Stoker (USA)
« další názvy »
USA USA
Velká Británie Velká Británie
99 minut

Žánry

:
Drama, Horor, Mysteriozní, Thriller

Obsah

:
Po tragické smrti otce v den jejích osmnáctých narozenin se India Stoker (Wasikowska) seznamuje s Charliem (Goode), jejím charismatickým strýcem, o jehož více »« méně

Režie

:
Chan-wook Park

Scénář

:
Wentworth Miller Erin Cressida Wilson

Herci

:
Nicole Kidman Jacki Weaver Mia Wasikowska Dermot Mulroney Matthew Goode ...
Přístupnost: Mládeži přístupno
Jste na stránce filmu Stokerovi. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Stokerovi myslíte! K 23. říjnu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27075 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  28. 11. 2017
  Brenan88 (40756 bodů)

  Chan-wook Park je svérázný režisér a svým Oldboyem na mne udělal ohromný dojem. Není potom divu,že jsem si nemohl nechat ujít jeho prvotinu v Americe. Stoker je opět originální podívaná,která má docela dobrý scénář,ale hlavně vybroušenou a precizní režii. Vše má své pevné místo. Herci taktéž výborní. Snad se v budoucnu dočkáme i dalších filmů.

 • 25%
  0
  0
  4. 11. 2014
  lenacermakova (181 bodů)

  Přesně ten typ filmu, kdy si říkám: "Proč?? Jaký má smysl tohle natáčet?" Čekala jsem nějakou fajnovku ve stylu Ti druzí a dostane se mi takovéhle pakoviny.. Opět mi zřejmě něco uniká, pže dobrých hodnocení tu pár je.. Film, kde je minimum dialogů, defakto nic se tam nestane a u kterého nejsem schopná vybrat jediný moment, který by se nedal vypustit, opravdu není pro mě..

 • 85%
  0
  0
  18. 10. 2020
  Renfield (37 bodů)

  Klidně se to mohlo jmenovat třeba "Addams", takový strejda Charlie je vlastně ještě podivnější, než strejda Fester. A India silně připomíná... no, to je každému jasné. Každopádně je to Stoker, rodinka podobně zvláštní, jen z pohledu Wentwortha Millera, nebo ještě lépe famózního Chan-wook Parka! Scénář sice nevnímám tak negativně jako někteří, ale vizuální podpis Parka je cítit z každé scény a to včetně úvodních a závěrečných titulků. Každý záběr kamery je do detailu promyšlený, právě ty detaily, výborný střih a mix zvuku k nim, jsou naprosto fantastické! Nelze zapomenout na česání vlasů, hru na klavír, loupání vajec, ořezávání tužky... dalo by se pokračovat až k "vrcholu", tedy scéně ve sprše a povahovému odhalení. Ono, co se kamery týče, je dokonale využit celý dům, občas jsem měl pocit, že je dalším z herců, třeba taková scéna na schodišti řekne vše ještě dříve, než postavy vůbec promluví. Dialogů tu ostatně není příliš, zase, není jich třeba, vypráví Park s Jungem a pohledy herců. Chemie mezi Matthew Goodem a Miou Wasikowskou je dokonalá, oba jsou ve svých rolích naprosto reální, nelze jinak, než jim to všechno věřit. India si navíc prochází svoji velkou cestou proměny (či znovuzrození?), ze sympaticky podivné holky je... je výborné finále. Skutečný vrchol filmu, ke kterému snad ani není třeba více psát... jednoduše další z výborných scén. A málem bych zapomněl, všechno tohle psychologické bytí hudbou dokonale podbarvuje Clint Mansell! Jenom ta Nicole Kidman mi přišla lehce nevyužita.

69 80 ?
jak hlasovat?
 • Renfield 85%
 • Mikik4444 95%
 • jarv 55%
 • ViolettaS 100%
 • andilek13 90%
 • Togl 95%
 • wodmint 0%
 • headhunter 95%
 • AryaCZE 75%
 • Brenan88 80%
všechna hodnocení (42)

V žebříčcích uživatelů

27. místo z 21 v žebříčku uživatele Togl