Lucky Four Serving the King (USA)
« další názvy »
Česká republika Česká republika
90 minut

Žánry

:
Animovaný, Komedie, Rodinný
Motto: Oblíbené komiksové postavičky poprvé na filmovém plátně!

Obsah

:
Rozepře císaře Rudolfa II. se zrádným alchymistou Kellym a neuvážený královský slib vydává všanc nejen Svatováclavskou korunu, ale i blaho celého království. více »« méně

Režie

:
Michal Žabka

Scénář

:
Josef Lamka Hana Lamková Luděk Hudec Michal Žabka

Herci

:
Tereza Bebarová Bohdan Tůma Tomáš Juřička Zlata Adamovská Ivan Trojan ...
Premiéra: 28. 2. 2013
Distributor: Cinemart
DVD: 25. 9. 2013
Jste na stránce filmu Čtyřlístek ve službách krále. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Čtyřlístek ve službách krále myslíte! K 28. lednu 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28304 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Čtyřlístek ve službách krále


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 30%
  1
  1
  31. 7. 2017
  Brenan88 (46268 bodů)

  Je neuvěřitelné co u nás vzniká v roce 2013. Zatímco animované filmy ve světě bortí hranice smyslového chápaní,tak u nás jsme teprve začali chápat rozdíl mezi 2D a 3D. Čtyřlístek je jen ukázkou jak vlastně zle na tom jsme. Největším problémem je skloubit aspoň ucházející příběh s prapodivnou animací na kterou jsme v naších končinách mistři.

 • 5%
  2
  1
  4. 4. 2015
  Psisko59 (32772 bodů)

  Naprostá, koncentrovaná a čistá hrůza. Ani to nejzlobivější dítě se nedá nutit, aby se na to dívalo třeba pět minut.

  • dabing (ale těm hercům opravdu nezávidím jejich práci - ale za tu dávám těch pět procent)
  • námět, scénář, režie
 • 100%
  2
  2
  10. 5. 2018
  martin-mickey-stusak (26807 bodů)

  Český mnohagenerační dětský komiks se dočkal filmového animovaného z pracování. No konečně. To to trvalo. Koncem 80. let sice vznikal večerníčkový seriál, ale ten byl ukončen a stihly se udělat pouze tři díly. Zpracování komiksu se povedlo. Počítačová animace je plynulá a ničím nerušená. Nejedná se však o 3D a je to dobře. Obrázky jsou věrné, skopičiny a humor identický, příběh jednoduchý akorát pro děti. Ano, je to pro děti, takže dospělý divák jen bude kroutit nepochopitelně hlavou, co že to zase je. Vyprávění příběhu nikam nespěchá, a je srozumitelný. Překvapením je dobrodružná napínavá atmosféra odlehčená již zmíněným humorem a skopičinami. Scéna ze dvora Rudolfa II. hodně připomíná Jana Wericha ze snímku Císařův pekař. Těžko říct, jestli v tom byl úmysl. Pocta komiksu se povedla a zbývá jen doufat, že se tvůrci rozhodnou natočit další. Jedno přání by přeci jen bylo. Bobík by mohl mít daleko hlubší hlas.

 • 10%
  2
  2
  3. 4. 2015
  headhunter (10287 bodů)

  Těžké zklamání, opravdu velmi těžké...

 • 35%
  2
  1
  6. 2. 2017
  JosefTomas (8861 bodů)

  Pro tento film bych zařadil novou kategorii a to "dětský". Rodinný je zde opravdu málo co. Scénář je podle knihy, kterou jsem si pro jistotu přečetl, abych měl trochu navrch. Ale asi to nemělo smysl. Film jednoznačně kvalit knihy ani zdaleka nedosahuje, přestože je o tom samém. Alespoň dabéři si dali práci a jejich hlasy skvěle dokázali jednotlivé postavy charakterizovat.

 • 20%
  0
  0
  1. 6. 2019
  Jana Květoňová (6599 bodů)

  Výtvarné zpracování je pěkné, ale vtipy nejsou vtipné a scénář je zmatený, takže diváka po určité chvíli značně nudí. Příliš se to nepovedlo. Působí to rozpačitě a nějak nemám chuť ještě se na to někdy podívat.

 • 35%
  0
  0
  21. 2. 2013
  Cettlovka (5031 bodů)

  Mám ráda Terezu Bebarovou v dabingu.

 • 10%
  0
  0
  11. 1. 2023
  avenis (3444 bodů)

  Nevadí mi reklama na sponzory, vadí mi spousta rozbitých věcí. Nevadí mi dabing, vadí mi hloupý kohout otloukánek. Celé je to takové nějak nepatřičné. Můj milovaný Čtyřlístek zůstane statický a mluvit bude jen v mé hlavě. Tento film se nikdy neměl narodit.
  (3.4.2015)

 • 40%
  1
  1
  13. 12. 2015
  rkotvald (3162 bodů)

  No tak tohle byl opravdu děs běs. Čtyřlístek byl svého času výjimečný český comics, jehož invencí nabité příběhy se četli jedním dechem. Unikátní kreslené příběhy pana Něměčka a paní Štíplové oslovili generaci malých i velkých čtenářů a časopisy rychle mizely z pultů trafik. Ovšem co s tímhle materiálem udělal pan Žabka a spol., je opravdu unikum. Odporná animace, která by stěží konkurovala animovaným filmům ze sedmdesátých let a prasácký a totálně nehodící se dabing (netušil jsem, jak Ivan Trojan může mít odporný hlas a Tereza Bebarová je hlasově "stará"na dabování Fifinky). Milí tvůrci, ale já jsem nechtěl jít nakupovat do supermarketu, že jste do každého druhého záběru cpali reklamu na žrádlo. Hrdinové nesmrtelného sešitového comicsu tak byli prakticky popraveni, jen co vešli na plátna kin. Diváci, kteří éru Čtyřlístků nezažili, museli být obrovsky zklamáni tím, co viděli, a jistě už by se na eventuální další díl do kin nehrnuli. Katastrofa

 • 95%
  0
  2
  1. 10. 2018
  nikol125 (2781 bodů)

  Skvělý animák o legendárním Čtyřlístku. Film je určený hlavně pro malé děti, ale i tak je napínavý a zajímavý. Já jsem Čtyřlístek milovala od první chvíle, kdy jsem si přečetla první komiks, které si když moje mamka byla malá četla. a ty komiksy byly vtipné i po 25 letech. Čtyřlístek je prostě to nejlepší, co kdy mohl, kdo vymyslet. :)

 • 5%
  2
  2
  5. 5. 2013
  karlik4801 (1942 bodů)

  Sakra proč. Tohle vážně zamrzí, na komiksu Čtyřlístku jsem vyrůstal a tak jsem se těšil na krásnou filmovou podívanou. Ale ne, tohle prostě nemá s komiksem nic společného a jen se to vyživuje na jménu. Nějaká duchaplnost postav? Vůbec, postavy nemají vůbec co říct. Dabing je naprosto otřesný, všichni ze Čtyřlístku mají být dospělý a ne děti jak se dabéři snaží zachytit. Příběh je přeplácaný, když se něco vyřeší, přijde něco dalšího, zbytečného a nudného. Za celou dobu se nestalo nic co by dávalo aspoň malinko smysl do příběhu. A naprosto zbytečné vedlejší postavy, jako jsou třeba lupiči. A Soukup je vážně prase, horší hudbu jsem ještě neslyšel. Režisér a scénáristi jsou prasata, protože přeci musí vědět, co vypustili za kravinu. Je to vážně smutný jak to dokáže komerce zkazit. Taky nechápu proč se nikdo nesnažil z toho udělat aspoň komedii, plný sál dětí a nikdo se vůbec nezasmál, děti se v sedačkách obraceli. Ale asi nejvíc jsem se bavil u těch reklam, co scéna to reklama. Bože, kdyby to byl hraný film tak neřeknu, ale tady ta halda reklam bije do očí a působí to uboze.

 • 50%
  1
  1
  16. 5. 2014
  katarinaa (1052 bodů)

  byla jsem na filmu s tehdy tříletým synem, který si z celého filmu odnesl dva zážitky. první byl o tom, že může na ulici potkat pribiňáčkovou kočku a druhý zážitek byl děs, který v něm panoval od scény, ve které chtěli upálit Fifinku. pro mě veliké zklamání a s product placementem, který byl v tomto filmu cítit úplně všude, bych až řekla, že ubohost.

  • pár vtipných scén, kdy se malý zasmál
  • product placement
  • délka
 • 35%
  1
  1
  20. 11. 2013
  michaela159 (1045 bodů)

  Ačkoliv mám Čtyřlístek ráda, tento film se mi moc nelíbil a to je veliká škoda. V kině jsem se nudila jako nikdy předtím a poprvé jsem si chtěla odskočit na záchod, v průběhu filmu a to se mi nikdy nestalo. Bohužel režisér nedokázal docenit potenciál komiksů.

 • 5%
  1
  2
  18. 7. 2015
  vladka-dina-tachovska (109 bodů)

  Časopis Čtyřlístek jsem milovala, moje děti na něm vyrostli. To, co z něj přetvořili filmaři je spíš k slzám, než k smíchu. Jedním slovem hrůza

 • 40%
  1
  1
  15. 5. 2014
  dita-vojanova (21 bodů)

  Pro mě, která jako dítě čekala netrpělivě na každé nové číslo Čtyřlístku, bylo trochu zvláštní vidět trochu jiné, pohybující se postavičky, děj zajímavý i napínavý, mým dětem se to líbilo, ale podruhé už si film nepustili.

Hodnocení a recenze Čtyřlístek ve službách krále

50 42 ?
jak hlasovat?
 • avenis 10%
 • dominik11 100%
 • Psychotronix 35%
 • homedo 65%
 • Lucy Lu 60%
 • loudaxxx 45%
 • Pyrkh86 60%
 • MLFN 30%
 • mims 40%
 • Jana Květoňová 20%
všechna hodnocení (109)

V žebříčcích uživatelů

2. místo z 28 v žebříčku uživatele Psisko59
7. místo z 31 v žebříčku uživatele Had