Scream 4 (USA, originální název)
« další názvy »
USA USA
103 minut

Žánry

:
Horor, Thriller, Satira, Série/Franchise, Teenagerský
Motto: Nové desetiletí. Nová pravidla.

Obsah

:
Staří známí se vracejí, aby opět čelili maniakovi s maskou a nožem. To vše v režii otce série Wese Cravena.

Režie

:
Wes Craven

Scénář

:
Kevin Williamson

Herci

:
David Arquette Neve Campbell Courteney Cox Emma Roberts Hayden Panettiere ...
Premiéra: 14. 4. 2011
Distributor: Film Europe
Jste na stránce filmu Vřískot 4. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Vřískot 4 myslíte! K 7. prosinci 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28234 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Vřískot 4


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  0
  0
  14. 8. 2017
  Brenan88 (46226 bodů)

  Tomuto dílu bych dal podtitul : Návrat Krále! Wes Craven se vrací ke své nejlepší sérii a opět je to podívaná na úrovni. Akce má pořádný šmrnc a s napětím se zde pracuje více než dobře. Výborná podívaná plná krve a známých tváři ve svých ikonických rolích.

 • 80%
  0
  0
  16. 1. 2021
  martin-mickey-stusak (26579 bodů)

  Jedenáct let od uvedení třetího filmového dílu si tvůrci vzpomněli na zoufalý hororový vřískot a tímto čtvrtým filmovým volným pokračováním divákům připomněli, co je to vlastně hororové klišé. Ono ani není divu, neboť snímků opakující koncept Vřískotu vzniklo více než dost a jeden dokonce i v českých kulisách ´Bazén´ (2001). Dějově je tedy hororových fanoušků přítomno více než dost, a je až úchvatné, jaké mají v hororech znalosti. Zpočátku přirozeně nic, co by tu ještě nebylo. Ohromné mladistvé nadšení a radost ze života, která, jak už samozřejmě v rámci podžánru známe, nebude trvat dlouho. Dějová šablona je zákonitě stále stejná, avšak tentokrát je dán daleko větší důraz na dramatičnosti. I vražedné scény jsou brutálnější a rozhodně krvavější, než bylo v této sérii zvykem. Režisér Wes Craven zkrátka výrazně sešlápl plyn, čímž snímek hodně osvěžil. Takřka nekonečná závěrečná krvavá scéna je tak propracovanější v celém svém vražedném aspektu do sebemenší dokonalosti. Ano, jako celek je to jedno ohromné klišé, ale o tom je přece od samého začátku řeč. Snímek je ve svém jádru zábavnější, v lecčems vynalézavější, o něco děsivější a hlavně plně fungující. A o to šlo především.

 • 70%
  0
  0
  15. 8. 2017
  Sheldon (16038 bodů)

  Ačkoli je to lepší než třetí díl, je to pořád tak trochu vylouhovaný čaj a připomíná vyrovnání se Cravena formou filmu ve filmu s jeho předchozím fenoménem Noční můra v Elm Street. Vidět se to rozhodně dá a přiznám se, že sledování je fajn. Ale dokazuje to, že oproti jedničce jsou všechna ostatní pokračování přelouhovaný čajíček.

 • 60%
  0
  0
  25. 1. 2018
  Danny F. (11153 bodů)

  Tak to bylo hrozně velké zklamání. Vraždy byly, no celkem dobré. Úvodní díl je prostě kult a nic ho nesrazí jen tak na dno. Tento díl rozhodně ne. Jde jen o typickou klasickou vyvražďovačku bez zajímavého děje. Prostě slabota v plné polní a ani Wes Craven to nezachránil.

 • 75%
  0
  0
  18. 11. 2012
  kedl (6380 bodů)

  Nejedná se o špatný film..ale je tu pár neligickej věcí..ku příkladu, že šerif Dewey se nedozáže trefit do Ghostface i když ho má v podstatě na mušce, ale u takových filmů to tak hold bejvá, že policisté jsou dost neschopní viz policajti v autě. Jejich narážky na Willise, taky nic moc hlavně od toho černocha, kterýmu projel celý nůž lebkou a on si v pohodě hodí vtípek. :-D

 • 60%
  0
  0
  30. 9. 2012
  Standa. (6169 bodů)

  Nedostižný zabiják, neschopní policajti, stupidní oběti a scenář plný ohraných klišé scén. Tak asi takhle bych to popsal, ale celkově se na to dalo koukat, jenom nečekejte nic novýho. Hayden Panettiere je krásná a nevim, který hovado jí vymyslelo tenhle účes.

 • 85%
  0
  0
  13. 4. 2011
  Tom Hardy (5256 bodů)

  Nikoli revoluce, ale evoluce. Duo Craven / Williamson se vrací v plné síle a servírují dost možná druhý nejlepší díl série. Ohromné množství odkazů a chytrých žánrových odboček, bezpočet vypointovaných dialogů, skvěle rozehraná (a dokonale logická!) hra na vraha a k tomu dravá režie, kterou sedmdesátiletý Craven ukazuje záda všem mladým snaživým klipařům. Vřískot 4 je nejlepší ukázkou toho, jak vypadá perfektní žánrový film, pokud mu scénář napíše znalec, který jim žije. Pro neznalé lehký nadprůměr, pro zkušené na hranici filmového orgasmu.

 • 75%
  0
  0
  28. 9. 2012
  TARANTlNO (3343 bodů)

  Scream 4 je velmi dobrý pokračování a nejlepší pro tuhle sérii,kdyby byl tenhle díl poslední.Končit se má v nejlepším a to by Wes Craven splnil.Scénář trošku naivní a na konci překombinovaný,chtěl bych se vyjádřit hlavně nejlepší pasáži a to byl ZÁVĚR.Velice působivá scéna Emmy Roberts a její masochystické záběry(scéna s nožem do ramene,byla velmi dobrá),velmi pozoruhodná postava Courteney Cox.Propletenosti děje,se rozsukovali v divákově nabaženosti v celé kráse,ale působivý závěr nepomůže zbytku podprůměrného hororu,které se tváři Hitchcockovsky,ale Alfred se jen v záhrobí nudí.Ani jediná důvěřivá postava mezi vyšetřovateli (policie),kde to zachraňovala Cox,prostě jsem těm všem loutkám na place nevěřil.Litry krve,střeva bijící do očí,nijak neviděsí a divák je okraden o hororový požitek (mrazivost,tísnivý strach) - jen ochutná vyvražd'ovačku,která je nyní novodobím hitem - což je škoda.

 • 80%
  0
  0
  15. 1. 2019
  Bretislav (242 bodů)

  super zamotany horor

Hodnocení a recenze Vřískot 4

69 65 ?
jak hlasovat?
 • Reacherjack2016 70%
 • MajkyCZ 100%
 • InJo 75%
 • Lovecour69 60%
 • martin-mickey-stusak 80%
 • JoeyDeLuca 60%
 • Deacon Frost 100%
 • enrico-bonsch 75%
 • loudaxxx 60%
 • mims 80%
všechna hodnocení (98)

V žebříčcích uživatelů

17. místo z 22 v žebříčku uživatele mirekvydra
42. místo z 155 v žebříčku uživatele dav.bal