Batman Forever (USA)
« další názvy »
Velká Británie Velká Británie
USA USA
117 minut

Žánry

:
Akční, Fantasy, Komedie, Krimi, Rodinný, Romantický, Sci-fi, Thriller
Motto: Třetí filmové dobrodružství jednoho z nejslavnějších comicsových bojovníků proti zločinu.

Obsah

:
Můžete se schovávat kamkoli, ale netopýří křídla vás neminou. I tentokrát se musí Batman utkat se dvěma nepřáteli: tentokrát jsou to padouši se jmény Dvě více »« méně

Režie

:
Joel Schumacher

Scénář

:
Bob Kane Lee Batchler Janet Scott Batchler Akiva Goldsman

Herci

:
Val Kilmer Tommy Lee Jones Jim Carrey Nicole Kidman Chris O'Donnell ...
Premiéra: 21. 9. 1995
DVD: 1. 1. 2000

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 50%
  0
  0
  21. 2. 2019
  martin-mickey-stusak (16797 bodů)

  Batman má nové nepřátele. Ano, a rovnou dva.  Říkají si Two-face a Riddler. Ale zase nebude sám. Přidává se k němu coby parťák Robin. Je snímek tedy honosnější, dobrodružnější, zkrátka komiksově zábavnější? Nebo zůstává u temné atmosféry. Kupodivu, ani jedno. Málokdo ví, nebo lépe řečeno, nikdo v Česku neví, že i tento třetí snímek měl taktéž původně režírovat Tim Burton a Batmana hrát Michael Keaton. Proč tomu tedy nebylo? V pozadí nastaly nějaké spory se sponzory či výrobci filmových suvenýrů, nebo co a došlo to tak daleko, že Tim ztratil nervy a z projektu prostě odstoupil. A Michael prohlásil, že pokud film nebude točit Tim, on z role Batmana odstupuje také. A jak řekli, tak se stalo. Podrobnosti o této příhodě nechť si zájemce najde na internetu. Po dlouhém jednání režisérské křeslo dostal Joel Schumacher a na roli Batmana byl vybrán Val Kilmer. A tak se stalo, co se stalo. Val se na tuto roli viditelně nehodil, ale jak je vidět, po herecké stránce se snažil. Batmana se snažil hrát stejně jako Michael a dá se říct, že se mu zdařilo. V obličeji ale vypadá značně dětinsky.  Joel je, jako každý jiný režisér, se svým vlastním přístupem a tak snímek pojal zcela po svém. Z počátku je sice vidět Joelova snaha vizuálně navázat na Tima, ale bohužel, moc dlouho to nevydrželo. Neonová show předčila očekávání a tak původní temná komiksová atmosféra dostala setsakramentský kopanec. Snímek se opět vyznačuje přítomností hereckých hvězd. V postavách však ale nijak výrazný rozdíl od těch předchozích není. Two-face se chová úplně stejně jako Joker, takže to vypadá, jakoby Joker změnil image. Riddlerova gumová tvář Jima Carreyho je asi trefná, ale to křepčení je zase až moc přehnané. Skutečně to vypadá, jakoby si jen ´Zvířecí detektiv´ vzal kostým a šel si zablbnout.  A charakter dr. Chase Meridian s tváří Nicole Kidman je zcela totožný s Vicky Vale, kterou si v prvním snímku zahrála Kim Basinger. Neonový vizuál už vše jenom dodělal. Doslova kabaretní show, Joeovi prostě v zájmu komiksové předlohy nelze odpustit. Snímek určité přednosti má, ale s ohledem na předchozí Burtonovi počiny jich moc není. Buď jak buď, sestup dolů je razantní a to ještě diváci ve své době netušili, co dalšího se na ně chystá.

 • 90%
  3
  0
  6. 12. 2017
  SNCIS (6509 bodů)

  Val Kilmer jako jako temný Batman, Jim Carrey jako šílený Hádankář, Nicole Kidman jako krásná psycholožka, Chris O'Donnell jako začínající Robin a Tommy Lee Jones stejně mince má dvě tváře. Hlášky: Batman: "Dám ti hádanku." Hádankář: "Hádanku? Pro mě? Tak hovoř." Batman: "Vidím i nevidím. Pro mě je denním světlem temnota. Kdo jsem?" Hádankář: "Ale vždyť jsi slepej jak netopejr." Batman: "Přesně tak." / Hádankář: "Hádej, hádej, budeš vejrat. Kdo se bojí netopejra?" / Chase Meridianová: "Tvé tajemství nezná, je to úplný magor." Bruce Wayne: "Magor? To je odborně?" / (Two-Face zasáhne Robinovu loď.) Hádankář: "Ty jsi potopil můj křižník! Ha ha ha!" / (Two-Face na Batmana.) "Proč nechceš chcípnout!" - 90%.

 • 50%
  1
  0
  2. 1. 2017
  JosefTomas (6018 bodů)

  Schumachera nechápu. Kdyby ten film nedělal, udělal by lépe. O proti původnímu filmu od Burtona je tohle jen přeplácaná blbost, která zachraňuje špatný scénář Jimem Carreym, který alespoň kvalitu trochu povznesl.

 • 65%
  0
  0
  3. 12. 2012
  VitvarJane (4463 bodů)

  Relativně pěkné zpracování batmana, zvlášť se mi líbí Jim Carrey, který jako hádankář přímo zazářil.

 • 55%
  2
  0
  27. 12. 2017
  Chimpanzee21 (3609 bodů)

  Film, který by bez Jima Carreyho byl minimálně o 20% níže než je teď...
  Dva záporáci jsou zlo a myslím, že když už mají být dva, tak na styl Temného rytíře. Jejich záporácká činnost by měla být oddělená. Další věc co filmu silně ubírá je Robin. Já si myslím, že robin Batmanovi hrozně ubírá.

 • 65%
  0
  0
  13. 9. 2013
  saboter (3547 bodů)

  Dobré zpracování ale hlavně excelujcí herci se skvělým Careem.Ale musíte film brát hodně s nadsázkou.

 • 45%
  0
  0
  13. 12. 2013
  alexik789 (2507 bodů)

  Druhý nejslabší batman. Přitom je Val Kilmer opravdu sympaťák. Film drží nad vodou hlavně sestava, pro batmana tradičně, hereckých es. V tomto případě krom V. Kilmera Výborná dvojice záporáku J. Carrey a T. Lee Jones, poprvé přichází na scénu Robin - Ch. O'Donnell.

 • 60%
  0
  0
  21. 5. 2014
  jvempire (1203 bodů)

  Slabší ale stále docela dobré.

 • 70%
  0
  0
  19. 2. 2017
  Thompson333 (607 bodů)

  Dobře, toto se stane, když studio chce Batmana přístupného pro děti. Osobně je to můj oblíbený film z dětství, když to vezmu z jiného pohledu, je to hrozná slátanina. Val Kilmer byl dobrý Batman, bohužel měl k sobě špatné záporáky. Hádankář a Two-face mi v tomto případě přišli, jako šašci, bohužel, takto to vidím já.

63 ? ?
jak hlasovat?
 • jiri-cisar 85%
 • airlibra 55%
 • martin-mickey-stusak 50%
 • petr-sedivec 35%
 • Kim6 20%
 • Blackhand47XD 65%
 • zabak95 75%
 • Chimpanzee21 55%
 • SNCIS 90%
 • Deacon Frost 100%
všechna hodnocení (98)

V TV

V žebříčcích uživatelů

44. místo z 98 v žebříčku uživatele Deacon Frost
Sdílet tuto stránku:

Partneři: