Get Out (USA)
USA USA
103 minut

Žánry

:
Horor, Mysteriozní
Motto: Že tě pozvali, ještě neznamená, že jsi vítán.

Obsah

:
Co na tom, že Rose (Allison Williams) je bílá jako stěna a Chris (Daniel Kaluuya) černý jako noc? Žijeme přece v jednadvacátém století, kdy je boj proti více »« méně

Režie

:
Jordan Peele

Scénář

:
Jordan Peele

Herci

:
Daniel Kaluuya Allison Williams Catherine Keener Bradley Whitford Caleb Landry Jones ...
Premiéra: 27. 4. 2017
Distributor: CinemArt CZ
Přístupnost: MP-15

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  7
  2
  3. 5. 2017
  Brenan88 (37648 bodů)

  Já úplně koukám jaký je Jordan Peele šikula. Uteč není takový ten typický horor jaký nám v poslední době servíruje filmový průmysl,ale to není vůbec na škodu. Přece jen už jsem přesycen těch duchařin a vyvražďovaček. Snímek nijak netlačí na pilu a pomalu buduje hutnou atmosféru,která v závěru vygraduje a ponechá v nás prvotřídní zážitek. Jordan navíc skvěle pracoval i s myšlenkou rasismu a více než dobře jí zakomponoval do děje. Silný snímek.

 • 85%
  0
  0
  1. 7. 2018
  sabule (13606 bodů)

  Tak to jsem byl velmi mile překvapen,jak se tohle povedlo.Je to dost zvláštní horor s velmi netradičním a zajímavým finišem.Téma,jak vyhrát v bingu nějaké zdravé orgány je originální a zvláštní vymývání mozků pro služebnictvo také.A jak se z toho hlavní hrdina ve finále prokouše,to je bravurní.

 • 80%
  2
  1
  21. 5. 2017
  Sheldon (12280 bodů)

  Režisérovi a scenáristovi Jordanu Peeleovi se skutečně podařilo natočit, co avizovali američtí kritici i návštěvníci Sundance, tedy film, který se posmívá rasovým předsudkům a mimo to zároveň děsí a černohumorně baví. Podotýkám, že chytře, není to žádná agitka a dělá si srandu jak z černých a bílých.

  Jako film s rozpočtem bratru 5 milionů dolarů je to samozřejmě profesionálně odvedená podívaná, s pěkným vizuálem a solidní kamerou, kterou možná chvíli před koncem prokouknete, pokud znáte seriál Ztraceni nebo Frankenheimerův horror Seconds, který se už několikrát objevil na plátně bez přiznané inspirace. Pro příznivce žánru je to podle mého názoru příjemný kousek. A bacha na kafíčka se lžičkou!

 • 75%
  1
  1
  28. 4. 2017
  lamps (12071 bodů)

  Vítané zjevení v éře bubáčích pubertálních ptákovin, které sice vždy úplně nezvládá skloubení trpělivě budované hororové zápletky s ironicky dvojznačnou kritikou rasismu, ale v celkovém narativním kontextu se jedná o dílo více než vyspělé a fungující, které dokáže překvapit. Více zde:
  http://www.subsvet.cz/2017/04/recenze-utec-krizenec-ironicke-satiry.html

 • 10%
  0
  3
  28. 2. 2018
  Pas (6071 bodů)

  Horory v současnosti jedou na vlně popularity .Na tomto faktu se chtěl evidentně přiživit i Jordan Peele.Nepovedlo se, alespoň u mé maličkosti ani omylem.Černošská verze Stepfordských paniček. Zezačátku nuda a na tu neuvěřitelně dementní druhou půlku se nedalo dívat.Věřím, že si mezi multi-culti publikem tenhle škvár bez štávy a napětí své příznivce najde,jak jinak , že...

 • 90%
  4
  0
  3. 8. 2017
  Chimpanzee21 (3579 bodů)

  Uteč jako horor asi moc neobstojí, i když musím uznat, že asi 2x jsem se doopravdy lekl. Uteč je spíše komedie smíchaná s absolutně vážným tématem. Film obsahuje dokonalé hlášky v podání černého kamaráda hlavního hrdiny a velmi originální příběh. Nejvíce bych na filmu asi ocenil to, že hlavní hrdina není blondýna, která "nechce přežít". Hlavní hrdina se na konci opravdu s ničím nemazlí a jde si za svobodou.

 • 75%
  1
  1
  10. 5. 2017
  rkotvald (3061 bodů)

  Skvělej film! Možná to není až tak moc horor, jak by si hororový fanoušek přál, přičemž já osobně, i když na sortu stejně sere pes, bych jej díky hutnému napětí a svazujícímu pocitu nejistoty zařadil spíš do thrilleru (mysteriózní beru bez řečí). Nejpozoruhodnějším na Get Out je fakt, že než se očekávalo, mnohem méně se točí okolo rasové nesnášenlivosti. Ano, součástí pointy je samé jádro problematiky sociálního darwinismu, vtipný je na tom ale to, že dnes si každej (včetně jistých prasečích hlav ve vrcholných funkcích našeho státu) pod pojmem "rasismus" představí pomalu genocidu, takže o to je tento filmek a jeho finální vývoj příjemnějším překvapením. Dovedu si živě představit, že v kontextu dnešní doby a ve spojení s hypem tohoto kusu v USA každej čekal parádní, zadostiučiňující polynčováníčko, takže pak může docházet k hořkému zklamání a vlažnějšímu hodnocení, ale krásně to ukazuje na sociálně darwinistický rozdíly v myšlení lidí. Parádním bonusem navrch je skutečnost, že v celým filmu je skryto toliko nerozlousknutých oříšků, že druhá projekce je nutná....teda alespoň pro ty, co maj sociálně darwinistický předpoklady ke škrábání se na hlavě nejen z důvodů opičího svrabu.

 • 80%
  0
  0
  30. 6. 2017
  marie-kolarova (1535 bodů)

  Solidní černý humor kombinovaný se slušným hororem a výbornou Alison Williams. Skvělá atmosféra mrazivého napětí na párty, kde jsou všichni děsně v pohodě, jen to černé služebnictvo se chová nijak zvláštně. Hlavní motiv není nijak originální, ale přesto v tomhle filmu funguje bezvadně.

 • 80%
  2
  1
  7. 5. 2017
  Milena107 (447 bodů)

  Vynikající hororový film režiséra Jordana Peeleho, který si napsal k filmu sám scénář a podle mne si vedl bravurně. Výborný nápad, skvělé obsazení donutí diváka v napětí sledovat celý 104 minut trvající horor i konečný závěr, takže divák se opravdu nenudí.

 • 80%
  0
  0
  16. 8. 2017
  lukas-juras (342 bodů)

  Když jsem koukal na upoutávku, bylo mi jasné, že uvidím další průměrný film... A ejhle. Z oflákaného tématu se stalo skvěle zpracované dílo, které mě donutilo si uvědomit, že v mnohých momentech žiju s postavou a skoro tak říkajíc nedýchám. A dopředu neprokouknutelné rozzuzlení charakteru postav, to je třešnička na dortu!

 • 80%
  0
  0
  14. 8. 2017
  Kajinkamajinka (133 bodů)

  Zajimavé. Moc horor to nebyl, ale bylo to dost napínavé. Divnolidi a jeden černoch dokázali vytvořit zajimavou zápletku. Na filmu se mi líbilo, že když ten kluk zjistil o co všem jde, tak se s tím moc nemazal a pořádně s něma zametl, aby si zachránil krk. Ne jak v jiných podobných filmech, kde dělá hlavní hrdina (ka) jednu chybu za druhou.

 • 80%
  0
  0
  21. 2. 2018
  lida.kretsch (53 bodů)

  Tak tohle byla opravdu zajímavá podívaná. Téma rasismu jakoby nás vrátilo do 60. let Ameriky. Nelze jinak než hlavnímu hrdinovi fandit. Finální jízda plná krve a čiré snahy zachránit si život byla fa-mó-zní. Funguje jako horor i jako silně psychologický thriller.

 • 95%
  0
  0
  15. 1. 2018
  Minigibbon34 (21 bodů)

  Jeden z nejlepších hororů, které jsem viděl (hlavně humorem).

 • 80%
  0
  0
  11. 10. 2018
  samba-samoura (18 bodů)

  Super! Jen konec byl trošku přehnaný. Pokud znáte knížku 40 Acres nepřipadá Vám to trošku podobné? Myslím tim tak půlka filmu.

 • 90%
  0
  0
  15. 11. 2017
  stylos-meikel (18 bodů)

  videla jsem s tit a velice se mi to libilo pro to dam 90 procent a doporucujii

 • 90%
  0
  0
  14. 11. 2017
  petrrumplik (18 bodů)

  Dle mého názoru se tenhle příběh klidně někde mohl opravdu odehrát nebo se dokonce odehrávat v dnešní době. Vždyť dnes není těžké uvést někoho do hypnotického stavu i nepozorovaně. Film na mě působí děsivě. Je děsivé, jak se k sobě lidé dokážou chovat a klamat se mezi sebou i v takových věcech jako je láska.

 • 95%
  0
  0
  7. 3. 2018
  Andynka (13 bodů)

  Taky jste už unavení z těch typických hororů, kde jdou partneři do nějakého baráku kde straší? To já taky... Ale pozor! Tento film je zcela něco jiného. Ano, je to sice v domě, ale tento film pobral žánr "horor" v jiných oprátkách! Doporučuji všem, za mě jeden z nejlepších hororů, a hlavně taky vtipný, a né pořád jen vážný. SUPER!

 • 70%
  0
  0
  11. 1. 2018

  Tak to bylo božíííí hlavne na konci sem si myslela ze ho zabije mooc dobre az sem se trosku bala akaorat sem nejdriv nepochopila ten zacatek ale pak jo pekny horor

75 79 ?
 • WieraCrazy 80%
 • Philotes 65%
 • Tom87 100%
 • samba-samoura 80%
 • viktoriaplzen 70%
 • Siddharta 65%
 • yorba 85%
 • Yancl 50%
 • netherlord 80%
 • Evianka 80%
všechna hodnocení (78)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

Sdílet tuto stránku:

Partneři: