Don't Breathe (USA)
USA USA
88 minut

Žánry

:
Horor, Thriller
Motto: Tento dům vypadal jako snadný cíl, dokud nezjistili, kdo je uvnitř.

Obsah

:
Tři bezohlední zloději se vloupají do domu bohatého slepce s vidinou dokonalé loupeže a velkého zisku. Vše se děje ale jinak...  (Falcon)

Režie

:
Fede Alvarez

Scénář

:
Fede Alvarez Rodolfo Sayagues

Herci

:
Stephen Lang Jane Levy Dylan Minnette Daniel Zovatto Emma Bercovici ...
Premiéra: 1. 9. 2016
Distributor: Falcon

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  4
  0
  31. 10. 2016
  bayern (12751 bodů)

  Dost dobrý a temný horor,zajímavá zápletka a hlavně slepý veterán.který dá na frak třem zlodějíčkům,kteří si myslí,že vykrást dům slepce bude hračka.Zase jeden film tohoto žánru,který se povedl jak scénářem,tak i režií a liší se od některých těch kopírujících se slátanin.

 • 80%
  0
  0
  11. 10. 2017
  martin-mickey-stusak (12123 bodů)

  Okrást slepého postaršího muže, který přišel tragicky o dceru není zrovna nejšťastnější nápad. Jedna taková parta mladých lidí takový nápad má a pokusí se o to. A jak už to tak bývá, to neměli dělat. Hororový příběh, kde se temná atmosféra dá doslova krájet. Jedná se o slasher, což z námětu musí být jasné, ale pozor, potoky krve tu rozhodně netečou. Přesto o brutalitu není nouze. V charakterech postav má co do činění i psychologie, která je využita na správných místech. Příběh je plný nečekaných zvratů a tak do poslední minuty není o napětí nouze. Námětem se děj netváří jako zcela originální, ale po delší době byl zpracován tak, jak se na takový děsivý hororový thriller sluší a patří. Scénář pevný už od samotných základů. Izolovaný svět tajemného domu se šokujícím obsahem přinášející děs, hrůzu a zoufalství.

 • 85%
  3
  0
  2. 11. 2016
  Sheldon (11558 bodů)

  Smrt ve tmě je opravdovou žánrovou lahůdkou, je to čistokrevný atmosférický titul plný překvapivých zvratů, který diváka nenechá vydechnout. Musím také smeknout pomyslný klobouček před kameramanem Pedrem Luquem, který si na filmu opravdu vyhrál a řešení řady záběrů ve mně vyvolávalo opravdové nadšení.

 • 80%
  3
  0
  6. 9. 2016
  lamps (10550 bodů)

  Nápadité spojení estetiky napětí a filmové akce, na uzavřeném dějišti s minimem postav uspokojivě výbušná a efektivní podívaná, která postrádá žánrovou předvídatelnost a staví proti sobě zajímavé antihrdiny v otevřené hře o přežití. Bez dějových odboček, nadbytečných dialogů a trestuhodných klišé. Vynikající a děsivý Stephen Lang, sympatická Jane Levy. Závěr je sice trochu zbytečně natahovaný jen proto, aby všechny naznačené motivy násilně zapadly do kýženého rozuzlení, a ohledně logiky se chtě nechtě najde několik vážných otazníků, ale to nic moc nemění na faktu, že tohle se Alvarezovi zkrátka povedlo a znovu mě přesvědčilo, že hororoví tvůrci stále mohou narazit na úrodnou půdu..

 • 70%
  1
  0
  9. 5. 2017
  Chimpanzee21 (3169 bodů)

  Zajímavý, dobrý a temný horor. Zápletka originální a zároveň i divná. Zajímavý nepřítel a abych pravdu řekl do té doby než našli ... v tom sklepě jsem fandil záporákovi, i když to byla trochu přehnaná reakce (to na začátku), ale chápu ho. Je slepý, starý a nějací debílci si myslí, že ho vykradou.

 • 75%
  2
  0
  5. 1. 2017
  rkotvald (2892 bodů)

  Jeden z nejpovedenějších letošních (hororových) thrillerů. Skvěle vytěžená chytlavá premisa, několik libově zrežírovaných napínavých a atmosférických scén, fajn herci (tak jako James Cameron objevil v Arnoldovi ultimativního badass hrdinu, tak se mu totéž povedlo se Stephenem Langem jakožto prvotřídním hardcore záporákem). Zkrátka výborná zábava (lehce ve stylu Úkrytu Davida Finchera), která v klidu ustojí i těch pár žánrových klišé. Velké a příjemné překvapení, v rámci tohoto roku skoro stejně tak dobrý žánrový film jako unikátní Čarodějnice.

 • 85%
  3
  0
  3. 9. 2016
  marie-kolarova (1243 bodů)

  Vyloupit dům slepého muže není jen nemravné, ale taky životu nebezpečné, když podceníte fakt, že se jedná o válečného veterána, který sice fest zmagořil, ale nic neztratil z fyzické bojeschopnosti. Spíš drsný thriller než horor, nadupaný napětím a akcí. Tři zlodějíčci jsou mladí, fyzicky obratní, ale na starého vojáka nemají. A potom, co vyhodí jističe v domě, už drží v ruce všechny trumfy. A to mu ještě za zadkem funí nadupaný rotvajler. Alvarez natočil intenzívně působící podívanou, kdy divák může několikrát přehodnotit případné sympatie, jelikož parchanti svého druhu jsou všichni. Trochu z formy je pár scén ke konci, kdy za takovou debilitu byste snad vraždili taky

 • 80%
  1
  0
  14. 2. 2017
  Kajinkamajinka (115 bodů)

  Miluju horory. Tento byl zase teošku jiný. Žádní duchové, ale i přes to to bylo napínavé. Lekačky nějaký byly a zpracování bylo ok. Vybrali dobrého herce do postavy majitele domu. Nechtěla bych se do této situace dostat. Na film kouknu určitě ještě znovu. Bavilo mě to.

 • 90%
  1
  0
  14. 2. 2017
  Radek Hnilička (99 bodů)

  Jelikož tenhle film byl už asi 5.horor, ne kterém jsem letos byla v kině, tak asi jako jediný mě dostal. Já bych se mohla dívat na horory od rána do večera a nebála bych se jít spát, ale tohle bylo jiné. Já jsem se po kině docela i bála jít na zastávku na autobus, i když jsem nešla sama. Docela jsem se u toho zamyslela, jaké by to bylo žít ve slepotě. Skvělý film

 • 95%
  2
  0
  19. 10. 2016
  aneta-ponizilova (21 bodů)

  Jelikož tenhle film byl už asi 5.horor, ne kterém jsem letos byla v kině, tak asi jako jediný mě dostal. Já bych se mohla dívat na horory od rána do večera a nebála bych se jít spát, ale tohle bylo jiné. Já jsem se po kině docela i bála jít na zastávku na autobus, i když jsem nešla sama. Docela jsem se u toho zamyslela, jaké by to bylo žít ve slepotě. Jelikož jsem milovník hororů, tak tohle je pro mě mezi nejlepšími.

75 70 ?
 • netherlord 80%
 • radek svadla 80%
 • Mondyes 100%
 • anderiv 85%
 • dav.bal 70%
 • LenkaJ38 40%
 • Tinapmi 95%
 • andilek13 65%
 • martin-mickey-stusak 80%
 • lukas-juras 85%
všechna hodnocení (72)
jak hlasovat?

V TV

Sdílet tuto stránku:

Partneři: