Valérian et la Cité des mille planètes (Francie)
Francie Francie
137 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Sci-fi

Obsah

:
28. století, dosud známý vesmír. Valerian a Laureline jsou zvláštní vládní agenti, kteří mají na starost udržovat pořádek v lidských vesmírných teritoriích. více »« méně

Režie

:
Luc Besson

Scénář

:
Luc Besson

Herci

:
Cara Delevingne Dane DeHaan Elizabeth Debicki Ethan Hawke John Goodman ...
Premiéra: 20. 7. 2017
Distributor: Bioscop
Jste na stránce filmu Valerian a město tisíce planet. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Valerian a město tisíce planet myslíte! K 21. lednu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27419 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  2
  1
  30. 9. 2017
  Brenan88 (41949 bodů)

  Valerian je velmi kvalitní sci-fi snímek,kterých se v dnešní době už moc nerodí. Besson má tento žánr v malíku a na celém filmu jde to znát. Vyčítat tomuto snímku,že v některé rasy vypadají jako z Avatara je zcela irelevantní. Prostě si jsou trochu podobné a tečka. Za to je zde spousta dalších zajímavých ras u kterých mne občas až přecházel zrak. Škoda jen,že Valerian nezabodoval v kinech a jen horko těžko se popere o druhý díl. Rád bych se minimálně ještě jednou do tohoto universa vrátil. Už od první minuty mne Besson vtáhl do víru dění a úvodní scéna je ukázkou tvůrčí geniality. Obsazení super a hlavně tedy Cara,která mne si mne ještě více získala. Suma sumárum je Valerián audio vizuální orgáč,který staví na dobrém scénáři a příjemném hereckém obsazení.

 • 90%
  0
  0
  12. 3. 2019
  martin-mickey-stusak (22310 bodů)

  Že Luc Besson sci-fi umí nás už přesvědčil v roce 1997 snímkem ´Pátý element´, který měl být takovou evropskou odpovědí na americké ´Star Wars´. Nyní, po mnoha letech, od něj máme sci-fi další a v plné parádě. Pestrobarevná plejáda různých scén, které ve většině případů již známe z mnohých starších sci-fi  snímků, ale jelikož je to natočeno dle komiksu ´Valerian & Laureline´,  jakoby to nějak ani nevadilo. Fantasie všeho možného i nemožného tu byla využita naplno a tak se po dějové i technické stránce je na co se dívat. Zařazení snímku je na první pohled vcelku složitější, než se zdá. Dá se ještě vůbec považovat za honosné sci-fi a nebo se už jedná o výbornou výpravnou sci-fi pohádku s prvky fantasy? Buď jak buď, jedná se o snímek pro celou rodinu, kde si každý jistojistě najde to své. Současná filmová technologie je již na takové výši, že filmaři mohou bez problémů vyprodukovat snad už naprosto vše. A když tento snímek vezmu kolem a kolem, rozhodně se dá považovat jako silný konkurent Cameronova právě po technické stránce  revolučního snímku ´Avatar´. Veškerá vizuální kreativita a dovednost vypadá úžasně a po divácké stránce tak oslní, že lze bez problémů si nevšimnout určitých scenáristických chybiček. Děj příběhu není nijak špatný, ale místy přeci jen to chtělo krapet přibrzdit v tom tlačení na pilu a místy zase naopak. Každopádně Besson vytvořil skvěle vypadající film, který zachycuje ducha a pocit originálního (evropského) komiksu.

 • 85%
  3
  0
  20. 7. 2017
  Sheldon (15950 bodů)

  Valerián začíná fantastickou sekvencí, kdy se na hudbu Davida Bowieho odehrává kolonizace vesmíru. Ve své podstatě se jedná o komorní scénu s výborným režijním nápadem střídání formátů obrazu a celou řadou vizuálních vtípků. Celá scéna je s občasným komentářem mimo obraz a je opravdu velmi vtipná.

  Po úvodu se rozjede velmi svižná dobrodružná podívaná. Film hýří nápady, začátek se dokonce obejde bez srozumitelných dialogů, ale vše je přitom přehledné a vizuálně strhující. Valerian možná místy může připomenout Star Wars, Blade Runnera, ale i Pátý element, ale přichází i s výborným nápadem prostupováním dimenzí. Nejsem fyzik, ale přišlo mi to svěží a originální.

  Film také drží silou mocnou herecké obsazení. Mezi ústředním duem to velmi jiskří, skvěle se na ně kouká a dá se s nimi velmi slušně prožít 130 minut diváckého času. Velkým oživením je velmi stylové obsazení Rihanny a dobré cameo má i Ethan Hawke. Jako comicsový padouch mě Clive Owen velmi bavil.

  Po technické stránce je Valerian srovnatelný se vším od Marvelu nebo DC Comics a v řadě ohledů je také předčí. Trikově je Valerian na špičkové hollywoodské úrovni a scenáristicky je to velmi solidní letní romanticko akční dobrodružná jízda, kde je také spousta citu a srozumitelných poselství. Luc Besson test velké rozpočtové podívané splnil.

 • 65%
  1
  0
  26. 12. 2017
  lamps (14614 bodů)

  Valerian nádherně dokazuje, že Besson je špičkový řemeslník, který umí pracovat s efekty stejně dobře jako James Cameron, ale bohužel jen průměrný vypravěč. Nebo spíše tvůrce, který se chce zavděčit všem a je příliš zahleděný do vlastního výtvoru - jak jinak vysvětlit, že tak jednoduchý děj je roztažen na 130 minut a místo toho, aby rejža zapracoval na vedlejších postavách a vytvořil celistvou strukturu, scénář se opakovaně plácá ve slepých uličkách a nechává nás poznat jen dva titulní hrdiny. Naštěstí to ale všechno vypadá prostě úchvatně, promyšlenost jednotlivých prostředí je snad bohatší než u jakýchkoli SW, některé scény jsou opravdu epické a všemu překvapivě vévodí uhrančivá Cara Delevingne, která srší charismatem a nemusím vysvětlovat, jak obtížně by se mi po jejím boku hrálo v nějaké upnuté kombinéze nebo nedejbože jenom v trenkách (v tomhle ohledu je třeba obdivovat i jinak tradičně nevýrazného DeHaana). Opravdu bych to chtěl vidět od Camerona, který by dodal drama, více epiky a možná i Arnolda... Cameo Rihanny skvělé, byť pro příběh (stejně jako mnoho dalších prvků) naprosto nepodstatné...

 • 70%
  0
  0
  3. 11. 2018
  Pete69 (13047 bodů)

  Celkem slušné SCI-FI. Po vyzuální stránce velmi povedené, příběh trošku zmatečný, ale ke konci se ladně spojí a začne to dávat smysl. Příběh je dosti hollywoodský a něco podobného už bylo k vidění mnohokrát ( co se příběhu týče ). Slušná podívaná, ale myslím si, že až za deset let vyprchá nadšení z vizuální stránky zapadně film do šedého průměru a svou nesmrtelnost si nevydobije. Dnes ale hodnotím slušnými 70%.

 • 60%
  3
  2
  19. 7. 2017
  Tom Hardy (4985 bodů)

  Není to tak, že by film neměl co ukázat. Ale nedokáže překvapit. Je třeba ocenit, že z toho je konečně zase cítit TEN Besson, který nějakým způsobem posouval hranice evropského filmu. Ale bohužel je tentokrát až příliš amerikazovaný (stačí porovnat zdejší hudební výstup s tím z Pátého elementu). Celek ale nenudí, tempo tomu nechybí, hlášky jsou pravidelně dávkované a vizuál je pětihvězdičovký. Absence prvku překvapení, silného záporáka a zajímavého hlavního hrdiny (Dane DeHaan bohužel profiluje svou postavu jako pouhého namyšleného spratka) to táhne dolů, ale ve výsledku jde o jeden z těch chutnějších blockbusterů, jaké letošní rok zatím nabídl. Velký palec nahoru za Caru Delevigne, která si hodně scén krade pro sebe.

 • 55%
  0
  0
  6. 8. 2017
  Petrson (4002 bodů)

  Tak dobře jsem se dlouho nepobavil, zejména u pasáže s Rihanou, která přerušila film svou taneční scénou, alias Bublou, či v originále Bubble. Děkuji. Herbie Hancock vyšel lépe:). Vlastně mi to přišlo z velké části asi nechtěně parodické v dialozích, akcích, nápadech, vysvětlování, přeplněnosti, vážnosti, "Avatarech". Třeba to byl záměr. Možná to bylo pro děti, teenagery. Podivná vizuální podívaná ( tržiště, autobusy, oblečeni, jak současné i sci-fi), hledání poetiky Star Wars. Kdo psal dialogy nejen pro hl. záporáka, tedy Clive Owena, tak také děkuji ( "Sám před "Avatary": "Majore, zatkněte je všechny..."). Určitě za tím bylo hodně práce, snahy, peněz a mnohým se to může líbit. Český dabing byl taky hodně zajímavý:).

 • 100%
  0
  0
  11. 12. 2017
  leafroller (2620 bodů)

  Třikrát sláva a haleluja!!!! Luc Besson natočil další Pátý element a posunul ho do nového tisíciletí. Při hodnocení tohoto snímku lituji, že se ručička dá nastavit pouze na hodnotu 100, protože já bych tady klidně 20 přidal. Úžasná podívaná a žádný stres. Vlastně o tom naponejprv nemohu moc psát, protože jsem seděl s otevřenou pusou a zíral. Na přemýšlení bude tedy čas příště. A v tomto případě bude těch příště jistě několik.

 • 65%
  0
  0
  8. 9. 2017
  Larrysbride (2069 bodů)

  Jak by to vypadalo, kdyby režisér Pátého elementu namixoval Star Wars, Star Trek, Avatar a X-Men? Přesně takto. Film, který přináší asi tolik nového, co se za nehet vejde, s koncem tak předvítelným, že se již v prvních okamžicích přistihnete, jak doufáte, že to tak přeci dopadnout nemůže, jinak zbylé dvě hodiny v kině trávíte zcela zbytečně... Nuže, alespoň že ten vizuál a soundtrack stojí za to!

 • 55%
  0
  0
  6. 2. 2018
  Pacman (579 bodů)

  Besson umí rozhodně víc. Na tomhle je vidět, jak to bylo drahé, ale nic jiného. Pro mladší ročníky to možná bude stačit. Je to víc pohádka než seriózní sci-fi akce. Digitální zpracování a jasné barvy mi vůbec nevadilo, spíše naopak, k tolika druhům mimozemšťanů se to hodilo. Jinak je ale film bez nápadu, bez překvapení. Vlastně je to jen sestřih několika scén dohromady. Film tak neudrží tempo a je celkově nudný. Na dlouhé odpoledne fajn rodinná podívaná, ale od nejdražšího evropského filmu jsem čekal mnohem mnohem víc.

 • 70%
  3
  0
  20. 7. 2017
  bLaCk0uT (327 bodů)

  Čekal jsem velkou comicsovou blbinu, dostal jsem velkou comicsovou blbinu. Hned zkraje bych upozornil na to, že je Pátý element zhruba o dva levely jinde, Valerian ale do smetí rozhodně nepatří. Už kvůli rozmáchlé stylizaci, nečekaně sexy Caře a volnějšímu tempu, v němž si Besson dovoluje zábavné odbočky. Vlastně mě zase tolik netrápilo, že je hlavní zápletka tak obyčejná a ve finále se moc nevyhrotí. Kouzlo Valeriana totiž spočívá v pasážích, kdy jeden hlavní hrdina zachraňuje druhého a je u toho kupa roztodivných mimozemšťanů. Besson prostě neutáhnul šrouby a nehraje na těžkotonážní první signální. Kdekdo tak asi bude zklamaný, mě ale tohle dětinské retro bavilo a unesl jsem i trochu podtaktovaného DeHaana.

 • 65%
  1
  0
  20. 7. 2017
  Pepazdepa (269 bodů)

  Besson vypustil uzdu fantazie a je to dobře. Po delší době je tu odvážné scifi, které se nebojí nejít "na jistotu". Bohužel největším problémem je příběh, který je opravdu slabý. Na druhou stranu, film si po celou dobu drží celkem slušné tempo a hezky to odsýpá. Škoda, že se tvůrci rozhodli pro variantu "divák celou dobu zná záporáka". Na konci filmu je klasické vysvětlování, proč je záporák záporákem. Jenže divákovi je to dávno jasné. Například ve filmu jsou scény z minulosti, v těch scénách schválně není vidět do tváře záporákovi. Na konci, když se vysvětluje, je stejná scéna, kdy už mu do tváře vidět je a to má být asi šok. Nechápu to, protože film schválně dávno prozradí, kdo to je. Škoda, být ve filmu nějaký dějový zvrat a trošku lepší soundtrack, šel bych s hodnocením určitě výš, protože film vypadá opravdu hezky, tempo udrží a postavy nejsou špatné.

 • 75%
  0
  0
  14. 11. 2017
  sak007 (232 bodů)

  Další ze scifi filmů Luca Bessona, opět fascinující svět ve stylu pátého elementu, natočený podle komiksu z šedesátých let. Dej je prostý, agent Valerian a jeho krásná kolegyně musí odhalit spiknutí a zachránit tajemnou rasu. A to že loď hrdinů připomíná Milenium Falcon fakt není náhoda :)

 • 70%
  0
  0
  14. 8. 2017
  shalmirane (223 bodů)

  Filmové uvedení komiksového světa známého spíše ve Francii. Vesmírný agent Valerian nezahraňuje světy, ale rovnou celé galaxie. Zřejmě se mu to již mnohokrát povedlo, je to pěkná primadona už od začátku.

  • Scénka s krmením císaře
  • Grafické zpracování a mnozí efektové
  • Chybějící intro do běžně neznámého komiksového světa
  • Ne moc uvěřitelný přeslazený závěr na teenagery
 • 25%
  0
  0
  26. 6. 2018
  Kverulant (213 bodů)

  Asi by bylo lepší chytit na dvě hodiny rakovinu než vidět tenhle film. Sice někdo vyhodil hromadu peněz za efekty, ale vůbec neřešil scénář. Dva ústřední představitelé úplně bez charisma a talentu a stojí za to si pamatovat, jak příběh můžete skvěle popravit tím, že hlavní pár je od začátku spolu, jsou to kolegové a jeden si chce druhého vzít. Spousta nudných umučujících dialogů, obzvláště od hlavního páru nebo armád. Když už tam nacpou nějakou vedlejší postavu s šancí na minipříběh a pravidelné osvěžování děje, odstraní jí do pěti minut. Už dlouho jsem tak netrpěl.

 • 65%
  0
  0
  23. 7. 2017
  nairam67 (91 bodů)

  Je vidět, že Luc čekal až technologie doběhnou jeho představivost. Bohužel jeho "perloví lidé" jako by Avatařanům z oka vypadli a to včetně jazyka. Náš kladˇák a klaďačka mají tvořit mileneckou dvojici, nicméně chemie jaksi nefunguje a vypadají jak odvázanější brácha se sestrou, kromě konce tam to alespoň trochu zajiskří. Ještě že je ta holka tak hezká a je k pokoukání. Bavil mne také odkaz na 5 element v sekvenci divoké honičky po stanici Alfa. Vizuálně dokonalé, slušný soundtrack a taneček Riri u tyče vynikající. Celkově Luc ukázal, že lze konkurovat americkým blockbusterům. Jednou vidět vcelku však stačí. David Bowie - Space Oddity díky za skvělý začátek.

 • 65%
  1
  0
  14. 11. 2017
  batmann (43 bodů)

  Není to tak, že by film neměl co ukázat. Ale nedokáže překvapit. Je třeba ocenit, že z toho je konečně zase cítit TEN Besson, který nějakým způsobem posouval hranice evropského filmu. Ale bohužel je tentokrát až příliš amerikazovaný (stačí porovnat zdejší hudební výstup s tím z Pátého elementu). Celek ale nenudí, tempo tomu nechybí, hlášky jsou pravidelně dávkované a vizuál je pětihvězdičovký. Absence prvku překvapení, silného záporáka a zajímavého hlavního hrdiny (Dane DeHaan bohužel profiluje svou postavu jako pouhého namyšleného spratka) to táhne dolů, ale ve výsledku jde o jeden z těch chutnějších blockbusterů, jaké letošní rok zatím nabídl. Velký palec nahoru za Caru Delevigne, která si hodně scén krade pro sebe.

72 65 ?
jak hlasovat?
 • cerfik 100%
 • Psisko59 75%
 • Manekenthe 75%
 • Sandrastekla 65%
 • SicarioGamer666 60%
 • Yantcha 75%
 • xjane 45%
 • Futureman 65%
 • martin-mickey-stusak 90%
 • Tino 80%
všechna hodnocení (112)