Little Crusader (Velká Británie)
Slovenská republika Slovenská republika
Česká republika Česká republika
Itálie Itálie
90 minut

Žánry

:
Drama

Obsah

:
Malý Jeník, jediný potomek rytíře Bořka (Karel Roden), se jednoho letního dne obléká do dětského brnění a utíká z domova v touze dosáhnout Svaté země. více »« méně

Režie

:
Václav Kadrnka

Scénář

:
Václav Kadrnka Vojtěch Mašek Jiří Soukup

Herci

:
Karel Roden Aleš Bílík Matouš John Jana Semerádová Jiří Soukup ...
Premiéra: 3. 8. 2017
Distributor: CinemArt CZ
Přístupnost: Mládeži přístupno
Jste na stránce filmu Křižáček. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Křižáček myslíte! K 19. červnu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27666 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 45%
  1
  0
  14. 8. 2017
  dis (461 bodů)

  45%
  Kritici se budou ošklíbat - nebo rozplývat, většina diváků se bude nudit. Film, který si žádá extrémní vcítění, emoční souznění, plnou koncentraci a zvláštní rozpoložení, při kterém se dá vstoupit do atmosféry snímku. Extrémně krutopřísný, asketicky očesaný dílo, který se možná až příliš bojí být jen trošku víc user friendly. Tak trochu molekulární kuchyně v severským servírovacím stylu. Podle mě (nejsem žádnej pořádnej kritik) spíš ukázka slabosti tvůrců, než jejich síly. Protože jestliže potřebujou diváka dostat do kolen a patřičný nálady nadbytečně předlouhejma záběrama, tak vlastně neumějí. Kontemplace vsazená ve svižnějším střihu a propracovanějším příběhu by přinesla totéž a strhla víc lidí. Takhle je to u nouze ctnost, kterou zachraňuje hereckej maestro Roden a pár dojemnejch nápadů (vyšívaný portrét dítěte...)

 • 80%
  1
  0
  7. 8. 2017
  Prdifuk (129 bodů)

  Po dlouhé době film u kterého jsem měl katarzi. Nebýt 4 záběrů, které podobně popíšu, dám plný počet.
  K dobrému dojmu mi pomohly negativní recenze, které snížily laťku očekávání opravdu nízko.
  Proč se mi film tolik líbil? Na Markétu ani Údolí nemá, ale... mám syna ve stejném věku. Vnímal jsem podprahové emoce, které ve filmu jsou, ale ne každého osloví: Kolik dát synovi volnosti vs. péče, tak aby se mohl stát mužem, ale zároveň se mužství ve zdraví dožil? Co znamená mužské slovo. Jak fungují masmédia (ve filmu reprezentované kočovným divadlem). A ten úžasný konec - dítě zůstalo s otcem, muž odjel do války...
  A teď malá kritika - čtyři záběry, které měly vypadat jinak: Dvakrát Karel zakopl při cestě do a z kostela. Jednou se mu šprajcla noha ve třmenu. Nejspíš se režisér bál kvůli takové prkotině nechat jít mistra znovu do kopce, nebo sesednout z koně.
  Čtvrtá scéna je stejný záběr na ohniště na dvou různých místech. Chápu, že střihač potřeboval oheň na prostřih, ale to snad není takový problém jít na zahradu večer udělat ohýnek, nebo třeba zrcadlově převrátit, nazoomovat - cokoli. Ale nechat úplně stejný záběr, jen proto, že jiný nebyl...?
  Ale to jsou jen prkotiny. Celkově je to pro mne jeden z nejlepších českých filmů, natočených po revoluci...

  • Atmosféra. Témata mě blízká. Nekompromisnost tvůrců.
  • Formát obrazu. 4 záběry, které mě vytrhly z euforie, u kterých měl někdo zakřičet STOP! JEDEME ZNOVU!
45 48 ?
jak hlasovat?
 • virgoii 0%
 • Blatouch72 70%
 • Kim6 5%
 • yorba 40%
 • Hare77 60%
 • Riverdon 35%
 • ferry-farka 10%
 • Had 50%
 • bediverecs 20%
 • Petrson 60%
všechna hodnocení (34)

V žebříčcích uživatelů

6. místo z 8 v žebříčku uživatele Had