Valérian et la Cité des mille planètes (Francie)
Francie Francie
137 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Sci-fi

Obsah

:
28. století, dosud známý vesmír. Valerian a Laureline jsou zvláštní vládní agenti, kteří mají na starost udržovat pořádek v lidských vesmírných teritoriích. více »« méně

Režie

:
Luc Besson

Scénář

:
Luc Besson

Herci

:
Cara Delevingne Dane DeHaan Elizabeth Debicki Ethan Hawke John Goodman ...
Premiéra: 20. 7. 2017
Distributor: Bioscop

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  1
  0
  20. 7. 2017
  Sheldon (9681 bodů)

  Valerián začíná fantastickou sekvencí, kdy se na hudbu Davida Bowieho odehrává kolonizace vesmíru. Ve své podstatě se jedná o komorní scénu s výborným režijním nápadem střídání formátů obrazu a celou řadou vizuálních vtípků. Celá scéna je s občasným komentářem mimo obraz a je opravdu velmi vtipná.

  Po úvodu se rozjede velmi svižná dobrodružná podívaná. Film hýří nápady, začátek se dokonce obejde bez srozumitelných dialogů, ale vše je přitom přehledné a vizuálně strhující. Valerian možná místy může připomenout Star Wars, Blade Runnera, ale i Pátý element, ale přichází i s výborným nápadem prostupováním dimenzí. Nejsem fyzik, ale přišlo mi to svěží a originální.

  Film také drží silou mocnou herecké obsazení. Mezi ústředním duem to velmi jiskří, skvěle se na ně kouká a dá se s nimi velmi slušně prožít 130 minut diváckého času. Velkým oživením je velmi stylové obsazení Rihanny a dobré cameo má i Ethan Hawke. Jako comicsový padouch mě Clive Owen velmi bavil.

  Po technické stránce je Valerian srovnatelný se vším od Marvelu nebo DC Comics a v řadě ohledů je také předčí. Trikově je Valerian na špičkové hollywoodské úrovni a scenáristicky je to velmi solidní letní romanticko akční dobrodružná jízda, kde je také spousta citu a srozumitelných poselství. Luc Besson test velké rozpočtové podívané splnil.

 • 60%
  2
  0
  19. 7. 2017
  Tom Hardy (3906 bodů)

  Není to tak, že by film neměl co ukázat. Ale nedokáže překvapit. Je třeba ocenit, že z toho je konečně zase cítit TEN Besson, který nějakým způsobem posouval hranice evropského filmu. Ale bohužel je tentokrát až příliš amerikazovaný (stačí porovnat zdejší hudební výstup s tím z Pátého elementu). Celek ale nenudí, tempo tomu nechybí, hlášky jsou pravidelně dávkované a vizuál je pětihvězdičovký. Absence prvku překvapení, silného záporáka a zajímavého hlavního hrdiny (Dane DeHaan bohužel profiluje svou postavu jako pouhého namyšleného spratka) to táhne dolů, ale ve výsledku jde o jeden z těch chutnějších blockbusterů, jaké letošní rok zatím nabídl. Velký palec nahoru za Caru Delevigne, která si hodně scén krade pro sebe.

 • 70%
  1
  0
  20. 7. 2017
  bLaCk0uT (202 bodů)

  Čekal jsem velkou comicsovou blbinu, dostal jsem velkou comicsovou blbinu. Hned zkraje bych upozornil na to, že je Pátý element zhruba o dva levely jinde, Valerian ale do smetí rozhodně nepatří. Už kvůli rozmáchlé stylizaci, nečekaně sexy Caře a volnějšímu tempu, v němž si Besson dovoluje zábavné odbočky. Vlastně mě zase tolik netrápilo, že je hlavní zápletka tak obyčejná a ve finále se moc nevyhrotí. Kouzlo Valeriana totiž spočívá v pasážích, kdy jeden hlavní hrdina zachraňuje druhého a je u toho kupa roztodivných mimozemšťanů. Besson prostě neutáhnul šrouby a nehraje na těžkotonážní první signální. Kdekdo tak asi bude zklamaný, mě ale tohle dětinské retro bavilo a unesl jsem i trochu podtaktovaného DeHaana.

 • 65%
  1
  0
  20. 7. 2017
  Pepazdepa (137 bodů)

  Besson vypustil uzdu fantazie a je to dobře. Po delší době je tu odvážné scifi, které se nebojí nejít "na jistotu". Bohužel největším problémem je příběh, který je opravdu slabý. Na druhou stranu, film si po celou dobu drží celkem slušné tempo a hezky to odsýpá. Škoda, že se tvůrci rozhodli pro variantu "divák celou dobu zná záporáka". Na konci filmu je klasické vysvětlování, proč je záporák záporákem. Jenže divákovi je to dávno jasné. Například ve filmu jsou scény z minulosti, v těch scénách schválně není vidět do tváře záporákovi. Na konci, když se vysvětluje, je stejná scéna, kdy už mu do tváře vidět je a to má být asi šok. Nechápu to, protože film schválně dávno prozradí, kdo to je. Škoda, být ve filmu nějaký dějový zvrat a trošku lepší soundtrack, šel bych s hodnocením určitě výš, protože film vypadá opravdu hezky, tempo udrží a postavy nejsou špatné.

79 65 ?
 • poopman2007 70%
 • Pepazdepa 65%
 • bLaCk0uT 70%
 • Sheldon 85%
 • Bemiurg 90%
 • bayern 90%
 • martin-kovanda 100%
 • karel-servus 60%
 • Tom Hardy 60%
 • Elizabett 100%
všechna hodnocení (10)
jak hlasovat?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: