The Bourne Legacy (USA)
USA USA
134 minut

Žánry

:
Krimi, Thriller
Motto: Připravte se na neočekávané

Obsah

:
V Bourneovu ultimátu agent Jason Bourne zlikvidoval tajný a kontroverzní vládní program společně s jeho tvůrci. Šlo však jen o špičku ledovce, pod níž více »« méně

Režie

:
Tony Gilroy

Scénář

:
Dan Gilroy Tony Gilroy Robert Ludlum

Herci

:
Jeremy Renner Rachel Weisz Elizabeth Marvel Edward Norton Oscar Isaac ...
Přehrát online O2
Premiéra: 9. 8. 2012
Distributor: Bontonfilm

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  31. 1. 2018
  martin-mickey-stusak (18465 bodů)

  Čtvrtý snímek s Bourneova světa, avšak bez Bournea. Zajímavý tah především ukazující, že se v oblasti tajných služeb dějí i jiné věci, avšak mající s tím kolem Bournea nemálo společného. Atmosféra krapet polevila, ale o nudu se v žádném případě nejedná. I očekávané adrenalinové honičky, kterou je Bourneova série pověstná, se divák dočká. Jason Bourne je tedy v tomto příběhu pouze jmenován. Události se však vlastně odehrávají současně s ´Bourneovo ultimátum´. Dalo by se říci, že se tímto filmařsky parazituje na předchozí trilogii ve snaze vyždímat z tématu co se dá, ale nakonec, proč ne? I když souhlasím, že bez Bournea to už prostě nějak není ono. Na druhou stranu to však na kvalitě nijak neubralo a i Aaron Cross v podání Jeremyho Rennera má co ukázat.

 • 75%
  0
  0
  14. 11. 2015
  Sheldon (13783 bodů)

  Bournův odkaz je slušný film, který mě příjemně překvapil. Nabízí skvěle zvládnuté akční scény, dobrý příběh a prvotřídní herce. Vzhledem k tomu, že jsem neměl při sledování filmu pocit, že sleduji nastavovanou kaši jako u předchozího dílu, tak se mi dokonce líbil mnohem víc než předchozí film.

 • 65%
  0
  0
  4. 11. 2017
  Pete69 (10446 bodů)

  Jerremy Renner nedosahuje ani náhodou kvalit Matta Damona. Film je trošku pomalejší, akce nejsou tak vyhrocené, ale ztratila se naštěstí šílená kamera a záběry v průměru kolem 1s. Takže, lépe natočeno, děj už trošku unavuje. Por mě zžádná sláva. Začátek filmu byl slibný, pak už se z toho stal Agent bez minulosti B.

 • 60%
  0
  0
  24. 12. 2012
  Petrson (3894 bodů)

  Tak už je to jen o honičkách, hudbě, střihu, prostředí, ale Rambo 1, Uprchlík, či právě Agent bez minulosti to není, pokud zavítáme do klasiky, kde "celý" svět honí správnýho chlápka. Oproti původní trilogii je to prakticky ploché a bez slušnější zápletky. Musím říci, že to šlo od nikud nikam, scénář byl tak na dvě stránky, co se děje týká. Žádný jasně čitelný záporák, což mohlo být zajímavé, ale nezužitkované. Edward Norton "jen" naplňuje scénář. Zbytek jsou rozplánované honičky, hodně obrázků, málo slov. Přesto natočeno dobře za velké peníze a nadstandardně, i když tyhle velké hrdinské filmy se už soustředí jen na perfektně natočené akce a jejich hodně (Mission impossible, Bond, Smrtonosné pasti...), začíná to být nezajímavé...

 • 65%
  0
  0
  12. 12. 2013
  saboter (3549 bodů)

  Čekal jsem daleko více ale již od začátku se to dalo čekat příběh je strašně zamotaný a s hlavní hrdinou si to sice ze zečátku dost nesednete ale pak si snim zpřízníte ale rozhodně ne tak jako s Bournem a nesmyslný scénář vás často dožene k vsteku i tak ale efekty a akční honičky ujdou a nic nového posdtataného nic neděje ale je to asi i moje vyna že sem vlastně žádnýho Bourna neviděl jen jsem věděl příběh.

 • 85%
  0
  0
  4. 12. 2012
  pantak (3231 bodů)

  Vůbec nevadí,že tu už nehraje Matt Damon.

 • 45%
  0
  0
  27. 2. 2013
  výfuk (2964 bodů)

  Asi po první třičtvrtě hodině jsem se začal nudit. Příběh byl převážně předvídatelný. Navíc místy nesrozumitelný až nesmyslný. Je pěkné, že Gilroyovi našli odvahu napsat čtyřku a ukázat nám něco navíc, ale bylo to naprosto zbytečné. Doufal jsem, že poté co mě dvojka a trojka Bourna tak trochu více zklamala, bude čtyřka něco převratného. Film jsem jinak nedokoukal a asi nikdy nedokoukám. Řekl bych že film byl z větší části jen tahákem lidí do kin, aby věděli a viděli něco víc. Jednoznačně chápu negativní ohlas a z polovičky chápu i pozitivní ohlas. Začátek Reennerovi (dnes již) slibné kariéry začal tímto - Bournovou blbostí.

 • 95%
  0
  0
  20. 11. 2012
  farb (2059 bodů)

  "Jason Bourne byl jen špičkou ledovce!" Tony Gilroy poodhaluje zákulisní špiónské intriky Bourneovského světa a veškeré události předchozí trilogie staví do úplně jiného světla, což ale spoustu lidí/fandů naštve. Jason Bourne byl v podstatě "jen" spouštěč mnohem většího kolotoče událostí, které teď v rámci kancelářského zametání stop odsere spousta lidí. A jedním z nich je i špičkový "superagent" Aaron Cross, který ovšem toto vyhlazování přežije a spolu s též přeživší doktorkou se vydá na cestu přežití (a trvalého vylepšení). Gilroy se vykašlal na styl předchozích filmů a místo čisté adrenalinové jízdy předkládá "chytrou" špiónskou hru, která stojí především na dialozích - což opět spoustu lidí znechutí (i když velmi slušné akce je nakonec celkem dost ). Nicméně já jsem těmhle špiónským intrikám docela přišel na chuť a Aaronovu story jsem si jaksepatří užil. Jeremy Renner je můj oblíbenec už od filmu SWAT a tahle agentská poloha mu skvěle sedne. Rachel Weisz miluju už od nepaměti a krom toho, že ve filmu skvěle vypadá, tak samozřejmě i dobře hraje. A z Eda Nortona jsem nadšen, protože konečně zase hraje v dobrém filmu. Bourneův odkaz je tedy nakonec jiný, než se čekalo, ale přesto se mi první kapitola z příběhu nového hrdiny festovně zaryla pod kůži (čím déle nad tím dumám, tím víc tomu propadám). Takže za dva roky (snad) znovu na viděnou, Aarone.____ Plně seznámený s pravidly této nové hry jsem se vydal do kina podruhé a ... Nemám slov! Perfektně vymyšlená a ještě lépe zrealizovaná špiónská pátračka, která bere dech. Bourneův odkaz si v ničem nezadá se svými předchůdci, ani na chvíli nezaváhá a já se během jeho sledování doslova tetelil blahem. Absolutní nadšení a film, který se mi vryl pod kůži nesmírně hluboko a s nebývalou intenzitou. Zvedám na 95%.

 • 100%
  0
  0
  29. 11. 2012
  karlik4801 (1937 bodů)

  Škoda že se jedná o Bournea a ne o jiný samostatný film. Naštěstí se příběh spojil a je postaráno. Jako největší fanoušek Jeremyho Rennera jsem si podívanou naprosto užil. Pomalejší rozjezd, ale ten nahradí propracovaná akce a dobrý nápad. Vidíme mysl Aarona Crosse, která se v nemálo věcech podobá mysli Jasona Bournea, jen ten rozdíl - Cross si všechno pamatuje. Fanda akčních filmů si najde své. A na konec? Extreme ways.

 • 75%
  0
  0
  21. 1. 2013
  psico (1664 bodů)

  Nejsem nějaký velký fanoušek Jasona Bourna ale tahle serie se mi libí daleko více než třeba Bond (kterého moc rád nemám). Tenhle díl mi třišel jako takový trošku zákusek před dalším dílem kde by se Renner a Damon mohli ukázat vedle sebe jako parťáci. A sám jsem zvědavý jak by jim to v týmu šlapalo :)

 • 70%
  0
  0
  10. 9. 2016
  Cechulda (1303 bodů)

  Tento film je drobnou odbočkou respektive časové osy u Bournova ultimáta a Baournova odkazu prostě nesedí. Je to částečně souběžné a částečně jeden díl předbíhá druhý. Rozhodně je to matoucí. Co se týče hlavní role, tak s tím rozhodně nemám problém. Děj je hodně předvídatelný. Je fakt, že v dnešní době je asi těžší uspokojit diváka akčního filmu než v 90 letech, ale režiséři a dramaturgové by si měli uvědomit, že i když je to akční film, tak základem je děj a ne akce. A na tom většina filmů poslední doby ztroskotá.

 • 70%
  0
  1
  19. 12. 2012
  bafik (657 bodů)

  mazaný snímek. což jsem nečekal bez Matt Damon

 • 75%
  0
  0
  27. 6. 2013
  Annie555 (353 bodů)

  Na předchozí díly to nemá, ale neznamená to, že je to veskrze špatné. Jeremy Renner je důstojnou náhradou Matta Damona, ale i tak to není Matt. Rachel Weisz je skvělá herečka, v tomhle filmu však nedosahuje své slávy. Scénář je plný děr a když čekáte, že se to pořádně rozjede, přijdou titulky.

 • 100%
  0
  0
  8. 1. 2016
  otto.buchler (33 bodů)

  Perfektní film. Jeden z mých oblíbených

72 64 ?
jak hlasovat?
 • Yantcha 75%
 • dav.bal 75%
 • airlibra 75%
 • janeliberte 75%
 • Kim6 60%
 • cerfik 100%
 • ZARaz 95%
 • Katydevinsk 90%
 • Blackhand47XD 80%
 • Standa. 50%
všechna hodnocení (142)

V žebříčcích uživatelů

5. místo z 43 v žebříčku uživatele wop

„Čtvrtý díl jedné z nejlepších filmových trilogií vůbec. I když už bez Matta Damona a Paula Greengrasse, stále se jedná o pokračování příběhu, kterému se ne neříká.”

3. místo z 4 v žebříčku uživatele kellys2
1. místo z 8 v žebříčku uživatele kapi128
1. místo z 8 v žebříčku uživatele kapi128
22. místo z 50 v žebříčku uživatele RoCo
75. místo z 144 v žebříčku uživatele alexandra-kralova
93. místo z 208 v žebříčku uživatele kellys2
107. místo z 175 v žebříčku uživatele Hikikomori
170. místo z 175 v žebříčku uživatele Thurzo
Sdílet tuto stránku:

Partneři: