Milk

72%
Milk
Plakát traileru

Režisér Gus Van Sant a Sean Penn oživili příběh člověka, který je do dnešní doby považován za jednoho z největších mučedníků americké historie a který musel za svou sexuální orientaci zaplatit tím nejcennějším, co člověk má - životem. Když byl v roce 1978 na Harveyho Milka spáchán atentát, svět ztratil jednoho z nejcharizmatičtějších vůdců a hlas spravedlnosti. Kdo je Harvey Milk? Harvey Milk pracoval na Wall Street, měl vše, co si jen mohl přát, jedno mu však chybělo - svět, ve kterém může nahlas říct, že je homosexuál a nikdo ho za to nebude diskriminovat. Rozhodl se proto svou práci opustit, odstěhovat se se svým přítelem do San Francisca do Castro distriktu a otevřít si obchod s fotoaparáty. Brzy se z obchodu stalo místo, kde se začali scházet všichni, které ta doba odsuzovala a ničila. Harvey si uvědomil, že je na čase něco dělat a začal za svou tichou komunitu mluvit nahlas. Malé vítězství vedly k větším a Harveyho statečnost a odvaha odolávat denním výhrůžkám smrti inspirovaly další, aby konečně začali jednat. To vše vedlo k tomu, že Harvey byl zvolen prvním gay politikem v USA a členem městské rady San Francisca. Jeho poselství svobody a naděje mu nadělalo spoustu nepřátel. Nakonec byl společně se starostou San Francisca zavražděn svým bývalým kolegou Danem Whitem. Přestože "Starosta Castro distriktu" zemřel, jeho jméno bude navždy znamenat začátek nové éry porozumění a tolerance jak v jeho komunitě, tak na celém světě.
xxmartinxx
xxmartinxx
22 277 bodů
6
Ani přes veškerou snahu tu nevidím víc než zcela obyčejný film, kterých je plno. Jediným rozdílem je, že hlavní hrdina je homosexuál. Stejně jako u Zkrocené hory mu to bude bohatě stačit k tomu, aby byl vyzdvihován do nebes. Děj je naprosto neoriginální a ničím nepřekvapí a konec je naprosto pateticky přehnaný. Penn hraje určitě dobře, ale film o ničem prostě nezachrání. Měl jsem co dělat, abych to dokoukal do konce.
hanys_
hanys_
18 771 bodů
8
Film, který těží ze zajímavého scénáře a hlavně ze skvělých hereckých výkonů. Pro mě osobně velké překvapení..(tak nějak jsem se na "gay" téma moc netěšil a příliš jsem od filmu nečekal). 7/10
Fingon
16 886 bodů
6
Nesnáším filmy Gus Van Santa. Už dlouho jsem se takhle nenudil, vážně nechápu, jak to mohlo dostat nominaci na Oscara.

Dodatečné informace

Původní název:
Untitled Harvey Milk Project (více)
  • USA Milk
  • USA Untitled Harvey Milk Project
  • USA Harvey Milk
  • USA Milk - A Voz da Igualdade
  • USA Mi nombre es Harvey Milk
  • USA Obywatel Milk
  • USA Харви Милк
Premiéra v ČR:
12. 2. 2009
Distributor:
HCE
Země původu:
USA
Rozpočet:
20 mil. USD
Tržby:
54,59 mil. USD (celosvětově)

Powered byJustWatch