Green Book (USA)
USA USA
130 minut

Žánry

:
Drama

Obsah

:
Bývalý vyhazovač a drobný podvodníček Tony „Pysk" Vallelonga (Viggo Mortensen) má mezi newyorskými Italy pověst chlápka, který dokáže vyřešit každou šlamastyku. více »« méně

Režie

:
Peter Farrelly

Scénář

:
Nick Vallelonga Brian Currie Peter Farrelly

Herci

:
Linda Cardellini Viggo Mortensen Mahershala Ali Don Stark P.J. Byrne ...
Premiéra: 7. 3. 2019
Distributor: Aerofilm

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  3
  0
  14. 1. 2019
  Brenan88 (39332 bodů)

  Ještě teď,když píšu tento komentář marně přemýšlím kdo z dvojce Viggo Mortensen - Mahershala Ali mne bavil více. Nejspíš to nechám jako remízu,protože oba dva předvedli geniální a takřka bezchybný výkon. Green Book může působit jako ten typ filmu co cíleně tlačí na divákovi emoce,ale po shlédnutí názor rychle změníte. Nádherný příběh o přátelství i přes veškeré rozdíly. Místy úsměvné a místy mrazivě kruté. Při závěrečné scéně jsem jen stěží zadržel slzu v oku. Farrelly po dlouhé době dokázal jak je skvělým režisérem a jak umí pracovat s tempem a dávkováním emocí. Zde je jeho místo a komedie by měl pustit k vodě. Obrovská spokojenost.

 • 60%
  0
  0
  25. 1. 2019
  lamps (12384 bodů)

  Pohodová road-movie se silnými postavami (Mortensen si krade film pro sebe), přesvědčivou dobovou atmosférou a dialogy, které minimálně na jedno zhlédnutí uši rozhodně netrhají. Ale "konflikt", který film nabízí, je natolik nepůvodní a umělý, že to celé kvalitativně pohřbívá. Vývoj Tonyho rasistického postoje je v podstatě neviditelný a scénář je víceméně sérií zastávek ve stanicích morálních klišé a profláklých motivů (policista u cesty, "bílá" restaurace). Potenciál by byl a k dobru lze Farrellymu připsat, že jeho hrdinům jsem fandil, to ale bohužel nadprůměrné sociální drama neudělá. 

83 100 ?
jak hlasovat?
 • adam-tesar 90%
 • lamps 60%
 • Gooner 85%
 • puposlav 90%
 • Brenan88 90%
všechna hodnocení (5)
Sdílet tuto stránku:

Partneři: