Blade Runner 2049 (USA)
Velká Británie Velká Británie
Kanada Kanada
USA USA
163 minut

Žánry

:
Sci-fi, Thriller

Obsah

:
Třicet let po událostech prvního filmu odhaluje nový Blade Runner a důstojník losangeleské policie K (Ryan Gosling) dlouho ukryté tajemství, které je natolik více »« méně

Režie

:
Denis Villeneuve

Scénář

:
Hampton Fancher Michael Green (X) Ridley Scott Philip K. Dick

Herci

:
Ana de Armas Mackenzie Davis Robin Wright Ryan Gosling Jared Leto ...
Premiéra: 5. 10. 2017
Distributor: Falcon
Přístupnost: MP-15

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  4
  0
  11. 10. 2017
  lamps (7619 bodů)

  Nový Blade Runner se statečně pere se dvěma řekněme existenciálními problémy. Jednak chce být dobrým Bladem Runnerem a jednak hutnou komplexní mainstreamovkou, která si na sebe v současné době dokáže vydělat. Zatímco druhou "povinnost" plní takřka beze zbytku a podává vyspělou story sestříhanou s precizností důchodce kontrolujícího účtenku po nákupu a narativně zkonstruovanou do důmyslně schematizovaného dialogu s opakovaně se tázajícím divákem, který je tlačen do později zpochybňovaných interpretací (a to, že film zase tolik nevydělá, je vinou pouze tupého stáda ignorantních fandů třaskavých audiovizuálních atrakcí), u té první lehce tápe a své pomalé senzitivní tempo šroubuje na chladný narativ s klasickou strukturou sice velice zručně, ale přece nedokáže produkovat požadovaný katarzní účinek a všechny konstrukční prvky zcela podřídit a ohybat ve prospěch psychologického a emocionálního vývoje syžetu, což původní film (jakkoli opravdu nepatřím mezi jeho oddané obdivovatele a nepřijde mi převratný) bezesporu dokázal. Přesto mě ale BR2049 i po druhém zhlédnutí od úvodních vteřin vcucnul, v průběhu sežvýkal, a jestli už mě vyplivl, o tom mám pořád pochyby. Atmosféra je díky dechberoucí kameře a neskutečně intenzivnímu zvuku (Zimmer zase skóruje až mrazivým napojením hudby na diegetický prostor futuristického světa) přímo drtivá, nad tak ryzími science fiction nápady (tělesné spojení s virtuální Joi) už jsem dlouho nežasnul, nuda je to poslední, co mi Villeneuve vynalézavými střihovými přechody a podmíněností každičkého krásného záběru celkovému narativnímu vyznění dovolil, a celou sekvenci z postapokalyptického Vegas bych tesal do kamene a tetoval na hruď všech obdařených žen na planetě (to by pak byla teprve dvojnásobná radost pohledět). Není to film ani zdaleka dokonalý a chápu rozčarování některých zastánců originálu, ale pro mě byla přesto každá vteřina jako dárek k Vánocům, který si hodlám v budoucnu nadělovat opakovaně a rád. Gosling velmi dobrý tahoun, Ford na hrad.

 • 60%
  4
  2
  4. 10. 2017
  Tom Hardy (3963 bodů)

  Jen ve zkratce, protože nový Blade Runner je skutečně postavený tak, že o něm nejde mluvit, aby člověk nespoileroval - JE to kvalitně zvládnutá věc. V mnoha ohledech. Ale jako až fanatického milovníka jedničky a sci-fi Příchozí, což je pro mě osobně nejlepší film loňského roku, jsem byl z výsledku spíše zklamaný. Chápu ten posun i vývoj (dějový i vizuální) a jakkoli bylo asi nejrozumnější co nejméně připomínat originál (aby se jen nesrovnávalo), bylo mi výsledné dílo svou atmosférou i prostředím až… příliš cizí (a to i jako člověku, který několikrát četl knižní předlohu). Je to bezesporu skvělá sci-fi se spoustou správných otázek. Jen ale váhám, jestli je to dobrý Blade Runner. A tady si upřímně v tuhle chvíli nedokáži odpovědět.

 • 70%
  3
  0
  10. 10. 2017
  marie-kolarova (1106 bodů)

  Stylizovaná těžce depresívní budoucnost nasnímaná dokonalou kamerou. V kontrastu s vizuální dokonalostí ruší lepší dojem prostinká zápletka a dlouhé filozofování, zajímavé jako objevování Ameriky v 21. století. Nevadí dlouhé pomalé záběry, ale musí za nimi být symbolika spojená s dějem. I ticho může být napínavé. Bohužel Blade Runner je stejně zábavný jako plavba remorkérem po Labi, kdy po dvou hodinách spánku zjistíte, že jste posunuli o 20 metrů. Závěrečná akce má jisté grády, ale celkově polovičně stopáž by filmu jen pomohla.

 • 100%
  3
  1
  5. 10. 2017
  TheRock1629 (75 bodů)

  Máme tu snímek roku ? Jednoduchá odpověď ... Ano máme

  Denis Villeneuve stvořil audio-vizuální zázrak. Perfektně stvořené pokračování jednoho z nejkultovnějších filmů a tím je Blade Runner.
  Hned od samého začátku filmu máme temnou atmosféru takovou jaká u Blade Runnera má být , celkově je u filmu pomalejší tempo ale to ničemu nevadí jelikož si vychutnáváte každý snímek filmu za čež převážně můžem děkovat kamaramanu Rogeru Deakinsovi který odvedl mimořádně skvělou a precizní práci. Když připočtete skvělý dunivý a typický pro Blade Runnera zvuk tak si myslíte že jste se vrátili o 35 let dozadu a vidíte první díl, nechci aby to vyznělo jako kopie jen nám režisér Denis Villeneuve připomíná čím byl původní film tak skvělý a proč se stal kultovním snímkem všech dob jinak je to Villeneovka jak vyšitá podává nám film ve svém stylu avšak atmosféra původního snímku zůstává. Čili tu máme ponurý sci-fi thriller s perfektním inovativním vyobrazením. Ve většině recenzích říkají že neznalost prvního dílu nevadí a jsem téhož názoru ale kdo neviděl první díl tak před návštěvou kina doporučuji shlédnout ať víte jaký film očekávat v kině. Ale to jsem odbočil máme tu opět nikoho jiného než mnou často uznávaným a pro mne nejlepším skladatelm a to nikdo jiný než HANS ZIMMER a k němu i BENJAMIN WALLFISCH kteří dodali perfektní hudbu která se drží ve stylu legendárního soundtracku mistra VANGELISE plus typické Hansovi tóniny to je naprosto epické a éterické spojení který nás provází celým filmem. Máme tu i parádní obsazení Jared Leto jako nový průkopník replikantů, Dave Bautista a zejména hlavní dva představitelé a to Ryan Grosling ačkoliv jako herec mě moc neuchvacuje tak zde jako člen Blade Runneru je precizní role mu sedí a je vidět že si s ní dal spoustu práce a samozřejmě tu máme HARRISONA FORDA v roli jedné z nejlepších postav scifi filmu a tím je samotný RICK DECKARD opět a skvěle zahráno Harrisonem který se do Deckarda vžil přesně tak jako tomu bylo před 35 lety. Takže k závěru skvělá režie, výborné obsazení, perfektně promyšlený příběh který nijak neuráží původní snímek ba naopak, skvělý zvuk a hudba, video které je tak dokonalé že bych to nazval uměleckým dílem ... Máme tu film roku a tím je pokračování nejkultovnějšího filmu snad všech dob a tím je stejnojmenný jen s datumem upravený ...

  BLADE RUNNER 2049

  PS:Kino = povinnost!!!

  Mé hodnocení: 9.8/10

82 80 ?
 • puposlav 90%
 • slevin 100%
 • bayern 85%
 • Kverulant 100%
 • Ogar 90%
 • lamps 85%
 • marie-kolarova 70%
 • Vildolf 85%
 • jirka-knobloch 100%
 • premontgomery 80%
všechna hodnocení (19)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

2. místo z 2 v žebříčku uživatele slevin
Sdílet tuto stránku:

Partneři: