The Dark Knight (USA, originální název)
« další názvy »
USA USA
152 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Krimi, Thriller, Film Noir, Blockbuster, Komiksový, Kultovní, Oscarový, Série/Franchise
Motto: Vítejte ve světě bez pravidel...

Obsah

:
Batmanův boj se zločinem je čím dál tím riskantnější. Temný hrdina se proto spojí s poručíkem Jimem Gordonem a právníkem Harvey Dentem, aby s jejich pomocí více »« méně

Režie

:
Christopher Nolan

Scénář

:
David S. Goyer Christopher Nolan Jonathan Nolan

Herci

:
Christian Bale Morgan Freeman Gary Oldman Tom McComas Michael Caine ...
Premiéra: 7. 8. 2008
Distributor: Warner
DVD: 8. 12. 2008
Jste na stránce filmu Temný rytíř. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Temný rytíř myslíte! K 27. květnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27994 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Temný rytíř


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 100%
  3
  0
  5. 3. 2017
  Brenan88 (45177 bodů)

  Temný rytíř nasadil laťku až příliš vysoko a i proto už nejspíš nebude nikdy překonána. Nepovedlo se to Nolanovi závěrečným dílem trilogie a silně pochybuji,že se to v budoucnu podaří někomu jinému. Heath Ledger podal svůj životní výkon za který bohužel zaplatil cenu nejvyšší.

 • 100%
  1
  0
  18. 8. 2015
  martin-mickey-stusak (25473 bodů)

  Pokračování moderního zpracování Batmana předčilo veškerá očekávání. Nic se tu neponechává náhodě a jde se tvrdě k věci. Nezapomnělo se na nejslavnějšího padoucha Jokera, který v podání Heatha Ledgera dostal nový současný rozměr a který dal svým šílenostem nový směr. A je úžasný. Scénář je nad míru dokonalý, akční scény nutí tajit dech. Dlouhá stopáž filmu nijak nevadí, alespoň je vše do detailu řádně vysvětleno. Temná stránka věci je na místě a je velice podobná dnešním nejlepším komiksům. Maximální počet hvězdiček je pro tentokrát opravdu málo. Dal bych jich více.

 • 75%
  1
  0
  26. 8. 2017
  Pete69 (20007 bodů)

  Tomuto kousku jsem dal 75%. Pěkný film, ale do mého žebříčku určitě nepatří tak vysoko, jako je tomu v žebříčku uživatelů. Určitě ale nejlepší Batman.

 • 50%
  2
  4
  6. 1. 2014
  muzz (18023 bodů)

  Film se mi líbil, fakt pěkný, ale že by se zrodila nová legenda, to teda ani náhodou. Kdybych byl dvanáctiletý dítě anebo Američan, asi bych, pod vlivem obliby tohoto komiksu dal o deset bodů víc.

 • 100%
  0
  0
  16. 4. 2019
  Sheldon (16014 bodů)

  Už ani nevím kolikrát jsem tento film viděl a ani za těch 11 let nezestárl ani o minutu. Dokonalá filmová režie, skvělí herci, humor a epické scény. Ano, tohle není žádná zábava od Marvelu, ale výborný film, který je náhodou také comics. Pro mě Hollywoodský vrchol a důvod proč chodit do kina.

 • 100%
  2
  0
  15. 3. 2017
  lamps (14836 bodů)

  Když jsem Temného rytíře viděl v 16 letech poprvé, padla mi brada až někam pod kolena a na řadu dní jsem večer před spaním nemyslel na to, jak nejhezčí holka v našem ročníku vypadá bez oblečení a s chtivým výrazem v očích, ale na hihňajícího se psychopatického Jokera, který právě s věčně naštvaným Batmanem vytvořil tu nejvíce strhující a přitažlivou komiksovou partii všech dob. Ale jak jsem trochu zestárnul, samozřejmě jsem zmoudřel a zjistil jsem, že ten film je ještě mnohem dokonalejší a tak moc sexy, že kdyby to šlo, představoval bych si bez oblečení už nadosmrti jen jeho. Od první až do poslední sekundy naprosto impozantní adrenalinová jízda, udržující napětí chytrým rozvíjením stále nových deadlinů, precizním psychologickým rozvržením hlavních aktérů, kteří se za žádných okolností charakterově nepřekrývají, a ultimátně vytuněným Zimmerovým soundtrackem, který už vzhledem k epickému osudovému vývoji zkrátka nemohl být lepší. Nolan je ďábel a jeho Dark Knight je komiksovkou narvanou orgastickými vizuálními nápady, prďáckými zvraty a nečekanými konflikty do takové míry, že celý Marvel, jakkoli ho mám rád, může jít hromadě utírat zablácené nárazníky na Lamborgini Bruce Wayna. Joker je nejen highlightem filmu a skvěle napsanou postavou, ale v Ledgerově fenomenálním provedení se stává nejikoničtějším a nejcharismatičtějším záporákem vůbec - a Christian Bale, jeho méně nápadný protipól, je definitivně a navždy nejlepší Batman - stejně jako celý Temný rytíř..

 • 95%
  1
  0
  28. 7. 2017
  Danny F. (11140 bodů)

  Po Batman začíná druhý nejzajímavější díl. Skvělá postava Jokera. Heath Ledger tuto postavu zahrál opravdu výborně (alespoň podle mě) klobouk dolů. Pro fanoušky tohoto žánru to je opravdová lahůdka.

 • 100%
  4
  0
  2. 1. 2017
  JosefTomas (8394 bodů)

  Komiksová dekonstrukce, přetavená v jeden z nejlepších filmů všech dob. Snímek, který i po několikátém zhlédnutí dokáže obstát bez sebemenšího zaváhání a kombinuje blockbuster, komiks a drama do tak zajímavého mixu, že se jen těžko může nudit.

 • 100%
  0
  0
  6. 12. 2014
  cerfik (7184 bodů)

  Heath Ledger v roli záporáka směle trumfnul legendárního Jokera Jacka Nicholsona a jeho předčasné smrti je opravdu škoda. Další úžasná postava je skvělý Aaron Eckhart jako muž dvou tváří, jeho rozpolcenost a to jak to zahrál se vám opravdu vryje do paměti. Snad ještě lepší než první Nolanův Batman začíná. Tyhle první dva díly Nolanovy ságy o Batmanovy se nesmazatelně zapisují do dějin světové kinematografie, třetí díl mě bohužel nečekaně opravdu zklamal, tak jej nezmiňuju.

 • 100%
  6
  0
  6. 12. 2017
  SNCIS (6519 bodů)

  Kultovní klasika.

 • 100%
  0
  0
  18. 11. 2012
  kedl (6369 bodů)

  Nejlepší Batmanovský film co jsem viděl. Film je vynikající jak po vizuální či hudební stránce, tak i po herecky obsazené, což Nolan ukázal, již u svého prvního počinu na téma Batman, ale v Temném rytíři to dovršil geniálním a uchvatným Heathem Ledgerem coby Joker.

 • 85%
  0
  0
  4. 12. 2012
  jirka26 (6287 bodů)

  byla stvořena nová legenda.

 • 100%
  2
  0
  8. 2. 2010
  Tom Hardy (5230 bodů)

  Nelítostný souboj + Kmotr II – neduhy předchozího dílu – Katie Holmes + Joker = neuvěřitelný filmařský zážitek, dostatečně komplexní a uvědomělý, aby nadchl filmového teoretika a současně dostatečně epický a vstřícný, aby ho docenil i řadový divák.

 • 95%
  0
  0
  30. 11. 2012
  VitvarJane (4479 bodů)

  Velkolepý film plný akce a drama, které dotvořilo dokonalou scenérii Gotthamu. Heat Ledger, nedá se ani vyslovit, jak nevýslovně moc se mu tato role povedla a nebojím se říci, že to byla bohužel jeho životní role. Skvělá propracovanost všech efektů, viz. třeba s tím kamionem, ale též působení tohoto filmu na mě jako diváka je naprosto nepřekonatelné...

 • 65%
  0
  1
  23. 7. 2015
  mimon (4334 bodů)

  Pekna podivana...

 • 100%
  6
  0
  9. 5. 2017
  Chimpanzee21 (3841 bodů)

  Úžasný film!!! Pokračování Batmana s očekávaným Jokerem, který je za dobu co Batman je ten nejlepší Joker vůbec ("How'bout a magic trick?"). Opravdu úžasné. Jen mi Jokera bylo na konci trochu líto :( Podle mě nejlepší Batman zatím!

  • Příběh
  • Joker
  • Batman
  • Efekty
  • 100%
   1
   0
   19. 11. 2012
   bidlobox (3798 bodů)

   Už svým prvním batmanovským snímkem (Batman začíná) nasadil Christopher Nolan laťku hodně vysoko a sérii o netopýřím muži nasměroval úplně jinudy než Tim Burton a předchozí režiséři. Batman se najednou ocitl v mnohem plastičtějším a realističtějším světě, který je temnou alternativou toho současnoho našeho. V Temném rytíři pak rozehrál nevídaně velkolepou a přesvědčivou hru na pozadí strachu, chaosu a paranoi. Hru o životy mnoha lidí a sdrce mnoha filmových diváků. Nade vše září mrazivý, leč bravurní výkon Hetha Ledgera, který se úspěchu snímku bohužel nedožil. Ale září v něm navždy.

  • 100%
   1
   0
   2. 9. 2013
   RolandBones (3583 bodů)

   Who so Sirious? Už od prvních minut se,díky perfektní hudbě ve které je ton zlověstnosti ocitáme v Batmanově světě.S úsměvem od ucha k uchu se nám představuje šílenec jménem Joker,jenž s precizností sobě vlastní naplánoval originální přepadení banky(naštěstí se nejedná o další Psí odpoledne).Potom přichází na řadu rychlá akce se Scarecrowem a bum,na place se představuje Harvy Dent,který by chtěl být Gothamským Bílým Ryťířem.Schyluje se k největšímu střetu velikánů."It´s simple,Kill the Batman"Tak nějak se dá popsat úvod strhujícího Temného ryťíře.Jak jenom ten pocit při sledování popsat?Bylo to prostě OHROMUJÍCÍ!!Tak moc jsem se u filmu už dlouho nebavil.S hrdiny jsem prožíval jejich výtěztví i prohry a byl jsem unešen. Takže hodnocení:Christian Bale skvěle pokračuje ve stezkách které vytyčil již v prvním díle.Aaron Eckhart svého Harvyho hraje nad míru dobře,věděl jsem že je dobrý herec ale že až tak moc?Navíc rozhodně jako Two face rozhodně vypadal líp než Tommy Lee Jones a navíc měl pro svou odplatu pěkný důvod(Maggie Gyllenhaal). Joker,případ sám pro sebe,alias Heath Ledger.Nikdy předtím jsem si nemyslel že by se vymanil ze škatulky "hezká tvářička",ale po svém mrazivém a perfekcionalisticky dokonalém výkonu který tu předvádí se musím omluvit a postesknout,že nás tak mladý opustil,neboť věřím,že by ho čekala spousta vynikajících rolí.Alespoň můžeme být rádi,že páni akademici si jeho výkonu všimly a ocenily jej po plném právu Oscarem.Heathe díky,žes mi dal naději že opravdický herci se ještě najdou nejen mezi starými veterány. Abych to za Jokera zkrátil,Nicholsonův Joker byl proti Ledgerovu mrazivému maniakovi neškodný šaškář(trik s tužkou),který by se patrně při jejich setkání rozklepal strachy a radši by to v Gothamu hned zabalil. Ostatní herci,hlavně Gary Oldman a Michael Caine jsou přesně takový jak je mám nejradši-Dokonalý.Co víc k tomu dodat? Christopher Nolan se své příležitosti natočit si Batmana podle sebe zhostil ještě líp než na poprvé(jistě si to vylepšil na dalším úžasným snímkem Dokonalým trikem),a musím říct že se jen těším na jeho další filmy nejenom pokračováním Batmana. Kamera je ve filmu dokonalá,ale nejlépe vynikne na velkém plátně(pro které je ostatně film točen),a musím opět jednoznačně říct -Dokonalé. Takže malé shrnutí na závěr:I přes větší délku než jsme u takových filmů zvyklí(mě by nevadila ještě tak hodinka navíc)musí konstatovat že jde o nejlepší komiksovou adaptaci všech dob a jednoznačně i o nejlepší film roku 2008(Indy,Tony i Sweeney snad odpustí). Kdo neviděl o hodně přichází.Kdo viděl mě jistě pochopí.A hnidopiši kteří to nechtějí uznat (nebo spíš pochopit),ať si trhnou nohou!!!Tento film je BOMBA!!!HaHaHaHaHa

  • 100%
   2
   0
   6. 9. 2013
   saboter (3559 bodů)

   Jeden z nejlepších filmu co sem kdy vyděl,náprostá povinost pro všechy.

  • 100%
   0
   0
   27. 9. 2012
   TARANTlNO (3339 bodů)

   [ THE BEST CHRISTOPHER NOLAN ].Pokud budete mrkat,přijdete o další a další sekundové sekvence filmové dokonalosti.Hans Zimmer je mistr ve svém oboru,dodnes nedokážu pochopit,že nedostal oscara - vytvořil melodickou linku,která se na diváka blíží v dálce jakoby se snášel k Zemi zlatý déšt'.TEMNÝ RYTÍŘ je vrcholem ve svým žánru a nejlepší comicsová adaptace vůbec.Dokonalá režie Christophera Nolana,který vytvořil precizní dynamickou temnou stránku přesahující maximální limit.Dvojnásobně silnější a akčnější ultimátum než v BATMAN BEGINS.Sofistikovaný filmový monument,který navždy změnil akční žánr a posunul ho o desítky let dopředu.Postavy dokonalé Batman:Christian Bale - výborně charismatický (nejlepší Batman) a Joker: Heath Ledger - hlavní postava a vybudovaný asertivit,který je bez ohledu na předchozí desítky let zpátky ten nejdokonalejší záporák,který kdy byl na stříbrném plátně,dokonale vytvořený šílenství + dokonalý herec,který obětoval VŠE pro herectví.TEMNÝ RYTÍŘ je explicitní mainstreamová a stabilní akční seance při,které se divák ocitne v Umbram suam metuere a pořád chce být v kontaktu v plném rozsahu bez ohledu na následky.

  • 95%
   1
   0
   3. 8. 2012
   pantak (3279 bodů)

   Zase o level lepší,kam až to půjde?

  • 100%
   2
   0
   6. 2. 2013
   výfuk (2971 bodů)

   Nejgeniálnější film všech dob! Nemusím snad připomínat jak moc inteligentní filmy Nolanovci dělají. Joker je úchylný a nadinteligentní vrah, který mi ukázal, že je Nolanovský jak jen to jde. Scénář mě uchvátil chytrostí, ale také humorem. Třeba scéna se zmizením tužky mě dostala, je sice trochu drastická, ale dobrá. Výslech Jokera byl velmi plný a jasný. Konec filmu byl tak úžasný, že jsem nevěřil, že je to film. Opravdu nejlepší Batman všech dob. Ledger byl neuvěřitelný a úžasný - toho Oscara si opravdu zasloužil. Škoda, že zemřel. Opravdu mě to zklamalo, že se toho nedočkal. Díky za každou novou Nolanovku.

  • 85%
   1
   0
   20. 12. 2015
   Petr Kocfelda (2895 bodů)

   Návrat Batmana a excelentní film...

  • 90%
   1
   0
   2. 2. 2016
   HappyPiere (2773 bodů)

   JOKER - kdo je víc

  • 90%
   1
   0
   26. 10. 2015
   leafroller (2684 bodů)

   Je opravdu jen velice málo postav, se kterými se mohu naprosto ztotožnit. A Ledgerův Joker je jednou z nich. Jeho dokonale anarchistické názory a zvlášť monolog o "plánu" jakoby mi vycházely přímo z duše. A fakt, že žádná lodička nevybouchla, byl jenom trapným pokusem o happyend. Ničím víc. K filmu samotnému nutno říct, že i když jsem si ho užíval plnými doušky, nikdy jsem se zcela nepřenesl přes fakt, že Gotham city až příliš připomíná reálný svět. To mi prostě vadí a Batman sám vypadá v tomto prostředí až příliš neuvěřitelně, bezmocně a možná i trochu trapně. Je zajímavé, kolik mi na 90% filmu vadí věcí. Třeba historka s Two-facem je podle mě docela nadstandardní a i když tvoří jakýsi prolog k dalšímu filmu, kazí dojem z dopadení hlavního badgue Jokera. Nehledě na to, že protáhne film o dalších 20 minut, čímž se dostane přes - pro mě dost dlouhých - 150 minut. No nic. Mohl bych toho jmenovat asi víc, ale tím si nebudeme kazit jinak dobrý dojem ze super bijáku.

  • 90%
   0
   0
   8. 5. 2017
   Rabadi (2258 bodů)

   • dobrý film, i takovéto moderní pojetí se mi líbí
   • dobré herecké výkony
   • proč nehraje Batmana vždy ten stejný hrdina?
   • proč se jednou film jmenuje Batman a jednou Temný rytíř? pak to působí dojmem, že se jedná o dva různé hrdiny
  • 100%
   2
   0
   23. 11. 2012
   farb (2063 bodů)

   Dokonalá komiksová freska a strhující kriminální film v jednom. Šíleným Jokerem rozehraná nervydrásající hra, která přiková diváky do sedaček. Jediný film, u kterého mě doslova mrazí. A s odstupem času i vrchol Nolanovi netopýří trilogie.

  • 95%
   0
   0
   29. 11. 2012
   karlik4801 (1941 bodů)

   Epické drama. Ledger je monem lepší Joker než Nicholson a ten Oscar je plně vyslužený. Zajímavý děj se zajímavými herci. To posunulo laťku opravdu vysoko. Jonathan Nolan a Christopher Nolan jsou páni. Hans Zimmer opět přispěl skvělými skladbami. Nadchlo to diváky, je to skvělá podívaná s pěknými zvraty a občas nečekaným a příjemným dějem.

  • 90%
   0
   0
   23. 8. 2010
   Krupe (1938 bodů)

   Batmana jsem nikdy nemusel, ale tenhle mne docela mile překvapil. Natočeno kameramy IMAX, na Blu-ray to fakt nemá chybu.

  • 100%
   1
   0
   6. 9. 2017
   Reacherjack2016 (1744 bodů)

   Temný rytíř je rozhodně nejlepší film od DC. Film je suprově obsazený, ale nejlepší je Heath Ledger jako Joker. Tenhle Joker je rozhodně nejlepší ze všech co kdy byli. A režisér filmu je taky super. Oscarový Christopher Nolan. Proto filmu dávám 100%.

  1 2 3 4 dalsi posledni

  Hodnocení a recenze Temný rytíř

  88 98 ?
  jak hlasovat?
  • Kubys Fencl 100%
  • frantisek-navorka 95%
  • aquiver 75%
  • Mikik4444 85%
  • 1nikis1 85%
  • Vall.I 90%
  • Mrykodaj 95%
  • Fandysek 95%
  • Temný Pán ze Sithu 100%
  • Lovecour69 85%
  všechna hodnocení (712)

  V žebříčcích uživatelů

  12. místo z 14 v žebříčku uživatele JosefTomas

  „Nolan dokázal oživit mrtvou značku a dát jí úplně nový směr.”

  19. místo z 28 v žebříčku uživatele JosefTomas

  „Absolutní megahit, který stále překvapuje.”

  40. místo z 52 v žebříčku uživatele JosefTomas

  „Dekonstrukce komiksového žánru a herecká one-man show, jejíž výkon stál mladého herce život.”

  1. místo z 3 v žebříčku uživatele izevsk
  1. místo z 19 v žebříčku uživatele pou
  1. místo z 22 v žebříčku uživatele mirekvydra
  1. místo z 60 v žebříčku uživatele konias
  1. místo z 8 v žebříčku uživatele výfuk
  1. místo z 11 v žebříčku uživatele výfuk
  1. místo z 11 v žebříčku uživatele Annie555