Prisoners (USA)
« další názvy »
USA USA
146 minut

Žánry

:
Drama, Krimi, Thriller, Film Noir

Obsah

:
Silné téma, vynikající scénář plný zvratů a životní herecké výkony poskládaly dohromady thriller o pátrání po dvou zmizelých děvčatech, který je napínavý více »« méně

Režie

:
Denis Villeneuve

Scénář

:
Aaron Guzikowski

Herci

:
Hugh Jackman Jake Gyllenhaal Viola Davis Maria Bello Terrence Howard ...
Premiéra: 10. 10. 2013
Distributor: Bontonfilm
Přístupnost: MP-15
Jste na stránce filmu Zmizení. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Zmizení myslíte! K 15. dubnu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27603 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  2
  0
  6. 3. 2017
  Brenan88 (43012 bodů)

  Zmizení byl film do kterého se mi moc nechtělo a to hlavně skrz tu dlouho stopáž. Protože málo který režisér dokáže udržet napětí a akci po tak dlouhou dobu aniž by nezačal nudit. Pro mě úplně neznámý Denis Villeneuve však dokázal nemožné a natočil skvělý thriller,který svou atmosférou a gradací spadá na úroveň takových kousků jako je Sedm,Mlčení jehňátek. Zmizení jsou přesně ten film,který má položené základy na skvělém scénáři a výborných hereckých výkonech v čele s Jackmanam a Gyllenhaalem,který v mých očích s každým filmem roste.

 • 100%
  0
  0
  10. 7. 2020
  martin-mickey-stusak (22888 bodů)

  První americký film kanadského režiséra a hned ukázkový thrillerový majstrštyk. Dokázal zhmotnit takovou míru napětí na pokraji šílenství v hloubce skrytého teroru, že i na stopadesáti minutovou stopáž leckdo behem sledování nebude ani dýchat. A vše přitom začíná skromně a zcela reálně. Sejdou se dvě rodiny, baví se, něco pojí a popijí, když si náhle někdo všimne, že dvě děti chybí. Krve by se v tomto okamžiku snad nikomu v takové situaci nedořezal. Neočekávaná a nezvladatelná panika všechny ovládne a netrvá dlouho a vše má pod kontrolou policie. Jenomže jak se zanedlouho ukáže, není to případ zase až tak jednoduchý, jak by se z počátku mohlo zdát. Bezmoc a zoufalství v rámci psychologie člověka se striktně zahryzne do mlhavé atmosféry příběhu a nepustí. Námět sice pochopitelně není originální, ale svým vyzněním pohltí. Pomalé tempo s pevným střihem podtrhuje zajímavý vývoj s patřičnými zvraty podpořené podmanivým soundtrackem. Samotný konec je už prostě takový jaký je. Svým způsobem je to snímek náročnější, ale rozhodně se dá říci, že režisér Denis Villeneuve natočil jeden z nejzajímavějších filmů roku.

 • 85%
  3
  0
  20. 10. 2015
  Sheldon (15959 bodů)

  Přiblížit jakýkoli zvrat po expozici snímku se rovná připravit diváka o momenty nečekaných překvapení. Na druhou stranu, ačkoli jsem pachatele odhalil v první třetině snímku, slyšel jsem, že je závěrečné odhalení překvapilo, takže to může jít na vrub skutečnosti, že už jsem thrillerů asi viděl už opravdu dost. Musím ale říct, že když jsem film napodruhé v klidu opravdu dokoukal, zůstalo mi po jeho sledování chvění v žaludku, takhle sugestivní snímek se totiž ani v rámci žánru příliš často neobjevuje a kromě herců je třeba vychválit zajímavého kanadského režiséra Denise Villeneuva, kterému do hlavy tedy rozhodně vidět nechci.

 • 90%
  1
  0
  18. 7. 2016
  lamps (14696 bodů)

  Film roku? Nerad bych předbíhal, ale v brilantně vystavěném Zmizení se nám pomalu rýsuje aspirant nikoliv na oscarové hody, v nichž porota beztak upřednostňuje silně vlastenecká díla od profláklých tvůrců, nýbrž na nejpoctivější, nejvybroušenější a nejnapínavější "nefincherovskou" adaptaci vynikajícího detektivního scénáře, jaká v posledních letech v USA vznikla. Jinými slovy, máme tu slušně zaděláno na nový kult, kterému oficiální ocenění od přírody nevím proč nepřísluší, avšak bystří fanoušci by ho neměli opomenout stejně jako třeba loňský Atlas mraků. Nevzpomínám si, kdy měla americká kriminálka naposledy tak hustou atmosféru, kdy samotné prostředí plnilo dokonale režisérovu představu o pochmurném příběu a kdy byl divák tak dlouho úspěšně držen v nejistotě, kdo je pravý viník a jak vše nakonec dopadne. Pointa sice není zdaleka na úrovni té v Sedm a neudeří s takovou intenzitou, jak by si film vzhledem k předchozímu drtivému průběhu zasloužil, ale přesto srazí do kolen alespoň vědomím, jak do sebe náhle všechno krásně zapadá a jak scénář podal na hromadu otázek tak seriózní a kvalitní odpověď. Zkrátka nelze než chválit, o Jackmanovi a Gyllenhaalovi ani nemluvě.

 • 90%
  0
  1
  23. 5. 2018
  sabule (14135 bodů)

  Tak to byla opravdu drsná podívaná a myslím si,že v některých pasážích filmu,hlavně v těch ,kdy Hugh Jackman mučí svého vězně,domnělého únosce jeho a kamarádovi dcerky,to není pro slabší povahy.Jinak je to velmi kvalitní podívaná a všichni zúčastnění hrají špičkově a rozluštění a celková finálovka se taky povedla.

 • 85%
  2
  0
  16. 10. 2017
  JosefTomas (6977 bodů)

  Po Příchozí a Sicariu jsem se vrhl na další film režiséra Denise Villeneuveho a protože předchozí zkušenost byla skvělá, nechal jsem se přemluvit po třetí. Dlouhá stopáž není na filmu znát, film má napětí a tempo a celou dobu brnká na struny psychiky. Herci hrají o 106 a Scénář je tak promyšleně stavěný, že nemá prakticky žádná hluchá místa. Jednoznačně jeden z nejlepších Dramat, jaké lze vidět. PS: Vyhněte se dabingu, dabér Terrence Howarda je sice dobrý, ale na postavu se vůbec nehodí.

 • 80%
  2
  0
  4. 5. 2014
  Standa. (6161 bodů)

  Myslím, že už jsem toho za svůj život viděl poměrně dost, ale tohle pro mě byla novinka. Protože jsem v životě neviděl, aby si někdo bral reflexní vestu na lov, tak to mě fakt poser. To bylo fakt jak pěst na oko. Jinak jen tak okrajově k filmu- nejlepší krimithriller letošního roku, to by mohlo stačit.

 • 90%
  0
  0
  11. 1. 2015
  limeta (4721 bodů)

  výborný. Napětí dobře dávkované po celou stopáž, všeho tak akorát, ponurá atmosféra, přívaly deště, zavádějící stopy, no zkrátka 100 % naplnění žánru drama-krimi-thriller. Za mě tedy naprostá spokojenost

 • 65%
  2
  1
  10. 10. 2013
  Petrson (4018 bodů)

  Pokud máte rádi napětí z Mlčení jehňátek, "milión" vedlejších stop, či se vám dělalo špatně ze starého Texaského masakru motorovou pilou (nový jsem neviděl a doufám neuvidím), máte rádi, když vás ždímou přes děti, mentálně postižené lidi, máte rádi mučení a přistoupíte na hru, že kdokoliv je vlastně úchyl a nevadí vám díry ve scénáři a že policie je úplně dementní, pak je to v pořádku, jste na správném filmu. Je potřeba jen dobře vnímat, abyste pochopili hned kdo je kdo a proč je to zrovna tak a ne onak. Na tu délku škoda, málo rozkreslené postavy. Musíte si hlídat dobře všechny souvisloti i při poměrně malém počtu postav, včetně těch mrtvých a zmíněných v novinách, aby byly jasné motivace v jednání. Filmu ale dominují skvělé herecké výkony, civilnost a napětí postavené na vydírání citů přes děti, co se stane s malými holčičkami. Nejsem příznivec těchto filmů, nálad a pocitů, že svět je úplně v háji a bojíte se pustit dítě na dva metry od sebe. Budu si muset dávat větší pozor, na co mám jít:). Chápu, že film může mít v dnešní době mnoho zastánců, zejména v oblastech, kde letí horrory a vše, co náhaní pocity strachu a bolesti.

 • 80%
  2
  0
  9. 3. 2016
  evismaior (3806 bodů)

  Hugh Jackman jako otec zmizelé dívky, který je ochotný pro její znovunalezení udělat do slova a do písmene vše a jakoukoli informaci o tom, kde by se mohla necházet, získá od kohokoli a jakýmkoli způsobem. Jake Gyllenhaal jako detektiv, který po dívce a její kamarádce pátrá z pozice policisty a zároveň ho jímá podezření, že s tím údajným chlastáním jejího otce to nebude tak žhavé. Dost děsivé a ptám se sama sebe, kam až bych byla ochotná jako rodič zajít. A jsou to úvahy opravdu na tělo.

 • 95%
  0
  0
  7. 12. 2013
  pantak (3269 bodů)

  Film mě vůbec nezklamal ba naopak a proto po jeho shlédnutí už vůbec nechápu nekteré negativní recenze.

 • 85%
  1
  0
  9. 12. 2015
  rkotvald (3156 bodů)

  Výborný scénář, výborné herecké výkony. Jednalo by se o jeden z nejlepších dramatických počinů od dob 21 gramů či Babelu... kdyby to nebylo tak strašně dlouhé. Neuběhlo ani 120min a já se začínal trochu nudit a ztrácet zájem. Taková to stopáž se prostě nehodí pro takový děj s pár postavami. Navíc pasáž a pátraní kolem "sebevraha" mi přišla v celém případu poněkud zbytečná a kdyby se právě ona trochu zkrátila, nebo celá smazala, dostaly by jsme se na cca 100 min a dostaly tak výborně vygradovanou temnou kriminálku s dějem, který by málokdo z nás chtěl zažít - troufám si tvrdit, že nikdo. Jinak potlesk ve stoje pro pana Jackmana. Tady totiž bravurně dokazuje, že není pouhým akčním hrdinou.

 • 90%
  0
  0
  31. 12. 2013
  výfuk (2968 bodů)

  Ani nevím jak jsem si to barvil, ale rozhodně ne takto... tento film je tolik dlouhý a až usínající, že se od něj nemáte šanci odtrhnout. V celku jasný příběh doplnění touhou a beznadějí, že ani nevíte co si o tom myslet. I když je film v celku dlouhý, tak je ale v celku také plně zaplněn srozumitelným a jasným dějem. Očekával jsem toho hodně, ale tohle opravdu ne! Rozuzlení děje je naprosto epické a originální až z toho mrazí. Posledních třicet minut před koncem jen zíráte a nemrkáte (mimochodem určitě ne jako Gyllenhaal, jehož mrkání je trochu znervózňovalo). Říkejte tomu originál roku 2013!

 • 80%
  1
  0
  22. 3. 2016
  Ombak_Penari (2757 bodů)

  Kvalitní kriminálka. Ponurá, depresivní, dobře vymyšlená, skvěle rozuzlená...a to je asi tak všechno co bych k tomu chtěl říct. To stačí. Krásné 4 hvězdičky, možná i pět by přišlo, kdybych se nad tím chtěl ještě chvíli zamýšlet. Ale mě se nechce.

 • 80%
  1
  0
  1. 8. 2014
  stantheman (2387 bodů)

  Od začátku do konce napětí...výborný Jake Gyllenhaal...zastínil hlavní hvězdu filmu Hugh Jackmana. Je to jeden z těch filmů , který nedostanete tak rychle z hlavy i díky zakončení...i kdyžkaždé zlo musí být nějak potrestáno.

 • 80%
  0
  0
  6. 3. 2016
  miza (2305 bodů)

  Skvělý film od začátku do úplného konce.Skvělá podiváná.

 • 80%
  1
  0
  27. 7. 2014
  marie-kolarova (2200 bodů)

  Pomýlený text distributora. Dover nebere spravedlnost do vlastních rukou, jen se snaží vymlátit informace ze sprostého podezřelého. Slušná studie chlapíka, který je přesvědčený o své pravdě, a to doslovně hlava nehlava. A pochopitelně zasahuje těsně vedle. Tohle není kontrast mezi bojem spravedlivého a laxní nebo prohnilé policie. Vyšetřovatel se snaží, co to jde, ještě chvíli a bude také magořit. Villeneuve velmi slušně pracuje s psychologickou stránkou příběhu, umí udržet napětí, a v podstatě nenudí, což je slušný výkon vzhledem ke stopáži.

 • 80%
  0
  0
  5. 8. 2018
  Blackhand47XD (2116 bodů)

  Když je člověku odebráno dítě, udělá naprosto cokoliv, aby jej získal zpátky, což tenhle film ukazuje v plné parádě. Nesmrtelný Rosomák tentokrát hraje starostlivého otce, který si je každou částí svého mozku jistý, že za zmizením jeho dcery stojí podivný mladý muž s inteligencí dítěte. Film celkově přetéká opravdu silnými osobnostmi, ať už se jedná o postavy rodičů, detektiva nebo podezřelých. Villeneuve mě opět přesvědčil v tom, že se jedná o jednoho z nejlepších režisérů přítomnosti, který dokáže skvěle pracovat s atmosférou. Krásných 80%

 • 85%
  1
  0
  28. 12. 2014
  farb (2062 bodů)

  Dvě a půl hodiny jsem seděl, užívaje si tu skvostnou atmosféru, napnutý jak struna do poslední sekundy a tetelil jsem se blahem. Tohle je prostě ta správná - na scénář, herce (všichni do jednoho famózní, ale Jackman s Gyllenhaalem těžce vládnou) a na promyšlenou režii (ten film je skvěle poskládanej, s ničím se nezdržuje a skvěle udržuje napětí / pozornost) sázející - pecka, vedle které většina (nejen) letošní produkce bledne závistí. Jo, a taky to má skvělou kameru.

 • 70%
  2
  0
  15. 10. 2013
  Siddharta (1760 bodů)

  Drama, krimi, thriller, ale příběh se ne úplně povedl, možná to vypadá napínavě, možná se budete strachovat o děti, ale je tam tolik vedlejších motivů, že jsem se v tom malinko ztratil a to mě přestalo bavit. Nebudu prozrazovat, kdo je zatím vším, ale vypadá to, že v té vesnici není nikdo normální, včetně detektiva, či soudce. Za to je tam hodně duševně vyšinutejch. Ponurou zimní, či podzimní atmosféru strachu nelze filmu upřít, stejně skvělým hereckým výkonům.

 • 90%
  0
  0
  8. 12. 2013
  puposlav (1272 bodů)

  Jeden z TOP filmů letošního roku. Vynikající drama, výborné herecké výkony, pořádně hutná atmosféra. Takto si představuji thriller s velkým T a vůbec, bych se nebál přirovnání ke kultovnímu Sedm.

 • 60%
  2
  0
  13. 1. 2015
  ladynka (1201 bodů)

  Pozor, možné spoilery: Zpočátku solidně vystavěná detektivka, která nejvíce boduje atmosférou a ke konci začíná selhávat rozuzlováním případu, když dostaneme vágní vysvětlení kdo a zčásti proč, ale přitom vedlejší postavy zapojené do zločinu nemají dostatečné opodstatnění. Rozuzlení se tak jeví jako podřízené zakončení ve smyslu záchrany obětí, nikoli ve smyslu osvětlení detektivní linie. Pokud jde o osobní rovinu příběhu (morálku postav) nedojde k nejednoznačnému řešení. Nevinní jsou zachráněni, postavy jsou za svá selhání a špatné skutky potrestány. Překvapivě na to, o kolik více prostoru má osobní rovina příběhu (rodina, její stav apod.), mi přijde výraznější a zajímavější detektivní linie, byť její pokračování (postup ve vyšetřování) zajištují spíše drobné náhody než sbírání stop a důkazního materiálu.

 • 95%
  0
  0
  21. 11. 2013
  michaela159 (1043 bodů)

  Zmizení je podle mého nejlepší thriller, jaký jsem v životě viděla a určitě stojí za podívanou. Možná, když se kouknete do programu a uvidíte, že film má 150 minut, nebude se vám chtít jít. Jedno vám k tomu řeknu, stopáž filmu je tak akorát a ničemu to neubírá. Herecké obsazení je perfektní a každé slovo je přesvědčivé.

 • 85%
  1
  0
  15. 5. 2014
  brcolka (1039 bodů)

  Skvělá podívaná která od začátku dokonce překvapuje i když je to v podstatě reálná věc kdekoliv na světě. Možná v Americe více frekventovanější.
  Oslovil mě hoch ze Zkrocené hory i Wolverin svými výkony. I postava Alexe velmi dobře podaná. Celkový dojem z filmu vynikající jen trochu mrazí když víte, že se to může stát

 • 40%
  1
  1
  21. 2. 2016
  Peter12 (810 bodů)

  Keď vidím tieto hodnotenia,tak nechápem. Mňa to ináč nebavilo.Silné téma to filmu neberiem,keď zmiznú deti a nik nevie, kde sa stratili,alebo kto ich uniesol.Ale tiesnivá a napínavá atmosféra bola až vtedy,keď som sa išiel po tomto filme vysr....Dve scény ma zaujali:Keď mu dala dole to vrece alebo čo to bolo,tak bol riadne dobití,tam som pociťoval skľúčenosť a tých hadov v bedniach som tiež nečakal. J.Gyllenhaal tam mi strašne nesedel a ako detektív bol nepresvedčivý.A ten koniec mi potvrdil,že tvorcovia sa snažia prekvapiť niečím originálnym,ale vobec sa im to nepodarilo.Pre niekoho kvalitná kriminálka,ale pre mňa len ďalší s filmov,ktoré má nemá čím prekvapiť.

 • 80%
  1
  0
  2. 3. 2016
  hovorkok (644 bodů)

  Hned, jak se únosce objevil na scéně, mi bylo jasné, že to byl on. V průběhu filmu se ale vše tak motalo, že si člověk chvíli myslí, že to udělal ten a pak vlastně že by to mohl být i ten a tak dále... pořád jsem si ale trvala na svém a taky k tomu došlo. Bohužel hlavní padouch se mi vůbec nelíbil, co se týče hereckého výkonu. Stejně mě ale Zmizení vtáhlo a herecké výkony byly obdivuhodné (až na padouchův, jak jsem již psala).

 • 70%
  0
  0
  3. 3. 2016
  Judinka (596 bodů)

  Film je velmi dobře natočen a je plný skvělých hereckých výkonů. I když, a to zejména díky žánru, málokdo ocení jeho opakované zhlédnutí. Každopádně super thriller.

 • 90%
  0
  0
  15. 10. 2013
  HardMovie (470 bodů)

  Excelentně vystavěná deprese, kde je naprosto nesmyslné filmu vyčítat, že vidí věci černě (stačí trochu číst noviny, ona v řadě míst ta situace opravdu není růžová). A hlavní je ta hmatatelná bolest všech postav, které kolem případu krouží. Parádní žánrovka, trochu jako od Finchera. Jackmanův životní výkon.

 • 90%
  0
  0
  1. 4. 2014
  Batista (445 bodů)

  Tak tenhle film byl super. Skvělé herecké výkony a děj byl velice hutný.

 • 0
  0
  31. 10. 2014
  mil78 (384 bodů)

  Po dlouhé době zdařilá detektivka klasického střihu, kdy motivace postav mají přednost před vnějšími efekty. 80 %

1 2 dalsi posledni
80 80 ?
jak hlasovat?
 • Crreed 100%
 • aero 75%
 • Mikik4444 100%
 • pavel paleček 80%
 • Alex 100%
 • martin-mickey-stusak 100%
 • mims 80%
 • Sandrastekla 50%
 • Blatouch72 85%
 • Scintilla 80%
všechna hodnocení (179)

V žebříčcích uživatelů

2. místo z 4 v žebříčku uživatele Pete69
7. místo z 7 v žebříčku uživatele Fanin
37. místo z 115 v žebříčku uživatele Mikik4444
64. místo z 104 v žebříčku uživatele filamubobes
74. místo z 104 v žebříčku uživatele Demyk
164. místo z 175 v žebříčku uživatele Hikikomori