Halloween (USA)
USA USA
109 minut

Žánry

:
Horor, Thriller, Série/Franchise

Obsah

:
Před čtyřiceti lety dokázala Laurie Strodeová (Jamie Lee Curtis) jako jedna z mála přežít řádění maskovaného zabijáka Michaela Myerse. Útok, který se odehrál více »« méně

Režie

:
David Gordon Green

Scénář

:
David Gordon Green Danny McBride John Carpenter Debra Hill

Herci

:
Jamie Lee Curtis Judy Greer Andi Matichak James Jude Courtney Nick Castle ...
Premiéra: 18. 10. 2018
Distributor: Cinemart
Přístupnost: MP-15
Jste na stránce filmu Halloween. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Halloween myslíte! K 27. červnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28024 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Halloween


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  2
  0
  15. 12. 2018
  Brenan88 (45192 bodů)

  První díl je kult a já bych ostatní díly oželel a vydržel bych čekat klidně 40 let jen na tento díl. Tohle pokračování mne zcela očaroval. Ať už to byly úvodní titulky,nebo prostě jen postavy Lurie Strodeové a Mikea Myerse. Jenom slyšet hudební motiv byla slast pro uši. Poprvé,když se Mike objeví na scéně,tak mne příjemně zamrazilo. Bylo to jako shledání po letech s člověk,který vás děsí,ale při tom velmi zajímá. No a ve chvíli kdy se dostane Mike na svobodu a rozjedou se jatka,tak na sobě ucítíte tu dávku nostalgie. Atmosféra byla pořádně hutná a napětí by se dalo krájet. Pomrkávání po prvním díle byla jen třešničkou na dortu. David Gordon Green bude nejspíš velkým fandou série a z jeho režie jde cítit láska a respekt,které k celé sérií chová. Práce s kamerou,hudba,střih no prostě vše udělané tak,aby si sklaní fandové přišli na své. Jamie Lee Curtis byla v hlavní roli výborná a i ostatní herci nedělali ostudu. Na horor prostě herecky velmi slušné. Finále je už bez zbytečné psychologie postav,ale s dostatečnou dávkou akce. Krásné uzavření jedné série.

 • 70%
  0
  0
  16. 1. 2022
  Pete69 (20310 bodů)

  Tento Halloween patří do té lepší poloviny z vražedných příběhů Michaela Myerse, který i ve věku důchodce neztrácí chuť zlikvidovat svojí rodinu a všechny, kteří mu stojí v cestě. Dostatečně děsivé, pěkné lekačky a návrat ke kořenům. Snímku v míře nemalé pomohla i Jamie Lee Curtis.

 • 65%
  1
  0
  2. 11. 2018
  Sheldon (16015 bodů)

  Nevím, co američtí kritici hulí, ale pět chvalozpěvy na remake remakeu už mi přijde hodně mimo. Scenáristé viděli stejně jako my Mlčení jehňátek a dvojku Terminátora, nakoukali celou sérii Halloweenu a přitom jaksi mimochodem sjeli i Pátek třináctého. A bože, tím mě pěkně naštvali. Tohle je Michael Myers? Přerostlý mastodont? Jen to ne. Originálnímu Halloweenu to nesahá ani po kotníky, pokusy mít atmosféru Carpenterova originálu jsou opravdu jen pokusy. Ale dvě scény jsou naprosto brilantní, a to hned ta úvodní a ta s opuštěným vybouraným autobusem. Tudy se to mělo ubírat a ne zase scény - vyvražďovačka na pumpě se špinavým záchodem, vyvražďpvačka mezi dětmi s halloweenskými maskami, napadení dítěte, které se dívá do skříně, to jako vážně? Pro mě horší než H20, které se povedlo lépe, ale o galaxii lepší než ty sraxky Roba Zombieho. Lepší průměr.

 • 55%
  4
  0
  18. 10. 2018
  lamps (14844 bodů)

  Nový Halloween je ukázkovým příkladem zbytečnosti a naduté komerčnosti hollywoodských remaků/sequelů. Je to řemeslně kvalitní, ale naprosto bezcharakterní uctívač originálu, který občas pěkně brnká na nostalgickou strunu, většinou však jen chladně kopíruje stylistické postupy jedničky a dostává se hluboko pod její úroveň subjektivizací hlavní postavy v potenciálně napínavých scénách, kde má Michael Myers vystupovat jako nepředvídatelný přízrak. Chci zpátky sedmdesátý léta, bože jak moc je chci zpátky..

 • 10%
  0
  1
  12. 9. 2019
  Pas (6212 bodů)

  Typický snímek pro americké popkornové publikum který se vším všudy navazuje na odkaz tupé vyvraždovačky dle svého vzoru.Nezlikvidovatelné monstrum stejně jako lidská hloupost ,až se dá napsat , že mezi tím vězí nějaká paralela.Dějová propracovanost se zde stejně míjí účinkem jako prosba o trochu vody uprostřed Sahary.Pochopit, proč někdo investuje peníze do podobných blábolů je skutečným hororem.Bez snahy udělat z filmu "biják" ,bez špetky tvůrčí a logické invence natočit jen obrazy po sobě jdoucích záběrů krve nebo dokonce zápletky, to chce opravdu "charizma".Když už se David Gordon Green rozhodl natočit další koupaliště krve ,proč pro Michaele Myerse nevyužil možnost se vším všudy a neposlal do akce zvrhlíky a sadisty kteří prchli z vězeňského autobusu?...Pokud už se někdo roky připravuje ve svém domě na vpád monstra a nechá si ve dveřích skleněné výplně, tak si opravdu nezaslouží nic jiného než kudlu do krku.Odfláknutá filmařina která pouze parazituje na svém dávném vzoru .Po herecké stránce je stejný koncert jako ten scénaristický.Ošuntělá jedna hvězdička a raději nechci vědět jaký matroš tady užívají ti,co tam sypou hvězdy jako by jim za to platili...

 • 80%
  0
  0
  29. 10. 2018
  jiri-kovac (63 bodů)

  Je to tu... vracíme se o 40 let zpět před událostmi Halloweenu z roku 1978 a 20 let zpět před událostmi z roku 1998 (H20)
  Nejde to tu napsat jinak než:  Výborný a velmi povedený comeback.

  80%/100%

  • Skvěle zvládnutý Michael Myers
  • Jamie a její křik
  • Atmosféra
  • Orgasmická hudba Johna Carpentera
  • Michaelovi killy
  • Závěr mohl být psychologičtější a temnější
  • Úvod je příliš moderní

Hodnocení a recenze Halloween

69 76 ?
jak hlasovat?
 • Pete69 70%
 • Mrykodaj 70%
 • Reacherjack2016 75%
 • Lovecour69 70%
 • jiri-pohorelsky 65%
 • Dootys 80%
 • jakub-fabry 65%
 • Mikik4444 60%
 • loudaxxx 70%
 • JoeyDeLuca 70%
všechna hodnocení (63)

V žebříčcích uživatelů

142. místo z 173 v žebříčku uživatele Manekenthe