Hereditary (USA)
« další názvy »
USA USA
126 minut

Žánry

:
Drama, Horor, Mysteriozní, Nezávislý
Motto: Rodina spoutaná zlem

Obsah

:
Když zemře Ellen, matriarcha rodu Grahamů, začíná rodina její dcery rozplétat záhadná a čím dál tím děsivější tajemství svých předků. S přibývajícími odhaleními více »« méně

Režie

:
Ari Aster

Scénář

:
Ari Aster

Herci

:
Alex Wolff Gabriel Byrne Toni Collette Milly Shapiro Christy Summerhays ...
Premiéra: 19. 7. 2018
Distributor: Vertical Ent.
Přístupnost: MP-15
Jste na stránce filmu Děsivé dědictví. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Děsivé dědictví myslíte! K 5. červenci 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28029 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Děsivé dědictví


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  1
  0
  27. 8. 2018
  Brenan88 (45195 bodů)

  Není to tak dlouho co se v kinech objevila Čarodějnice a byl kolem ní ohromný poprask. Jedna recenze lepší než druhá a já byl po shlédnutí v naprostém šoku jaká nudná pitomost to byla. Něco podobného jsem upřímně očekával i od Děsivého dědictví. Trailery mne nechaly zcela chladným a recenze typu nejlepší horor posledních let mne akorát tak utvrzovaly v tom,že na mne nic extra nečeká. Obvykle to totiž bývá tak,že pokud se film líbí kritikům obyčejní diváci nadávají. Po shlédnutí jsem si nechal pár dní snímek uležet,abych si v hlavě urovnal myšlenky co si vlastně o filmu myslím. V první řadě bych pochválil kameru,která byla skvělá a bezchybná. Dále bych vypíchl herecký výkon Toni Collette,která tu hysterku zvládla na výbornou. Další věc,která se mi líbila je tísnivá hudba a mrazivá atmosféra s výborným budováním napětí. Snímek ač se o něm mluví jako o hororu moc hororem není a těch scén s mrazivou atmosférou je za celý snímek maximálně 5. Scénář je podle mne zcela obyčejný a nenabízí nic neviděného. Právě díky té kameře,hercům a hudbě je pro mne něčím víc. Ari Aster od začátku diktuje velmi pozvolné tempo vyprávění na které jsem přistoupil. O to více nechápu tu finální půl hodinu,která je trochu uspěchaná a zběsilá. Závěrečná pointa celého snímku mne nijak neoslovila. Suma sumárum nejsem zklamaný,ale k dokonalosti chybí pořádný kus.

 • 70%
  0
  0
  2. 6. 2019
  martin-mickey-stusak (25693 bodů)

  Mysteriózní a silně psychologický příběh plný tajemství mající ohromnou hloubku v budování hrůzy. Ano, potenciál tohoto snímku je brutální psychologická hrůza jdoucí svým směrem. Tady nejde o žádné hektolitry krve, useknuté údy a další fyzické brutality. I když emocionální násilí se také objeví. Zde jde čistě o atmosféru a ta tu skutečně je. Jenomže scenárista jakoby nad scénářem tápal a v podstatě nevěděl, jak s tím jako celkem naložit. Psychologické filmy jsou vždy těžko uchopitelné a nejinak je to u tohoto. Když si vezmeme různé souvislosti daných událostí, jeden k druhému jako by neměl žádnou váhu. I tak náhlý nečekaný obrat ke konci překvapí. Mnoho okolností však zůstávají nevysvětlené. Samotný konec to tedy nakonec celé nepříjemně zazdil, což je škoda.

 • 90%
  0
  0
  6. 8. 2018
  Sheldon (16016 bodů)

  Děsivé dědictví je povedený intenzivní film. První střih měl přes 3 hodiny a upřímně si dovedu představit, že by ten fungoval i v takovéto na dnešní dobu hodně přepálené délce. Dvě hodiny jsou ale tak akorát a poslední půl hodinku z paměti už nikdy nevymažete. To vám slibuji a zároveň mi nenadávejte, že jsem vás nevaroval. Mimochodem ten zvuk je děsný, však z traileru víte o čem hovořím.

 • 70%
  1
  0
  28. 8. 2018
  lamps (14848 bodů)

  Přestože hodně oceňuji netradiční vedení pozornosti a minimum mainstreamových vložek, mám k tomu výhrady. Práce s tempem je prostě špatná a v neadekvátně nastavené délce trčí řada prázdných scén, které mají velmi omezenou výpovědní hodnotu. V závěrečné půlhodině se pro změnu děj náhle roztočí na plné obrátky a depresivní portrét rodinné tragédie zcela ustupuje hororovým hodům a košatému vysvětlení celé zápletky (osobně jsem v tom měl velkej guláš). Na druhou stranu je obdivuhodné, jak Aster dokáže nejprve maskovat stagnaci děje soustavně hrající nepříjemnou hudbou a vizuálními hrátkami s prostředím, potažmo jak bravurně zvládá skutečně napínavé či sugestivní sekvence, kterých je sice málo, ale o to více zapůsobí (hlavně proto, že divák musí zapojovat vlastní představivost). Přesto mě ale stále trápí příběh, v němž zkrátka zůstává až moc otazníků a podivností, abych se mohl tou unikátně budovanou atmosférou nechat bezstarostně unášet. Možná po dalším zhlédnutí přehodnotím, zatím není zbytí..

 • 85%
  1
  1
  16. 4. 2019
  sabule (14226 bodů)

  Dobrých a kvalitních hororů není nikdy dost a tento se opravdu povedl a scénář je hodně neokoukaný a zajímavý.Do filmu se podařilo skloubit hlavní postavy tak,že vypadají dosti upřímně a hlavně hysterická matka se velmi povedla a to nemluvím o asi nejošklivějším dítěti,které jsem v hororu viděl a které, chudák, si to pěkně odnese.

 • 50%
  0
  0
  13. 1. 2019
  marie-kolarova (2503 bodů)

  První půlka dobrá, fajn šáhlá rodinka, pak se se to začalo rozjíždět ve smyslu vypustil jsem a nevím, jak to zastavit, a konec škoda mluvit. Bez pointy, cáklý závěr. Režisér neví, co by radši, zda horor sám o sobě, aniž by měl ambici sdělit jakékoliv poselství, anebo něco vyprávět o rodinných problémech. Hodnotila bych to daleko víc, kdyby to vcelku dávalo nějaký smysl.

 • 90%
  0
  0
  29. 4. 2019
  Vurhor (2017 bodů)

  Jsem čtyřiadvacetiletý muž. Řekl bych, že jsem viděl většinu slavných hororů, ze kterých jsem nebyl nikdy příliš traumatizován. (Vždy si pouštím ta tmy a sám pro co nejlepší zážitek) Ale nikdy se mi u žádného nestalo, abych po jeho zhlédnutí musel hned volat mamince a trochu se během konverzace uvolnit. Pak přišlo Hereditary. Film, který by se dal považovat za duchovního nástupce Vymítače ďábla a hlavně Osvícení. Je to pomalé, je to nekonečně znepokojující... a je to jako něco z noční můry. Jedná se o opravdu mistrovsky natočený horor, který naprosto výborně pracuje s hudbou, symboly a obecně se vztahy mezi jednotlivými charaktery členů té nejméně záviděníhodné rodiny. Některé vizuální podívané byly tak hrůzostrašný, že se mi vyloženě vpálily do hlavy a doteď je nemůžu dostat pryč. Chjo. Hereditary je prostě horor jak se patří - vůbec žádné lekačky, skvěle gradující napětí, nadpozemská hrůza. Škoda jen té závěrečné nemastné neslané pointy. Tvůrci dokázali vytvořit film s neskutečně zlou atmosféru, v níž jsem se téměř celou dobu cítil napjatý jako struna, přičemž po dojetí závěrečných titulků jsem byl zdeptaný, jako bych právě z onoho místa zla vyšel… živ a zdráv, ale navždy poznamenán.

 • 75%
  2
  0
  20. 7. 2018
  ob_ver (543 bodů)

  Film se dá opravdu označit za duchovního nástupce Shining. Z pohledu scénáře jde, vzhledem k okolnostem, o skutečně pozoruhodné dílo. Dá se říci, že je velmi originální, ale myslím, že se nápady spíše šetřilo. Atmosféra je budována docela umně, ale, oproti jiným, jsem vnímal jistou rozkolísanost. Nevyrovnanost prokoukla hlavně u nakládání se zvukovým a hudebním podkresem. Jakkoli lze herecké výkony označit za výborné, v některých scénách mi mírně drhnuly. Největší mínus spatřuji ve finálním dovysvětlení, které poukazuje na bázeň režiséra, či producentů, nebo scénáristický nedostatek. V žánrové škatuli ale budete důstojnou konkurenci hledat dost těžko.

 • 95%
  0
  0
  28. 7. 2018
  Kverulant (222 bodů)

  Vynikající režie, práce s obrazem a zvukem, skvělí herci. První polovina filmu je tak intenzivní psychologická deprese z rozkládající se rodiny, že připomínka žánru někdy v polovině filmu vás skoro zamrzí. Toni Collette a Alex Wolff předvádí opravdu něco velmi neobvyklého. Film je opravdu nekompromisní horor, ale kdyby to bylo čistě drama o zkáze jedné rodiny, určitě by mělo jisté minimálně nominace.

 • 10%
  0
  1
  16. 9. 2018

  Tak jelikož miluji horory, tak tohle jez mé strany nepovedená komedie s prvky perverzní nepochopitelné zápletky jedné podivné rodiny...ke konci filmu jsme se řezali smíchy všichni, včetně dětí pod 15 let... vznášející se matka, která se celý film jeví jako magorka, strašidelná už od pohledu, ..zjevující se naháči v koutech domu- proč??? jít na to do kina, tak odejdu dávno před koncem s pocitem zbytečně utracených peněz....palec nahoru pouze za pro mě zajímavé povolání šílené matky:-)

 • 20%
  0
  1
  1. 10. 2019
  ilonka-hrabalova (18 bodů)

  Jsem milovník hororů, ale tohle se fakt nedalo. Horor roku? Blbost. Tak maximálně Top 10 blbostí roku. A co ten konec? No prostě po těch recenzích jsem se na něj fakt těšila. Všichni psali, že ucítíte temnou atmosféru, napětí a šok. No šok to byl :D moc nedoporučuji

Hodnocení a recenze Děsivé dědictví

63 77 ?
jak hlasovat?
 • jakub-fabry 35%
 • mirek-siml 90%
 • tomblackout 20%
 • lenka-fojtova 45%
 • Manekenthe 75%
 • Dootys 50%
 • Vítek1 85%
 • ilonka-hrabalova 20%
 • Blackcream 40%
 • katcha-vikova 90%
všechna hodnocení (56)

V žebříčcích uživatelů