Zemřel herec Julian Sands. Z posledního výletu do hor se už nevrátil

Zemřel herec Julian Sands. Z posledního výletu do hor se už nevrátil
Pokoj s vyhlídkou | Goldcrest Films International
Julian Sands odešel na svou poslední túru krátce po svých pětašedesátých narozeninách, rodina jej nahlásila jako pohřešovaného 13. ledna. Přesná příčina smrti není známá, herec se mohl s životem rozloučit dobrovolně, ale nejspíš doplatil na nepříznivé počasí v oblasti hory Mt. Baldy. „Identifikační proces je kompletní a potvrdil, že tělo nalezené na Mt. Baldy 24. června 2023 patří pětašedesátiletému Julianu Sandsovi z North Hollywood,“ stálo ve zprávě policie sdílené webem Collider.
Julian Sands
Julian Sands

Herec

Rodák z anglického Otley se ve filmech a v televizi objevoval od počátku osmdesátých let. Zahrál si například v oscarových dramatech Vražedná pole a Pokoj s vyhlídkou, kde zastínil i tehdy málo známého Daniela Day-Lewise. Tuzemské publikum si jej může pamatovat z populární hororové komedie Arachnofobie, dramatu Leaving Las Vegas s Nicolasem Cagem nebo remaku Fantoma opery od Daria Argenta. Mezi jeho další prestižní kredity patří Nahý oběd od Davida Cronenberga, hvězdní Dannyho parťáci 3 a Fincherovi Muži, kteří nenávidí ženy. Svou zřejmě nejzápornější úlohu ztvárnil v kontroverzní Marhoulově adaptaci Nabarveného ptáčete či ve snímku Jennife Chambers Lynch Helena v krabici.
Vražedná pole
Julian Sands (vlevo) a John Malkovich ve filmu Vražedná pole | Warner Bros.
Sands dokázal nahánět hrůzu, ale rovněž působit vlídně a intelektuálně. V televizi se prosadil třeba v deváté sérii Hvězdné brány nebo v páté řadě 24 hodin. Naposledy hrál s Renée Zellweger v seriálu CO/KDYBY, jeho kariéra u filmu se však bohužel smrskla na účinkování v méně prestižních titulech s menšími ambicemi.