Hereditary (USA)
USA USA
126 minut

Žánry

:
Drama, Horor, Mysteriozní
Motto: Rodina spoutaná zlem

Obsah

:
Když zemře Ellen, matriarcha rodu Grahamů, začíná rodina její dcery rozplétat záhadná a čím dál tím děsivější tajemství svých předků. S přibývajícími odhaleními více »« méně

Režie

:
Ari Aster

Scénář

:
Ari Aster

Herci

:
Alex Wolff Gabriel Byrne Toni Collette Milly Shapiro Christy Summerhays ...
Premiéra: 19. 7. 2018
Distributor: Vertical Ent.
Přístupnost: MP-15

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  1
  0
  27. 8. 2018
  Brenan88 (39395 bodů)

  Není to tak dlouho co se v kinech objevila Čarodějnice a byl kolem ní ohromný poprask. Jedna recenze lepší než druhá a já byl po shlédnutí v naprostém šoku jaká nudná pitomost to byla. Něco podobného jsem upřímně očekával i od Děsivého dědictví. Trailery mne nechaly zcela chladným a recenze typu nejlepší horor posledních let mne akorát tak utvrzovaly v tom,že na mne nic extra nečeká. Obvykle to totiž bývá tak,že pokud se film líbí kritikům obyčejní diváci nadávají. Po shlédnutí jsem si nechal pár dní snímek uležet,abych si v hlavě urovnal myšlenky co si vlastně o filmu myslím. V první řadě bych pochválil kameru,která byla skvělá a bezchybná. Dále bych vypíchl herecký výkon Toni Collette,která tu hysterku zvládla na výbornou. Další věc,která se mi líbila je tísnivá hudba a mrazivá atmosféra s výborným budováním napětí. Snímek ač se o něm mluví jako o hororu moc hororem není a těch scén s mrazivou atmosférou je za celý snímek maximálně 5. Scénář je podle mne zcela obyčejný a nenabízí nic neviděného. Právě díky té kameře,hercům a hudbě je pro mne něčím víc. Ari Aster od začátku diktuje velmi pozvolné tempo vyprávění na které jsem přistoupil. O to více nechápu tu finální půl hodinu,která je trochu uspěchaná a zběsilá. Závěrečná pointa celého snímku mne nijak neoslovila. Suma sumárum nejsem zklamaný,ale k dokonalosti chybí pořádný kus.

 • 85%
  0
  0
  16. 4. 2019
  sabule (13736 bodů)

  Dobrých a kvalitních hororů není nikdy dost a tento se opravdu povedl a scénář je hodně neokoukaný a zajímavý.Do filmu se podařilo skloubit hlavní postavy tak,že vypadají dosti upřímně a hlavně hysterická matka se velmi povedla a to nemluvím o asi nejošklivějším dítěti,které jsem v hororu viděl a které, chudák, si to pěkně odnese.

 • 90%
  0
  0
  6. 8. 2018
  Sheldon (12948 bodů)

  Děsivé dědictví je povedený intenzivní film. První střih měl přes 3 hodiny a upřímně si dovedu představit, že by ten fungoval i v takovéto na dnešní dobu hodně přepálené délce. Dvě hodiny jsou ale tak akorát a poslední půl hodinku z paměti už nikdy nevymažete. To vám slibuji a zároveň mi nenadávejte, že jsem vás nevaroval. Mimochodem ten zvuk je děsný, však z traileru víte o čem hovořím.

 • 70%
  1
  0
  28. 8. 2018
  lamps (12841 bodů)

  Přestože hodně oceňuji netradiční vedení pozornosti a minimum mainstreamových vložek, mám k tomu výhrady. Práce s tempem je prostě špatná a v neadekvátně nastavené délce trčí řada prázdných scén, které mají velmi omezenou výpovědní hodnotu. V závěrečné půlhodině se pro změnu děj náhle roztočí na plné obrátky a depresivní portrét rodinné tragédie zcela ustupuje hororovým hodům a košatému vysvětlení celé zápletky (osobně jsem v tom měl velkej guláš). Na druhou stranu je obdivuhodné, jak Aster dokáže nejprve maskovat stagnaci děje soustavně hrající nepříjemnou hudbou a vizuálními hrátkami s prostředím, potažmo jak bravurně zvládá skutečně napínavé či sugestivní sekvence, kterých je sice málo, ale o to více zapůsobí (hlavně proto, že divák musí zapojovat vlastní představivost). Přesto mě ale stále trápí příběh, v němž zkrátka zůstává až moc otazníků a podivností, abych se mohl tou unikátně budovanou atmosférou nechat bezstarostně unášet. Možná po dalším zhlédnutí přehodnotím, zatím není zbytí..

 • 50%
  0
  0
  13. 1. 2019
  marie-kolarova (1724 bodů)

  První půlka dobrá, fajn šáhlá rodinka, pak se se to začalo rozjíždět ve smyslu vypustil jsem a nevím, jak to zastavit, a konec škoda mluvit. Bez pointy, cáklý závěr. Režisér neví, co by radši, zda horor sám o sobě, aniž by měl ambici sdělit jakékoliv poselství, anebo něco vyprávět o rodinných problémech. Hodnotila bych to daleko víc, kdyby to vcelku dávalo nějaký smysl.

 • 95%
  0
  0
  28. 7. 2018
  Kverulant (191 bodů)

  Vynikající režie, práce s obrazem a zvukem, skvělí herci. První polovina filmu je tak intenzivní psychologická deprese z rozkládající se rodiny, že připomínka žánru někdy v polovině filmu vás skoro zamrzí. Toni Collette a Alex Wolff předvádí opravdu něco velmi neobvyklého. Film je opravdu nekompromisní horor, ale kdyby to bylo čistě drama o zkáze jedné rodiny, určitě by mělo jisté minimálně nominace.

 • 75%
  2
  0
  20. 7. 2018
  ob_ver (122 bodů)

  Film se dá opravdu označit za duchovního nástupce Shining. Z pohledu scénáře jde, vzhledem k okolnostem, o skutečně pozoruhodné dílo. Dá se říci, že je velmi originální, ale myslím, že se nápady spíše šetřilo. Atmosféra je budována docela umně, ale, oproti jiným, jsem vnímal jistou rozkolísanost. Nevyrovnanost prokoukla hlavně u nakládání se zvukovým a hudebním podkresem. Jakkoli lze herecké výkony označit za výborné, v některých scénách mi mírně drhnuly. Největší mínus spatřuji ve finálním dovysvětlení, které poukazuje na bázeň režiséra, či producentů, nebo scénáristický nedostatek. V žánrové škatuli ale budete důstojnou konkurenci hledat dost těžko.

 • 10%
  0
  0
  16. 9. 2018

  Tak jelikož miluji horory, tak tohle jez mé strany nepovedená komedie s prvky perverzní nepochopitelné zápletky jedné podivné rodiny...ke konci filmu jsme se řezali smíchy všichni, včetně dětí pod 15 let... vznášející se matka, která se celý film jeví jako magorka, strašidelná už od pohledu, ..zjevující se naháči v koutech domu- proč??? jít na to do kina, tak odejdu dávno před koncem s pocitem zbytečně utracených peněz....palec nahoru pouze za pro mě zajímavé povolání šílené matky:-)

66 80 ?
jak hlasovat?
 • LychorindaG 80%
 • TomasZboril 55%
 • alex-polak 5%
 • roman-hamrik 70%
 • walcom-walentin 70%
 • marie-kolarova 50%
 • Scintilla 70%
 • Philotes 45%
 • lucieannas 100%
 • netherlord 65%
všechna hodnocení (40)

V žebříčcích uživatelů

Sdílet tuto stránku:

Partneři: