Pravý rytíř

40%
Pravý rytíř
Plakát traileru

Pohádku o rytířích, unesené princezně a kouzelném náhrdelníku odvypráví Česká televize na Štědrý večer. Vincent (Jan Komínek), rozvážný a mírumilovný mladík, který rád čte a maluje, je pravým opakem svého otce (Lukáš Vaculík). Ten má jako vysloužilý a ambiciózní rytíř silnou potřebu svého syna neustále opatrovat a zahrnovat ho důležitými radami. Dokonce jej doprovází i na zkušenou do světa. Na cestě se setkají s černokněžníkem, vystaví nebezpečí říši víl a musejí svoji chybu napravit. A samozřejmě osvobodit i krásnou princeznu (Lucie Černá). Nakonec rytíř pochopí, že ne vše se dá vyřešit mečem, a Vincent si uvědomí, že se zlem je nutné bojovat. Láska krásné princezny a půl království k tomu je pak zákonitou odměnou. (Česká televize)
Brenan88
Brenan88
47 089 bodů
2
Rok 2016 považuji za jeden z nejslabších co se pohádek týče. Každé vánoce ladím ČT1 skrz projekci nových filmů,ale letos si to budu muset vážně promyslet. Pravý rytíř sice nebyl nejhorší z vysílaných filmů,přesto je to velmi podprůměrná podívaná,která postrádá příběh a charismatického hlavního hrdinu.
Pete69
Pete69
30 698 bodů
5.5
žádná velká paráda to sice není, ale za mě je tato pohádka alespoň průměrná. Lukáš Vaculík zahrál své, ale krom králů, kteří ale měli jen malé roličky se nikdo z aktérů moc neukázal. Scénář je klasický, troška těch kouzel navíc.. není to tak zlé - 55%.
martin-mickey-stusak
martin-mickey-stusak
28 581 bodů
7
Nemohu si pomoct, ale vzdáleně tato pohádka připomíná starší snímky ´Nebojsa´ a ´O statečném kováři´. Mladý jinoch jde do světa na zkušenou a doprovází ho dva mameluci, kteří jeho dobroty chtějí jenom zneužít. Motiv z pohádky ´O statečném kováři´, že? A jak jinak, jdou zachránit princeznu ze spárů černokněžníka tentokrát ve spálené zemi. Nebojsa také došel do podivné temné země. Nebo snad ne? A onen statečný kovář? Ten sice musel vlézt do studny, ale princeznu věznil kdo? No nic. Novotou tohoto příběhu je fakt, že hlavního hrdinu doprovází jeho otec, což svým výstupem měla být zřejmě komická figurka, ale s úctou k Lukášovi Vaculíkovi, se to moc nepovedlo, byť se viditelně Lukáš snaží sebevíc. Originalitou jinak tento počin nekypí, ale to neznamená, že by se na to nedalo koukat. Naopak. Pohádka je příjemná, uvolněná a co hlavně, pro děti jednoduchá. Natočená je tedy přijatelně, ale jako obvykle to jenom potvrdilo již několikaletou scenáristickou krizi v oblasti pohádek. Bohužel.

Dodatečné informace

Původní název:
Pravý rytíř (více)
  • Česká republika Pravý rytíř
  • Česká republika Pravý rytier
Premiéra v ČR:
24. 12. 2016
Země původu:
Česká republika
Ocenění:
Žádná ocenění

Powered byJustWatch