Get Out (USA)
« další názvy »
USA USA
103 minut

Žánry

:
Horor, Mysteriozní
Motto: Že tě pozvali, ještě neznamená, že jsi vítán.

Obsah

:
Co na tom, že Rose (Allison Williams) je bílá jako stěna a Chris (Daniel Kaluuya) černý jako noc? Žijeme přece v jednadvacátém století, kdy je boj proti více »« méně

Režie

:
Jordan Peele

Scénář

:
Jordan Peele

Herci

:
Daniel Kaluuya Allison Williams Catherine Keener Bradley Whitford Caleb Landry Jones ...
Premiéra: 27. 4. 2017
Distributor: CinemArt CZ
Přístupnost: MP-15

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  7
  2
  3. 5. 2017
  Brenan88 (40045 bodů)

  Já úplně koukám jaký je Jordan Peele šikula. Uteč není takový ten typický horor jaký nám v poslední době servíruje filmový průmysl,ale to není vůbec na škodu. Přece jen už jsem přesycen těch duchařin a vyvražďovaček. Snímek nijak netlačí na pilu a pomalu buduje hutnou atmosféru,která v závěru vygraduje a ponechá v nás prvotřídní zážitek. Jordan navíc skvěle pracoval i s myšlenkou rasismu a více než dobře jí zakomponoval do děje. Silný snímek.

 • 90%
  0
  0
  12. 12. 2019
  martin-mickey-stusak (19296 bodů)

  Začátek příběhu předznamenává podobnost se snímkem 'Hádej, kdo dnes přijde na večeři' (1967). Bílá holka chodí s černým klukem, v dnešní kinematografické době velice častý jev, a veze ho představit svým rodičům, kteří o tomto vztahu nic nevědí. A tady podobnost se zmíněným snímkem v podstatě končí. Zpočátku to u rodičů vypadá věrohodně, ale pak se postupně začínají dít věci vskutku podivné. Jedno je jisté, stejně jako výše zmíněný snímek má i tento za úkol odsoudit diskriminaci a nepřátelství k černochům ve Spojených státech. Jednoduše řečeno, snímek je v rámci boje proti rasismu k Afroameričanům. Jde však na to poněkud jinak. Liberální nadšení září každým coulem, ale diváky může naťuknout už postoj policisty během cesty k rodičům po srážce se zvířetem. Zas tak růžové to prostě nebude. Toto naťuknutí sice následně sráží na kolena postoj rodičů, ale když se objeví bratr, podezření v nepatřičnosti celého konceptu postoje rodiny plíživým krokem nabírají na obrátkách v realitu a mění se v mysteriózní atmosféru podmanivosti myšlenkových pochodů daného standartu a představ. Skrytá psychologie naprosto rozbourává klasickou hororovou atmosféru. Ano, příběh se vyvarovává klasického přímého násilí, jak bývávalo zvykem. Dalo by se říci že snímek Hitchcockovský styl v budování napětí. To se zvyšuje pomalu, a je ještě navíc odlehčen mírnému humorem. A zajímavé je, že se oba aspekty žánru navzájem neruší. Vůči neformálním rasismu je tu spousta humoru a satiry, které se spíš berou vážně, než aby měly za cíl pobavit. Kromě daných předsudků, fetišizace černé kultury a rasových stereotypů, tu máme také gentrifikaci, která už je vůči všech ras, ale je dobře, že něco takového není opomenuto. Základ děje je pevně stanoven a ke svému názorovému cíli směřuje jasně a pevně. Je to film který rozhodně ve svém jádru stojí k zamyšlení.

 • 80%
  2
  1
  21. 5. 2017
  Sheldon (14131 bodů)

  Režisérovi a scenáristovi Jordanu Peeleovi se skutečně podařilo natočit, co avizovali američtí kritici i návštěvníci Sundance, tedy film, který se posmívá rasovým předsudkům a mimo to zároveň děsí a černohumorně baví. Podotýkám, že chytře, není to žádná agitka a dělá si srandu jak z černých a bílých.

  Jako film s rozpočtem bratru 5 milionů dolarů je to samozřejmě profesionálně odvedená podívaná, s pěkným vizuálem a solidní kamerou, kterou možná chvíli před koncem prokouknete, pokud znáte seriál Ztraceni nebo Frankenheimerův horror Seconds, který se už několikrát objevil na plátně bez přiznané inspirace. Pro příznivce žánru je to podle mého názoru příjemný kousek. A bacha na kafíčka se lžičkou!

 • 85%
  0
  1
  1. 7. 2018
  sabule (13990 bodů)

  Tak to jsem byl velmi mile překvapen,jak se tohle povedlo.Je to dost zvláštní horor s velmi netradičním a zajímavým finišem.Téma,jak vyhrát v bingu nějaké zdravé orgány je originální a zvláštní vymývání mozků pro služebnictvo také.A jak se z toho hlavní hrdina ve finále prokouše,to je bravurní.

 • 75%
  1
  1
  28. 4. 2017
  lamps (13573 bodů)

  Vítané zjevení v éře bubáčích pubertálních ptákovin, které sice vždy úplně nezvládá skloubení trpělivě budované hororové zápletky s ironicky dvojznačnou kritikou rasismu, ale v celkovém narativním kontextu se jedná o dílo více než vyspělé a fungující, které dokáže překvapit. Více zde:
  http://www.subsvet.cz/2017/04/recenze-utec-krizenec-ironicke-satiry.html

 • 10%
  0
  3
  28. 2. 2018
  Pas (6203 bodů)

  Horory v současnosti jedou na vlně popularity .Na tomto faktu se chtěl evidentně přiživit i Jordan Peele.Nepovedlo se, alespoň u mé maličkosti ani omylem.Černošská verze Stepfordských paniček. Zezačátku nuda a na tu neuvěřitelně dementní druhou půlku se nedalo dívat.Věřím, že si mezi multi-culti publikem tenhle škvár bez štávy a napětí své příznivce najde,jak jinak , že...

 • 90%
  4
  0
  3. 8. 2017
  Chimpanzee21 (3739 bodů)

  Uteč jako horor asi moc neobstojí, i když musím uznat, že asi 2x jsem se doopravdy lekl. Uteč je spíše komedie smíchaná s absolutně vážným tématem. Film obsahuje dokonalé hlášky v podání černého kamaráda hlavního hrdiny a velmi originální příběh. Nejvíce bych na filmu asi ocenil to, že hlavní hrdina není blondýna, která "nechce přežít". Hlavní hrdina se na konci opravdu s ničím nemazlí a jde si za svobodou.

 • 75%
  1
  1
  10. 5. 2017
  rkotvald (3120 bodů)

  Skvělej film! Možná to není až tak moc horor, jak by si hororový fanoušek přál, přičemž já osobně, i když na sortu stejně sere pes, bych jej díky hutnému napětí a svazujícímu pocitu nejistoty zařadil spíš do thrilleru (mysteriózní beru bez řečí). Nejpozoruhodnějším na Get Out je fakt, že než se očekávalo, mnohem méně se točí okolo rasové nesnášenlivosti. Ano, součástí pointy je samé jádro problematiky sociálního darwinismu, vtipný je na tom ale to, že dnes si každej (včetně jistých prasečích hlav ve vrcholných funkcích našeho státu) pod pojmem "rasismus" představí pomalu genocidu, takže o to je tento filmek a jeho finální vývoj příjemnějším překvapením. Dovedu si živě představit, že v kontextu dnešní doby a ve spojení s hypem tohoto kusu v USA každej čekal parádní, zadostiučiňující polynčováníčko, takže pak může docházet k hořkému zklamání a vlažnějšímu hodnocení, ale krásně to ukazuje na sociálně darwinistický rozdíly v myšlení lidí. Parádním bonusem navrch je skutečnost, že v celým filmu je skryto toliko nerozlousknutých oříšků, že druhá projekce je nutná....teda alespoň pro ty, co maj sociálně darwinistický předpoklady ke škrábání se na hlavě nejen z důvodů opičího svrabu.

 • 80%
  0
  0
  30. 6. 2017
  marie-kolarova (1937 bodů)

  Solidní černý humor kombinovaný se slušným hororem a výbornou Alison Williams. Skvělá atmosféra mrazivého napětí na párty, kde jsou všichni děsně v pohodě, jen to černé služebnictvo se chová nijak zvláštně. Hlavní motiv není nijak originální, ale přesto v tomhle filmu funguje bezvadně.

 • 80%
  0
  0
  29. 4. 2019
  Vurhor (1721 bodů)

  Když jsem zjistil, že za scénářem a režií tohohle povedeného horrůrku stojí Jordan Peele, který je známý především z youtube s jeho komediálními skeči, doslova jsem vyvalil oči. Get out je skvěle natočený snímek s děsuplně gradujícím napětím, temnou znepokojující atmosférou, úžasným smyslem pro efekt a detail (zvuk lžíce v šálku čaje) a i sympatickým hlavním hrdinou. O ději moc mluvit nechci, vyzradil bych možná až příliš, každopádně se zabývá určitým pasivním rasismem moderní doby, který je zde ztvárněn v opravdu originálním stylu. Víc netřeba říkat. A byť je film vcelku předvídatelný, plus závěrečná sekvence mi přišla poněkud uspěchaná, nemluvě o jedné zbytečné comic relief postavě, jedná se ještě spolu se "Split out" o nejlepší horror, co jsem za poslední dobu viděl. (No jó, já jich teda jako moc neviděl, ale film je to furt dobrej!)

 • 80%
  2
  1
  7. 5. 2017
  Milena107 (503 bodů)

  Vynikající hororový film režiséra Jordana Peeleho, který si napsal k filmu sám scénář a podle mne si vedl bravurně. Výborný nápad, skvělé obsazení donutí diváka v napětí sledovat celý 104 minut trvající horor i konečný závěr, takže divák se opravdu nenudí.

