The Dark Knight Rises (USA)
« další názvy »
USA USA
Velká Británie Velká Británie
164 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Krimi, Thriller, Blockbuster, Komiksový, Série/Franchise
Motto: Legenda končí.

Obsah

:
Hvězdnému mezinárodnímu obsazení filmu vévodí držitel Oskara Christian Bale („Fighter“), který se vrací ve dvojroli Bruce Wayna a Batmana. Ve filmu dále více »« méně

Režie

:
Christopher Nolan

Scénář

:
Jonathan Nolan Christopher Nolan David S. Goyer Bob Kane

Herci

:
Tom Hardy Christian Bale Liam Neeson Anne Hathaway Joseph Gordon-Levitt ...
Přehrát online O2
Premiéra: 26. 7. 2012
Distributor: Warner
Jste na stránce filmu Temný rytíř povstal. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Temný rytíř povstal myslíte! K 22. lednu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27420 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  0
  0
  25. 11. 2017
  Brenan88 (41984 bodů)

  Nolan si sám zvedl laťku a po takřka dokonalém Temném Rytíři musel přijít s minimálně dobrým zakončením této netopýří série. Druhý díl co se týče kvality sice překonaný nebyl,ale i tak je tento závěrečný film důstojným zakončením o kterém by si mohlo mnoho režiséru nechat jenom zdát. Hardy byl jako zápor velmi dobrý,ale Ledger byl Ledger.

 • 80%
  0
  1
  9. 11. 2015
  martin-mickey-stusak (22316 bodů)

  Třetí díl zmodernizovaného Batmana je vskutku megalomanský. Ale na škodu. Výsledek je tak plný patosu, že kdyby se vše vystřihalo, zbyly by ve stopáži sotva dvě hodinky. Jenomže pocta je pocta, a tak snímek musel být neskutečně skvostní. Zarážející je, že padouch se vleče celým příběhem a hlavní hrdina se sotva ukáže. Vlastně pouze dvakrát a to je na dvě a půl hodinový film hodně málo. Jeho druhý hlavní výstup ve finále to nezachrání. Výsledek se tváří jako super film, ale chybí tomu určité charisma a přesvědčení.

 • 85%
  0
  0
  22. 11. 2015
  Sheldon (15950 bodů)

  Temný rytíř je netradiční mainstream, je to opět rozmáchlá freska plná zajímavých, byť pokroucených charakterů, je v něm řada skvělých efektů, supermoderní techniky a působivě stylizovaných vynálezů. Vše je natočeno na profesionální úrovni, nic není ošizeno a se závěrečnými titulky dojde i k vydechnutí, které na konci dvojky chybělo. Trilogie může skončit a Nolan může zase jít o kus dál a jiným směrem. Tahle mise byla úspěšná a je splněna.

 • 85%
  0
  0
  19. 12. 2017
  lamps (14614 bodů)

  Jeden z nejočekávanějších filmů posledních let nezklamal. Dokonce bych řekl, že zdánlivě nepřekonatelná laťka nastavená Temným rytířem se minimálně povážlivě zatřásla. Joker jako záporák sice hodně schází a Tom Hardy přes veškerou snahu nedokáže bavit publikum s takovou vervou jako zmagořelý psychopat Heath Ledger, ale není vlastně jedno, jestli má hlavní padouch obličej zakrytý maskou nebo zmalovaný jako dětské omalovánky, když se na plátně odehrává něco tak úžasného? Nolan to má všechno pevně pod kontrolou, hraje si s detaily, vykresluje jednotlivé postavy a vždy na chvíli odbočuje z nastoleného tempa, aby nás následně opět naplno ponořil do víru akce, napětí, chaosu a zrady, do něhož se Gotham čím dál více propadá. Atmosféra je navíc znásobena neodvratným pocitem strachu, který roste v divákovi ohledně osudu hlavního hrdiny víc než kdy jindy, a také skvělým hudebním doprovodem od Hanse Zimmera, který dodává celému snímku neobyčejný nádech a v každé akční scéně je cítit jako elektrická kytara uprostřed houslového koncertu. Vůbec nejlépe to vystihuje přívlastek velkolepý, který sem pasuje jako už dlouho ne. Komiksoví Avengers možná byli technicky brilantně zvládnutou jízdou na maximální efekt, ale proti této Nolanově dějově, vizuálně a psychologicky výborně vyvážené podívané působí tak trochu jako bláznivá pohádka pro dorůstající teenagery. A jestli někdo skučí jen proto, že Temný rytíř se mu zamlouval mnohem více, tak to nechápu. Z toho filmu se přece stala v podstatě legenda, kterou v rámci žánru jen tak nikdo nepřekoná,i když snaha byla nyní veliká...

 • 80%
  1
  0
  15. 10. 2017
  Pete69 (13047 bodů)

  Pro mě je tento snímek ještě o chloupek lepší, než Temný rytíř. chápu, že to co se kolem filmu stalo dodalo předchozímu snímku kultovní chrakter, ale mě se zkrátka tento díl líbil více.

 • 80%
  0
  0
  28. 7. 2017
  Danny F. (11129 bodů)

  O něco slabší z celé trilogie. Na vzdory minutáže se objevovala i trocha nudy s postupujícím dějem. Vizuálně se film povedl, ale podle mě je dost přeceňovaný. Batman trochu zanikl a hlavní záporák Bane mi byl o dost sympatičtější. Je to fakt frajer a dost upoutal mou pozornost. Živější je to až u samého závěru, což není dobré. Rozhodně jsem očekával o dost víc. Celkem dobré pokoukáníčko na samotné akce.

 • 80%
  0
  0
  8. 1. 2014
  headhunter (10286 bodů)

  Na začátek, nejsem fanda! Ne, že bych nechtěl být, ale kdysi jsem shlédl díly s Arnoldem a Robinem... Tentokrát, ale skládám poklonu! Nolan (a Nolan, bratr), ale taky na place Bale a Hardy, který, chudák ze zjištných důvodů, nemohl překonat Jokera, se svou trochu okleštěnou výrazovou škálou mimiky, musím říci, že to pro mě byla hodně pěkná podívaná ;-)

 • 70%
  0
  0
  9. 6. 2014
  cerfik (6807 bodů)

  Jedním slovem obrovské zklamání a tento závěrečný díl nesahá těm předchozím ani po kolena. Nebýt první poloviny, tak bych šel s hodnocením ještě níž, protože ten závěr je opravdu děsný klišé. Mám z toho filmu pocit jakoby Cristopher Nolen dostal obrovský rozpočet, musel ho celý zbaštit a pak při produkci filmu dostal zácpu, takže to bolí, nechce se tomu ven a zkrátka to celé drhne, ale nakonec je vše venku a mi si můžeme užít další vizuální bobkovanou plnou zběsilých střihů.

 • 90%
  2
  0
  2. 1. 2017
  JosefTomas (6791 bodů)

  Třetí díl měl nevděčnou pozici hned na začátku. Čekalo se velké zakončení série, kvalitu druhého dílu, záporáka druhého dílu a vynikající děj. To je celkem dost věcí, na to, aby je někdo dokázal překonat. Ani Nolanovi se to nepodařilo. Bane byl slabší zloduch než Joker, příběh občas trochu mátl a kvality druhého dílu se film přiblížil jen zlomkově. Rozhodně to ale není film, který bych řadil někam níže, než je 90 %

 • 100%
  3
  0
  4. 12. 2017
  SNCIS (6517 bodů)

  Nejdřív je třeba hrdinu srazit úplně na kolena, aby povstal 3x silnější. Christian Bale naposledy jako temný rytíř. Tom Hardy jako bezkonkurečně nejlepší Nolanův záporák - ničitel Bale. Rvačky mezi Batman a Balem jsou epické, ostatně jako celý film. Anne Hathaway to teda pěkně vymňoukla jako Catwoman, potěšila i účast Ras Al Gula v podání Liama Nelsona. Perfektní zakončení trilogie. Hlášky: Bane: (na Batmana) "Myslíš, že tma je tvůj spojenec. Ale jen jsi se na ni adaptoval. Já se ve tmě narodil. Vychovala mě. Světlo jsem nespatřil, dokud jsem nebyl dospělý muž. A to už mě pouze oslepovalo. Stíny tě zrazují, protože patří mně." / Alfred: "Vážně to tak bolí?" Bruce: "Klidně si to vyzkoušej sám!" / Bane: "Přišel jsi umřít se svým městem." Batman: "Ne. Přišel jsem tě zastavit." / Dagget: "Dal jsem ti peníze." Bane: "A to je tvá moc nade mnou?" Dagget: "Jsi jen čisté zlo." Bane: "Jsem nezbytné zlo." / Batman: "Žádné zbraně, žádné zabíjení!" Catwoman: "A kde je v tom zábava?" / Bane: "Zničíme Gotham. A pak, když všechno dokončíme a Gotham lehne popelem, pak máš mé svolení zemřít." / Batman: (na Banea) Řekni mi, kde je ten detonátor, a pak ti dám svolení zemřít." - 100%.

 • 80%
  0
  0
  4. 12. 2012
  jirka26 (6284 bodů)

  čekal jsem impozantní zakončení, ale jsem trochu zklamán. Nicméňě film je to parádní.

 • 90%
  0
  0
  26. 7. 2012
  Tom Hardy (4986 bodů)

  Do dvou třetin geniální dohra tíživosti a narůstající deprese, jakou nastavil předchozí díl. Pak ale jakoby si někdo vzpomněl, že je to vlastně komiksový film z hollywoodské produkce a finále onu potřebnou auru opravdovosti ztratí a zůstane "jen" výborná žánrovka. Nic proti tomu, ale po tom všem, čím si Batman prošel (jako postava i filmařsky) je to jednoznačný krok zpátky. Navzdory závěrečnému klopýtnutí je Temný rytíř povstal nejen důstojným, ale ba přímo vynikajícím završením velkolepé trilogie, která posunula hranice komiksu zase o něco dál.

 • 100%
  0
  0
  22. 11. 2012
  VitvarJane (4474 bodů)

  Tak na tento film jsem se vážně dlouho těšila a musím uznat, že jeho premiera v kině mě i přesto velmi překvapila... Velmi nabitý, akční, ale přesto překvapující... Nejlepší díl z celé trilogie, kdy se konečně dozvíme, jak to vlastně dopadne... ÚŽAS !!!

 • 55%
  0
  0
  28. 7. 2012
  Petrson (4002 bodů)

  Bohužel Batman bez Batmana, to je první a zásadní problém celého filmu. Komiksové nesmysly v plné realitě už překročily žánrovou čistotu. Buď tak nebo tak, ale ne vše napůl. Děj je na jednu výjímku předvídatelný od samého začátku, jen se střílí a zase střílí, žádné napětí, žádné chytré osobní souboje, či honičky, chybí elegance a Batmanovské prvky, překvapení, či klasický Batmobil (nahrazeno divnou bojovou sci-fi stíhačkou bez batmanovských symbolů, ale to je nepodstatné). Bohužel, pro mě zklamání. Tom Hardy jako Bane je jen obyčejná mlátička bez špetky charakterové invence, nápadu, překvapení, jako celý film. Ať žije Tim Burton:)!

 • 75%
  0
  0
  14. 9. 2013
  bidlobox (3796 bodů)

  Přišlo mi legrační jak ten důchodce o holi se dostal během relativně krátké doby do své mladistvé formy. Nolane, to tleskám jak jsi to s ním zkoulel. No a když jsem uslyšel zpod masky netopýřiho muže Baleovo hrdelní zpěv :), ke spokojenosti už mi skoro nic nescházelo. Řekněme, že tehle snímek je důstojným závěrem trilogie, i když Temnému řitíři (myslím ten minulý film s Batmanem), se to pochopitelně zdaleka nevyrovná, Tom Hardy nepřekonal Heatha Letgera a i když obě krásné dámy, Anne Hathaway i Marion Cotillard se snažily svým šarmem nezaostávat za Maggie Gyllenhaal, nebylo jim to nic platné, protože ten scénář byl prostě taková znouze cnost. Takže žádný posun výš, ale spíš maličko níž ke kvalitě Batman začíná.

 • 100%
  0
  0
  2. 9. 2013
  RolandBones (3583 bodů)

  Sice to není tak dokonalý film jako Temný rytíř.Nicméně jako zakončení Nolanovi netopýří trilogie je to pořád velký hollywoodský nadprůměr.Herci jsou ve svých rolích skvělí,hlavně Hardy,Caine a Bale.A líp to snad ani dopadnout nemohlo.Za mě 100%

 • 95%
  0
  0
  6. 9. 2013
  saboter (3553 bodů)

  Christopher Nolan skrátka neměl 3anci udělat ze stejného materialu stejně bobastické dílo ale to neznamená že je film o horší sice není tak užasný ale stejné se povedl jak jenom mohl.

 • 90%
  0
  0
  18. 11. 2012
  TARANTlNO (3334 bodů)

  Místy nadpozemské, jinak mistrovské a jedinečné.Comicsová podívaná, která je bombasticky revoluční.V tomhle je Nolan nedostižný a v tomhle směru nepřekonatelný (současný vrchol mezi režiséry).Hans Zimmer (bůh melodie) vytvořil pro každou hlavní postavu tón, který bude ve mě rezonovat navždy (hudební linka je akčně prošpikovaná do kosti diváka, který je ohromen).Nolan, který se tak důsledně vyhýbal uplatňování všech komiksových konvencí, se k nim teď rád uchyluje.Vlastně ani nemůže jinak, pokud chtěl, aby jeho vyprávění neskončilo tragicky a obsahovalo prvek naděje.Epický velkofilm, který možná nemá přesah, jaký mu někteří jeho fanoušci přisuzují, ale co se týče filmařiny, je imaginárně vytvořený.Ohromující a velkolepé finále.

 • 100%
  0
  0
  21. 8. 2012
  pantak (3269 bodů)

  Nejlepší díl z celé trilogie!

 • 90%
  0
  0
  6. 2. 2013
  výfuk (2967 bodů)

  Musím souhlasit s POMO (pozn. uživatel webu csfd.cz). Opravdu tomu něco chybí. Převrat v postoji Mirandy mě zasáhl spíše takovým kýčovitým způsobem. Na konci filmu jsem nepochopil fakt, jestli Bruce opravdu zemřel a nebo šlo o Alfrédovu představu? Spíš asi šlo o představu. No, taky mě Baneova smrt přišla až moc primitivní. To že byl na začátku Bruce ukazován jako stará troska připomínající hraběte Drákulu s cholerou a obrnou, mě dostalo do takového stavu druhořadého filmu. Chápu, že Christian Bale, Gary Oldman, Tom Hardy, Anne Hathaway, Morgan Freeman a Christopher Nolan dělali co mohli, ale na mě to prostě nějak působylo protikladnějc. Samozřejmě, že předchozí dva díly mě natolik oslnili, že jsem čekal víc, ale moje rozhodnutí je takové jaké je. Jelikož jsem se nemohl dočkat a film viděl již s titulkami a v angličtině, přišlo mi, že se Hardyův hlas na padoucha moc nehodí, spíše na nějakého dědka. příběh se opět dostane do fáze zkázy Gothamu, ale přišlo mě, že za doby Jokera to mělo větší efekt a genialitu. Hodně dlouho jsem se rozmýšlel jak film ohodnotím, pět mě přišlo moc a čtyři málo. Jelikož jde o závěr série, rozhodl jsem se pro čtyři (ale nadprůměrně) a pro čestné místo v kategorii Nejlepší filmy (v mém statusu). Je mi i líto, že se musím s Batmanem rozloučit, ale také mě příjde jako naprostá kravina, to že jen co padla poslední klapka, jen co zaschl inkoust na scénáři, už se chystá jiný Batman. Bez pohyb - ten Nolanův je nejlepší, zapsal a zapíše se do historie a jednou dofám, že to budou moje děti a možná i vnuci, kteří budou Batmana obdivovat...

 • 0%
  0
  0
  2. 11. 2014
  hp24 (2829 bodů)

  zajimalo by me, kdo se na ten film vydrzel divat az do konce a kdo vi, o co tam slo.... prisernost!

 • 95%
  0
  0
  21. 4. 2013
  harry456 (2435 bodů)

  Nolan a Bale opět v akci.
  Skvělé zakončení, ale nemůžu si pomoct neříct tuto větu: ,,Čekal jsem od toho více."
  Na můj vkus moc zdlouhavý, ale i tak, parádní film.

 • 95%
  0
  0
  27. 11. 2014
  Larrysbride (2069 bodů)

  Ohromující! Dechberoucí! Epická! Taková je dle mého (údajně) poslední jízda Temného rytíře. Těžko říci, zda je lepší, než ta minulá. Film je na můj vkus přesycen množstvím nových postav; snad by bylo i lépe, kdyby se Nolan přeci jen rozhodnul z TDKR udělat filmy dva. I tak jde však o silný filmový zážitek, který by si neměl ujít žádný milovník žánru! (Světová premiéra v Londýně 18. července 2012; Viděno: 2D, IMAX 2D)

 • 100%
  0
  0
  23. 11. 2012
  farb (2062 bodů)

  Famózní! Chris Nolan se vrátil ke kořenům (Batman Begins), dostál svým slibům (Každý velký příběh zasluhuje velký konec) a nejlepší filmová sága od prapůvodní trilogie Star Wars se dočkala mistrovského vyvrcholení. Strhující Bale, strhující Hardy ( z každého jeho výstupu mrazí) a dokonalá Anne Hathaway. Maximální emocionální zážitek!

 • 85%
  0
  0
  5. 5. 2013
  karlik4801 (1939 bodů)

  Nolan si dal hodně záležet na tom, aby i Temný rytíř povstal měl svojí vlastní epičnost. Ta začala jakmile se Bruce ztratil v zapomnění. Celé scény o jeho zotavování a vůli, byli skvěle natočené, tak že mi v žilách vřelo napětí. Každý herec měl svůj malý příběh a všechny byli zakomponované do hlavní dějové linky. Akce na konci v epické bitvě a v plném představení Banea s výborným zvratem. Pár chytáků přímo na konci filmu, hlavně ten s Robinem. Jen si furt stojím za tím, že by bylo lepší, kdyby Batman zůstal mrtvý a nebyla na konci scéna v kavárně. Viděno v kině.

 • 65%
  0
  0
  8. 9. 2012
  Hare77 (1934 bodů)

  CHtěl jsem jenom dodat, že přes veškerou adoraci tohoto dílu mě film nezaujmul. Jakási kalkulace, nevěrohodnost, ploché postavy a málo Batmana.

 • 90%
  0
  0
  19. 1. 2013
  Pavlína81 (1569 bodů)

  Tak nevím jestli jsem zklamaná nebo nadšená.Ale jo je to vcelku povedené možná až moc dlouhé ale napínavéa akční.

 • 90%
  0
  0
  6. 8. 2020
  Nevka (1492 bodů)

  Pozor. Obsahuje !!!SPOILERY!!! Konečně je to tady! To na co celý svět čekal, spekuloval nad tím a film, který někoho zklamal, a někoho zase velice potěšil (mezi ty lidi se s radostí můžu počítat i já, ač bych to po shlédnutí druhého dílu nečekal). Christopher Nolan vypustil do světa třetí díl trilogie Temný rytíř, a musím přiznat, že i když to Nolan odmítl, a zařekl se, že další díl už točit nebude, nechal buď pro sebe (co kdyby se mu náhodou zachtělo natočit další film a zvednout si tak peníze na svém účtu), nebo pro někoho dalšího na konci, dá se říct otevřené vrátka pro možné další pokračování (ale o tom víc na konci komentáře). Temný rytíř povstal byl úplně jiný, než jeho předchůdce Temný rytíř. Podstatný fakt byl už ten, že už nehrozilo potencionální nebezpečí ze strany šíleného Jokera (který minulému dílu dodával efekt krve tuhnoucí v žilách), ale hrozilo nebezpečí zmrzačeného (samozřejmě nejen na obličeji, ale možná i na duši) žoldáka Banea, který jako Bruce Wayne coby Batman, byl také členem nelítostné organizace Ligy Stínů, která chtěla Gotham zničit v prvním dílem. S novým Batmanem (myslím jako s dílem) přišlo více akce, boje a pár skvělých nových postav od kterých jsem téměř nic neočekával. Hlavním překvapením byla Anne Hathaway, která si zahrála roli Catwoman a zasloužila si tím můj plný obdiv a přidání do TOPky stejně tak, jako detektiv Bleak v podání Josepha Gordona-Levitta. Začátek se ještě částečně nesl v duchu dvojky, ale poté přišel úplně nový styl trojky. Počínaje skvělou scénou se vstupem Banea do banky a následnou honičkou, při které jsem se jen dementně usmíval a naplno si ji užíval. Další skvělá pasáž začala při startu ragbyového utkání, spolu s hláškou Banea při americké hymně: "Ten chlapec má, ale nádherný hlas." a pokračovala pasáží z věznice ze které se nakonec Bruce dostal stejně tak jako malý Bane. A tady přichází ta brilantní myšlenka s tím, že to dítě vůbec nebyl Bane, ale byla to ta baba co se stala majitelem Wayne Enteprise (pardon, ale na jméno si nevzpomínám), která svedla hlavní roli na konci filmu a která chtěla dokončit plán svého otce Raz Ál-Ghula. Následné drama při snaze zneškodnit jadernou bombu a konečný výbuch nad mořem spolu s The Bat se staly skvělým zážitkem. Nápad s autopilotem byl od Batmana pěkně prohnaný, ale potěšilo, že nezemřel. A teď k těm vrátkům. Na konci, když si Blake vyzvedl své věci, bylo zmíněno jeho pravé jméno: Robin a on pak odešel do bývalé "laboratoře Batmana" a záminka je tady! Já byl mile překvapen a dal jsem trojce Batmana pět hvězdiček.

 • 75%
  0
  0
  13. 1. 2015
  ladynka (1201 bodů)

  Není to velký film, jen je to velkolepě natočené, dějovými linkami přebobtnalé a srážené frázovitými proslovy. Nejsilnější je tak snímek ve chvílích konkrétního ohrožení a skutků. Tradičně silné poropojení a práce akčních (dějových) scén s hudbou.

 • 90%
  0
  0
  6. 11. 2014
  salisbury (1099 bodů)

  Zakončení trilogie bylo důstojné rozloučení s netopýřím mužem brázdící Gotham rychlostí nevídanou. Symbolika netopýra rozsvíceného na obloze zůstane nějaký čas potemnělá, alespoň po dobu než bude ten lampion zas někým rozžehnut. Nejsem si jist zda tato trilogie může být něčím překonána, tudíž to rozžehnutí bude hodně riskantní ba přímo sebevražedné.

1 2 dalsi posledni
82 83 ?
jak hlasovat?
 • p.a.douch 60%
 • Dellego 85%
 • InJo 90%
 • Meky 80%
 • Svany 90%
 • Adeline 95%
 • jwp 90%
 • Nevka 90%
 • jaroslav-nemec 55%
 • nikol-jankovicova 90%
všechna hodnocení (457)

V žebříčcích uživatelů

2. místo z 43 v žebříčku uživatele wop

„Událost roku. Temného rytíře s Heathem Ledgerem považuji za jeden z nejdokonalejších filmů všech dob a samotný fakt, že se na trojce schází ten samý tým (tedy bez...”

1. místo z 4 v žebříčku uživatele STL
2. místo z 11 v žebříčku uživatele RedDragon
11. místo z 17 v žebříčku uživatele JosefTomas

„Přestože se Nolan snažil, kvalitu druhé dílu nepředběhl, ale řádně zakončil triologii.”

1. místo z 46 v žebříčku uživatele saboter
1. místo z 164 v žebříčku uživatele VitvarJane
2. místo z 8 v žebříčku uživatele scarecrow
2. místo z 25 v žebříčku uživatele brcolka
2. místo z 67 v žebříčku uživatele henrycruel
2. místo z 2 v žebříčku uživatele florentin-broski-krasniqi