The Bourne Ultimatum (USA, originální název)
« další názvy »
NSR NSR
Německo Německo
USA USA
111 minut

Žánry

:
Akční, Krimi, Thriller, Adaptace knižní, Blockbuster, Oscarový, Série/Franchise, Špionážní
Motto: Všechno si pamatuje. Nic neodpouští.

Obsah

:
Vynořil se z vln Středozemního moře a neměl sebemenší tušení, kdo je. Tehdy se zrodil Agent bez minulosti. Postupně začal skládat střípky do své životní více »« méně

Režie

:
Paul Greengrass

Scénář

:
Tony Gilroy George Nolfi Scott Z. Burns Tom Stoppard Paul Attanasio

Herci

:
Matt Damon Julia Stiles David Strathairn Scott Glenn Paddy Considine ...
Premiéra: 30. 8. 2007
Distributor: Bontonfilm
DVD: 10. 12. 2007
Jste na stránce filmu Bourneovo ultimátum. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Bourneovo ultimátum myslíte! K 3. únoru 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28311 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Bourneovo ultimátum


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  0
  0
  29. 1. 2018
  martin-mickey-stusak (26819 bodů)

  Hon na Jasona Bornea do třetice a pod novou záminkou. A hned na začátku s plnou vervou. Napětí by se dalo krájet, akční kamera typicky roztřesená a jedna zběsilá akce vedle druhé. Akční scény opět řezané, že sekvence trvají tak neskutečně krátkou dobu, až je velice obtížné sledovat, co se vlastně právě děje. A v tom je kupodivu ono kouzlo. Na druhou stranu jsme však už tohle všechno měli možnost vidět minule. Překvapení se tudíž nekoná. Na atraktivnosti to ale neubralo, a tak se alespoň drží nastavená laťka. Snímek dokončuje trilogii, kde se Jason snaží zjistit svoji vlastní identitu. Scénář dobře napsaný a dobře natočený, i když ta akční kamera je pro mnohé jako pěst na oko.

 • 60%
  0
  0
  23. 9. 2017
  Pete69 (22560 bodů)

  O chloupek lepší, než Bourneův mýtus. Akce akce, thaná kamera, špatný střih a zase akce. Bourne kulhá, pak nezabije nájemného zabijáka po honičce autem a vše skončí tak, že po něm nikdo nejde, aby zůstal konec otevřený. Naštěstí je snad konec. Bourneův odkaz snad se sebezapřením také shlédnu. Omlouvám se všem fanouškům za toto hodnocení, ale od toho tyto stránky jsou. Ucelený přehled filmů, včetně kontrovezních komentářů :)

  Zkrátka, Bourne není můj kamarád. Matta Damona si ale jako herce vážím.

   • kamera
   • střih
  • 95%
   0
   0
   24. 10. 2016
   lamps (14924 bodů)

   Důmyslné završení narativního konceptu prvních dvou dílů aneb nejdynamičtější a přitom konstruktivně nejucelenější dvě hodiny na celém filmovém trhu jsou nyní definitivně dílem Páně Greengrasse a Jasona Bourna. Oproti předešlému Mýtu je Ultimátum příběhově prostší a méně rozvětvené, čímž se ale dostává do popředí atraktivní efekt sbíhavosti postav a dějových linií, který dění neustále rozvíjí a nenechává ani vteřinku pro jakýkoli konvenční a nadbytečný motiv, jenž by jakkoli nezapadal do dokonale vysoustruženého, precizně načasovaného a přitom nepředvídatelného Bourneova fikčního světa. Neskutečně zábavný a filmařsky hodnotný biják, který slupnete se zadrženým dechem a můžete v klidu zemřít...

  • 100%
   2
   0
   2. 1. 2017
   JosefTomas (8861 bodů)

   Pokud jste někdy hledali definici akčního filmu nového tisíciletí, je to tady. V porovnání s tímhle vypadají ostatní akční filmy jako chudí příbuzní, druhý Bourne jako "pouhé" cvičení a Agent bez minulosti jako nějaký špatný vtip (nadsázka prosím :))

  • 65%
   0
   0
   3. 12. 2012
   kedl (6380 bodů)

   Tak především, film Bourneovo ultimátum není vůbec špatný film, po řemeslnické stránce. Jen se holt nepočítám do toho davu, kde všichni milují tajné agenty, vládní hry a zkrátka to, co už jsme tu několikrát viděli. Co mi paradoxně na tomhle filmu vadilo asi nejvíce je to, co se všem kupodivu líbilo. A to roztřesená kamera. Greengrassův kameraman vypadá, jak kdyby natáčel v pokročilém stádiu Parkinsonovy choroby a zběsilé přibližování a oddalování mě jen rušilo. Ano sem tam se tenhle typ kamery hodí (viz. akce na Waterloo station), ale při normální rozhovorech na sebe zbytečně strhává pozornost. Nehledě na to, že při některých akčních scénách se nechal Zelenotrávník trošku unést a stříhá jak střihoruký Edward v nejlepší formě. Samozřejmě zbytečně splašeně, takže z toho nic nemáte. Nebo aspoň tedy já neměl. :-) Film je jinak prošpikován akcí a osobní souboj Bournea v koupelně s mladým agentem patří mezi to nejlepší co jsem kdy viděl. Chválím vypuštění hudby v téhle scéně a tak vám neunikne ani sebemenší křupnutí. Verdikt: BU je originálně natočený film na neustále stejné téma, které mně osobně nic neříká. Ale to je samozřejmě můj subjektivní pocit. Každopádně je tenhle díl nejlepší z celé série. 75%

  • 85%
   0
   0
   4. 12. 2012
   jirka26 (6288 bodů)

   Další skvělá trilogie.

  • 90%
   0
   0
   23. 12. 2012
   bidlobox (3802 bodů)

   Parádní vyvrcholení celého triptychu. Škoda, že nevznikl další díl, ve kterém bychom se mohli více dozvědět o příběhu Bourna a Nicky, který byl na konci tohoto snímku naznačen.

  • 90%
   0
   0
   28. 9. 2012
   TARANTlNO (3344 bodů)

   Emocionální a smysluplná akční báseň v nejlepších sekvencích jaký mohl Greengrass naservírovat.Celý 115 minutový celek,který se trhá na kusy libově a nepřetržitě sekundu po sekundě v nejlepším možným detailu s minutovýma přestávkama,ve kterých nám (divákovy) všechno srozumitelně vysvětlí,/záblesk/ a postupuje opět v akční honičce na plný plyn,kdy se tahle stopáž 3x opakuje v mistrovským výkonem Matta Damona,už nestíhám utírat pot v téhle jízdě s dokonalým koncem.

  • 95%
   0
   0
   7. 7. 2012
   pantak (3315 bodů)

   Asi nejlepší z celé trilogie.

  • 95%
   0
   0
   23. 11. 2012
   farb (2064 bodů)

   ČISTÝ ADRENALIN! Strhující souhra tria Damon/Greengrass/Powell. A pro mě splněný sen o dokonalém akčním filmu.

  • 85%
   0
   0
   5. 5. 2013
   karlik4801 (1942 bodů)

   Třetí díl je jednoznačně nejlepší film z trilogie. Jak už prvky, tak samotným dějem. Obvykle rychlý, ale přehledný střih. Rychlá, ale přesná kamera. A dobře provedené záběry, například když Jason skočil ze střechy do okna. U Bourneova ultimáta nechyběla ani akce a hlavně pořádné napětí. Zase stylové momenty, když Jason jako ve dvojce sleduje Pamelu, mě se to prostě hrozně líbí. A konec byl pro ukončení trilogie napjatý. Když začala hrát předělaná verze Extreme Ways trochu mě to zamrzelo. Jelikož se mi líbil i čtvrtý díl bez Jasona, chtěl bych pětku s ním a Aaronem jak nakopávají všem prdel.

  • 100%
   0
   0
   14. 12. 2012
   pokladnik (1601 bodů)

   Další trilogie která si drží úroveň od začátku do konce. Mám ráda špionážní filmy, ale musí se umět jinak z toho vzejde propletená nuda. Což se ovšem nedá říct o Ultimátu. Matt Damon se vyprofiloval v opravdového všestranného herce. Skvělá hudba, skvělá zápletka, skvělý Damon. Ať žije Greengrass..

  • 100%
   0
   0
   27. 9. 2012
   brbla666 (1533 bodů)

   akčnék jak má bejt.

  • 100%
   0
   0
   1. 12. 2017
   Pajmen (1204 bodů)

   Nemíval jsem rád "těkavou" kameru, ale zde to naprosto perfektně zapadá do kontextu, Jde přeci o špionáž. Byl jsem nadšen, že kvalita se drží od jedničky až po trojku na vysoké úrovni a za to ode mne mají velký respekt. Kruh se uzavírá. Jason Bourne se nachází v cílové rovince a stojí před nepříjemnou pravdou - jak to celé dobrodružství vlastně začalo.

  • 90%
   0
   0
   13. 1. 2015
   ladynka (1201 bodů)

   Netroufám si říct, jestli je Ultimátum nejlepším snímkem ze série, rozhodně mi však prijde nejvyrovnanější v podílu akčních a neakčních scén. Zároveň dokonale využívá rytmiky ve spojení s hudbou (připomíná Bangkok dangerous) a slídivou kameru a strhává tak pozornost i k zcela všedním věcem. 90%

  • 50%
   0
   0
   2. 3. 2016
   hovorkok (647 bodů)

   Tento film mě nijak zvlášť nezaujal, ale možná bude chyba v tom, že je to první a taky jediný film o Bourneovi, který jsem viděla. Takže doporučuji se dívat od prvního dílu, jinak příběh vážně nenadchne.

  • 95%
   0
   0
   27. 3. 2021
   Honza 13 (515 bodů)

   I třetí série o agentu Jason Bourne vypadá moc dobře. Skvělý akční film s pod texem špionáže na té nejvyšší úrovní, kde si člověk není ničím jistý. Herec Matt Damon svou roli opět zvládl a zahrál ji skvěle. Velmi kvalitní akční scény, jako vždy.

  • 75%
   0
   0
   29. 12. 2013
   Sir.Hovado (452 bodů)

   Syndrom Temnýho rytíře. Dvojka Bourna byla tak dobrá, že trojka, i když má podobný střeva, zkrátka nemůže ze stínu předchůdce vystoupit. Tady nejde moc o to, že yb se něco hodně pokazilo. Jen minule to vyšlo tak neskutečně dobře, že to byla předem prohraná bitva.

   • akce
   • Damon
   • není to Bourneův mýtus
  • 90%
   0
   0
   14. 5. 2019
   Llucinka (411 bodů)

   Puzzův Kmotr vypráví o historii italský mafie v USA, tento neméně skvělý snímek vykresluje praktiky bostonské mafie (dost často Irů). Sice se z Bostonu nehneme, ale děj plný zvratů a nesnesitelně napínavých situacích, kdy jde samozřejmě o krk. Kdyby někdo nevěděl, kdo je to krysa, tak tento film mu doporučuju.

  • 90%
   0
   0
   27. 6. 2013
   Annie555 (354 bodů)

   Lze natočit po dvou skvělých dílech třetí ještě lepší ? Ano, jde Bourneovo ultimátum to dosvědčuje. Bourne se stal dokonalým, dokonale pozná své nepřátele a ví, čeho jsou schopni. Dostal je na kolena a chce, aby pykali za to, co mu udělali.

  • 95%
   0
   0
   10. 4. 2016
   zdenda-subrt (214 bodů)

   Celá Bourneovská série lahodí mým očím i uším. Patřím k těm, kteří mají rádi filmy o špionech a vládních konspiracích.

  • 95%
   0
   0
   15. 2. 2017
   novoten (183 bodů)

   Tísnivá atmosféra, nezastavitelný Bourne a Greengrassova režie v tom nejdivočejším tempu. Honička na motorkách a následná naháněčka po střechách s vrcholem v dusivé ruční bitce je asi nejlepším akčním momentem celé série. Navíc moje oblíbená postava Nicky je konečně rozvinuta do adekvátní hloubky a závěr je přesně takový, jaký má špionážní finiš být. Kdo nemá příliš v paměti předchozí díly, bude se ztrácet, kdo je má rád, ten bude nadšen. Tma, mužská postava se houpe na vlnách, divák hádá a kruh se uzavírá.

  • 90%
   0
   0
   8. 1. 2016
   otto.buchler (33 bodů)

   Perfektní. Miluju snad všechny díly.

  Hodnocení a recenze Bourneovo ultimátum

  82 92 ?
  jak hlasovat?
  • MIRKA DOLEJŠOVÁ 100%
  • ZaS 80%
  • Evianka 100%
  • jirik-smerda 60%
  • petr-pilat 90%
  • Mikik4444 100%
  • Mrykodaj 70%
  • krna 95%
  • Crreed 100%
  • MLFN 65%
  všechna hodnocení (288)

  V žebříčcích uživatelů

  2. místo z 14 v žebříčku uživatele JosefTomas

  „Bourneovská série je jedna z mála sérií, kde se jde kvalitou stále nahoru.”

  2. místo z 17 v žebříčku uživatele JosefTomas

  „Trojka to dotáhla dál, než jsem čekal a takhle propracované akční krimi drama dlouho nepamatuji. Navíc ten souboj je boží.”

  6. místo z 57 v žebříčku uživatele JosefTomas

  „Dokonalý akční film nové generace a trademark talentovaného režiséra v praxi.”

  6. místo z 131 v žebříčku uživatele JosefTomas

  „Jediný pohyb kamerou, kde to vůbec nevadí.”

  4. místo z 50 v žebříčku uživatele RoCo
  5. místo z 5 v žebříčku uživatele murenka
  6. místo z 60 v žebříčku uživatele konias
  6. místo z 73 v žebříčku uživatele Carpaccio
  7. místo z 43 v žebříčku uživatele Dark_Knight30
  7. místo z 175 v žebříčku uživatele Hikikomori