Blade Runner 2049 (USA)
Velká Británie Velká Británie
Kanada Kanada
USA USA
163 minut

Žánry

:
Sci-fi, Thriller, Film Noir, Blockbuster, Epický, Oscarový, Série/Franchise

Obsah

:
Třicet let po událostech prvního filmu odhaluje nový Blade Runner a důstojník losangeleské policie K (Ryan Gosling) dlouho ukryté tajemství, které je natolik více »« méně

Režie

:
Denis Villeneuve

Scénář

:
Hampton Fancher Michael Green (X) Ridley Scott Philip K. Dick

Herci

:
Ana de Armas Mackenzie Davis Robin Wright Ryan Gosling Jared Leto ...

Podívej se na Blade Runner 2049 online!

Přehrát online O2
Premiéra: 5. 10. 2017
Distributor: Falcon
Přístupnost: MP-15
Jste na stránce filmu Blade Runner 2049. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Blade Runner 2049 myslíte! K 25. lednu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27870 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Blade Runner 2049


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  3
  0
  27. 10. 2017
  Brenan88 (45038 bodů)

  Audiovizuální sci-fi porno,které ocení především fanoušci původního Blade Runner. Já nepatřím ke skalním fanouškům Ridleyho verze a i přesto jsem si tohle pokračování náležitě užil. Tak jako tak považuji Blade Runner 2049 za velmi kvalitní pokračování,které v mnoha ohledech předčilo svého staršího sourozence. Dějově strhující,vizuálně okouzlující a herecky dokonalé. Villeneuve to opět dokázal a natočil něco víc než jen obyčejné sci-fi. Přestože má snímek přes dvě a půl hodiny,tak to nepovažuji za zápor,ale spíše za klad. Každé slovo a gesto zde má své místo,prostě DOKONALOST. Kamera je geniální a hudba uhrančivá. Všechny ty sci-fi snímky jako Valerian,nebo Ghost in the Shell to je základní škola v žánru sci-fi. Blade Runner 2049 to je vysoká škola ke které se musí člověk časem dopracovat

 • 85%
  0
  0
  2. 4. 2018
  Pete69 (18021 bodů)

  Původního Blade Runnera nemám rád a měl jsem problém ho dokoukat, atmosféra byla ponurá a šedá a vše bylo tak nějak špatně.

  Toto je jiná písnička. Atmosféra je ponurá, temná, děsivá, mrazivá.. jenž to prostě funguje. Atmosféru podtrhuje perfektní hudba a zvuky. Doporučuji kino, nebo dobré ozvučení doma.

  Etalon SCI-FI.

 • 100%
  2
  0
  24. 10. 2017
  Sheldon (16004 bodů)

  Blade Runner 2049 je mimořádný film pro náročnějšího diváka, budete u něj muset přemýšlet a je téměř vyloučeno, že ho pochopíte napoprvé. Ostatně jedničku Ridley Scott několikrát přestříhával a pokaždé v ní něco změnil. To ale Villeneuve vylučuje. Říká, že žádná alternativní verze neexistuje a existovat nebude. Zároveň dodal, že chápe, že do kina budou chodit hardcore fanoušci s baseballovými pálkami, kteří budou připraveni si to s ním vyřídit a že je ochoten tento risk podstoupit. Žádné inzultace se konat nebudou, tohle je totiž opravdu mimořádný film.

 • 85%
  6
  1
  11. 10. 2017
  lamps (14807 bodů)

  Nový Blade Runner se statečně pere se dvěma řekněme existenciálními problémy. Jednak chce být dobrým Bladem Runnerem a jednak hutnou komplexní mainstreamovkou, která si na sebe v současné době dokáže vydělat. Zatímco druhou "povinnost" plní takřka beze zbytku a podává vyspělou story sestříhanou s precizností důchodce kontrolujícího účtenku po nákupu a narativně zkonstruovanou do důmyslně schematizovaného dialogu s opakovaně se tázajícím divákem, který je tlačen do později zpochybňovaných interpretací (a to, že film zase tolik nevydělá, je vinou pouze tupého stáda ignorantních fandů třaskavých audiovizuálních atrakcí), u té první lehce tápe a své pomalé senzitivní tempo šroubuje na chladný narativ s klasickou strukturou sice velice zručně, ale přece nedokáže produkovat požadovaný katarzní účinek a všechny konstrukční prvky zcela podřídit a ohybat ve prospěch psychologického a emocionálního vývoje syžetu, což původní film (jakkoli opravdu nepatřím mezi jeho oddané obdivovatele a nepřijde mi převratný) bezesporu dokázal. Přesto mě ale BR2049 i po druhém zhlédnutí od úvodních vteřin vcucnul, v průběhu sežvýkal, a jestli už mě vyplivl, o tom mám pořád pochyby. Atmosféra je díky dechberoucí kameře a neskutečně intenzivnímu zvuku (Zimmer zase skóruje až mrazivým napojením hudby na diegetický prostor futuristického světa) přímo drtivá, nad tak ryzími science fiction nápady (tělesné spojení s virtuální Joi) už jsem dlouho nežasnul, nuda je to poslední, co mi Villeneuve vynalézavými střihovými přechody a podmíněností každičkého krásného záběru celkovému narativnímu vyznění dovolil, a celou sekvenci z postapokalyptického Vegas bych tesal do kamene a tetoval na hruď všech obdařených žen na planetě (to by pak byla teprve dvojnásobná radost pohledět). Není to film ani zdaleka dokonalý a chápu rozčarování některých zastánců originálu, ale pro mě byla přesto každá vteřina jako dárek k Vánocům, který si hodlám v budoucnu nadělovat opakovaně a rád. Gosling velmi dobrý tahoun, Ford na hrad.

 • 70%
  0
  1
  28. 11. 2017
  sabule (14225 bodů)

  Nadstandartní navazovačka na původní klasiku s Harisonem Fordem je plná totální akce a hlavně velmi perfektní triky z ní dělají jedno z nejlepších pokračování sci-fi všech dob.Snímek je sice trochu delší než by se čekalo,ale nejsou hluché pasáže,tak se rozhodně nebude nikdo nudit!

 • 60%
  4
  0
  20. 10. 2017
  JosefTomas (7984 bodů)

  Po dokoukání jsem si připadal, jako bych prošel těžkou školou filmu a tohle byla moje maturita. Blade Runner je filmem, který se chtěl postavit na vlastní nohy a nekopíruje jedničku, za což body k plusu, ale film má na svou délku tak prázdný obsah, že mi délka 163 minut přijde přímo vražedná. Scott to minule kombinoval temnou atmosférou, charismatickým hlavním hrdinou (promiň Goslingu) a Noir vizualizaci. Ale abych nekritizoval, tak režie Villeneuveho alespoň drží poměrně dost děravý scénář, který má pár momentů, které mě osobně překvapili a kladou dobrou otázku, ale jinak je to průměr. A Deakins vytvořil natolik nádherné záběry, že kdybych si každou scénu nechal vytisknout jako plakát a polepil s tím dům, vůbec by mi to nevadilo, ale to je vše. Herci OK, Leto má zase roli, která mu nenechává vyniknout, protože má tak málo prostoru, že i Joker tam ten ksicht měl víc. Za mě zkrátka, dobrá Sci-Fi, ale ne dobrý Blade Runner. Vše možná vyléčí čas a možná druhé zhlédnutí, přeci jen i první díl jsem přijal mnohem více až na podruhé.

 • 10%
  0
  1
  7. 2. 2018
  Pas (6210 bodů)

  Ostrý běžec 2
  Díky Perunovi, že jsem na tohle nešel do kina, v našem kině se špatně spí a pěkně by mě bolela záda. Nejsem nijak velký fanda původního Ostrýho Komanda, nicméně, je tam sympatický Ford a drsňák Hauer.A hlavně to byl pro mě jeden z prvních filmů u sousedů na VHS. Takže pro mě spíš nostalgie. BR 2049 je únavná, uspávající artová pi...a. Po dvou hodinách jsem se docela těšil až to skončí a pak jsem neblaze zjistil, že teprve uběhlo 40. minut :( Musel jsem si to rozdělit na dva díly, vkuse je to pro mě extra nestravitelné. Pár záběrů na město, napodobující původní temnou noirovou atmosféru a hudbu bylo docela fajn. Kdo fajn nebyl, tak Gájen Rosling, nesympatický figurant z výrazem "Zadržuji prdy" vydrží celé ty 4. hodiny. Těšil jsem se hlavně na Forda a Sean Yong, avšak marně. Harrison si tu odrecituje pár replik a Sean je tu pouze digitální a ještě jen na 20. sekund. Takže slabárna veliká , je to nudný odpad, na který jsem hodně rychle zapomenul.

 • 60%
  6
  3
  4. 10. 2017
  Tom Hardy (5198 bodů)

  Jen ve zkratce, protože nový Blade Runner je skutečně postavený tak, že o něm nejde mluvit, aby člověk nespoileroval - JE to kvalitně zvládnutá věc. V mnoha ohledech. Ale jako až fanatického milovníka jedničky a sci-fi Příchozí, což je pro mě osobně nejlepší film loňského roku, jsem byl z výsledku spíše zklamaný. Chápu ten posun i vývoj (dějový i vizuální) a jakkoli bylo asi nejrozumnější co nejméně připomínat originál (aby se jen nesrovnávalo), bylo mi výsledné dílo svou atmosférou i prostředím až… příliš cizí (a to i jako člověku, který několikrát četl knižní předlohu). Je to bezesporu skvělá sci-fi se spoustou správných otázek. Jen ale váhám, jestli je to dobrý Blade Runner. A tady si upřímně v tuhle chvíli nedokáži odpovědět.

 • 100%
  1
  0
  24. 10. 2017
  evismaior (3938 bodů)

  Nový Blade runner je pro mě nejspíš největším filmovým zážitkem od té doby, kdy jsem hluboko v devadesátých letech poprvé viděla první Blade runner. Jsem si vědoma toho, že tentokrát zcela převládl můj naprosto subjektivní dojem, ale nemohu jinak, než dát plný počet. Důkazem budiž i to, že jsem už dlouho nebyla v kině dobrovolně na nějakém filmu dvakrát a dosud nikdy jsem se nechystala jít na tentýž film potřetí. Možná v Blade runnerovi nejsou žádné překotné myšlenky kromě té známé již od roku 1982, že lidmi stvoření replikanti se paradoxně stávají lidštějšími než leckterý člověk. Jisté ale je, že jak Ridley Scott, tak Denis Villeneuve dokázali stvořit pro mě zcela uvěřitelný svět kdesi v ne tak vzdálené postapokalyptické budoucnosti, který se neskrývá pod perfektním provedením digitálního pozlátka, ale působí pod nažloutlým příkrovem radioaktivního prachu až syrově realisticky. Stejně jako příběh hlavního hrdiny, který po všech těch obyčejných klucích a holkách, kteří náhle zjistí, že právě oni jsou ti vyvolení spasit svět, vyznívá úlevně osvěžujícím dojmem. Herci odvedli skvělou práci a věřím každému jednomu z nich, když hrají své postavy. Impozantní hudba nezapře, že se na ní podílel autor hudby k Příchozím Johannsson, ale zjevně byl vyměněn dostatečně včas na to, aby nedošlo k tomu, co mě na Příchozích trochu iritovalo, když mi nebylo zcela zřejné, kde končí reálné zvuky a začíná filmová hudba. V Blade runnerovi se to propojení povedlo dokonale, stejně jako odkazy k původním Vangelisovým skladbám. Nejvíc mě ale samozřejmě baví (a zároveň štve) scénář. Tím, kolik odpovědí na letité otázky dostáváme a zároveň se množství dalších otázek objevuje. A jako fanoušek, který je smířený s tím, že se nikdy nedozví, jestli byl Deckard replikant nebo ne, protože minimálně Scott a Ford se na tom nehodlají shodnout, už se teď jen bavím fandovskými rojícími se teoriemi o významu včel, podobnosti rusky psaného Celina a jména Stelline nebo třeba tím, co se asi stalo s tím psem. A mimo jiné pevně doufám, že F. Fuka nepřekládá titulky z odposlechu ale z nějakého oficiálního textu a že tudíž aspoň nemusím dumat nad trvajícími dohady anglicky mluvících diváků, jestli to tedy bylo "it's from a tree" nebo "it's from the dream", což může zatraceně změnit nazírání na jistou část zápletky. Pokud už bych měla nějakou výtku, tak snad jen za příliš rychle ukončenou prolínací scénku, kterou bych si asi osobně užívala ještě mnohem déle, než by bylo vkusné;-) A teď jen vymyslet, na co jít do kina příště, abych si příliš nezkazila dojem...

 • 60%
  2
  0
  5. 1. 2018
  Chimpanzee21 (3834 bodů)

  Patřím pravděpodobně mezi lidi, které Blade Runner zaujal. Mám smíšené pocity jako když jsem dokoukal jedničku.
  Film má 3 hodiny a kdyby tam nebyly protahované záběry na obličeje, tak by fil mohl mít 1,5 hodiny. To také souvisí s příběhem, který by se taktéž vešel v pohodě do 1,5 hodiny. Bohužel 3 hodiny bez nějaké nutné pozornosti, což filmu chbí, jsou ideální k usínání. Sám jsem měl co dělat abych neusl a asi nejsem schopen s jistotou říct, že jsem neusl a pokud jo tak jsem nezaspal nic příběhově důležitého.

 • 75%
  0
  0
  8. 3. 2021
  homedo (3392 bodů)

  Film je zbytečně zdlouhavý, a zmatečný, spousta scén je hodně uměle prodloužených, Harrison Ford si tam moc nezahrál, ale vlastně to nebyl úplně špatný film, akorát tam neni žádný moc děj, natož že ten film má 2 hodiny a třičtvrtě..., konec vypadá, jakoby ho vystřihli.
  Ryan Gosling neni špatný herec, ale do role tvrdého policisty se nehodí

 • 65%
  0
  0
  10. 1. 2018
  rkotvald (3157 bodů)

  Nástup za jedna, prostředek na usnutí a konec vyloženě v křeči. Goslinga mám docela rád, ale jestli už se nikdy nehodlá naučit alespoň grimasu č.2, měl by zvážit svoje účinkování ve filmech 90 minut +. To je fakt utrpení, když hlavní herec během tří hodin jenom třikrát mrkne a jinak se tváří furt stejně. Harrison si zase se svým nástupem dával tak načas, že jsem se po dvou hodinách začínal bát, aby to vůbec stihnul. No ale tak jako dobrý, no, určitě by to byla nejlepší štědrovečerní pohádka za poslední léta.

 • 75%
  0
  0
  23. 5. 2018
  leafroller (2622 bodů)

  Je to působivé a hutné. Hutné a řídké zároveň. Teda jestli to vůbec jde. Zápletka vcelku prostá a na pointu přijdete těsně před tím, než vám ji sdělí. A to jen proto, že před tím o tom kvůli nedostatku informací nemá cenu přemýšlet. Jinak se dá říct, že Blade runner dal nový rozměr výrazu noir a posunul ho do nového tisíciletí. Bohužel tempo, které film má, je podobně smrtelně nudné jako u prvního dílu a udržet pozornost a nadšení až do konce, je při režisérově minimalismu téměř nemožné.

 • 70%
  3
  0
  10. 10. 2017
  marie-kolarova (2422 bodů)

  Stylizovaná těžce depresívní budoucnost nasnímaná dokonalou kamerou. V kontrastu s vizuální dokonalostí ruší lepší dojem prostinká zápletka a dlouhé filozofování, zajímavé jako objevování Ameriky v 21. století. Nevadí dlouhé pomalé záběry, ale musí za nimi být symbolika spojená s dějem. I ticho může být napínavé. Bohužel Blade Runner je stejně zábavný jako plavba remorkérem po Labi, kdy po dvou hodinách spánku zjistíte, že jste posunuli o 20 metrů. Závěrečná akce má jisté grády, ale celkově polovičně stopáž by filmu jen pomohla.

 • 100%
  0
  0
  31. 5. 2018
  Blackhand47XD (2127 bodů)

  Jednička byla skvělá, dvojka je dokonalá, při opětovném shlédnutí o to víc. Villeneuve dokázal, že když se dělá pokračování s láskou a úctou, může dostihnout, ba i předčít samotný originál. Gosling, Ford, Leto... všichni jsou skvělí. Z pečlivě budované atmosféry a hudby po celý snímek mrazí a nutí vás neustále sedět a hltat vše, co se na plátně děje. Film je dlouhý? Možná, ale který dokonalý film není. Samotný závěr navíc nabádá k pokračování, kterého se klidně můžeme dočkat, až zase za nějakých dvacet či třicet let. Nevadí, já si počkám, některé věci se nemůžou uspěchat, jen se podívejte na poslední Star Wars. Jelikož k filmu nemám žádné námitky, bude tenhle komentář trošku kratší. Pokud se na film plánujete podívat a neviděli jste první díl, koukněte, o hodně jinak přijdete. 100%

 • 80%
  0
  0
  29. 4. 2019
  Vurhor (2015 bodů)

  Původního Blade Runnera z osmdesátého druhého jsem viděl pouze jednou. Ovšem líbil se mi tuze. Jak si tedy vedlo pokračování pod okem talentovaného Kanaďana? Villeneuve mi už ze svých předchozích snímků dokázal, že je mistrem ve tvoření fakt parádní atmosféry, nový Blade Runner není žádnou výjimkou. Atmosféra je zde neuvěřitelná a věrohodně analogická původnímu filmu. Dost jí posiluje i vynikající melancholická hudba, dosti podobná sci-fi elektro protáhlému soundtracku Vangelise, který dělal na jedničce. Taktéž natočený to je dost slušně, což zrovna od Villeneuva už není žádné překvapení (Jedna z prvních scén, kdy Gosling přilétá do nočního L.A. je fakt parádní!). Film je nicméně až přespříliš dlouhý, trvá přes dvě a půl hodiny, což vůbec nebylo třeba, některé scény se totiž docela zbytečně táhly. Plus film je jen takovým nostalgickým návratem do světa milované klasiky, nicméně její pointu či poselství příliš nedoplňuje, ani vlastně nepřichází s nějakým vlastním, což spoustu zapřísáhlých fanoušků může pěkně naštvat. Já jsem nicméně spokojený, Villeneuve umí točit furt dost hezky a ducha BR zde vykreslil slušně, byť od dokonalosti to má daleko.

 • 85%
  0
  0
  14. 11. 2017
  Bemiurg (1329 bodů)

  Opravdu dústojné pokračování scifi legendy. Dokonce mi příjde příběhově silnější než první film. Atmosféra je úžasná, vizuál dokonalý. Jedíné co muhu filmu vytknout, je Harrison Ford. Přišlo mi, že ho tam nacpali dost na sílu, jen aby tam byl a nemá vlastně ani co říct.

 • 80%
  0
  0
  14. 11. 2017
  jvempire (1208 bodů)

  Pokračování kultovního snímku po opravdu dlouhé době. Na film jsem šel s obavami, ale z kina odcházel spokojen. Je důstojně navázáno na předchozí snímek a i když nejde o tak originální počin, rozhodně ho mohu jen doporučit. Zpracování i herecké výkony jsou na vysoké úrovni.

 • 95%
  0
  0
  28. 11. 2017
  davsuch (1028 bodů)

  K pomyslné špičce filmů všech dob pokračování Runnera něco málo chybí. Asi by to byla složitost zápletky či až moc velký důraz na stylizaci všech prostředí ve filmu. Často mi přišlo, že prostředí filmu je důležitější než děj co se v tom prostředí odehrává. Musím ale říct, že je to nejpovedenější film za poslední roky. Jsem moc rád, že si Runner udržel úroveň v 21. století.

  • herecké výkony
  • napínavý
  • moc přestylizovaný
  • moc složitá zápletka
 • 60%
  0
  0
  14. 11. 2017
  Ciiiri (943 bodů)

  Tak na to, že na jedničku se nadalo vůbec koukat. Tento film ušel. Byl zajímavý a dokonce jsem o něm i den po shlédnutí přemýšlela... Zajímavé, občas i originální. Krásné vzpomínky na H. Forda, fakt pobavilo... Bylo to milé... Ale přiřadila bych ho spíše k průměru...

 • 85%
  1
  0
  11. 11. 2017
  darth vader (714 bodů)

  Poutávé, ale paradoxně zdlouhavé sci-fi nového dílu Blade Runnera, mě docela příjemně překvapila. A to konkrétně po vizualní a výpravné stránce. Děj se mi zdál sice poněkud zbytečně zmatený, rozbíhají se do spousty stran, ale přesto jsem si v jeho několika cestách dokázal najít určitý smysl. Tím se dostávám k výpravě filmu jako takového. Dostal jsem se do antiutopické blízké budoucnosti naší planety země, která mě uchvátila nápaditými vizualnímy efekty (bohužel s +- miliony skrytých reklam) a celkovou atmosféru. Mysteriózní nálada se mi také líbila. Po dlouhé době jsem se nedíval na komickou grotesku, plnou nesmyslného násilí. Filmu nechyběl smysl. Samozřejmě bych ocenil scházející a jasnější hlavní dějou lini. Herecké výkony na 1. Mínus bych přidal za matoucí vsuvky, vytvářející chaos, alespoň v té nejmenší orientaci v ději.

 • 90%
  0
  0
  6. 2. 2018
  Pacman (586 bodů)

  Viděl jsem v kině nejlepší film roku 2017? Kdybych ho bral samostatně tak řeknu, že ne. Ale vzhledem k tomu, že je to pokračování, tak musím uznat, že asi ano. Připravte se na skoro 3!!! hodinové komorní toulky naší špinavou, temnou a přetechnizovanou budoucností. Ano, i tento snímek se s lidmi moc nepáře a ukazuje, jaký prasata se z lidí jednou stanou (já se prostě nemůžu zbavit dojmu, že takhle fakt jednou dopadneme....a nástin kolem roku 2050 je ještě navíc dost reálný). S čistým svědomím můžu říct, že tenhle film je jedno z nejlepších pokračování všech dob. Velmi podobná atmosféra, ukrutná stopáž, spousta drobných narážek a náznaků. čímž se dostávám k tomu důležitému. Kdo neviděl film z roku 1982, tak vřele doporučuji, protože jinak by se vám tento Blade Runner dost možná nelíbil tolik, neřku-li vůbec. Parádní hudba opět doplňuje hutnou atmosféru (i když Vangelis byli fakt lepší). Některé scény "natahovačky" byly i na mě moc, ale o to mnohem víc si to užiju v zimě, doma v pelechu. Asi nejvíc se mi na filmu líbí, že používá starý sci-fi triky 80. a 90. let, který jen vylepšili na dnešní úroveň. Ve výsledku tak nádherně vzdává hold poctivé dřině před 30 lety. Konec taky super, protože to není žádnej tureckej med. Jako mohlo to dopadnout mnohem hůř, ale buďme rádi za tohle, protože to může znamenat další "díl".

 • 85%
  1
  0
  20. 6. 2021
  naineko (547 bodů)

  Nebylo to špatné, to nemohu říci.
  Řemeslně vynikající práce. Je až k nevíře, že dnešním Holywoodem něco takového prošlo. Po všech stránkách vymazlené a hlavně nezahlcující scény, pomalé vtahující tempo, trefné hudební pod/do-kreslení (i když mě docela překvapilo, že za tím stojí Zimmer - znělo to spíše jako "duo" Reznor Ross nebo soundrtack z prvních dvou Falloutů). Úžasná noirová a (alespoň pro mně) kyperpunková atmosféra (tohle ještě opravdu není post-apo).
  Někoho může lehce zamrzet dvojková poplatnost klanění se originálu (ne úplně nepodobná SW7): replikantka prostitutka, hlasové ovládání zařízení, geniální dvorní návrhář, který kvůli genetické vadě musí zůstat na Zemi...

  A nebýt zakončení bylo by to za deset. Takhle jen počítám, kde všude to najednou přestalo dávat smysl (a je toho fest).
  Jednotlivé dokonalé scény do sebe mávnutím záverečného proutku přestaly zapadat a začala z ních číšet samoúčelnost. Porce noirové náhody je najednou tak veliká, že už to zavání spíše deus ex machina. Příběhu by jednoznačně více slušelo komornější pojetí. Klidně i s nějakým tím efemerním přesahem jako třeba v Strange Days. Noirová deziluze by pak byla stoprocentní.
  Pokud tedy potřebujete dějově konzistentí a neděravou zápletku, tak jen za polovic bodů (nebo zhruba po dvou hodinách prostě přestat koukat).

  Pro plnější uchopení některých věcí ve filmu (blackout, poslušnost nových replikantů) lze před filmem shlédnout ještě kraťasy (dostupné třeba na youtube) BR 2036, BR 2048 a BR 2022. Nicméně krom osvětlení některých momentů přidávají i další (místy stěžejní a hlavně nezodpovězené) otázky.

 • 85%
  0
  0
  28. 11. 2017
  keddie (446 bodů)

  Sci-fi film pro náročnějšího diváka, to bez debaty, ale určitě je stravitelnější než předchozí film. Vizuálně i herecky vynikající, film je vymazlený, hudba skvěle podporuje vizuální pojetí filmu. Hodně se i povedly krátké filmy, které propojují oba dva filmy. Podle mě je dobře, že došlo k takovému časovému posunu, příběhu to pomohlo.

 • 60%
  0
  0
  28. 11. 2017
  baranovakova6 (437 bodů)

  Povedené sci-fi, dokonce i povedené pokračování tohoto snímku. Herecké obsazení přímo výborné. jediné co bych vytkla je délka filmu což je 2,5 hodiny a divák měl co dělat si na konci filmu vzpomenout co bylo na jeho začátku, po tak komplikovaném ději to bylo dosti zdlouhavé a některé scény tam ani nemusely být.

 • 100%
  0
  0
  28. 11. 2017
  mkubalikova (313 bodů)

  Velmi pomalé tři hodiny, které jsem si ale hrozně užila. V kinech nový Blade Runner vyhoří, protože je natočen v duchu prvního filmu, který se stal kultem, ale v době uvedení do kin moc neoslnil. Tohle není pop-corn, ale sci-fi se srdcem a silnou myšlenkou a já jsem šťastná, že tvůrci měli odvahu to takto natočit!

 • 90%
  0
  0
  14. 11. 2017
  shalmirane (223 bodů)

  Byl jsem velmi velmi nervózní, když ohlásili pokračování této klasiky. Původní film je dílo, který dnešní běžný divák moc nedá a bál jsem se, aby pokračování nezjednodušili nebo z toho rovnou neudělali béčkový akční film. Rád si najdu na béčkový akční film, když očekávám béčkový akční film. Popis i promo ovšem byly na ačkový.

  Mohu potěšeně konstatovat, že mé obavy nebyly naplněny :)

   • Nováček přijde o význam a kontext tak třetiny filmu
  • 100%
   4
   1
   5. 10. 2017
   TheRock1629 (104 bodů)

   Máme tu snímek roku ? Jednoduchá odpověď ... Ano máme

   Denis Villeneuve stvořil audio-vizuální zázrak. Perfektně stvořené pokračování jednoho z nejkultovnějších filmů a tím je Blade Runner.
   Hned od samého začátku filmu máme temnou atmosféru takovou jaká u Blade Runnera má být , celkově je u filmu pomalejší tempo ale to ničemu nevadí jelikož si vychutnáváte každý snímek filmu za čež převážně můžem děkovat kamaramanu Rogeru Deakinsovi který odvedl mimořádně skvělou a precizní práci. Když připočtete skvělý dunivý a typický pro Blade Runnera zvuk tak si myslíte že jste se vrátili o 35 let dozadu a vidíte první díl, nechci aby to vyznělo jako kopie jen nám režisér Denis Villeneuve připomíná čím byl původní film tak skvělý a proč se stal kultovním snímkem všech dob jinak je to Villeneovka jak vyšitá podává nám film ve svém stylu avšak atmosféra původního snímku zůstává. Čili tu máme ponurý sci-fi thriller s perfektním inovativním vyobrazením. Ve většině recenzích říkají že neznalost prvního dílu nevadí a jsem téhož názoru ale kdo neviděl první díl tak před návštěvou kina doporučuji shlédnout ať víte jaký film očekávat v kině. Ale to jsem odbočil máme tu opět nikoho jiného než mnou často uznávaným a pro mne nejlepším skladatelm a to nikdo jiný než HANS ZIMMER a k němu i BENJAMIN WALLFISCH kteří dodali perfektní hudbu která se drží ve stylu legendárního soundtracku mistra VANGELISE plus typické Hansovi tóniny to je naprosto epické a éterické spojení který nás provází celým filmem. Máme tu i parádní obsazení Jared Leto jako nový průkopník replikantů, Dave Bautista a zejména hlavní dva představitelé a to Ryan Grosling ačkoliv jako herec mě moc neuchvacuje tak zde jako člen Blade Runneru je precizní role mu sedí a je vidět že si s ní dal spoustu práce a samozřejmě tu máme HARRISONA FORDA v roli jedné z nejlepších postav scifi filmu a tím je samotný RICK DECKARD opět a skvěle zahráno Harrisonem který se do Deckarda vžil přesně tak jako tomu bylo před 35 lety. Takže k závěru skvělá režie, výborné obsazení, perfektně promyšlený příběh který nijak neuráží původní snímek ba naopak, skvělý zvuk a hudba, video které je tak dokonalé že bych to nazval uměleckým dílem ... Máme tu film roku a tím je pokračování nejkultovnějšího filmu snad všech dob a tím je stejnojmenný jen s datumem upravený ...

   BLADE RUNNER 2049

   PS:Kino = povinnost!!!

   Mé hodnocení: 9.8/10

  • 15%
   0
   0
   22. 11. 2017
   Nikol99 (103 bodů)

   • dobré scénky
   • zbytečně dlouhý
   • Většinou nepochopitelné
  • 80%
   2
   0
   11. 11. 2017
   richard-bergman (79 bodů)

   Na film jsem měl velice vyskoké očekávání a také jsem z něj očekávaný zážitek dostal. Efekty byly perfektní herecké obsazení také a jediné co bych možná vytkl, by bylo, že na to jak byl film dlouhý, tak jeho obsah nebyl tak rozsáhlý.
   S porovnáním s jinýmy sci-fi filmy bych tento rozhodně hodnotil nadprůměrně.

  1 2 dalsi posledni

  Hodnocení a recenze Blade Runner 2049

  77 80 ?
  jak hlasovat?
  • Reacherjack2016 80%
  • Mrykodaj 70%
  • aquiver 65%
  • Davidus87 95%
  • Lovecour69 75%
  • naineko 85%
  • krna 75%
  • homedo 75%
  • Svany 85%
  • Morfeus82 85%
  všechna hodnocení (137)

  V žebříčcích uživatelů

  2. místo z 2 v žebříčku uživatele slevin
  3. místo z 3 v žebříčku uživatele sleepykim
  149. místo z 174 v žebříčku uživatele Manekenthe