Batman (mezinárodní název)
« další názvy »
Velká Británie Velká Británie
USA USA
126 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Krimi, Thriller, Blockbuster, Gotický, Komiksový, Oscarový, Remake, Série/Franchise

Obsah

:
Velkoměsto Gotham City je sužováno gangstery, které vede kyselinou děsivě znetvořený Joker. Policie se zdá být bezmocná. Mnohem větší respekt mezi zločinci více »« méně

Režie

:
Tim Burton

Scénář

:
Bob Kane Sam Hamm Warren Skaaren

Herci

:
Michael Keaton Jack Nicholson Kim Basinger Robert Wuhl Pat Hingle ...
Premiéra: 1. 5. 1992
DVD: 19. 10. 1998
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Batman. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Batman myslíte! K 28. lednu 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28304 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Batman


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  23. 12. 2017
  Brenan88 (46269 bodů)

  Do nástup Marvelu a jejich komiksovek byl Batman mým nejoblíbenějším hrdinou. Dnes už se o své prvenství musí dělit,ale to je prostě tím,že dříve byl v Tv tak maximálně Superman. Na hraném Batmanovi jsem vyrostl a ty Burtonovské verze jsou mé vůbec nejoblíbenější. Natočil to totiž svým vlastním stylem,ale zároveň tak,aby se zavděčil i fanouškům komiksu. Michael Keaton byl jako Batman velmi dobrý,ale mezi mé oblíbence v netopýří masce nepatří. Za to je zde však výborný - ikonický padouch Joker v podání jedinečného Nicholsona. Za tohle všechno + Batmobil musím s hodnocením prostě sakra vysoko.

 • 100%
  0
  0
  5. 3. 2018
  martin-mickey-stusak (26807 bodů)

  Tim Burton natočil snímek, který stylově překračuje veškerá očekávání. Oproti snímkům ze 60. let vsadil na skutečnou temnou atmosféru, komiksu velice blízké kulisy, silný příběh a hlavně charaktery všech postav. Bruce Wayne na první pohled vyniká svým nudným životem a tak by si ho málokdo spojil s tajemným Batmanem hbitě bojujícího se zločinem. Michael Keaton je svým výkonem vskutku nepřekonatelný. Vicki Vale s tváří Kim Basinger vyzařuje sexuální přitažlivost a nejznámější padouch Jocker? Jack Nicholson dal do role všechno a tak na zábavnosti jeho skopičin a hrozeb nemůže být pochyb. Vizuální stránka města Gotham City skutečně vyvolává dojem, že to všechno stylově vypadlo přímo z komiksu. Co je však nejzásadnější, byť je Batman a Bruce Wayne jedna a tatáž osoba, vlivem dobře zahraného odlišného charakteru každého z nich to není vůbec poznat. Takovýto výkon se už bohužel nikomu zopakovat nepodařilo. Tento snímek je názornou ukázkou toho, jak má vypadat správný komiksový film, nebo jinak řečeno film podle komiksu. Tímto kreslený komiks skutečně ožil a vytváří zážitek, jaký se již bohužel později nikdy nenaskytl.

 • 90%
  1
  0
  16. 11. 2015
  Sheldon (16046 bodů)

  Tim Burton přesně pochopil, jak se ujmout comicsu a vznikla z toho jedna z nejlepších comicsových adaptací vůbec a je zajímavé, jak strašně se mu nepovedlo na svůj úspěch navázat dvojkou, která šla úplně mimo mísu. Joker Jacka Nicholsona je správně děsivý a přitom zvrhle komický a Michael Keaton byl zkrátka nejlepší Batman.

 • 80%
  0
  0
  29. 7. 2017
  Danny F. (11156 bodů)

  Wow, ten Joker je ale ulítlý týpek. Akční podívaná jak má být a Batman se svými hračkami taky pěkně boduje. Divoký děj, to je něco. Tim Burton ho pěkně zpracoval.

 • 85%
  1
  0
  2. 1. 2017
  JosefTomas (8861 bodů)

  Komiksová záležitost prosazená stylem režiséra. Batman měl mnoho podob a pokaždé jinou, jen ta Burtonova byla zřejmě nejpoctivější své předloze. Je barevná, ale zároveň temná, jednoduchá a zábavná. Ze všeho nejvíc je však poctivá.

 • 95%
  0
  0
  11. 4. 2016
  squirrelpool (6954 bodů)

  Batman od Burtona patří mezi nejoblíbenější filmy mého dětství. Tehdy mi to nedocházelo, ale fandové si museli rvát vlasy ještě víc než po obsazení Aflecka, když byl oznámen Michael Keaton. Výška, postava, pohled, koho by napadlo, že Batmana zahraje tak fantasticky.

 • 100%
  3
  0
  6. 12. 2017
  SNCIS (6520 bodů)

  Jeden z nejlepších komiksových filmů všech dob. Krásna Kim Basinger, skvělý Michael Keaton a nezapomenutelný Jack Nicholson jako Joker. Skvělé efekty,výborné temné prostředí zkrátka Tim Burton stvořil mistrovské dílo. Hlášky: (Joker zabodne psací brk do krku šéfovi mafie.) "Pero je vskutku mocnější než meč!" / (Joker smaží jednoho z mafiánu elektrickým proudem.) "Antuán se nám trochu moc rozpálil." / Vicki: "Co vlastně chcete?" Joker: "Svou tvář na jednodolarovce." Vicki: "Děláte vtipy." Joker: "Na to snad nevypadám!" / Joker: "Kde jenom bere ty úžasné hračky?" / Joker: "Ale, Batmane, dyt tys mě stvořil.Tys mě hodil do té kádě s kyselinou." Batman: "Jo, já tě stvořil, ale ty mě dřív." Joker: "Tak fajn, tys stvořil mě a já hned zase tebe, co Batsi, to umíš bejt tak dětinskej?" / Jocker: "Tančil jsi někdy s ďáblem za měsíční noci?" - 100%.

 • 65%
  0
  0
  30. 11. 2012
  VitvarJane (4485 bodů)

  První začátky mého dětství s Batmanem. Nezapomenutelné zpracování, ve kterém jsem nalezla lásku nejen k dílům Toma Burtona a ke netopířímu Michaelovi Keatonovi, ale hlavně k samotnému Bruce Waynovi a tudíž i k Batamanovi. Celé to podtrhuje úžasný výkon Jokera...

 • 90%
  0
  0
  27. 9. 2012
  TARANTlNO (3344 bodů)

  Pan netopýr zůstával silně zakořeněný v popkultuře a s dalším převedením na stříbrné plátno se čekalo až na sklonek 80. a 90.let.Batman se dostal rukou visionářského a režijního mistra Tima Burtona,který na svém písečku si hrající režisér však od začátku tvrdil,že nehodlá z pana netopýra udělat atrakci hýřící barvičkami a lacinými vtípky což je velmi dobře!Převážně díky úchvatnému zpracování v mnoha ohledech vyrovnalo moderní comicsové předloze.Excelentní Jack Nicholson v roli Jokera,nestárnoucí Michael Gough a navzdory prvotním pochybám i Michael Keaton,který byl výborný a během dvou hodin dokázal všem fanouškům,že i přes svůj komediální původ má na to,aby se stal ztělesněním zachmuřeného zastánce práva a pořádku.Klasika.

 • 70%
  0
  0
  16. 6. 2013
  výfuk (2975 bodů)

  První hraný Batman dopadl průměrně. Popravdě jsem vůbec nečekal zázraky a taky jsem, ale nečekal katastrofu. Tento film nedopadl tak špatně, ale mohlo to být mnohem lepší. Ledger ukázal Jokera, který je ten správný. Nicholson nebyl tak vtipný, ani geniální, ani věrohodný. Sice jsme byli svědky zrození Jokera, ale Batman začínal od středu. Batman byl také nedůvěřivý, nebyl tak akční a hlavně mi připadal zmatený. Asi od Jokera jenom jedna dobrá hláška, ale genialita byla pryč a elegance byla pryč. Zklamání epického kalibru!

 • 80%
  0
  0
  25. 9. 2015
  Petr Kocfelda (2916 bodů)

  Takový scifi film a celkem povedený...Batman je již klasika.

 • 55%
  0
  0
  18. 1. 2015
  VasaFlasa (2818 bodů)

  Po shlédnutí Nolanovských Batmanů musíte tento snímek zpětně přehodnotit a snížit mu hodnocení.

 • 70%
  0
  0
  31. 12. 2019
  kknk2 (2445 bodů)

  Vedle Nolanového Temného rytíře tento Burtonův působí malinko směšně. Na druhou stranu, je to dobrá podívaná, hlavně díky Jokera, jehož vystupování mě velmi bavilo. Již během filmu vám dojde, že Batmana si moc neužijete, film je docela zbytečně zaměřený na jiné charaktery. Myslím si ovšem, že tento snímek má právo být filmovou klasikou.

 • 85%
  1
  0
  23. 7. 2019
  Blackhand47XD (2349 bodů)

  Dneska jsem potřeboval nějaký film k práci a nakonec to padlo na klasického Burtonova Batmana, který má letos navíc 30té výročí. Batman se i po mnoha letech řadí k tomu nejlepšímu, co superhrdinský žánr nabízí, ale na druhou stranu je těžké jej srovnávat s Nolanovou trilogií, která není klasickou adaptací, nýbrž všechno modernizuje a přenáší do vesměs reálného světa. Burtonův Batman je naopak hodně komiksový, na nic si nehraje a ve výsledku to rychle odsýpá a člověk ani nemá potřebu sledovat čas. Nicholsonův Joker je perfektní a musím pochválit i jeho bandu v čele s Lawrencem nosícím rádio. Tohle v dnešních filmech nenajdete. Škoda, že Keaton po druhém filmu od série odešel. Kdyby zůstal, tak by možná všechno dopadlo lépe a dočkali bychom se i pátého dílu se Scarecrowem. 85%

 • 85%
  0
  0
  29. 4. 2021
  Temný Pán ze Sithu (1915 bodů)

  Další film mého mládí, na který nikdy nezanevru.Az do Temného rytíře byl pro mě Joker v podání Jacka Nicholsona byl number oné, po ledgerovi se umístil hned na druhém místě těsně v závěsu.Jack byl a pořád je pro mě doslova ikonicka postava, neskutečně zahrana právě Jackem.velmi příjemná starší podívaná natočená burtonovskym stylem, který, neomrzi

 • 80%
  0
  0
  21. 5. 2014
  jvempire (1208 bodů)

  Kvalitní a atmosférické zpracování Batmana s dobrým hereckým obsazením.

 • 100%
  0
  0
  19. 2. 2017
  Thompson333 (608 bodů)

  Batman Tima Burtona je skvělým dílem. Ponurý a temný Batman, přesně takto bych ho viděl já. Zapomenout se nesmí ani na skvělého Jacka Nicholsona v roli Jokera, kteřý stvořil ikonu. Vždy se rád k tomuto filmu vracím.

 • 85%
  0
  0
  31. 5. 2016
  TomSti (583 bodů)

  Gotham City mluví o jediném: netopýřím muži, který je lovcem zločinců. Už na přelomu třicátých a čtyřicátých let komiksoví vydavatelé usoudili, že je třeba postavit se konkurenčnímu Supermanovi. Tenhle BatZorro se trefil do vkusu diváků, stejně jako o desítky let později při filmovém zpracování vcelku neznámého Tima Burtona. Pozornost na sebe i po letech strhává Jack Nicholson, chichotající se magor se zelenými vlasy, který otravuje kosmetické přípravky i dětské pudry. Mimochodem se ví, že měl smlouvu tak dobře sepsanou, že licenční poplatky mu plynuly i z dalších pokračování, z prvního dílu bral procenta také třeba z prodeje tužek nebo ořezávátek s logem žlutočerného hrdiny. To, co se děje na plátně, je na jednu stranu moc fajn (a se spoustou nápadů), jindy jsem se ovšem přistihl, jak sleduju hodinky. Možná i proto, že postavy vážně nedosahují takové hloubky, jak bych si přál. Danny Elfman ale neumí zklamat !

 • 100%
  0
  0
  31. 12. 2013
  Sir.Hovado (452 bodů)

  Překvapilo mě, jak málo sem si z původního filmu pamatoval (třeby černýho Denta :))). Ale i po letech ten film vypadá výborně a vůbec se nemusí bát postavit Nolanově trilogii. Burton umí a uměl. Škoda, že od série zdrhnul.

  • atmosféra
  • herci
  • hudba
  • režie
  • pár triků zastaralo
 • 100%
  0
  0
  29. 7. 2016
  Lemmy01 (337 bodů)

  První Batman od Tima Burtona je podle mě nepřekonatelný. Vizuál je nádherný a k Batmanovi plně sedí. Hlavní herečtí představitelé jsou skvělí (Jack Nicholson je borec). Film má napětí i vtip a cílí na jinou atmosféru, než Nolanův Batman (tedy gotika vs. chladný realismus). Zároveň jde o nejlepší roli Micheala Keatona.

 • 100%
  0
  0
  18. 1. 2016
  Narcipes Freak (308 bodů)

  První a zároveň nejlepší Batman kterej kdy vzniknul. Joker v podání Nicholsona vtipnej a charizmatickej (narozdíl od retardovanýho pojetí oskarový mrtvoly), Gotham temnej a komixovej - přesně tak jak to má bejt. Nemám nic proti moderním Batmanům, ale tohle je trochu jiná liga.

 • 95%
  0
  0
  4. 12. 2012
  mafi (306 bodů)

  :))

 • 85%
  0
  0
  31. 8. 2016
  sak007 (232 bodů)

  Asi nejlepší Batman všech dob. Díky komiksu Návrat temného rytíře zachvátila svět mánie a film byl jen logickým vyústěním. Burton atmosféru umí a noir asi nejvíc. Děj asi nemá cenu rozebírat, prostě cvok číslo jedna (Joker) zas terorizuje gotham a batman mu dá takovou nakladačku, kterou už nerozdejchá.

 • 100%
  0
  0
  20. 2. 2015
  Luci69 (156 bodů)

  S odstupem času člověk může srovnávat remaky od CH. Nolana (s Temným rytířem) a dva nejlepší a první filmy T. Burtona. Poprvé, uvědomila jsem si až dnes po opětovném zhlédnutí blue-ray verze tohoto Batmana, že Tim Burton natočil Batman jako komiks, pohádkový příběh. Takové jsou komiksy, mají v sobě cosi pohádkového a fantastického. Filmy s Temným rytířem kouzlo komiksu nemají, jsou více reálné s detaily. To tvoří mezi nimi obrovský rozdíl. I když na začátku masy lidí protestovaly proti obsazení M. Keatona, tak dle mě je to nejlepší Batman ze všech, co ho hráli. Jeho dvojakost se mu zračí v očích, nemusí ji hrát ostatními částmi svého těla. Je záhadný jako Batman, je záhadný jako B. Wayne, je záhadný jako sirotek a citlivý zároveň tak, aby ho každá žena ochraňovala. Ať natočí cokoliv batmanovského s kýmkoliv, M. Keaton bude vždy první z řady. Co dál? Detaily a dokonalými akčními scénami se zabývají filmy s Temným rytířem. Batman od Burtona má vzhlednější a lepší Batmobil a lépěji vizuálně upravené město Gotham. Opravdu lepší byl výběr osudové ženy pro B. Wayna, Kim Basinger je prostě femme fatale. Obě ženy v novějších filmech si s ní opravdu nezadají. V nových filmech je lepší Alfred v podání M. Caina, je výrazný a důležitý. Alfred v Batmanovi je tichá voda, co břehy mele, nenápadný. V nových filmech již takový není, ale i tak má ten starý své kouzlo. A zapomněla jsem na postavu jokera v podání J. Nicholsona. Těžko se srovnává s jokerem v nových filmech, protože je opravdu jiný. Je to jedna z nejlepších rolí J. Nicholsona. Jeho výkon je nezapomenutelný a neopakovatelný.

 • 95%
  0
  0
  13. 8. 2015
  maila-vasicek (25 bodů)

  Jack NIcholson a Michael Keaton, netřeba říkat víc

Hodnocení a recenze Batman

80 ? ?
jak hlasovat?
 • bohemijaspraha2022 100%
 • Hellboy 70%
 • ondrej-ondrej 100%
 • dominik11 75%
 • dobytek 75%
 • Psychotronix 70%
 • Mrykodaj 75%
 • juha_efx 80%
 • kknk2 70%
 • Temný Pán ze Sithu 85%
všechna hodnocení (205)

V žebříčcích uživatelů

1. místo z 7 v žebříčku uživatele kobrahokej
8. místo z 67 v žebříčku uživatele henrycruel
14. místo z 34 v žebříčku uživatele Gruman
65. místo z 155 v žebříčku uživatele dav.bal
67. místo z 424 v žebříčku uživatele homedo
6. místo z 8 v žebříčku uživatele Svany
6. místo z 8 v žebříčku uživatele výfuk
10. místo z 11 v žebříčku uživatele výfuk
11. místo z 80 v žebříčku uživatele homedo
17. místo z 17 v žebříčku uživatele daisyna