Tron Legacy (USA, originální název)
« další názvy »
USA USA
126 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Sci-fi, Thriller
Motto: Hra se změnila.

Obsah

:
TRON: LEGACY je 3D high-tech dobrodružství zasazené do digitálního světa, který je úplně odlišný od čehokoli, co jste již na velkém plátně viděli. Sama více »« méně

Režie

:
Joseph Kosinski

Scénář

:
Adam Horowitz Richard Jefferies Edward Kitsis Steven Lisberger Brian Klugman

Herci

:
Olivia Wilde Jeff Bridges Garrett Hedlund Michael Sheen Bruce Boxleitner ...
Premiéra: 16. 12. 2010
Distributor: Falcon
DVD: 20. 4. 2011

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  23. 1. 2017
  Sheldon (12495 bodů)

  Na debut naprosto úžasný, vycizelovaný vizuál a herci hrají fantasticky. S kámošema jsme byli úplně hotoví z Olivie Wilde. Akorát se tomu úplně nepovedlo vybalancovat scénář, takže absolutně nevím o čem to je, kam to mělo směřovat a jak to skončilo, ale ta atmosféra a ti herci. To je prostě film.

 • 60%
  0
  0
  29. 7. 2017
  Danny F. (11093 bodů)

  Co na tomto filmu pochválit? Snad jen ta různá světélka v kontrastu černobílého prostředí? Hodně napovídalo tomu že jde o počítačovou hru. Děj v normálu a chvílemi jsem si vzpomněl na Total Recall. Nevím, jen mi to vyvstalo na mysli. Osobně jsem čekal více.

 • 80%
  0
  0
  30. 12. 2012
  Standa. (6150 bodů)

  Původního Trona jsem neviděl, tak jsem se trochu bál, abych se v něčem neztrácel. Naštěstí tam moc návaznosti na originál nebylo. Byla to "jenom" čistě dynamická jízda dokonale zpracovaným světem. Audiovizuální pastva pro moje smysly.

 • 60%
  0
  0
  5. 5. 2013
  harry456 (2433 bodů)

  Audiovizuální nálož.

 • 100%
  0
  0
  26. 5. 2016
  leafroller (2312 bodů)

  Nevím proč, ale dal jsem Trona do adresáře "Jednou a dost" v domnění, že ho budou dávat v televizi víckrát, než na něj budu chtít koukat. Byl to omyl. Pokud jste ochotni přejít to moderní klišé o virtuálních počítačových světech a nehodláte se zabývat nějakými logickými detaily, můžete si užívat jednu z největších podívaných posledních let. Tolik energie a pestrých nápadů pamatuji z dob Totall recall nebo Minority report. A i když je ve srovnání s nimi tento projekt až minimalistický, vtáhne vás a nepustí. Přidejme k tomu dokonalou hudbu mých oblíbenců z Daft punk, která, když ji dáte správně nahlas, hodí film o dva levely výš. A zvlášť scéna na diskotéce ve mě zanechala hluboký zářez. Film šel zpět do sci-fi a já jdu stahovat soundtrack.

 • 80%
  0
  0
  23. 10. 2012
  wop (1665 bodů)

  Tron: Legacy je krásně vypadající, dynamicky ubíhající zábava, která sice asi ve dvou třetinách lehce ztratí dech když dojde na upovídané vysvětlovací scény, ale stihne to ještě vybrat a zanechá velmi dobrý pocit.
  Pro mě byl ale vizuální zážitek (a zážitek je to i bez 3D) naprosto zastíněn hudbou. Tu má na svědomí Daft Punk a tvrdil bych, že dojem z filmu by bez ní byl poloviční a moje hodnocení mnohem nižší. Už dlouho se mi nestalo, abych byl takhle "na větvi" z filmové hudby už při prvním poslechu.

 • 85%
  0
  0
  13. 1. 2015
  ladynka (1200 bodů)

  Skvěle sedící hudba. Pro mě V Imax 3D úchvatnější zážitek než Avatar zřejmě i proto, že mám osobně radši Tetris než procházky přírodou...

 • 75%
  0
  0
  20. 2. 2017
  Dubínka (554 bodů)

  Sice to níčím moc nepřekvapí, ale jako nenáročný audiovizuální zážitek je to dost dobré. Průměrná režie, herecké výkony a scénář by bez pěkného vizuálu a skvělé hudby za moc opravdu nestály. Na film se pěkně kouká a nuda při něm není, proto dávám pěkných 75%

 • 80%
  0
  0
  9. 6. 2016
  mausis (369 bodů)

  Nedávno znovu zhlédnuté mě dovedlo k myšlenkám, proč jsem nedala ještě o nějaké to procento víc.Nejenže mne znovu film bavil, ale vnímala jsem nějak více zpracování, fascinující prostředí a hudbu, která vše doplňuje tak dokonale, že napodruhé byl ten zážitek snad ještě lepší.Samotná myšlenka vtělení se do virtuálního světa je tak nepředstavitelná, a pak to tu najednou je, s naprostou uvěřitelností.Prostě sci-fi jak má být, efektní, zábavné a nezapomenutelné.

  • hudba
  • vizuální efekty
  • příběh
  • 75%
   0
   0
   22. 2. 2017
   tyna-berbrova (266 bodů)

   Až mě to samotnou překvapilo, jak se mi film docela líbil. V některých částech jsem měla pocit, že by to chtělo více vysvětlení a rozvedení děje. Mohl mít film větší hloubku. Takto se z něj stal jen další film s plochou myšlenkou, jednoduchým scénářem a zaměřené na vizuální složku.

  • 90%
   0
   0
   15. 7. 2017
   Terabithian (264 bodů)

   Tron nás oproti Avatarovi do svého smyšleného světa nenápadně nevtahuje, neustále na něj a na jeho smyšlenost upozorňuje, nutí nás kochat se jím zvnějšku. Jistě, je to zřejmě nejdražší videoklip Daft Punk, ale videoklipové a přitom strhující jsou dodnes i velkoměstské symfonie, natočené před nástupem zvuku (Muž s kinoaparátem, Berlín: Symfonie velkoměsta).

  • 90%
   0
   0
   25. 12. 2010
   Djkoma (109 bodů)

   Splněná očekávání. Legacy navazuje na svého starého předchůdce ve všech ohledech a jde ještě dál. Spojuje výjimečně působivou hudbu, design a 3D prostředí v dynamický a rychle plynoucí film. Některé motivy mohou působit zbytečně (zen, iso, ....), ale jiné jsou naopak dovedeny k dokonalosti (design odrážející pokrok v počítačových hrách od prvního dílu a posedlost dokonalostí grafiky, sterilita počítačových simulací lidí i světů, obraz vs zvuk). Vloni byl Avatar působivý svými obrazy a živým světem, letos Tron exceluje svým počítačovým světem, v kterém se odráží současná móda/design (leštěné plochy většinou černé, kontrast s neony, v podstatě i hudba) i jeho vlastní sterilita/nefunkčnost/závislost na uživatelích. Stejně jako design a prostředí světa počítačů mě uchvátila i hudba a zvuky. Třeba scénu svlékání mladého Flynna bych si pustil mockrát už jen pro tu souhru podpatků krásných dam... V Tronovi je toho mnoho, ale stačí si vybrat a nechat se unášet zábavou do působivého finále. PS: jo třináctka, ta třináctka... Více zde.

  • 80%
   0
   0
   13. 3. 2016
   arilka (25 bodů)

   K tomuhle filmu jsem se dostala v podstatě omylem, o to byl větším překvapením. Pokud čekáte moře bitev, akcí a všech těch typických sci-fi záležitostí, tak jste na omylu. Tron legacy je totiž neuvěřitelným způsobem klidný, napínavý, naprosto vyfantazírovaný, ale především, úžasně barevný! Opravdu lituji toho, že jsem film neviděla v kině, ale alespoň se můžu těšit na shlédnutí Prvního Trona. Ačkoli je tenhle film hodně netypický, tak je to opravdu sci-fi se vším všudy, především pak se skvělou hudbou. Opravdu doporučuji všem :)

  71 65 ?
  jak hlasovat?
  • Kim6 70%
  • Sany51 80%
  • leafroller 100%
  • Vigo69 10%
  • homedo 75%
  • Had 75%
  • Blackhand47XD 80%
  • Peříková 70%
  • Liboul 80%
  • Špímoňátko 60%
  všechna hodnocení (131)

  V žebříčcích uživatelů

  23. místo z 73 v žebříčku uživatele Kirishima
  39. místo z 43 v žebříčku uživatele ferry-farka
  42. místo z 48 v žebříčku uživatele dino
  89. místo z 105 v žebříčku uživatele dav.bal
  Sdílet tuto stránku:

  Partneři: