Inception (USA, originální název)
Velká Británie Velká Británie
USA USA
148 minut

Žánry

:
Akční, Sci-fi, Thriller, Film Noir, Blockbuster, Epický, Oscarový, Spirituální
Motto: Vaše mysl je místem činu.

Obsah

:
Uznávaný režisér Christopher Nolan natočil mezinárodně obsazený sci-fi akční snímek „Počátek“, který vás zavede nejen na různá místa na světě ale také více »« méně

Režie

:
Christopher Nolan

Scénář

:
Christopher Nolan

Herci

:
Leonardo DiCaprio Joseph Gordon-Levitt Elliot Page Tom Hardy Ken Watanabe ...
Premiéra: 22. 7. 2010
Distributor: Warner
DVD: 8. 12. 2010
Jste na stránce filmu Počátek. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Počátek myslíte! K 28. květnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27994 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Počátek


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 95%
  2
  0
  11. 8. 2017
  Brenan88 (45177 bodů)

  Nolan opět boduje a posouvá hranici smyslového chápaní. Opět si napsal scénář a na filmu to jde znát. Počátek nemá jedinou slabou chvilku,která by naznačovala pochybnosti v příběhu, nebo ve vývoji postav. Precizní práce s kamerou dokázala vykouzlit neuvěřitelné scény z kterých až přecházel zrak. Technická stránka filmu? Dokonalá! Zde se musí mluvit jen v superlativech,protože to si právě Nolan zaslouží. Nikdo jiný už netočí tak originální snímky,které si pohrávají s divákovou myslí. K hercům se ani nemusím moc vyjadřovat,protože mít ve snímku DiCapria,Hardyho,Levitta,nebo Caina je sázka na jistotu.

 • 100%
  0
  0
  19. 12. 2015
  olga-pu (20054 bodů)

  Velice zajímavý film,kteří nutí k přemýšlet

 • 90%
  0
  0
  2. 9. 2017
  Pete69 (19989 bodů)

  SIlný příběh, který nemůže nechat nikoho chladným. Děj se vyvíjí přesně tak rychle jak má a závěr je skvělý ( to u amerických filmů není pravidlem ) Leonardo DiCaprio je opět skvělý a Oskara podle mě těsně nezískal po mnoho let neprávem ( naštěstí se dočkal za jiný film, který mám také rád ). Zkrátka tento film je skvělý. 90%

 • 100%
  0
  0
  20. 10. 2015
  Sheldon (16014 bodů)

  Přemýšlím, co vytknout Nolanově režii, ale čím víc nad tím přemýšlím, tím víc si vybavím brilantně zinscenovanou honičku v úzkých uličkách Tangeru, dechberoucí scény v Paříži nebo horrorovou scénu ve výtahu z hotelového pokoje na pláž. ve finále mi je úplně jedno, že se to hodně lidem nelíbí, mě se to líbí moc a ten film je bomba.

 • 100%
  1
  0
  4. 10. 2016
  lamps (14836 bodů)

  Sakra, ten Nolan to zase dokázal. Nemám tušení, jak by Počátek i se svou geniální až snovou myšlenkou dopadl, kdyby se ho býval ujal zcela jiný štáb. Jistý si ale jsem tím, že pouze zásluhou téhle úspěšné konstalace, Nolenovy úžasné režie, charakterů DiCapria, Hardyho, Levitta a Ellen Page a nadpozemské Zimmerovy hudby mohlo dojít k naprosto výjimečnému a neopakovatelnému filmovému zážitku, jaký by moje omezená slovní zásoba nikdy nedokázala popsat- vizuálně strhující, obsahově nadčasový a zároveň maximálně soudržný i dějově komplexní.... Nejlepší sci-fi tohoto století ;)

 • 85%
  0
  1
  16. 3. 2015
  sabule (14225 bodů)

  Film je vskutku dobrý,ale trochu na hlavu a je možná problém ho pochopit a jestli od něj na okamžik odejdete,tak se pak asi už nechytnete.

 • 75%
  0
  0
  29. 7. 2017
  Danny F. (11140 bodů)

  Něco to do sebe mělo, ale očekával jsem obrovský boom a... nic. Byl v tom cítit Matrix (moc přehnaný až ho nemůžu cítit) avšak co se opravdu povedlo, byl precizní spletenec dějové linky. Na to, že to má přes 2 hodiny, jsem si myslel že se budu u sledováni strašně nudit, a opak je (kupodivu) pravdou. Film se doslova rozjede hned ze startu (což je trochu škoda, mohla být nějaká rezerva) a pořád se něco děje až mi šla hlava kolem. Hodně (jen) nadprůměrný a přehnaně přeceňovaný film.

 • 100%
  2
  0
  14. 1. 2017
  JosefTomas (8394 bodů)

  Pokud se u filmu koukáte na mobil a píšete Smsky, tak tento film rozhodně vynechejte. Pokud se nebudete koukat, tak vám to bude připadat, jako absolutní blbost. Jenže on je to výborný film, který stále překvapuje a má zajímavou zápletku. Strašně rád koukám, když se děj snažím někomu vysvětlit a ten absolutně nechápe, co to tady kecám.

 • 75%
  1
  0
  8. 12. 2014
  Arthur Logoff (7771 bodů)

  Film je skvěle natočený, herci jsou výborní a scénář velmi originální. Po čtvrtém shléhnutí mi ale připadal méně a méně úžasný, než předtím. Má svá slabá místa (například úplně na konci si musí být vědom faktu, že není v realitě, protože scénu s dětmi už mnohokrát viděl, přesto pro kontrolu spustil svůj talisman). Ale je to skvělý zážitek, kvalitní sci-fi, kterého už není tolik. Film je nutno sledovat po celou dobu velmi pozorně, jinak je v tom pak hokej :)

 • 65%
  0
  0
  4. 12. 2012
  jirka26 (6287 bodů)

  Nolan potvrdil, že je pan režisér.

 • 90%
  0
  0
  28. 9. 2012
  Standa. (6167 bodů)

  Tohle se nedá nějak jednoduše vysvětlit(vlastně ani moc složitě), to se prostě musí vidět! Masterpiece.

 • 95%
  0
  0
  15. 7. 2010
  Tom Hardy (5230 bodů)

  Není nic nebezpečnějšího, než se příliš ponořit do života ve vlastní hlavě. Christopher Nolan servíruje mnohem méně „eye-candy“ podívanou, než by diváci mohli čekat a za 160 milionů dolarů roztáčí kolotoč časové smyčky o několika rovinách, která stojí na přesném načasování a na divácké pozornosti. S Temným rytířem to má společné barevné vyznění i ladění hudby, jinak ale stojí Počátek ryze na vlastních nohách… no, na vlastních, je to vlastně takový Matrix 21. století, ale je to podívaná dostatečně osobitá, aby to nevadilo. Nolan je v současné době bez debat nejjistější režisér/scenárista, který umí vzít i obehraná témata a využít je naprosto strhujícím způsobem. Lepší než Temný rytíř Inception není, ale to je asi to nejhorší, co mě na adresu filmu napadá. P.S. Udržet u 148 minut dlouhého filmu pozornost takový způsobem, že si člověk až během závěrečných titulků uvědomí, že se ani jednou nepodíval na hodinky, to je machrovina. Neskutečně se těším na další projekce...

 • 70%
  0
  0
  9. 2. 2013
  Cettlovka (5028 bodů)

  Nevím, kde se stala chyba, ale v tomto snímku jsem se úplně ztratila. Chce to vidět ho ještě jednou, ale nějak na to "nemám čas". Bude to nejspíš tím, že mne moc nezaujal.

 • 100%
  1
  0
  26. 11. 2012
  VitvarJane (4479 bodů)

  tak na tenhle film jsem se hrozně těšila. Strhující trailer vás donutí se na to podívat, abyste si řekli, tak to tu ještě nebylo. Nedokážu najít cokoliv, co by vyrovnalo pocit, z tohoto velkolepého filmu. Právě zde ukázal Christopher Nolan, jakým geniem vlastně je. Jen si odskočil z Temného rytíře na něco méně stresového a stvořil film, který nemá obdoby nejen svým hereckým obsažením, ale hlavně dokonalými efekty a impozantní pointou, která vás nutí nejen k zamyšlení ale i k tomu podívat se znovu a znovu. Skvělá hudba, úžasný scénář a hlavně zakončení, které vás nechá dál nad tím přemýšlet...

 • 90%
  0
  0
  26. 7. 2015
  mimon (4334 bodů)

  Super film k zamyšlení..

 • 90%
  0
  0
  22. 9. 2015
  evismaior (4252 bodů)

  Parádní nápad ohledně možnosti vstupovat do cizích snů a ovlivňovat je, a to hned na několika úrovních (sny ve snu). Vizuálně nesmírně zajímavě - neboť ve snech je přece možné cokoli, třeba i obrátit celé město naruby. Krásně vystavěný příběh, kde nechybí akce, vztahy mezi přáteli, rodiči a dětmi, manželi, láska doslova až za hrob, dramatické zvraty ani herecké umění Leonarda DiCapria, který mi snad až v tomto filmu poprvé vůbec ničím nevadil. I ostatní herci potěší (Michael Caine jako otec hlavního hrdiny a Joseph Gordon-Levitt či Tom Hardy v roli jeho spolupracovníků). Film uhání v tempu doslova překotném a divák nesmí propásnout snad ani jednu vteřinu, aby neztratil souvislosti, takže na večerní pokoukání v telce v kruhu ukecané rodiny to fakt moc není:-) Pravda ústřední motiv - vnuknout někomu myšlenku, aby zničil otcovo pracně vybudované impérium - i přesto, jak složitě Cobb se svým týmem celou záležitost vykonstruovali - přece jen mi připadá dost nepravděpodobné, že by někdo mohl od základu změnit své myšlení na základě jediné události - přestože Cillian Murphy hraje onoho podceňovaného syna bravurně. A ke konci už mi paradoxně přišly zbytečně dlouhé ty neustálé střílečky, už toho bylo prostě moc a navíc (po oné scéně "to si neumíš vysnít lepší zbraň?") už to působilo i dost zbytečně. Ale to jsou tak asi jediné výtky, které mohu k tomu filmu mít.

 • 90%
  0
  0
  26. 7. 2010
  Petrson (4100 bodů)

  A zase Matrix trochu jinak, proč ne ? Slepice nebo vejce ? Kdo ví jak to tu všechno vzniklo :). Dobrá práce, na mne až příliš stříleček.

 • 90%
  2
  0
  11. 10. 2017
  Chimpanzee21 (3841 bodů)

  Opravdu zajímavé a originální téma + skvělé zpracování. Ze začátku fimu totální zmatek, ale do 1/4 hodiny se to všechno vysvětlí. Herci vybráni opravdu skvěle, všichni mi sedli do role. Příběh podle mě bez chyby, člověk měl pocit, že ho opravdu zajímá, jak to celé dopadne a nemohl si ani dojít pro pití. Jediné mínus pro mne byla nepřehlednost ke konci, když už jsem měl bordel v tom co všechno je v jaké vrstvě podělané.

 • 95%
  0
  0
  13. 9. 2013
  saboter (3559 bodů)

  Promyšlený působyvý chytlavý a kde co všechno.Jeden znejlepších filmů vůbec.

 • 95%
  0
  0
  27. 9. 2012
  TARANTlNO (3339 bodů)

  Geniální Christopher Nolan vystartoval zhurta s prostřeným stolem nejjemnějším bavlněným ubrousem,kterým se s kouskem bavlnky snaží divákovy okamžitě protáhnut přes smyčku "snu ve snu“.Snad aby věděl,že má pro nás napnout všechny smysly a mozkové závity,protože se na něj chystá originální a náročná podívaná.Ještě než stihne nalít doušek arch.suchého vína,představí nám Cobba (Leonardo DiCaprio) a mladinkou Ellen Page v hlavní roli po boku s esy Cillian Murphy,Joseph Gordon-Levitt,Tom Hardy, Ken Watanabe.Nolan látku pojal svým klasickým stylem,obklopen osvědčenými spolupracovníky (kameraman Wally Pfister,střihač Lee Smith,skladatel Hans Zimmer),rozjíždí další sytou atmosférickou misi snů..Barevná paleta,zvuková plnost a precizní hudbou,kde Počátek bude patřit do esencí velkolepé hollywoodské podívané,do které se ponoříme s velkým nádechem adrenalinu v předtavách světa Christophera Nolana po 150minut,kdy v posledních sekundách budete možná foukat na kaču v stříbrném plátně. "Specializuju se na velmi zvláštní typ bezpečnosti" "Ochranu podvědomí" "Mluvíte o snech?" "Jsem připraven!"

 • 100%
  0
  0
  6. 2. 2013
  výfuk (2971 bodů)

  Tento film beru jako nejzmatenější film na světě. V tomhle je ještě víc nadpřirozena než ve Star Wars :-). Nolan z Batmana přesedlal na chvíli na Počátek. Tento film pro mě bude asi navždy hádankou. Mnoho věcí jsem nechápal, nepáchu a asi nikdy nepochopím, ale to ten film dělá ještě zvláštnějším a zajímavějším. Je to velmi velká patlanina, která však má neuvěřitelné efekty. Musím říct, že Nolan když psal scénář, tak byl buď v nejinteligentnější formě v životě a nebo byl neuvěřitelně sjetej. Tak či onak, je to film pravzvláštna, sci-fi tajemství a nadpřirozena.

 • 75%
  0
  0
  2. 2. 2016
  HappyPiere (2773 bodů)

  A přece se točí... takhle vypadá blockbusterová tvorba na úrovni.

 • 80%
  0
  0
  9. 10. 2015
  leafroller (2684 bodů)

  Myslím, že myšlenka tvoření a sdílení snů je sama o sobě tak silná, že nebylo potřeba přidávat k ní nějaké omleté varování o ztrátě pojmu reality. Varování, díky kterému je navíc narušena logika "snové mechaniky" přidáním jakéhosi mimořádného prvku sloucího Limbus. Varování, které lze navíc kdykoli vyjmout a film nejenže nic neztratí, ale jen získá. No ale stalo se a zase tak hrozné to není.
  Od začátku byl film také obestřen aurou nepřekonatelných efektů, na které jsem se těšil téměř stejně, jako na myšlenku samotnou. Co k tomu dodat? Jsou tam pěkné věci. Nejokatější jsou asi fyzikální "hrátky" a fantazie mladé architektky. Na mě ale spíše zapůsobily hrátky ve stavu beztíže, kterých je tam díkybohu požehnaně a které byly ve své době skoro revoluční. Jinak by se totiž o auře nedalo mluvit ani zdaleka. Jinými slovy: triková výbava je sice možná nadstandardní, nicméně stále spíše doplňková. Nehledě na to, že vám budou tak vařit závity, abyste udrželi nit, že si je vychutnáte až tak napodruhé či napotřetí. A to je vlastně fajn, ne? U kterého filmu můžete několikrát po sobě najít něco nového...?

 • 95%
  0
  0
  13. 2. 2021
  kknk2 (2167 bodů)

  Neexistuje film, který by byl sofistikovanější než Počátek. Nolan si dal záležet na každé milisekundě – kvalita je nepopiratelná. Při každém dalším zhlédnutí mě překvapí něco nového, chytrý detail či moment, zkrátka mě baví víc a víc. Člověk si užívá všechno od střihu po hudbu, nemluvě o prvotřídním týmu hrdinů.

 • 100%
  0
  0
  22. 1. 2013
  karlik4801 (1941 bodů)

  Tak tohle je skvělý a přímo nadlidsky fenomenální film, po prvním shlédnutí jsem tak nadšený, dlouho jsem takovouhle povedenost neviděl. Pro mě je to zase něco nového a silně překvapivého. Celé mě to vtáhlo do děje, ale abych všemu porozuměl, musím Počátek vidět ještě několikrát a už teď vím, že se budu bavit. Celým filmem mě doprovázela skvělá hudba, ne, geniální hudba. Leonardo DiCaprio odvádí skvělý výkon a Tom Hardy, to je jeden z největších borců poslední doby. A konec ? Ten byl úžasný a vřelo ve mě napětí a z větší části nadšení.

 • 100%
  0
  0
  7. 9. 2010
  Siddharta (1764 bodů)

  Hezká varianta vnímání světa, realit je nespočetně hodně, je otázka, jaký z těch snů si vybereme a chceme žít.

 • 90%
  0
  0
  11. 11. 2016
  Arnarmo (1720 bodů)

  Přiznávám, že jsem ho pořádně docenil až po druhém shlédnutí. Přeci se jenom jedná o hlubokou myšlenku. Jinak ale kvalitní sci-fi s originálním scénářem a výtečnými herci. Obávám se akorát, že s postupujícími shlédnutími mě přestane bavit a nebudu to tak hltat jako poprvé. Ale to je asi u každého filmu. Skvělý a zajímavý film, který doporučuji.

 • 95%
  0
  0
  6. 12. 2012
  psico (1667 bodů)

  Nolan opět v akci. Ten chlap to prostě s režií umí a já mu fandím, jen ať točí dál, jen když mu to půjde takhle. Mno a co se DiCapria týče, nedávno jsme se s kamošema bavili, jestli on natočil nějaký vyloženě špatný film a na nic co jsme viděli jsme nepřišli. Palec nahoru

 • 95%
  0
  0
  15. 5. 2014
  janin (1582 bodů)

  Nejlepší film s Leem, za tento film měl dostat oskara.

 • 80%
  0
  0
  4. 12. 2012
  Pavlína81 (1571 bodů)

  Tak za mě nic moc ale efekty dobré i herci.

1 2 3 4 dalsi posledni

Hodnocení a recenze Počátek

86 92 ?
jak hlasovat?
 • petr-pilat 85%
 • frantisek-navorka 95%
 • 1nikis1 85%
 • vlad-nabodavac 95%
 • Evianka 90%
 • Psychotronix 60%
 • Reacherjack2016 100%
 • Mrykodaj 90%
 • aquiver 95%
 • Kubys Fencl 95%
všechna hodnocení (739)

V TV

V žebříčcích uživatelů

25. místo z 52 v žebříčku uživatele JosefTomas

„Ukázka talentu vzít zavedenou formuli a předvést jí v co nejoriginálnějším stylu.”

1. místo z 80 v žebříčku uživatele ondrej-kolmacka
1. místo z 29 v žebříčku uživatele keli
1. místo z 16 v žebříčku uživatele stejskal.vera
1. místo z 16 v žebříčku uživatele krejcik.marcelka
1. místo z 13 v žebříčku uživatele krejcik.vita
1. místo z 17 v žebříčku uživatele novotnas.jana
1. místo z 28 v žebříčku uživatele STL
1. místo z 51 v žebříčku uživatele martin-kubista
1. místo z 6 v žebříčku uživatele výfuk