Rambo: Last Blood (USA)
« další názvy »
USA USA
100 minut

Žánry

:
Akční, Krimi, Thriller, Adaptace knižní, Blockbuster, Exploatační, Série/Franchise
Motto: Zbývá ještě jedna bitva

Obsah

:
Ještě jednou, naposled a osudově přichází do kin John Rambo v podání Sylvestra Stalloneho. Pátým dílem „Rambo: Poslední krev“ uzavře svůj téměř čtyřicet více »« méně

Režie

:
Adrian Grunberg

Scénář

:
Matthew Cirulnick Sylvester Stallone Dan Gordon David Morrell

Herci

:
Sylvester Stallone Paz Vega Yvette Monreal Louis Mandylor Joaquín Cosio ...
Premiéra: 19. 9. 2019
Distributor: Bontonfilm
Přístupnost: MP-15
Jste na stránce filmu Rambo: Poslední krev. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Rambo: Poslední krev myslíte! K 27. lednu 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28303 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Rambo: Poslední krev


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  0
  0
  25. 11. 2019
  Brenan88 (46268 bodů)

  Rambo: Sám doma. Přesně tento název mi přišel na mysl při sledování (zatím) posledního Rambova příběhu. Kdo viděl,tak určitě pochopí na co narážím. K samotnému filmu snad jen to,že začátek byl až příliš zdlouhavý a nudný. Vše se pro mě změnilo nástupem Johna do akce. V tu chvíli se film změní v pořádné jatka,která jsou Ramba hodna. Poslední půl hodinka je už naprostá pecka. Po emoční stránce mne tedy film příliš neoslnila,ale u akce jsem si už chrochtal blahem. Takže ve výsledku spokojenost.

 • 70%
  0
  0
  29. 4. 2020
  Pete69 (22487 bodů)

  Důstojné rozloučení s akční legendou jménem Rambo, doufám, že Sylvester Satollone nás ještě nějakým kouskem i přes svůj pokročilejší věk potěší. Rambo: Poslední krev má velmi zdlouhavý a ohraný úvod.. uneste mi "dceru" a já vás všechny zlikviduju... Ale už to, že dcera zemře při převozu domů začne být nevšední. Poté se rozpoutá rambovské peklo. To co už Rambo nezvládne rychlostí a hbitostí nahradil zkušenostmi a lstí a jsou to jatka. Rychlý závěr a celkem krátká poslední akční scéna sice nahradila pozvolný nájezd, ale mezi nejlepší filmy s Rambem se zařadit nemůže. Film se mi líbil možná i trošku z nostalgie. 70%.

 • 85%
  3
  0
  23. 9. 2019
  Sheldon (16046 bodů)

  Scénář napsal Stallone téměř sám a domnívám se, že podstatnou část filmu i režíroval, ale to je prostě Sly. Domnívám se ale, že nápad na závěrečnou sekvenci je dost dobře dílem režiséra Grünberga. Poslední Rambo je vlastně Přání smrti s Charlesem Bronsonem a jemu podobné filmy. Stejně jako Přání smrti je to film velice temný, depresivní a brutální. Je to ale dobrý film. Rambo: Poslední krev je velice důstojným zakončením série a určitě patří do první poloviny nejlepších filmů o Rambovi.

 • 55%
  0
  1
  13. 11. 2019
  bayern (13716 bodů)

  Jelikož se jedná už o x-té pokračování Johna Ramba musí se vařit již z horké kaše a dost akcí je již ohraných a předvídatelných.Ne že by to nemělo šťávu a akci,ale zdá se mi to již dosti přehnané a Sylvestr to taky už těžce rozdýchává.Přeci jenom už to není žádný mladík.

 • 85%
  2
  0
  19. 9. 2019
  p.a.douch (5913 bodů)

  Tak 85 procent je úplně zasloužených (vzhledem k zbytečně roztahaný první hodince). Takže první část filmu by zasloužila pokrátit, ale dá se snést. A závěr? Ten je luxusní od návratu do Mexika až po vietnamský tunely. Bomba. Titulky po závěru luxusní. Spokojenost.
  Co mě taky baví jsou recenzenti. U některých nevím jestli film vůbec viděli.
  Viz.: "silná ženská postava, nezávislá sexy mexická novinářka" "vyprázdněnému a generickému finále" (wtf), "podivnost Get the Gringo"??, "hlubší smysl i časoprostorová logika". A taky nevím co furt má valná část recenzentů za fobii z filmu Taken? To je teda tenhle film (Taken) jen kopií The Missing (https://www.kinobox.cz/film/257040-ztracene), nebo jakéhokoli filmu o únosu mladý holky a pomstě? Musím ovšem také říci, že s tím že mexický gangsteři se chovají jak banda hovad, je nutné souhlasit. Ale co by kdo chtěl za uvažování od "kanónenfutru" a hňupa co naštval Ramba.

 • 60%
  2
  0
  20. 9. 2019
  Tom Hardy (5309 bodů)

  Jsem rozhodně rád, že to nedopadlo jako Smrtonosná past: Opět v akci. Ale to je upřímně to nejlepší, co mě na adresu nového Ramba napadá. Očekával jsem ledacos, ale rozhodně ne generický gorefest (finální třetina v až strašidelně vynalézavém Saw stylu), rozběhnutý miliontou variací na 96 hodin (první dvě třetiny). Rambo bez dlouhých vlasů, džungle a vojenského mundůru navíc ztrácí většinu ze svého charakterového podhoubí a najednou je tam "jen Stallone". Není to ale tak, že by byl Rambo: Poslední krev přímo špatný film. Jako zástupce svého žánru ("někoho unesou a to neměli dělat") funguje celkem obstojně. Ale na Ramba - dvakrát tolik na finále - je to zkrátka málo. Namísto pamětihodného loučení jsme dostali úplně obyčejné béčko, které je v podstatě Plánem útěku 3 v bledě modrém, jen má vyšší produkční kvality. Johnem prolitá poslední krev si zasloužila víc. Takhle se divák po otupující (leč zcela bez debat koukatelné) vybíjené nakonec dojme až u závěrečných titulků, které vzpomínají na celou sérii. A to je, slovy klasika, příliš pozdě a příliš málo.

 • 55%
  0
  0
  5. 8. 2020
  Nevka (1493 bodů)

  Jak rychle Rambo začne, tak rychle skončí. Po trochu zvláštně natočeném začátku v lese - zbytečné zrychlení kamery na valící se vodu - se podstatně zklidní. Navíc vám neustále vnucuje myšlenku toho, jak je to těžké... Popasovat se se svou minulostí a životem... Není to špatné, ale moc mu to nevěříte. Z toho pramení fakt, že vás situace nezasáhne tak, jak byste si přáli. Pak se všechno zvrtne a následuje alternace na 96 hodin (díky Tome Hardy). Nešlo by to ale z Johnovi strany trochu více logicky? Kdyby chlapec trochu přemýšlel mozkem (nebo aspoň zbraní), možná by se toho v jeho životě nepodělalo tolik. Na druhou stranu gore je povedené a konec je libovou honičkou alá "Sám doma". Samozřejmě se jedná do jisté míry o celkem slušný cringe fest všech možných i nemožných udělátek, ale člověk se aspoň zasměje. Rozloučení s ikonickou postavou, jakou Rambo dozajista je (pokud to tedy konec opravdu bude) mohlo dopadnout hůř. Ale nic to nemění na tom, že i o poznání lépe. Logan by mohl povídat.

 • 70%
  0
  0
  13. 11. 2019
  Bemiurg (1377 bodů)

  První polovina filmu vleklá nuda, místy to vypadalo jako nějaká laciná televizní produkce. Naštěstí pak nastoupil Rambo v plné parádě, přesně jak ho známe a máme rádi. Škoda jen, že ta dobrá akce nepřišla dřív a nebyla delší. Závěrečné titulky se povedly.

 • 60%
  0
  0
  1. 10. 2019
  brcolka (1044 bodů)

  Starej a dobrej Juanito Rambo. Vypadá to že je už celkem vyklidněnej a v zenu dokud’ se mladá a krásná holka nevydá poznat svého otce do Mexika kde se takové holky ztrácí jak na běžícím páse. To pak John obživne a začnou se dít věci. Prostě tam vykosí úplně všechny zlobivé chlapce a ještě si to velmi užije

 • 100%
  2
  0
  21. 9. 2019
  Wolf77 (987 bodů)

  Co napsat ke klasice akčního žánru...? Já jsem na Rambovi vyrostl a tak byla pro mě povinnost na to jít a rozhodně jsem nebyl zklamán spíš naopak. Po vlažnějším začátku na Rambově farmě se děj přesune do Mexika, kde dva bratři ovládají obchod s bílým masem aby se závěr opět odehrál na Rambově farmě. Mexičtí zabijáci ovšem jak záhy zjistí, že si vybrali nevhodný cíl k likvidaci a v podzemních katakombách, které má Rambo vykopány pod svou farmou je likviduje jednoho za druhý tím co možná nejbrutálnějším způsobem. Film je z mého pohledu asi nejbrutálnější z celé série což vyvrcholí závěrem celého filmu.
  SLY nám zde opět ukázal, že i v jeho věku skutečně nepatří do starého železa a má nám ještě hodně co nabídnout. V dnešní době kdy se už klasické akční filmy moc netočí (za zmínku stojí ještě John Wick) je tohle vzácný úkaz jak by měl akční film alespoň z mého pohledu vypadat.
  Za mě dávám 100% jednak proto, že je to pro mě srdcovka, také proto, že jsem se více než 100 minut velmi dobře bavil, ale především proto, že je to opravdová klasika akčního žánru, která fanouška rozhodně nezklame.

 • 35%
  0
  2
  1. 10. 2019
  tedoun (916 bodů)

  Sorry jako, ale Stallone by měl již jít do důchodu. Je to naprosto béčko pro mně které je nejhorší ze série RAMBO. Dokonce si myslím, že Stallone krade námět filmu Pierre Morela. Dávám možná trochu milosrdný průměr a to 35% a skoro netrpělivě očekávám, jak se tvůrci vypořádají s dalším dílem

 • 40%
  3
  0
  24. 9. 2019
  lukasopicasso (890 bodů)

  Jako závěr série, která tu s námi je téměř čtyřicet let, je to naprosto neobhajitelné. Jako obyčejné béčko to je jen mizerné… Tak jako tak, je to bída a paskvil, který je přesným opakem čtvrtého Ramba. Kam se podělo to srdíčko, sakra?! Ach jo... To, že se za to stydí i knižní tvůrce, o něčem vypovídá, ne? Záměrně se vyhýbám všem těm sequelům Plánu útěku a podobným hovadinám, a pak mě čeká tohle... žalostný konec osmdesátkové legendy… 4/10

 • 85%
  1
  0
  1. 10. 2019
  mikysrba (494 bodů)

  Já jako člověk, jenž má fakticky v oblibě akční filmy 80. a 90. let minulého století, jsem se nesmírně těšil na pokračování této dnes již legendární akční ságy. V hlavní roli opět Sylvester Stallone, který mě tady neskutečně překvapil svou fyzickou formou (jak se říká.....věk je jen číslo...toto slovní spojení rozhodně slouží k zamyšlení) a také svým herectvím, neboť mě dokázal jeho obdivuhodný výkon emocionálně strhnout, roli ostříleného vietnamského veterána jsem mu i na ta stará kolena bezmezně věřil (čehož jsem se před návstěvou kina bál asi nejvíce, aby to spíše ve výsledku nezavánělo laciností a trapností.....ony se ale ty obavy vymazaly již po pár minutách)......K příběhu......Hodinku a pár minutek navíc se spíše divák dočká rodinného dramatu, ale na druhou stranu i tento segment celého filmu nabídne dost povedených chvilek a dialogů nesloužících jen jako umělá vata na natahování stopáže, ale dost replik mě zaujalo svým vážným podtónem. A taky se člověk dočká asi nejvíce GORE momentu (myslím tím tu otevřenou zlomeninu klavikuly), jednoduše nic pro slabé žaludky. No a posledních dvacet minut, to je to, na co každý divák čekal. Rambo coby domácí kutil Tim připraví pár pastiček a to stádo ovcí patřící k mexickému kartelu do nich nabíhá jedna báseň. A originalitou se v této dvacetiminutovce vůbec nešetří, takže se máte na co těšit :) I hlavní soundtrack příjemně překvapil. Jak mnoho lidí již vyřklo.....Dnešní generace má Johna Wicka, ti starší nedají dopustit na jinou akční ikonu: JOHNA RAMBA. Za mě dávám 85 % a osobně říkám.....Vykašlete se na ty kritiky ! Udělejte si vlastní názor !

 • 85%
  0
  0
  1. 10. 2019
  Fricino (459 bodů)

  Zpátky z kina a musím říct že to byla bomba! Sylvester Stallone opět v brutální akci! Dobrý pasti připravil Rambo na zmrdy z Mexika. Tohle se povedlo, slušný zakončení Ramba (y)

 • 100%
  0
  0
  1. 10. 2019
  pery34 (299 bodů)

  Film se povedl,byl super,napětí,komedie,super kvalitní herci.jenom točte další filmy.Prostě třikrát super.

 • 75%
  0
  0
  1. 10. 2019
  ondrej-sladky (258 bodů)

  Když jsem se dozvěděl, že bude pokračování Ramba, řekl jsem si, že to nemůže dopadnout dobře. Ale v kině jsem byl mile překvapen. Hned mě zaujala první část v lese, která patří k těm nejlepším. Poté přijde dlouhá část, kde se film snaží rozvinout Rambovu psychiku a vztah k jeho nevlastní dceři. Tuhle část si myslím, že mohli o dost zkrátit, ale potom přijde finále, které je naprosto úžasné. Z Ramba se stane monstrum a doslova tu není nic, co by ho mohlo zastavit. Nemůžu říct, že to byl nejlepší Rambo, ale film nepatří ani k tomu nejhoršímu.

 • 70%
  0
  0
  26. 8. 2020
  lucifrid (143 bodů)

  Je fajn, že se to povedlo, ale pár much to má. Je ovšem otázka, zda to někomu u takovéhleho filmu vadí. Královsky jsem se bavila, zvlášť u těch rubaček. Na druhou stranu ten až moc rychlý konec ve mně zanechal trochu pachuť. Je fajn, že to není jen rubačka a má to i děj, ale na druhou stranu mi tam pár věcí přišlo trochu nedomyšlených. V zásadě však nemůžu říct, že by mi to vadilo.

 • 80%
  0
  0
  1. 10. 2019
  Dominika1 (135 bodů)

  Rambo se v posledních dvou dílech změnil a je to pochopitelné, protože ruku v ruce s tím se změnil i Stallone. Zatímco první tři díly ukazují Ramba jako v podstatě dobráka zahnaného do úzkých, kterého politický systém a předsudky ostatních lidí donutí bojovat o přežití, poslední dva díly odkazují velmi dobře na aktuální problematiku v současném světě a neschopnost ji systematicky řešit dostatečně efektivně. A je jedno jestli jsou to války kmenů v Barmě, či lovení děvenek na prostituci v Mexiku. Oboje je a bylo více či méně aktuální a Stallone i Grunberg se drží vlastně v totožných intencích a mantinelech. Poslední díl je tedy pořád ta relativně temná, surová masírka, jen z džungle přírody, se přemisťuje do džungle města. Výstup a jakési poselství stejné. A je tam, jen je potřeba ho v tom kliše, které je kolem zahlédnout. Protože ano, nějak se na to jádro musí naroubovat ten jednoduchý příběh pomsty, aby to vůbec mohlo jít do kin a bylo to alespoň trochu přitažlivé pro ty diváky, kteří v tom vidí jen ty okrajové atributy explicitního násilí, cool zbraní a ikonického hrdiny. Výtky že to už není tak úplně ono - není to ono, pokud se to porovnává s původními filmy, které byly zaměřené úplně jinak a definovaly akční osmdesátky. Je potřeba brát v potaz, že tohle je pořád v jádru ten stejný hrdina, jen žije v jiné době, v jiném světě. Nedosahuje to vysooktanových jatek předešlého dílu, ale tu melancholickou první polovinu beru stejně dobře, jako tu druhou u řezníka na dvorku.

 • 20%
  0
  1
  2. 10. 2019
  nairam67 (101 bodů)

  Produkce Honzík Rambů, scénář Honzík Rambů, hlavní role Honzík Rambů. Co víc dodat. Pocta Ťongskýmu veteránovi, jak je zřejmé z titulků a ukázek v závěru. Nejsem velkým příznivcem pornoherce Silvestra, ani jeho neherectví necméně třeba napsat, že na 73 běhá ještě dobře a opakování triků z Ramba I a II mu celkem šlo. Rozhodně lépe než meditování v první půlce filmu. Viděl jsem však už větší průsery

 • 90%
  0
  0
  1. 10. 2019
  Luccinna (41 bodů)

  Za mě skvělá podívaná. Ramba jsem nikdy moc nemusela a náhodou se dostala do kina na tenhle jeho poslední velký film. Mělo to příběh, vzrušení, překvapení, a Stallone byl úžasný. Moc se mi to líbilo, jen závěr filmu na mě byl možná až moc krvavý:-) Doporučuji!

 • 75%
  0
  0
  2. 10. 2019
  kyret (36 bodů)

  Rambo se v posledních dvou dílech změnil a je to pochopitelné, protože ruku v ruce s tím se změnil i Stallone. Zatímco první tři díly ukazují Ramba jako v podstatě dobráka zahnaného do úzkých, kterého politický systém a předsudky ostatních lidí donutí bojovat o přežití, poslední dva díly odkazují velmi dobře na aktuální problematiku v současném světě a neschopnost ji systematicky řešit dostatečně efektivně. A je jedno jestli jsou to války kmenů v Barmě, či lovení děvenek na prostituci v Mexiku. Oboje je a bylo více či méně aktuální a Stallone i Grunberg se drží vlastně v totožných intencích a mantinelech. Poslední díl je tedy pořád ta relativně temná, surová masírka, jen z džungle přírody, se přemisťuje do džungle města. Výstup a jakési poselství stejné. A je tam, jen je potřeba ho v tom kliše, které je kolem zahlédnout. Protože ano, nějak se na to jádro musí naroubovat ten jednoduchý příběh pomsty, aby to vůbec mohlo jít do kin a bylo to alespoň trochu přitažlivé pro ty diváky, kteří v tom vidí jen ty okrajové atributy explicitního násilí, cool zbraní a ikonického hrdiny. Výtky že to už není tak úplně ono - není to ono, pokud se to porovnává s původními filmy, které byly zaměřené úplně jinak a definovaly akční osmdesátky. Je potřeba brát v potaz, že tohle je pořád v jádru ten stejný hrdina, jen žije v jiné době, v jiném světě. Nedosahuje to vysooktanových jatek předešlého dílu, ale tu melancholickou první polovinu beru stejně dobře, jako tu druhou u řezníka na dvorku.

 • 40%
  0
  0
  5. 5. 2020
  Kyldrelon (20 bodů)

  Na nového Ramba jsem se těšil, zvlášť po skvěle zvládnutých filmech Creed a Creed II. Samozřejmě v tom hraje roli nostalgie a poslední díl Do pekla a zpět byl více než důstojným příspěvkem do série. Pokus nasadit podobně nostalgickou vlnu jako v Rocky VI nebyl úplně šťastný a zbytečně dlouhý. Když už to vypadalo, že se začne něco dít, tak John udělá naprosto nelogickou, nesmyslnou a hlavně "nerambovskou" věc, čímž způsobí jen více problémů a hlavně tím přivodí důvod, proč se mstít. Přitom bylo jasně ukázáno, že by to dokázal vyřešit už asi v půlce filmu. No a závěrečná část alá Sám doma, jen s trochou krve navíc, byla moc snadno předvídatelná. Jo, na závěr jeden postřeh: Když Vám někdo vyřízne srdce, stihnete se ještě podívat, jak ho drží v ruce (to jsem viděl naposledy v Itchy a Scratchy). Za mě nejslabší díl série. Bohužel.

 • 60%
  0
  0
  31. 8. 2022
  vd-loko (13 bodů)

  Poslední Rambo, tedy doufám.Situace kdy Sly vleze mezi 20 maníků a nechá se seřezat do kulatý krychle mi nějak nesedí. Tohle by se v jiných dílech nestalo. Nicméně příběh je zajímavý, snad i smutný. Bohužel věk nikoho nešetří a doufám (přestože jeho akčňáky miluju) že už nic podobného nenatočí.

Hodnocení a recenze Rambo: Poslední krev

71 56 ?
jak hlasovat?
 • Lípa 70%
 • vd-loko 60%
 • dominik11 90%
 • Ladaxxx 75%
 • Mrykodaj 70%
 • jirik-smerda 55%
 • Ebonys 100%
 • eliasa0 90%
 • FilipusMuff 80%
 • lada-hradilova 70%
všechna hodnocení (89)