané monology hlavní postavy, které říká zděšeným ostatním postavám. V tom je Slídil skutečným filmem a ne žádnou televizní moralitkou ála Soukromé pasti, kdy hrdina pláče do kamery směrem k divákovi a snaží se ho zaujmout, ale tady to říká přímo do očí a doluje z diváků ty správné emoce.

  Z režijního hlediska je Slídil solidně odvedeným řemeslem s několika dramatickými vrcholy a jednou exkluzivní akční scénou, která však do kontextu filmu určitě patří. Americký filmový institut Slídila zvolil filmem roku a americká kritika film obecně velebí. Myslím si, že film je určitě přenesitelný i do českého prostředí a diváka může zaujmout jako atraktivní jízda s hodně netradičním člověkem.

 • 80%
  0
  0
  10. 5. 2016
  lamps (14912 bodů)

  Komorní thriller, jehož největší devízou je dokonalé herectví hlavního představitele - takhle nečitelný, temný charakter jdoucí i bez střelných zbraní chladnokrevně za svým jsme tu neměli už dlouho a společně s temnou atmosférou nočního, zločinem prolezlého L.A. posouvá především v závěru emocionální prožitek z příběhu na úroveň toho nejlepšího, co jsme mohli roku 2014 vidět. V konečném součtu film působí spíše jako malé intro do choré duše posedlého kariéristy a nijak moc se nesnaží provázat jeho nemorální jednání s jindy tak protlačovanou trestní spravedlností (závěr už vypadá skoro jako óda na investigativní "slídilství"), ale to už mu na kvalitě vůbec neubírá.

 • 90%
  1
  0
  23. 7. 2019
  JosefTomas (8770 bodů)

  Takto přesvědčivý herecký výkon jsem už dlouho neviděl. Jake Gyllenhaal si roli užívá každou vteřinu a jeho chladný pohled, či jeho smích, působí jak nabroušený nůž, co vás bodá do zad. Příběh je dost jednoznačný a žádné komplikace v něm nehledat, což je možná dobře, protože potom už můžete sledovat vynikající herecké výkony. Vizuálně to revoluční není (světla jsou občas až moc jednoduchá), ale co se akčnějších pasáží týče, má to neskutečný drive a preciznost, což nikdy neškodí. Celkově na mě film působil skvělým dojmem, přičemž finále patří k tomu nejlepšímu z celého filmu a má vše, co si správný divák přeje vidět.

 • 80%
  1
  0
  7. 7. 2019
  leafroller (2957 bodů)

  Příběh o typickém sociopatovi (A rád bych zdůraznil, že z mého pohledu je to jednoznačně kladná vlastnost.) je uměle vyhnán do psychopatického extrému a já se ani neodvažuji hádat proč. Nejspíš proto, že sociopaté jsou společností zavrhováni a ja vím moc dobře proč. Chytrý divák se však nenechá obalamutit.

 • 80%
  0
  0
  2. 3. 2019
  Petr Kocfelda (2915 bodů)

  Skvělý film s Jakeem Gyllenhaalem,který stojí za to si pustit.Gyllenhaal u mě za tento film stoupl v ceně.Je to vynikající thriller o mladíku Bloomovi,který shání práci a snaží se prosadit jako novinář.Dávám mu 80 procent.Tento film je skvělý a měl nominaci na Zlatý glob v roce 2014.

 • 90%
  0
  0
  4. 3. 2016
  Ombak_Penari (2760 bodů)

  Celé to stojí na dokonale démonickém Gyllenhaalovi a velmi chytlavém prostředí obchodníků se záběry z kriminálních činů. Cynický, vypočítavý, diktátorský, jdoucí přes mrtvoly. Doslova. Podle mě parádní výkon v hlavní roli, který mě naprosto strhnul, ačkoliv o realitičnosti finále jsem přeci jen už trochu pochyboval.

 • 60%
  0
  0
  22. 7. 2015
  Lukreczia (783 bodů)

  Scénář mi nepřišel nikterak úchvatný a i přes moc pěkný výkon mého hereckého oblíbence Jakea Gyllenhaala v roli slizouna a občasné vtipné momenty nemohu dát víc jak 60. Pro mě průměrná komerční záležitost.

 • 85%
  0
  0
  16. 3. 2015
  tamura (764 bodů)

  Pro mě mimořádný film a zatím nejlepší G. role. Ten kluk bude v padesáti stejná hvězda Hollywoodu, jakou byl v padesáti Al Pacino.

 • 80%
  0
  0
  2. 2. 2015
  KajkaFajka (723 bodů)

  Ukázka toho když se někdo zakousne do své profese a baví ho tak jde všechno. Jen to Jake ve filmu přehání do té negativní podoby. Trochu mrazivé a trochu k zamyšlení. Jak málo stačí aby media ovlivňovala, ne že by to nedělali, mínění lidí.

 • 80%
  0
  0
  12. 1. 2015
  evana (685 bodů)

  Podle traileru jsem očekávala větší akci a nářez, ale v konečném výsledku mě slídil nezklamal. Slizký Jake, který nemá žádná mravní překážky a neštítí se ničeho a díky jeho charakteru mi bylo v závěrečných minutách opravdu špatně od žaludku. Celou dobu sledujeme "kariéru" mladého Loua, který je zjevně bez přátel, bez společenského života a jen vymýšlí, jak dobře vydělat prachy. Je slizký a nesympatický a absence jakékoliv empatie vás na jeho postavě irituje nejvíc. Konečně se Jake ukázal i v jiné roli než sladkého fešáka a stojí to za to.

 • 70%
  0
  0
  7. 1. 2016
  Judinka (627 bodů)

  Opět skvělý Jake Gyllenhaal a opět poněkud zvláštní filmový snímek :o) čekala jsem bohužel s ohledem na předešlá hodnocení něco ve stylu Nepřítele, který mě naprosto dostal a ohromil, ale i když je Slídil svým způsobem dobře natočen a zpracován, předešlý Gyllenhaalům snímek v žádném případě nedostihne. I tak stojí Slídil určitě za zhlédnutí a nudit se určitě nebudete, neboť hlavní postava filmu Lou Bloom je dokonale vykreslen a zahrán :o)

 • 75%
  0
  0
  10. 4. 2015
  patrick-sarin (438 bodů)

  Nevyužitý potenciál originálního námětu. Jinak ale dobře zahrané i natočené.

 • 80%
  0
  0
  19. 7. 2015
  Pegas1632 (299 bodů)

  Film kdy hlavní hrdina je perverzní šmejd a diváci se děli na 2 části - jedna si přeje aby ho dohnala spravedlnost a ta druhá (do jisté míry taky perverzní šmejdi kam se řadím i já) se těší, kam až zajde. Škoda snad jen závěru. Jinak velice příjemný scénář i kamera, v podstatě tomu filmu nemám moc co vytknout, přesto to není snímek, ke kterému se budete s oblibou často vracet.

 • 70%
  0
  0
  6. 1. 2016
  Markovel (250 bodů)

  Lou je spíš takový antihrdina a díky němu jsem si připadal znepokojivý po celou dobu filmu. Je rozhodně to nejlepší na celém filmu, protože ta postava je skvělá. A Jake Gyllenhaal ho absolutně skvěle zahrál. Společně se skvělými zvraty to dělá výbornou filmovou podívanou. Samotný konec je velice zvláštní a člověk se nemůže rozhodnout jestli ho má brát jako šťastný konec, nebo ne.

 • 85%
  0
  0
  20. 2. 2015
  Petka88 (223 bodů)

  Zajímavej film, spíše než thriller to byl takovej ponurej psychologickej film, kde se Jake vyloženě vžil do role a zahrál ho až neskutečně věrně!

 • 80%
  0
  0
  7. 2. 2015
  andriiC (57 bodů)

  Natoč to! Exkluzivní trhák v přímém přenosu. Obsedantní lovec senzací na volné noze, prodavač tragédií z první ruky, neúprosný velký bratr Jake G. slídí po filmovém plátně, v potemnělých sálech kin, rochní se v mysli auditoria. Bezcitný požírač bez filtru empatie přejímá tvář odosobnění, která vykukuje, vykupuje, vysypává, vysává. Tvůrčí "konstruktér" prospěchu svého, brnkající na strunu úspěchu, leštící si boty seberealizace pod širým nebem. Upsání se krvi v kryptě arogance. Cynický maniak uvízlý v močálu lukrativního smlouvání. Číhá na kořist, aby si ulovil prvenství svých vlastních ambicí. Neohlíží se vpravo ani vlevo. Jen stále vpřed, předními dveřmi, přes práh dravosti. Stoupá vzhůru vypočítavými kroky do vyšších pater, za kulisy standardů. Ukrajuje si stále větší kus šťavnatého komerčního koláče. Vydobyté místo pod mediálním sluncem těží z píle vyšinutého mozku. Zjizvená tvář vyjednávájící o svou apanáž. Vytrvalý absentér emocí, bankrotář prostého lidství. Senzacechtivá závislost, kluzká půda etiky zpravodajského byznysu, newsroom vrtěti psem, sólokapr vyšší sledovanosti. Jen výš a výš, ze dna nicoty. Chorobně patologický stín nočního L.A. jako preludium hnilobné ukolébavky. Kartotéka ohmataných koutů snažící se provrtat do negližé neštěstí a mediálně si ho "p(r)osvítit." Manipulativní rozklad soudnosti sebe samého. Vypnout kamery chtíče kariérismu nemožné. Jde jen o to přežít. Vyšvihnout se z vrakoviště nepovšimnutí, přehlížení. Vypilovat a zabudovat si svůj status quo do „vylepšených“ slabých stránek. Předčít sám sebe. Procitnutí moci posedlosti profitem neviditelného autorství na maximum. Úšklebek přísného, slizkého sebevědomí na závěr: "Pracuj usilovně, dosáhneš téhož." Má všechno a všechny v hrsti. Má své jméno, svůj příběh a postavení, ale za jakou cenu, cenu morálních antipatií, ctižádostivých rzí. Setkání se sebou samým vyplácí společenský kredit, katapultuje krédo egoismu do fatálních výšin. Jake G. posunuje svou laťku herectví zase o další stupínek. Sám sobě vymetá cestičku ke slovům chvály, pulíruje značku talentu, vyzývá persony rozličných figur slunících se v absolutní oddanosti. Nezbývá než před ním smeknout.

 • 75%
  0
  0
  21. 2. 2015
  HonzaBachura (22 bodů)

  Doporučuji dokoukat do konce!

 • 0
  0
  11. 3. 2015
  Host
  Host

  Jednoduše řečeno,jde o skvělý film.

Hodnocení a recenze Slídil

73 81 ?
jak hlasovat?
 • Pete69 70%
 • InJo 85%
 • Scintilla 85%
 • JosefTomas 90%
 • leafroller 80%
 • Petr Kocfelda 80%
 • martin-mickey-stusak 90%
 • yorba 90%
 • Psisko59 80%
 • Mondyes 100%
všechna hodnocení (72)

V žebříčcích uživatelů