Jason Bourne (USA)
« další názvy »
USA USA
117 minut

Žánry

:
Akční, Krimi, Thriller, Blockbuster, Série/Franchise
Motto: Znáte jeho jméno

Obsah

:
Jason Bourne (Matt Damon) už poskládal skoro všechny střípky své rozbité životní mozaiky. Potrestal většinu tvůrců zvláštního programu, který z něj udělal více »« méně

Režie

:
Paul Greengrass

Scénář

:
Matt Damon Paul Greengrass Christopher Rouse Robert Ludlum

Herci

:
Alicia Vikander Matt Damon Julia Stiles Tommy Lee Jones Vincent Cassel ...
Přehrát online O2
Premiéra: 28. 7. 2016
Distributor: Cinemart
Jste na stránce filmu Jason Bourne. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Jason Bourne myslíte! K 16. lednu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27412 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  1. 2. 2018
  martin-mickey-stusak (22268 bodů)

  Jason Bourne se nám osobně vrátil a v plné parádě. Napětí, adrenalinové honičky, skvěle postavený děj. Takže to, co nám v předchozím snímku chybělo, se nám tu v plné palbě vynahrazuje. Jenomže jak se říká, čeho je moc, toho je příliš. Sérii postihla stereotypnost a tak už nemá absolutně čím překvapit, co nového nabídnout. Děj se sice zase o něco posune dál a snímek je opět natočen naprosto skvěle, ale ona šablonovitost už začíná být spíše otravná. Na druhou stranu je zase fakt, že jakákoliv změna ve zpracování by žádný divák nerozdýchal, takže napadá jen jediná myšlenka. Nemělo se už dávno v tom nejlepším skončit?

 • 100%
  2
  0
  27. 7. 2016
  Sheldon (15950 bodů)

  Tenhle film není nic jiného, než zábava na sobotní večer, který ocení parta kámošů, stejně jako rande s drahou polovičkou. Tato série neměla nikdy větší ambice. Pochopitelně, že hledat v tomto filmu jakoukoli spojit se současností je hloupost, ostatně k ožehavým tématům se Greengrass věnuje jinou linií tvorby, než sérií o Bournovi. Zase musím říct, že už se nemůžu dočkat až si vedle všech ostatních krabiček s Bourny přidám další.

 • 95%
  2
  0
  18. 10. 2016
  lamps (14313 bodů)

  Na téhle sérii upřímně obdivuji, jak se s každým dalším dílem narativně i významově rozvíjí. Čtyřka je pravda slepencem dříve inovativních postupů Mýtu a Ultimáta, přičemž si z nich opravdu hodně bere i čistě příběhově, ale pořád jde o filmařinu tak mistrovskou a vysloveně kulervoucí, že jsem v jejím průběhu opakovaně upadal do extáze a přál si, ať trvá ještě alespoň o půl hodiny déle. Bourne už není tím, kdo situace vždy utváří ku prospěchu svých záměrů, je spíše víceméně nedobrovolně tažen okolnostmi a slouží jako lán motivační půdy, do které ostatní postavy sázejí své soukromé preference a záměry. Jestliže on tedy tvoří spodek vytvářené pyramidy staronových postav, pomyslnou špičku okupuje bezpáteřní ředitel CIA Tommy Lee Jones, jenž postavy naopak spojuje a vytváří motivační disfunkce (krásná scéna, kdy komunikuje zároveň s Vikander, která se snaží o domluvu s Bournem, a Casselem, jenž ho má odstranit). Opět nelze než chrochtat blahem nad dokonalou výstavbou syžetu, který zásluhou a) klasických, v průběhu čím dál zřetelnějších flashbacků, b) kompletní informovanosti diváka, které dosahuje postupným (sukcesivním) odvíjením souběžných událostí - vyhoví publiku zasvěcenému i nezasvěcenému do Bournovy minulosti, a také nad neuvěřitelně efektivní prací s vnitřními paralelismy - postavy se v podstatě neustále paralelně sbíhají, čímž nastolují obrovskou dynamiku pohybu (a ospravedlňují tak zde často kritizovanou těkavou kameru či bleskový křížový střih), a mezi Damonem a Casselem je možno vypozorovat paralely nejen v jejich pronásledování, nýbrž i ve variacích podobných záběrů, které naznačují jejich charakterovou odlišnost (Bourne vždy, když někoho zabije, značně váhá, než se na sebe podívá do zrcadla, Cassel na sebe po vraždě pohlédne bez sebemenšího zaváhání). Greengrasovi bylo zprostředkování Bournova světa zřejmě Bohem vyvoleno, a on se svého poslání chopil s vyloženě boží režisérskou genialitou. Takhle bych snesl ještě minimálně dva díly... P.S. K nemalému rozhořčení a smíchu mě dohání některá tvrzení, že tenhle film a s ním i celá série nikdy neměla větší ambice než diváka nenáročně pobavit - Bournův postupně rozvíjený vnitřní svět naopak představuje ten nejpromyšlenější a v jistém pohledu na vývoj akčního filmu jako takového i nejrevolučnější žánrový počin posledních dvaceti let. Jde jen o to, do jaké míry je divák ochoten ve filmu číst a do jaké jen povrchně pozorovat audiovizuální dění. A tak to je s většinou významných a ozvláštňujících snímků..

 • 55%
  0
  0
  5. 11. 2017
  Pete69 (12969 bodů)

  Po absenci Matta Damona v předchozím díle jsem se těšil na lepší kvalitu tohot filmu. Bohužel se tak nestalo. Příběh, jako přes kopírák, honičky, akce, někdo po něm jde a konečný souboj s hlavním padouchem.. Tento film nepřinesl ani kapku něčeho navíc. Přítomnost Tommy Lee Jonese to také nezachránila. Doufám, že tento Bourne je poslední.. s otevřeným koncem ale.. pochybuji. Jsem naštvaný, že jsem tomu věnoval 2 hodiny života.

 • 60%
  0
  0
  1. 9. 2017
  Danny F. (11129 bodů)

  Typická krimi politická zápletka. Tempo si film drží snad jen dobře a závěrečná akce byla opravdu to nejlepší.

 • 70%
  0
  0
  12. 12. 2016
  rkotvald (3155 bodů)

  Kontrapunktický thriller? Nestává se mi často, aby mě při sledování filmu napadaly takové jasné hudební paralely. Formalisté z posledního Bournea musí chrochtat blahem.

 • 80%
  0
  0
  26. 5. 2017
  leafroller (2620 bodů)

  Další odvar z již dosti vymáchaného čajového pytlíku Jasona Bourna. Děj řídne, honičky a sledovačky se prodlužují na hranici snesitelnosti a především se již dlouho neobjevuje nic nového. A i když je vše výborně natočené, pocit nudy sílí s každou minutou. Jenže co naplat, pořád se film svým provedením vymyká běžné produkci a proto zaslouží vysoké hodnocení.
  A je zde ještě jedna věc, kvůli které je dobré, že film - potažmo celá série - vznikl: náhled reality. Hned v první scéně jsme svědky toho, jak tajná služba přes půl zeměkoule vyřadí elektřinu v celé čtvrti cizího města v cizí zemi jen proto, aby si vyřizovala své účty s dalším následovníkem pana Snowdena. To je podle mě velmi závažné narušení suverenity cizího státu. A tím to samozřejmě nekončí. Jsme ve válce, aniž si to uvědomujeme. Ve válce o vlastní soukromí, o vlastní svobodu. A těžce prohráváme. A nejhorší na tom je, že se zdá, že nám to nevadí. Probuďme se!!!!!

 • 55%
  0
  0
  17. 12. 2020
  homedo (2472 bodů)

  tenhle díl mě vůbec nebavil
  ten předchozí s Jeremy Rennerem byl o moc lepší.
  Matt Damon nezaujal
  byla to prostě hrozná nuda

 • 80%
  0
  0
  8. 9. 2017
  Larrysbride (2069 bodů)

  Hvězdičku dolů za ten neskutečný počet neuvěřitelně hloupých chyb, kterých se Bourne v průběhu filmů dopouští dokolečka dokola jak ten kolovrátek.

 • 75%
  0
  0
  9. 8. 2018
  Blackhand47XD (2060 bodů)

  Jason Bourne je opět na válečné stezce a opět bojuje proti vysoce postavenému agentovi, který má pár let před důchodem. Film jede snad v každém detailu podle stejné šablony jako minulé díly, ale pořád to nějak funguje. Nečekaně se dozvídáme více o "Webbově" minulosti, kdy to nečekaně sahá zase dál, než si Bourne původně myslel. Tentokráte museli tvůrci do všeho samozřejmě přimíchat také famílii, takže už zbývá snad jen zjištění, že si Bourna vybrali už jako dítě nebo je to dítě ze zkumavky. Pokud bude pokračování, tak doufám, že se již konečně dočkáme setkání s Crossem, aby na vše nebyl Bourne pořád sám se sličnými dívkami. 75%

 • 75%
  0
  0
  29. 4. 2019
  Vurhor (1932 bodů)

  Snímky s Bournem považuju za jednu z nejlepších filmových trilogií všech dob. Napínavá a nadupaná jízda se skvělou hudbou, chytrým scénářem a vynikajícími "one on one" souboji. To byl vždycky Jason Bourne - jediný muž, který by byl schopný zabít Jamese Bonda. Nyní se vrací v dalším pokračování, které jsem si, upřímně řečeno, docela užil. Byť ten příběh je už trochu příliš vnucený, nemá to úplně tu duši těch předešlých kapitol, plus neuvidíme zde příliš nových věcí, stejně se jednalo o napínavou podívanou s dobrou akcí. Byl film nutný? Ne. Byl film nudný? Už vůbec ne!

 • 75%
  1
  0
  9. 8. 2016
  Fxxx (1410 bodů)

  o co mělo být triumfální návrat je ve výsledku jen pouhopouhým vybledlým obrazem dob dávno minulých. Jason Bourne ve své nové štaci zvládá díky dumbed down přístupu pohřbít nejen naděje na důstojného pokračovatele Bourneova ultimáta, nicméně snižuje úroveň celé série. Změna kameramana výrazně neprospěla a zjednodušený a nepříliš fungující scénář dávají dohromady spíše lehce nadprůměrnou žánrovku s několika chybami, než dalšího precizní agenta Bournea. Pokud vás neoslovil spin-off Bourneův odkaz, tohle můžete s ledovým klidem vynechat a nekazit si tak příběh, který se tu pokouší Greengrass a spol natahovat do rozměrů dalších několika dílů leč marně.

 • 95%
  0
  0
  18. 1. 2017
  brcolka (1039 bodů)

  Jsem fanda Jesona Bourna a filmu o něm i bez něj. Vždycky se divák dostane blíže k hlavnímu hrdinovi a zase poodhalí střípky jeho minulosti které jsou hezky dávkovány i když každý by chtěl vědět hned proč si nic nepamatuje a co bylo předtím. Hezký akčňáček s velmi krásnou Vikanderkou

 • 80%
  1
  0
  10. 8. 2016
  tedoun (878 bodů)

  Pracovně dobře odvedený akční film ale není to Bourne možná je to Bond. Jason "nesmrtelný" Bourne do pětice a pořád to samé. Opět jde o oddychovku na jedno z kouknutí od které víc nemůžete čekat. Je to prakticky čistokrevný popcorn (a coca cola) s neporazitelným hrdinou a šílenou akci. No no upřímné nevím pro mě je Bourne jako hrdina nezajímavý a celá ta série na mě působí jako jedna velká recyklace. 5 filmů a všechny úplně stejný a to doslova. ALe i tak dávám 80 za snahu pana rezisera.

 • 100%
  1
  0
  29. 7. 2016
  RoCo (862 bodů)

  Tak jsem právě dorazil z kina. Bournova série se mi líbila celá, tak jsem se pochopitelně těšil i na tuto novinku. A nezklamala mne. Matt (Jason, David) zestárl a tím pádem více navenek působí jako, "že toho má hodně za sebou", takže se na něj kouká zase trošku jinak. Co se týká scénáře, tak tam toho už asi moc k vymýšlení není, takže film určitě není určen pro KLUB NÁROČNÉHO DIVÁKA. Pro mne film víceméně splnil co jsem očekával, šel jsem si do kina k tomuto jasně akčnímu filmu "odpočinout" a ne přemýšlet. Trochu mne mrzí, že Nicky už nevydržela, ale nějaké změny asi být musí. Alicia Vikander je novinkou a taktéž Tommy Lee nezklamal. Na jeho "bezemoční" projev, někdy až skoro zdánlivý flegmatismus k dané situaci, se také dobře dívá, takže jak jsem napsal - MNE FILM NEZKLAMAL.

 • 85%
  1
  0
  29. 7. 2016
  Milena107 (504 bodů)

  Správná dávka napětí, včetně stále zajímavějšího výkonu hlavního představitele, kterému úspěšně sekunduje Alicia Vikander, a sice stárnoucí ale stále výborný Tommy Lee Jones.

 • 65%
  0
  0
  1. 12. 2016
  keddie (446 bodů)

  Tak nevím. Tvůrci chtěli navázat na původní trilogii, ale místo toho vznikla spíš taková franšíza. Zápletka? Proč zrovna takhle? oproti minulým dílům mi to nepřipadalo vůbec reálné. Atentát na tiskovce byl úplně odfláknutý. Bohužel na Tommy Lee Jonesovi bylo vidět, že to fyzicky vůbec nestíhá (nejspíš vážná nemoc) a ani rychlé střihy nedokázali zamaskovat, jak ho musí pořád někdo podpírat. J. Bourne si rozumí se všelijakými špionážními hračkami, ale nedokáže se dostat k informacím?

 • 80%
  1
  0
  29. 7. 2016
  majhan (442 bodů)

  Matta Damona je vždycky dobré vidět, je neuvěřitelně chytrý, to se jen tak nahrát nedá a taky docela dost pohledný a má tu zvláštní velice přitažlivou vlastnost namíchanou v koktejlu jisté odtažitosti, nezávislosti, lehkého nezájmu a při tom nezkrotnosti, že co vezme, je vždy zajímavé.

 • 85%
  0
  0
  29. 7. 2016
  polopaticky (325 bodů)

  Vynikající akční podívaná, ve které dává Jason Bourne opět na pr*el celé CIA v čele s charismatickým Tommy Lee Jonesem. Za zmínku stojí především precizní práce kamery, která stejně jako v předchozích dílech pracuje s rychlým střihem a snímáním emocí vedlejších pro film nedůležitých postav.

 • 80%
  1
  0
  2. 9. 2016
  koudel (318 bodů)

  "Agent beze jména" nezklamal. Je vidět, že i po té, co se zdá, že je vše vyčerpáno, se dá napsat celkem zajímavý scénář k asi pátému pokračování tohoto atraktivního filmového hrdiny. Jsem zvědavý jak bude celé dílo pokračovat když už několikrát nadobro končilo...

 • 100%
  1
  0
  10. 8. 2016
  pery34 (298 bodů)

  Tenhle film není nic jiného, než zábava na sobotní večer, který ocení parta kámošů, stejně jako rande s drahou polovičkou. Tato série neměla nikdy větší ambice. Pochopitelně, že hledat v tomto filmu jakoukoli spojit se současností je hloupost, ostatně k ožehavým tématům se Greengrass věnuje jinou linií tvorby, než sérií o Bournovi. Zase musím říct, že už se nemůžu dočkat až si vedle všech ostatních krabiček s Bourny přidám další.

 • 50%
  1
  1
  9. 8. 2016
  shalmirane (223 bodů)

  Pokračování Jasona Bourne, který už měl všeho dost. Tentokrát je vedlejší postavou, se kterou si hrají (pro|anta)gonisté. A ve finále si pohraje i hrdinka - nebo ne?

  Stačilo vidět jednou, zas žádné velké překvapení ani zápletka se neobjeví.

   • hackerská scénka
  • 75%
   3
   0
   30. 7. 2016
   novoten (177 bodů)

   Pokračování, kterému jsem se bránil a dost dlouho si přál, aby nikdy nevzniklo, protože původní trilogie funguje jako dokonalý akčně-špionský diamant, který nemá cenu dál brousit. A jak už ukázal Odkaz, pokračovat odjinud není nejlepší nápad. Přesto jsme tady a podle očekávání v něčem, co Greengrassovy předchozí příspěvky připomíná tak moc, že se jedná snad až o citaci. Mýtus vidím v konkrétních scénách či zvratech, zápletka zase parafrázuje Ultimátum a než si do sebe všechny flashbacky a domněnky pořádně sednou, moc lehký pocit jsem neměl, obzvlášť když je jedním z cílů překvapivě mizerný Tommy Lee Jones. V Damonově buldočí tváři to ale pořád je a i když akce tentokrát už trochu vykračuje ze zaběhlých mezí a koketuje s (na dosavadní poměry) překvapivou nerealističností, fyzičnost a nekompromisnost mi pořád zvedá adrenalin tak strašně nahoru, že mi vydržel celou cestu z kina domů. V kombinaci s návratem Nicky, nečitelnou Heather a nenapodobitelnou atmosférou se sice opravdu jedná o zbytečné rozrývání dořešeného, ale osobní podzápletka nakonec účel plní na jedničku.

  • 90%
   1
   0
   14. 8. 2016
   mustafee (169 bodů)

   Bourn jak má být. Nic se nezměnilo a to je dobře. Jen abych pravdu řekl, tak bitky byly takové odfláknuté. Bourn má ve starších filmech perfektní bojový styl, který tam je hodně vidět. Tady jsem se těšil a on všechny sundal tak rychle, že jsem si bitku ani nestihl užít. Jinak top!!!

  • 75%
   1
   0
   5. 9. 2016
   LiborLibor (43 bodů)

   Jako osoba nedotčená Bourneovým mýtem hodnotím tuto podívanou vysoce. I bez předchozí znalosti kontextu má film přehledný a překvapivý děj kořeněný Greengrassůvým stylem, který obdivuji již od Krvavé neděle. Autentické výkony Matta Damona, Alicie Vikander a T.L. Jonese.

  • 60%
   1
   0
   10. 8. 2016
   K.Ondrej (40 bodů)

   S každým novým zpracováním se všem člověk nezavděčí. Jason Bourne ale stejně patří k těm lepším filmům. "Hlavní postava Alicia Vikander zastíní hlavního hrdinu, ale je hezké na ni se dívat. Tommy Lee Jones je trochu nevýrazný, umí hrát daleko lépe, vypadá unaveně. Postava Cassela je nevyužitá. Příště bych raději šel na předchozí díly.

  • 2
   1
   7. 8. 2016
   Host
   Host

   Zatím naprosto nejslabší z celé série. To nestojí ani za zlevněné vstupné. Vrcholem je slaboduchá automobilová honička uprostřed Las Vegas. Pancéřový vůz SWATu má výdrž a výkon atomového ledoborce. 30 %.

  77 71 ?
  jak hlasovat?
  • Dany Jones 75%
  • homedo 55%
  • InJo 65%
  • jaroslav-nemec 70%
  • Mikik4444 80%
  • Sandrastekla 55%
  • Yantcha 75%
  • Vurhor 75%
  • Futureman 70%
  • janeliberte 70%
  všechna hodnocení (127)

  V žebříčcích uživatelů

  2. místo z 9 v žebříčku uživatele Whoossain
  49. místo z 50 v žebříčku uživatele RoCo