Don't Breathe (USA)
USA USA
88 minut

Žánry

:
Horor, Thriller, Série/Franchise
Motto: Tento dům vypadal jako snadný cíl, dokud nezjistili, kdo je uvnitř.

Obsah

:
Tři bezohlední zloději se vloupají do domu bohatého slepce s vidinou dokonalé loupeže a velkého zisku. Vše se děje ale jinak...  (Falcon)

Režie

:
Fede Alvarez

Scénář

:
Fede Alvarez Rodolfo Sayagues

Herci

:
Stephen Lang Jane Levy Dylan Minnette Daniel Zovatto Emma Bercovici ...
Premiéra: 1. 9. 2016
Distributor: Falcon
Jste na stránce filmu Smrt ve tmě. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Smrt ve tmě myslíte! K 26. říjnu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27788 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 65%
  0
  0
  5. 1. 2021
  Brenan88 (43962 bodů)

  Ačkoliv jsem viděl mnoho hororů,tak se rozhodně nepovažuji za žádného znalce,nebo odborníka tohoto žánrů. Snad i proto nedokážu správně docenit kvality,které na filmu vidí ostatní. Snad jako každý i já mám inovace a zajímavé nápady,který tento žánr oživý,ale tady jsem zůstal jaksi neosloven. Stephen Lang je správnej Badass slepec a jde vidět,že si hlavní roli užívá. No na můj vkus je Smrt ve tmě standartě odvedená podívaná,která si drží napětí,občas vydá slušnou lekačku a místy je plná nelogičností. Nic víc nic míň.

 • 80%
  1
  0
  11. 10. 2017
  martin-mickey-stusak (23930 bodů)

  Okrást slepého postaršího muže, který přišel tragicky o dceru není zrovna nejšťastnější nápad. Jedna taková parta mladých lidí takový nápad má a pokusí se o to. A jak už to tak bývá, to neměli dělat. Hororový příběh, kde se temná atmosféra dá doslova krájet. Jedná se o slasher, což z námětu musí být jasné, ale pozor, potoky krve tu rozhodně netečou. Přesto o brutalitu není nouze. V charakterech postav má co do činění i psychologie, která je využita na správných místech. Příběh je plný nečekaných zvratů a tak do poslední minuty není o napětí nouze. Námětem se děj netváří jako zcela originální, ale po delší době byl zpracován tak, jak se na takový děsivý hororový thriller sluší a patří. Scénář pevný už od samotných základů. Izolovaný svět tajemného domu se šokujícím obsahem přinášející děs, hrůzu a zoufalství.

 • 85%
  3
  0
  2. 11. 2016
  Sheldon (15979 bodů)

  Smrt ve tmě je opravdovou žánrovou lahůdkou, je to čistokrevný atmosférický titul plný překvapivých zvratů, který diváka nenechá vydechnout. Musím také smeknout pomyslný klobouček před kameramanem Pedrem Luquem, který si na filmu opravdu vyhrál a řešení řady záběrů ve mně vyvolávalo opravdové nadšení.

 • 80%
  3
  0
  6. 9. 2016
  lamps (14763 bodů)

  Nápadité spojení estetiky napětí a filmové akce, na uzavřeném dějišti s minimem postav uspokojivě výbušná a efektivní podívaná, která postrádá žánrovou předvídatelnost a staví proti sobě zajímavé antihrdiny v otevřené hře o přežití. Bez dějových odboček, nadbytečných dialogů a trestuhodných klišé. Vynikající a děsivý Stephen Lang, sympatická Jane Levy. Závěr je sice trochu zbytečně natahovaný jen proto, aby všechny naznačené motivy násilně zapadly do kýženého rozuzlení, a ohledně logiky se chtě nechtě najde několik vážných otazníků, ale to nic moc nemění na faktu, že tohle se Alvarezovi zkrátka povedlo a znovu mě přesvědčilo, že hororoví tvůrci stále mohou narazit na úrodnou půdu..

 • 85%
  4
  0
  31. 10. 2016
  bayern (13714 bodů)

  Dost dobrý a temný horor,zajímavá zápletka a hlavně slepý veterán.který dá na frak třem zlodějíčkům,kteří si myslí,že vykrást dům slepce bude hračka.Zase jeden film tohoto žánru,který se povedl jak scénářem,tak i režií a liší se od některých těch kopírujících se slátanin.

 • 10%
  0
  0
  18. 11. 2018
  Pas (6208 bodů)

  Partička tří vylízaných povalečů kteří doteď kradli lentilky v supermarketu se rozhodne změnit pole své působnosti a vykrást dům. IQ tykve samozřejmě nemají žádný plán a tak se není čemu divit když si naběhnou do smrti ve tmě.S dědkem spermožroutem, který dům obývá, co je sice slepý ale narozdíl od loupežníků ne zcela dementní .Jako instruktáž co všechno se dá najít, když to zrovna nikdo nehledá ,hlavně po tmě je to možná zajímavé .Jinak naprosto fádní a dějová linka nalajnovaná od začátku do konce , kde si nemusíte příliš lámat hlavu co se stane za chvíli .Zápletku proto není potřeba prozrazovat, poněvadž žádná není. Tuctová pitomost nehodná dalšího shlédnutí nebo archivování.

 • 70%
  2
  0
  9. 5. 2017
  Chimpanzee21 (3833 bodů)

  Zajímavý, dobrý a temný horor. Zápletka originální a zároveň i divná. Zajímavý nepřítel a abych pravdu řekl do té doby než našli ... v tom sklepě jsem fandil záporákovi, i když to byla trochu přehnaná reakce (to na začátku), ale chápu ho. Je slepý, starý a nějací debílci si myslí, že ho vykradou.

 • 75%
  2
  0
  5. 1. 2017
  rkotvald (3156 bodů)

  Jeden z nejpovedenějších letošních (hororových) thrillerů. Skvěle vytěžená chytlavá premisa, několik libově zrežírovaných napínavých a atmosférických scén, fajn herci (tak jako James Cameron objevil v Arnoldovi ultimativního badass hrdinu, tak se mu totéž povedlo se Stephenem Langem jakožto prvotřídním hardcore záporákem). Zkrátka výborná zábava (lehce ve stylu Úkrytu Davida Finchera), která v klidu ustojí i těch pár žánrových klišé. Velké a příjemné překvapení, v rámci tohoto roku skoro stejně tak dobrý žánrový film jako unikátní Čarodějnice.

 • 85%
  3
  0
  3. 9. 2016
  marie-kolarova (2317 bodů)

  Vyloupit dům slepého muže není jen nemravné, ale taky životu nebezpečné, když podceníte fakt, že se jedná o válečného veterána, který sice fest zmagořil, ale nic neztratil z fyzické bojeschopnosti. Spíš drsný thriller než horor, nadupaný napětím a akcí. Tři zlodějíčci jsou mladí, fyzicky obratní, ale na starého vojáka nemají. A potom, co vyhodí jističe v domě, už drží v ruce všechny trumfy. A to mu ještě za zadkem funí nadupaný rotvajler. Alvarez natočil intenzívně působící podívanou, kdy divák může několikrát přehodnotit případné sympatie, jelikož parchanti svého druhu jsou všichni. Trochu z formy je pár scén ke konci, kdy za takovou debilitu byste snad vraždili taky

 • 80%
  1
  0
  14. 2. 2017
  Kajinkamajinka (151 bodů)

  Miluju horory. Tento byl zase teošku jiný. Žádní duchové, ale i přes to to bylo napínavé. Lekačky nějaký byly a zpracování bylo ok. Vybrali dobrého herce do postavy majitele domu. Nechtěla bych se do této situace dostat. Na film kouknu určitě ještě znovu. Bavilo mě to.

 • 90%
  1
  0
  14. 2. 2017
  Radek Hnilička (100 bodů)

  Jelikož tenhle film byl už asi 5.horor, ne kterém jsem letos byla v kině, tak asi jako jediný mě dostal. Já bych se mohla dívat na horory od rána do večera a nebála bych se jít spát, ale tohle bylo jiné. Já jsem se po kině docela i bála jít na zastávku na autobus, i když jsem nešla sama. Docela jsem se u toho zamyslela, jaké by to bylo žít ve slepotě. Skvělý film

 • 30%
  0
  0
  21. 3. 2019

  tohle není podle mého názoru horor strašidelnost tak na 25 % horory mají bej o paranormálních aktivitách tento film bych zařadil do Žánru akcí

 • 75%
  0
  0
  13. 9. 2021
  Mayalles (27 bodů)

  Zajímavá myšlenka. Líbí se mi koncept "anti-hero", kterým je hlavní postava. Celkově jsem jednoznačně fandila slepci. Je moc dobře ztvárněný a role herci neskutečně padla. I přes zjištění, ke kterému ve filmu později dojde, tak pro mě zůstal v podstatě tou kladnější postavou.
  Určitě se jedná o jeden z mých oblíbenějších novodobějších hororů. Zpracování je skvělé.

 • 95%
  2
  0
  19. 10. 2016
  aneta-ponizilova (21 bodů)

  Jelikož tenhle film byl už asi 5.horor, ne kterém jsem letos byla v kině, tak asi jako jediný mě dostal. Já bych se mohla dívat na horory od rána do večera a nebála bych se jít spát, ale tohle bylo jiné. Já jsem se po kině docela i bála jít na zastávku na autobus, i když jsem nešla sama. Docela jsem se u toho zamyslela, jaké by to bylo žít ve slepotě. Jelikož jsem milovník hororů, tak tohle je pro mě mezi nejlepšími.

75 70 ?
jak hlasovat?
 • Mayalles 75%
 • Mikik4444 70%
 • jiri-pohorelsky 65%
 • jakub-fabry 90%
 • Meky 85%
 • lenka-fojtova 10%
 • Brenan88 65%
 • Jamijos 75%
 • InJo 75%
 • Manekenthe 80%
všechna hodnocení (102)

V TV

V žebříčcích uživatelů

113. místo z 173 v žebříčku uživatele Manekenthe