Klub poslední naděje

79%
Klub poslední naděje

Píše se rok 1985. Elektrikář a příležitostný jezdec rodea Ron Woodroof se od lékařů dozvídá, že má AIDS a že mu nezbývá více než 30 dnů života. Doktoři si s tehdy novou smrtelnou nemocí nevědí rady a tak Ronovi víceméně dokážou poradit jediné - pošlou jej domů umřít. Ale Ron to nevzdává, pouští se do bitvy o svůj život s lékaři, farmaceutickými firmami, úředníky a hledá cestu jak přežít. Vyráží do Mexika, ale nehledá tam drogové bosse, hledá alternativní možnosti léčby AIDS a jeho šancí se tak stane mezinárodní černý trh s neschválenými léky. A protože nemá jinou možnost ani co ztratit, začne tyto léky pašovat přes hranice do USA. Zvláštního spojence Ron najde v Rayonovi, transsexuálovi, který má stejnou touhu po životě i stejnou diagnózu. Naštěstí Rayon sdílí Ronova podnikatelského ducha a tak spolu začnou hledat cestu, jak se vyhnout vládním sankcím namířeným proti prodeji neschválených léků. Nakonec založí Dallas Buyers Club, který funguje na principu, kdy nemocní lidé platí měsíční členské příspěvky a za to získají přístup k zásobám nových a především neoficiálních léků. Takto vzniklá komunita stejně postižených a často zoufalých lidí se rychle rozrůstá a sílí. Ron už není jen pašerákem léků, stává se i bojovníkem za důstojnost, vzdělání a společenské přijetí HIV pozitivních lidí. A tak díky své snaze o přežití Ron žije naplno jako nikdy předtím, v čase, kdy již měl být spolehlivě a dávno mrtvý. Film Klub poslední naděje je inspirován skutečnými událostmi.
Brenan88
Brenan88
47 089 bodů
8
Typická Oscarovka,která si svým námětem přímo říká o sošku. Normálně jsem proti tomu imunní,ale zde je ten příběh natolik silný a herci výborní,že jsem to Klubu poslední naděje přál. Matthew je skvělý a to co musel podstoupit pro tento film je neuvěřitelné a jde vidět,že film je pro něj vše. Strhující zážitek.
Psisko59
Psisko59
32 834 bodů
8
Výborný film s dokonalým Matthewem McConaugheym v hlavní roli elektrikáře Rona Woodroofa, jenž tváří v tvář fatální diagnóze nesloží zbraně a nečeká na konec, ale zmobilizuje veškeré své možnosti a prostředky, aby nejprve pro sebe a posléze i pro ostatní podobné odsouzence našel alespoň odklad nevyhnutelného rozsudku smrti. Což se mu podaří - místo 30 dní, které mu dává lékař při stanovení diagnózy, si prodlouží život o sedm let. Hlavní představitel obětoval roli nejen 20kg (přesněji 47 liber) své váhy a byl po zásluze odměněn Oscarem za mimořádně empatický výkon, který prostému fandovi rodea, který se odmítl podrobit americké mašinérii obchodu s léky a bojoval až do konce života, zajistil nesmrtelnost.
Pete69
Pete69
30 779 bodů
8.5
Fil je skvěle natočen a působí ukrutně realisticky. Pohled na HIV komunitu je velmi žalostný, ale to celý film jen vyzdvihuje do výšin. O výkonu hlavního představitele nemá smysl polemizovat, koneckonců má za něj sošku. Skvělá podívaná, výborné zpracování, velmi dobré herecké výkony mi nemohou dát méně, než 85%.

Dodatečné informace

Původní název:
Dallas Buyers Club (více)
  • USA Klub poslední naděje
  • USA Dallas Buyers Club
  • USA Dallas Buyer's Club
  • USA Klub poslednej nádeje
Premiéra v ČR:
23. 1. 2014
Distributor:
CinemArt
Země původu:
USA
Rozpočet:
5 mil. USD
Tržby:
55,74 mil. USD (celosvětově)