 • 80%
  0
  0
  16. 8. 2017
  lukas-juras (423 bodů)

  Když jsem koukal na upoutávku, bylo mi jasné, že uvidím další průměrný film... A ejhle. Z oflákaného tématu se stalo skvěle zpracované dílo, které mě donutilo si uvědomit, že v mnohých momentech žiju s postavou a skoro tak říkajíc nedýchám. A dopředu neprokouknutelné rozzuzlení charakteru postav, to je třešnička na dortu!

 • 65%
  0
  0
  20. 1. 2019
  Bretislav (242 bodů)

  tady nejde o žadny horor,thriler jako řemen,docela zajímavy film,spoustu napětí,byt mohlo tam byt více akcí,film ze zajimavym,avšak necekanym zaverecnym rozuzlenim,

 • 80%
  0
  0
  14. 8. 2017
  Kajinkamajinka (151 bodů)

  Zajimavé. Moc horor to nebyl, ale bylo to dost napínavé. Divnolidi a jeden černoch dokázali vytvořit zajimavou zápletku. Na filmu se mi líbilo, že když ten kluk zjistil o co všem jde, tak se s tím moc nemazal a pořádně s něma zametl, aby si zachránil krk. Ne jak v jiných podobných filmech, kde dělá hlavní hrdina (ka) jednu chybu za druhou.

 • 80%
  0
  0
  14. 5. 2019
  tindersticks (125 bodů)

  Dobré, dobré! Začátek vypadal na kopii Levinovy klasiky, od které se to tedy nakonec odklonilo, ale odklonilo srozumitelně žánrově přijatelně. Peele umí dávkovat atmosféru a vzbuzovat podezření a když navíc přimíchá humoristickou postavu kamaráda hlavního hrdiny, nemá to chybu. Trefovaný rasismus navíc z filmu netrčí, naopak, je pevnou součastí snímku, nepřekáží a plní svou funkci. Jeden z nejzajímavějších žánrových kousků posledních let.

 • 80%
  0
  0
  21. 2. 2018
  lida.kretsch (55 bodů)

  Tak tohle byla opravdu zajímavá podívaná. Téma rasismu jakoby nás vrátilo do 60. let Ameriky. Nelze jinak než hlavnímu hrdinovi fandit. Finální jízda plná krve a čiré snahy zachránit si život byla fa-mó-zní. Funguje jako horor i jako silně psychologický thriller.

 • 80%
  0
  0
  11. 10. 2018
  samba-samoura (28 bodů)

  Super! Jen konec byl trošku přehnaný. Pokud znáte knížku 40 Acres nepřipadá Vám to trošku podobné? Myslím tim tak půlka filmu.

 • 95%
  0
  0
  15. 1. 2018
  Minigibbon34 (21 bodů)

  Jeden z nejlepších hororů, které jsem viděl (hlavně humorem).

 • 90%
  0
  0
  15. 11. 2017
  stylos-meikel (18 bodů)

  videla jsem s tit a velice se mi to libilo pro to dam 90 procent a doporucujii

 • 90%
  0
  0
  14. 11. 2017
  petrrumplik (18 bodů)

  Dle mého názoru se tenhle příběh klidně někde mohl opravdu odehrát nebo se dokonce odehrávat v dnešní době. Vždyť dnes není těžké uvést někoho do hypnotického stavu i nepozorovaně. Film na mě působí děsivě. Je děsivé, jak se k sobě lidé dokážou chovat a klamat se mezi sebou i v takových věcech jako je láska.

 • 95%
  0
  0
  7. 3. 2018
  Andynka (13 bodů)

  Taky jste už unavení z těch typických hororů, kde jdou partneři do nějakého baráku kde straší? To já taky... Ale pozor! Tento film je zcela něco jiného. Ano, je to sice v domě, ale tento film pobral žánr "horor" v jiných oprátkách! Doporučuji všem, za mě jeden z nejlepších hororů, a hlavně taky vtipný, a né pořád jen vážný. SUPER!

 • 70%
  0
  0
  11. 1. 2018

  Tak to bylo božíííí hlavne na konci sem si myslela ze ho zabije mooc dobre az sem se trosku bala akaorat sem nejdriv nepochopila ten zacatek ale pak jo pekny horor

75 79 ?
jak hlasovat?
 • mirek-siml 75%
 • Sandrastekla 100%
 • Pajmen 70%
 • martin-mickey-stusak 90%
 • InJo 85%
 • Scintilla 75%
 • hiz-uz 80%
 • tindersticks 80%
 • Vurhor 80%
 • Futureman 70%
všechna hodnocení (91)

V žebříčcích uživatelů

24. místo z 36 v žebříčku uživatele Chimpanzee21
Sdílet tuto stránku: