Blade Runner 2049 (USA)
Velká Británie Velká Británie
Kanada Kanada
USA USA
163 minut

Žánry

:
Sci-fi, Thriller

Obsah

:
Třicet let po událostech prvního filmu odhaluje nový Blade Runner a důstojník losangeleské policie K (Ryan Gosling) dlouho ukryté tajemství, které je natolik více »« méně

Režie

:
Denis Villeneuve

Scénář

:
Hampton Fancher Michael Green (X) Ridley Scott Philip K. Dick

Herci

:
Ana de Armas Mackenzie Davis Robin Wright Ryan Gosling Jared Leto ...
Premiéra: 5. 10. 2017
Distributor: Falcon
Přístupnost: MP-15

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  4
  0
  27. 10. 2017
  Brenan88 (31788 bodů)

  Audiovizuální sci-fi porno,které ocení především fanoušci původního Blade Runner. Já nepatřím ke skalním fanouškům Ridleyho verze a i přesto jsem si tohle pokračování náležitě užil. Tak jako tak považuji Blade Runner 2049 za velmi kvalitní pokračování,které v mnoha ohledech předčilo svého staršího sourozence. Dějově strhující,vizuálně okouzlující a herecky dokonalé. Villeneuve to opět dokázal a natočil něco víc než jen obyčejné sci-fi. Přestože má snímek přes dvě a půl hodiny,tak to nepovažuji za zápor,ale spíše za klad. Každé slovo a gesto zde má své místo,prostě DOKONALOST. Kamera je geniální a hudba uhrančivá. Všechny ty sci-fi snímky jako Valerian,nebo Ghost in the Shell to je základní škola v žánru sci-fi. Blade Runner 2049 to je vysoká škola ke které se musí člověk časem dopracovat

 • 70%
  0
  0
  28. 11. 2017
  sabule (12984 bodů)

  Nadstandartní navazovačka na původní klasiku s Harisonem Fordem je plná totální akce a hlavně velmi perfektní triky z ní dělají jedno z nejlepších pokračování sci-fi všech dob.Snímek je sice trochu delší než by se čekalo,ale nejsou hluché pasáže,tak se rozhodně nebude nikdo nudit!

 • 100%
  1
  0
  24. 10. 2017
  Sheldon (11231 bodů)

  Blade Runner 2049 je mimořádný film pro náročnějšího diváka, budete u něj muset přemýšlet a je téměř vyloučeno, že ho pochopíte napoprvé. Ostatně jedničku Ridley Scott několikrát přestříhával a pokaždé v ní něco změnil. To ale Villeneuve vylučuje. Říká, že žádná alternativní verze neexistuje a existovat nebude. Zároveň dodal, že chápe, že do kina budou chodit hardcore fanoušci s baseballovými pálkami, kteří budou připraveni si to s ním vyřídit a že je ochoten tento risk podstoupit. Žádné inzultace se konat nebudou, tohle je totiž opravdu mimořádný film.

 • 85%
  5
  1
  11. 10. 2017
  lamps (7728 bodů)

  Nový Blade Runner se statečně pere se dvěma řekněme existenciálními problémy. Jednak chce být dobrým Bladem Runnerem a jednak hutnou komplexní mainstreamovkou, která si na sebe v současné době dokáže vydělat. Zatímco druhou "povinnost" plní takřka beze zbytku a podává vyspělou story sestříhanou s precizností důchodce kontrolujícího účtenku po nákupu a narativně zkonstruovanou do důmyslně schematizovaného dialogu s opakovaně se tázajícím divákem, který je tlačen do později zpochybňovaných interpretací (a to, že film zase tolik nevydělá, je vinou pouze tupého stáda ignorantních fandů třaskavých audiovizuálních atrakcí), u té první lehce tápe a své pomalé senzitivní tempo šroubuje na chladný narativ s klasickou strukturou sice velice zručně, ale přece nedokáže produkovat požadovaný katarzní účinek a všechny konstrukční prvky zcela podřídit a ohybat ve prospěch psychologického a emocionálního vývoje syžetu, což původní film (jakkoli opravdu nepatřím mezi jeho oddané obdivovatele a nepřijde mi převratný) bezesporu dokázal. Přesto mě ale BR2049 i po druhém zhlédnutí od úvodních vteřin vcucnul, v průběhu sežvýkal, a jestli už mě vyplivl, o tom mám pořád pochyby. Atmosféra je díky dechberoucí kameře a neskutečně intenzivnímu zvuku (Zimmer zase skóruje až mrazivým napojením hudby na diegetický prostor futuristického světa) přímo drtivá, nad tak ryzími science fiction nápady (tělesné spojení s virtuální Joi) už jsem dlouho nežasnul, nuda je to poslední, co mi Villeneuve vynalézavými střihovými přechody a podmíněností každičkého krásného záběru celkovému narativnímu vyznění dovolil, a celou sekvenci z postapokalyptického Vegas bych tesal do kamene a tetoval na hruď všech obdařených žen na planetě (to by pak byla teprve dvojnásobná radost pohledět). Není to film ani zdaleka dokonalý a chápu rozčarování některých zastánců originálu, ale pro mě byla přesto každá vteřina jako dárek k Vánocům, který si hodlám v budoucnu nadělovat opakovaně a rád. Gosling velmi dobrý tahoun, Ford na hrad.

 • 60%
  2
  0
  20. 10. 2017
  JosefTomas (4176 bodů)

  Po dokoukání jsem si připadal, jako bych prošel těžkou školou filmu a tohle byla moje maturita. Blade Runner je filmem, který se chtěl postavit na vlastní nohy a nekopíruje jedničku, za což body k plusu, ale film má na svou délku tak prázdný obsah, že mi délka 163 minut přijde přímo vražedná. Scott to minule kombinoval temnou atmosférou, charismatickým hlavním hrdinou (promiň Goslingu) a Noir vizualizaci. Ale abych nekritizoval, tak režie Villeneuveho alespoň drží poměrně dost děravý scénář, který má pár momentů, které mě osobně překvapili a kladou dobrou otázku, ale jinak je to průměr. A Deakins vytvořil natolik nádherné záběry, že kdybych si každou scénu nechal vytisknout jako plakát a polepil s tím dům, vůbec by mi to nevadilo, ale to je vše. Herci OK, Leto má zase roli, která mu nenechává vyniknout, protože má tak málo prostoru, že i Joker tam ten ksicht měl víc. Za mě zkrátka, dobrá Sci-Fi, ale ne dobrý Blade Runner. Vše možná vyléčí čas a možná druhé zhlédnutí, přeci jen i první díl jsem přijal mnohem více až na podruhé.

 • 60%
  6
  2
  4. 10. 2017
  Tom Hardy (3990 bodů)

  Jen ve zkratce, protože nový Blade Runner je skutečně postavený tak, že o něm nejde mluvit, aby člověk nespoileroval - JE to kvalitně zvládnutá věc. V mnoha ohledech. Ale jako až fanatického milovníka jedničky a sci-fi Příchozí, což je pro mě osobně nejlepší film loňského roku, jsem byl z výsledku spíše zklamaný. Chápu ten posun i vývoj (dějový i vizuální) a jakkoli bylo asi nejrozumnější co nejméně připomínat originál (aby se jen nesrovnávalo), bylo mi výsledné dílo svou atmosférou i prostředím až… příliš cizí (a to i jako člověku, který několikrát četl knižní předlohu). Je to bezesporu skvělá sci-fi se spoustou správných otázek. Jen ale váhám, jestli je to dobrý Blade Runner. A tady si upřímně v tuhle chvíli nedokáži odpovědět.

 • 100%
  1
  0
  24. 10. 2017
  evismaior (3321 bodů)

  Nový Blade runner je pro mě nejspíš největším filmovým zážitkem od té doby, kdy jsem hluboko v devadesátých letech poprvé viděla první Blade runner. Jsem si vědoma toho, že tentokrát zcela převládl můj naprosto subjektivní dojem, ale nemohu jinak, než dát plný počet. Důkazem budiž i to, že jsem už dlouho nebyla v kině dobrovolně na nějakém filmu dvakrát a dosud nikdy jsem se nechystala jít na tentýž film potřetí. Možná v Blade runnerovi nejsou žádné překotné myšlenky kromě té známé již od roku 1982, že lidmi stvoření replikanti se paradoxně stávají lidštějšími než leckterý člověk. Jisté ale je, že jak Ridley Scott, tak Denis Villeneuve dokázali stvořit pro mě zcela uvěřitelný svět kdesi v ne tak vzdálené postapokalyptické budoucnosti, který se neskrývá pod perfektním provedením digitálního pozlátka, ale působí pod nažloutlým příkrovem radioaktivního prachu až syrově realisticky. Stejně jako příběh hlavního hrdiny, který po všech těch obyčejných klucích a holkách, kteří náhle zjistí, že právě oni jsou ti vyvolení spasit svět, vyznívá úlevně osvěžujícím dojmem. Herci odvedli skvělou práci a věřím každému jednomu z nich, když hrají své postavy. Impozantní hudba nezapře, že se na ní podílel autor hudby k Příchozím Johannsson, ale zjevně byl vyměněn dostatečně včas na to, aby nedošlo k tomu, co mě na Příchozích trochu iritovalo, když mi nebylo zcela zřejné, kde končí reálné zvuky a začíná filmová hudba. V Blade runnerovi se to propojení povedlo dokonale, stejně jako odkazy k původním Vangelisovým skladbám. Nejvíc mě ale samozřejmě baví (a zároveň štve) scénář. Tím, kolik odpovědí na letité otázky dostáváme a zároveň se množství dalších otázek objevuje. A jako fanoušek, který je smířený s tím, že se nikdy nedozví, jestli byl Deckard replikant nebo ne, protože minimálně Scott a Ford se na tom nehodlají shodnout, už se teď jen bavím fandovskými rojícími se teoriemi o významu včel, podobnosti rusky psaného Celina a jména Stelline nebo třeba tím, co se asi stalo s tím psem. A mimo jiné pevně doufám, že F. Fuka nepřekládá titulky z odposlechu ale z nějakého oficiálního textu a že tudíž aspoň nemusím dumat nad trvajícími dohady anglicky mluvících diváků, jestli to tedy bylo "it's from a tree" nebo "it's from the dream", což může zatraceně změnit nazírání na jistou část zápletky. Pokud už bych měla nějakou výtku, tak snad jen za příliš rychle ukončenou prolínací scénku, kterou bych si asi osobně užívala ještě mnohem déle, než by bylo vkusné;-) A teď jen vymyslet, na co jít do kina příště, abych si příliš nezkazila dojem...

 • 70%
  3
  0
  10. 10. 2017
  marie-kolarova (1178 bodů)

  Stylizovaná těžce depresívní budoucnost nasnímaná dokonalou kamerou. V kontrastu s vizuální dokonalostí ruší lepší dojem prostinká zápletka a dlouhé filozofování, zajímavé jako objevování Ameriky v 21. století. Nevadí dlouhé pomalé záběry, ale musí za nimi být symbolika spojená s dějem. I ticho může být napínavé. Bohužel Blade Runner je stejně zábavný jako plavba remorkérem po Labi, kdy po dvou hodinách spánku zjistíte, že jste posunuli o 20 metrů. Závěrečná akce má jisté grády, ale celkově polovičně stopáž by filmu jen pomohla.

 • 80%
  0
  0
  14. 11. 2017
  jvempire (1177 bodů)

  Pokračování kultovního snímku po opravdu dlouhé době. Na film jsem šel s obavami, ale z kina odcházel spokojen. Je důstojně navázáno na předchozí snímek a i když nejde o tak originální počin, rozhodně ho mohu jen doporučit. Zpracování i herecké výkony jsou na vysoké úrovni.

 • 95%
  0
  0
  28. 11. 2017
  davsuch (928 bodů)

  K pomyslné špičce filmů všech dob pokračování Runnera něco málo chybí. Asi by to byla složitost zápletky či až moc velký důraz na stylizaci všech prostředí ve filmu. Často mi přišlo, že prostředí filmu je důležitější než děj co se v tom prostředí odehrává. Musím ale říct, že je to nejpovedenější film za poslední roky. Jsem moc rád, že si Runner udržel úroveň v 21. století.

  • herecké výkony
  • napínavý
  • moc přestylizovaný
  • moc složitá zápletka
 • 60%
  0
  0
  14. 11. 2017
  Ciiiri (864 bodů)

  Tak na to, že na jedničku se nadalo vůbec koukat. Tento film ušel. Byl zajímavý a dokonce jsem o něm i den po shlédnutí přemýšlela... Zajímavé, občas i originální. Krásné vzpomínky na H. Forda, fakt pobavilo... Bylo to milé... Ale přiřadila bych ho spíše k průměru...

 • 85%
  0
  0
  14. 11. 2017
  Bemiurg (734 bodů)

  Opravdu dústojné pokračování scifi legendy. Dokonce mi příjde příběhově silnější než první film. Atmosféra je úžasná, vizuál dokonalý. Jedíné co muhu filmu vytknout, je Harrison Ford. Přišlo mi, že ho tam nacpali dost na sílu, jen aby tam byl a nemá vlastně ani co říct.

 • 85%
  1
  0
  11. 11. 2017
  darth vader (569 bodů)

  Poutávé, ale paradoxně zdlouhavé sci-fi nového dílu Blade Runnera, mě docela příjemně překvapila. A to konkrétně po vizualní a výpravné stránce. Děj se mi zdál sice poněkud zbytečně zmatený, rozbíhají se do spousty stran, ale přesto jsem si v jeho několika cestách dokázal najít určitý smysl. Tím se dostávám k výpravě filmu jako takového. Dostal jsem se do antiutopické blízké budoucnosti naší planety země, která mě uchvátila nápaditými vizualnímy efekty (bohužel s +- miliony skrytých reklam) a celkovou atmosféru. Mysteriózní nálada se mi také líbila. Po dlouhé době jsem se nedíval na komickou grotesku, plnou nesmyslného násilí. Filmu nechyběl smysl. Samozřejmě bych ocenil scházející a jasnější hlavní dějou lini. Herecké výkony na 1. Mínus bych přidal za matoucí vsuvky, vytvářející chaos, alespoň v té nejmenší orientaci v ději.

 • 85%
  0
  0
  28. 11. 2017
  keddie (359 bodů)

  Sci-fi film pro náročnějšího diváka, to bez debaty, ale určitě je stravitelnější než předchozí film. Vizuálně i herecky vynikající, film je vymazlený, hudba skvěle podporuje vizuální pojetí filmu. Hodně se i povedly krátké filmy, které propojují oba dva filmy. Podle mě je dobře, že došlo k takovému časovému posunu, příběhu to pomohlo.

 • 60%
  0
  0
  28. 11. 2017
  baranovakova6 (349 bodů)

  Povedené sci-fi, dokonce i povedené pokračování tohoto snímku. Herecké obsazení přímo výborné. jediné co bych vytkla je délka filmu což je 2,5 hodiny a divák měl co dělat si na konci filmu vzpomenout co bylo na jeho začátku, po tak komplikovaném ději to bylo dosti zdlouhavé a některé scény tam ani nemusely být.

 • 100%
  0
  0
  28. 11. 2017
  mkubalikova (311 bodů)

  Velmi pomalé tři hodiny, které jsem si ale hrozně užila. V kinech nový Blade Runner vyhoří, protože je natočen v duchu prvního filmu, který se stal kultem, ale v době uvedení do kin moc neoslnil. Tohle není pop-corn, ale sci-fi se srdcem a silnou myšlenkou a já jsem šťastná, že tvůrci měli odvahu to takto natočit!

 • 90%
  0
  0
  14. 11. 2017
  shalmirane (174 bodů)

  Byl jsem velmi velmi nervózní, když ohlásili pokračování této klasiky. Původní film je dílo, který dnešní běžný divák moc nedá a bál jsem se, aby pokračování nezjednodušili nebo z toho rovnou neudělali béčkový akční film. Rád si najdu na béčkový akční film, když očekávám béčkový akční film. Popis i promo ovšem byly na ačkový.

  Mohu potěšeně konstatovat, že mé obavy nebyly naplněny :)

   • Nováček přijde o význam a kontext tak třetiny filmu
  • 100%
   4
   1
   5. 10. 2017
   TheRock1629 (76 bodů)

   Máme tu snímek roku ? Jednoduchá odpověď ... Ano máme

   Denis Villeneuve stvořil audio-vizuální zázrak. Perfektně stvořené pokračování jednoho z nejkultovnějších filmů a tím je Blade Runner.
   Hned od samého začátku filmu máme temnou atmosféru takovou jaká u Blade Runnera má být , celkově je u filmu pomalejší tempo ale to ničemu nevadí jelikož si vychutnáváte každý snímek filmu za čež převážně můžem děkovat kamaramanu Rogeru Deakinsovi který odvedl mimořádně skvělou a precizní práci. Když připočtete skvělý dunivý a typický pro Blade Runnera zvuk tak si myslíte že jste se vrátili o 35 let dozadu a vidíte první díl, nechci aby to vyznělo jako kopie jen nám režisér Denis Villeneuve připomíná čím byl původní film tak skvělý a proč se stal kultovním snímkem všech dob jinak je to Villeneovka jak vyšitá podává nám film ve svém stylu avšak atmosféra původního snímku zůstává. Čili tu máme ponurý sci-fi thriller s perfektním inovativním vyobrazením. Ve většině recenzích říkají že neznalost prvního dílu nevadí a jsem téhož názoru ale kdo neviděl první díl tak před návštěvou kina doporučuji shlédnout ať víte jaký film očekávat v kině. Ale to jsem odbočil máme tu opět nikoho jiného než mnou často uznávaným a pro mne nejlepším skladatelm a to nikdo jiný než HANS ZIMMER a k němu i BENJAMIN WALLFISCH kteří dodali perfektní hudbu která se drží ve stylu legendárního soundtracku mistra VANGELISE plus typické Hansovi tóniny to je naprosto epické a éterické spojení který nás provází celým filmem. Máme tu i parádní obsazení Jared Leto jako nový průkopník replikantů, Dave Bautista a zejména hlavní dva představitelé a to Ryan Grosling ačkoliv jako herec mě moc neuchvacuje tak zde jako člen Blade Runneru je precizní role mu sedí a je vidět že si s ní dal spoustu práce a samozřejmě tu máme HARRISONA FORDA v roli jedné z nejlepších postav scifi filmu a tím je samotný RICK DECKARD opět a skvěle zahráno Harrisonem který se do Deckarda vžil přesně tak jako tomu bylo před 35 lety. Takže k závěru skvělá režie, výborné obsazení, perfektně promyšlený příběh který nijak neuráží původní snímek ba naopak, skvělý zvuk a hudba, video které je tak dokonalé že bych to nazval uměleckým dílem ... Máme tu film roku a tím je pokračování nejkultovnějšího filmu snad všech dob a tím je stejnojmenný jen s datumem upravený ...

   BLADE RUNNER 2049

   PS:Kino = povinnost!!!

   Mé hodnocení: 9.8/10

  • 15%
   0
   0
   22. 11. 2017
   Nikol99 (26 bodů)

   • dobré scénky
   • zbytečně dlouhý
   • Většinou nepochopitelné
  • 100%
   0
   0
   15. 11. 2017
   david-f-lobpreis (21 bodů)

   Nádhera. Zvukově i obrazově vymazlená pocta původnímu filmu.
   Už jsem si přesně nepamatoval rozdíly mezi Dickovou knihou a původním Blade runnerem, ale myslím, že pokračování celkem rozumně využívá motivy z obou zdrojů a ještě dodává vlastní (například napojení na sérii "Vetřelec").
   Osobně mne hodně zaujalo zkoumání rozdílu mezi virtuální (Joi) a umělou (všichni androidi) inteligencí.

  • 80%
   2
   0
   11. 11. 2017
   richard-bergman (16 bodů)

   Na film jsem měl velice vyskoké očekávání a také jsem z něj očekávaný zážitek dostal. Efekty byly perfektní herecké obsazení také a jediné co bych možná vytkl, by bylo, že na to jak byl film dlouhý, tak jeho obsah nebyl tak rozsáhlý.
   S porovnáním s jinýmy sci-fi filmy bych tento rozhodně hodnotil nadprůměrně.

  • 100%
   0
   0
   19. 10. 2017
   JirkaKar (3 bodů)

   Pro mne rozhodně kulturní událost roku. Pastva pro oči i uši a i duši. Dokonalé dílo, které Vás zasáhne a vtáhne, vyjímečný film.

  82 80 ?
  • Reacherjack2016 100%
  • Procyon 75%
  • baranovakova6 60%
  • mkubalikova 100%
  • davsuch 95%
  • keddie 85%
  • veronika-sipkova 95%
  • RichardRM 85%
  • vladimir-lada-but 85%
  • Nikol99 15%
  všechna hodnocení (50)
  jak hlasovat?

  V žebříčcích uživatelů

  2. místo z 2 v žebříčku uživatele slevin
  Sdílet tuto stránku:

  Partneři: