Superman IV: The Quest for Peace (USA)
« další názvy »
USA USA
Velká Británie Velká Británie
134 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Fantasy, Rodinný, Sci-fi
Motto: Nukleární síla. V nejlepších rukách je nebezpečná. V rukách Lexe Luthora je přímo ďábelská. Supermana čeká největší bitva. Bojuje za nás.

Obsah

:
Superman je stále poslem dobra ve světě, tentokrát se hrdina zaplete do světové politiky. Jeho největšímu nepříteli Lexi Luthorovi se s pomocí synovce více »« méně

Režie

:
Sidney J. Furie

Scénář

:
Christopher Reeve Lawrence Konner Mark Rosenthal Joe Shuster Jerry Siegel Mark D. Rosenthal

Herci

:
Christopher Reeve Gene Hackman Jackie Cooper Marc McClure Jon Cryer ...
Přístupnost: Mládeži přístupno
Jste na stránce filmu Superman 4. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Superman 4 myslíte! K 28. říjnu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27105 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 20%
  0
  0
  22. 10. 2018
  martin-mickey-stusak (21537 bodů)

  Od natočení prvního Supermana s Christopherem Reevem uběhlo plných devět let a tak si nelze nevšimnout, že v tomto čtvrtém volném pokračování herci poněkud zestárli. Do příběhu se plně vrací Lois Lane v podání Margot Kidder a dokonce i Lex Luthor s tváří Genea Hackmana. Bohužel však bez Otise, takže tu tentokrát chybí komická figurka. Zastoupil ho však Lexův synovec, ale ten toho tady zase až moc nijak zvlášť nevytrhl. Námět není nijak překvapivý, neboť téma o jaderných zbraních a nukleární hrozbě se ve své době hojně promítla i přímo v komiksech. Studená válka holt byla studená válka. Film jako takový je ale neskonalá hrůza. Scénář jakoby nebyl vůbec promyšlený. Hodně scén se veze ve značné zkratkovitosti, čímž často nemá dějový vývoj žádnou logiku. Christopher Reeve Supermana pojal tak, jak ho představoval dříve, takže u něj žádná chyba rozhodně není. Chybou bylo razantní zkrácení snímku, který měl mít původně něco přes dvě hodiny. Nebo byl film scenáristicky už i v této verzi tak špatný, že to nestálo ani za uvedení? Co nejvíce utkví, je fakt, že se v tomto příběhu Lois a Superman potažmo Clark Kent k sobě chovají, jakoby mezi nimi dříve neproběhl žádný milostný vztah. Proč to? S tím by se přece dalo dál pracovat. Je tady toho samozřejmě víc, ale to už nemá smysl dál popisovat. Tento film je zkrátka natolik hrozný, že komiksům dělá spíše ostudu. Ta dosazená politika byla spíše na škodu, neb z toho vlastně vznikla politická moralita doplňující světovou politickou situaci na konci 80. let 20. století. Vlastně se jedná o zneužití této postavy ke stavu věci a tak není divu, že to dopadlo jak to dopadlo. A ještě jednou k tomu brutálnímu zkrácení. Není v tom právě ta politika? Zřejmě bylo vystřiženo něco, co se zrovna nehodilo, nebo bylo až moc odvážné či přímo provokativní. Ale to už ví snad jen bůh.

 • 30%
  0
  0
  21. 5. 2014
  jvempire (1206 bodů)

  Už naprostá katastrofa která neměla vzniknout.

 • 55%
  0
  0
  13. 8. 2013
  Fanin (590 bodů)

  Oproti trojce docela zlepšení, sice to není žádné veledílo ale je to dívatelné. Filmu nejvíce prospěl návrat Lexe a Lois. Má to ale strašné efekty.

 • 0
  0
  31. 3. 2015
  Host
  Host

  Dobrý večer píšu vám ohledně filmu Superman 4 dabing cz z roku 1987 DVD a jestli to máte,tak kolik by jste za to DVD chtěli zaplatit,cenu respektuji.S pozdravem Pavlíček Josef

43 ? ?
jak hlasovat?
 • Deacon Frost 20%
 • martin-mickey-stusak 20%
 • dav.bal 80%
 • SNCIS 80%
 • ballrog 65%
 • bayern 30%
 • sabule 30%
 • henrycruel 55%
 • HappyPiere 50%
 • olga-pu 35%
všechna hodnocení (31)