Vřískot 3

59%
Vřískot 3

Závěrečná kapitola nejkrvavější filmové lázně 90.let? Právě tak je označováno třetí pokračování úspěšné hororové série Vřískot v režii Wese Cravena. Ti co viděli obě předchozí části vědí, co se začne dít, když se na scéně objeví maska umrlce, pod níž se skrývá brutální vrah. Staronová hrdinka vyprávění Sidney Prescottová si změnila jméno, usadila se v horském domě v Monterey a pracuje z domova na lince ženského krizového centra. Děsivé události, které prožila na vlastní kůži, však inspirovaly hollywoodské filmaře natolik, že podle nich připravují natáčení hororu. A to je chvíle, kdy znovu začne řádit nebezpečný zabiják, který používá stejné rekvizity - hrůzu budící masku, kostým a měnič hlasu...
Recenze: Vřískot 3

Kinobox.cz
70%

Vřískot 3 je bez debat nejslabší díl série, který zanechává na patře pocit, že mohlo být mnohem líp. Ale na druhou stranu - mohlo být i výrazně hůř.


Brenan88
Brenan88
47 026 bodů
6
Třetí pokračování nijak výrazně neklopýtlo a opět je to pořádná hororová podívaná s výtečným vrahounem v ikonické masce. Craven není v oboru žádné ořezávátko a jako otec této série ví co si může s dějem dovolit. Je to napínavé,zábavné a krvavé. Prostě klasický Vřískot.
Pete69
Pete69
28 848 bodů
6
Mezi fanoušky Vřískotu se nezařadím ani po třetím díle. I když se celkem šikovně vrací na začátek a děj celkově je lepší, než u dvojky, je to stále béčkový kousek plný nesmyslů a o horor se to spíše jen lehce otřelo. Nenáročná podívaná, která neurazí.
martin-mickey-stusak
martin-mickey-stusak
28 256 bodů
7
"Trilogie je rarita mezi horory, ale existuje. A musí se s ní počítat, protože každá trilogie je vlastně o návratu na začátek a o odhalení něčeho, co nikdy nebyla pravda. A proto tu máme superpravidla pro trilogie" Pocta teenagerovským slasherům tedy potřetí a v plné ofenzívě. Alespoň co se týče těch pravidel. A to je právě důvod, proč tu v podstatě nemáme nic originálního. Naopak to celé vypadá jako zoufalé sebevykrádání. Jenomže o tom to právě je. Takže tu máme dalšího zabijáka v masce a diváci čekají, někteří se to snaží předem odhadnout, kdo že se za tou maskou zase skrývá. Kdo bude snímek brát setsakramentsky vážně, bude zklamán. Kdo bude snímek brát jako další povznesení veškerých klišé slasherových předobrazů, bude naopak spokojen. Změnou je však kupodivu žánrové zaměření. Hororová komedie? tak to ani omylem. Tentokrát to spíše zasahuje do thrillerových vod a místama dosti vážně. Humorná stránka a sebeparodie se zcela vytratila a o nějakém gore si každý může nechat jen zdát. Ale takový už povětšinou je úděl třetích filmových dílů jako takových. Čest výjimkám.


Dodatečné informace

Původní název:
Scream 3 (více)
  • USA Vřískot 3
  • USA Scream 3
  • USA Vreskot 3
Premiéra v ČR:
2. 11. 2000
Země původu:
USA
Rozpočet:
40 mil. USD
Tržby:
161,83 mil. USD (celosvětově)
Čeština:
Vřískot 3 je dostupný s českými titulky a českým dabingem
Ocenění:
Žádná ocenění

Další z kolekce Vřískot 3


Podobné


Powered byJustWatch