Komentáře týdne: Když se perfektní Aragorn postaví špekatému Thorovi

Komentáře týdne: Když se perfektní Aragorn postaví špekatému Thorovi
Avengers: Endgame | Marvel Studios
Zapomeňme na doporučení recenzentů a zaměřme se na názory a hodnocení vás, uživatelů webu Kinobox.cz. Mezi vytipovanými komentáři najdete doporučení na zavedený oscarový snímek, dokument pojednávající o jednom slovenském politikovi, stoprocentní hodnocení pro italský art i českou mainstreamovou komedii. Nechybí však ani poměrně ostrá kritika Endgame a palec nahoru pro nepříliš známý snímek z loňského roku. Ale konec redaktorských řečí, teď už máte slovo vy.

Zelená kniha (2018) - ...perfektní Aragorn po 15 letech...

Mahershala Ali, Viggo Mortensen
Zelená kniha | Universal Studios
"Velice feel good road movie, které dominuje perfektní Aragorn po 15 letech. Na Oscara to podle mě nestačí, ale chápu, že se dotýká velice citlivého důvodu a proto to mělo z 90% vyhráno. Zrovna u Farrellyho bych nečekal, že natočí takhle "wannabe" vážný flm. Inu v celku to je vlastně obrovský kýč. Ale kdo by neměl rád kýče." rkotvald / 80 procent

Mečiar (2017) - ...typickým příkladem čistého oportunisty...

Vladimír Mečiar
Mečiar | PubRes
"Velmi mě potěšilo, jak nestranně je dokument natočen. Nestranně a čistě informativně. Žádné tendenční názory nebo manipulace. Dozvěděl jsem se mnoho nového i přesto, že jsem všechny ty události zažil. Pan Mečiar je typickým příkladem čistého oportunisty a já osobně mu smekám. Člověk, který dokáže týt z každého režimu, je skutečným hrdinou doby. A kdo ho za to odsuzuje, jen ukazuje na vlastní závist. A neschopnost. BTW, líbil se mi odkaz na totální naivitu českých polistopadových "salónních" politiků." leafroller / 90 procent

The Isle (2019) - ...skutečný pocit strachu z neznámého...

Fisayo Akinade
| Aidan Synnott
"Snímek má sice pomalejší tempo, ale prezentuje se množstvím zvratů a dějových odboček. Napětí je udržováno v rámci pocitu neklidu a hrůzy zcela dostatečně ve svém vývoji. Skotské lokality jsou využity jak nejvíce bylo možné a po obrazové stránce vytvářejí skutečný pocit strachu z neznámého. Dokonce i melancholická orchestrální hudba proti temné a pochmurné estetice zachycuje jistou bezohlednost daného evropského období 19. století. Klasický příběh o mýtických postavách sirén je podán v modernějším kabátě, ale nepostrádající ničeho zásadního. Ona hrůza mohla být o něco masivnější a tím i snímek více strašidelnější, ale takto je to také přijatelné. A je dobře, že se na poli hororových snímků opět objevují takovéto snímky filmové počiny." martin-mickey-stusak / 80 procent

Ženy v běhu (2019) - ...další česká komediální klasika...

Ženy v běhu
Ženy v běhu | CinemArt
"Tenhle film mě vůbec nelákal, protože jsem se bál, že je to další stupidní romantická komedie, s kterými se v posledních letech roztrhl pytel. Moji rodiče ale chtěly film vidět a tak mě přemluvily, abych šel s nimi do kina. A musím říct, že jsem byl opravdu mile překvapen, jak skvělou komedií Ženy v běhu jsou. Od začátku do konce jsem se skvěle bavil a obdivoval režisérův cit pro komediální timing a skvělé vedení herců. Tu obrovskou návštěvnost si Ženy v běhu stoprocentně zaslouží, protože tady vznikla další česká komediální klasika, která se jen tak neomrzí." Georgino / 80 procent

Dogman (2018) - U tohoto filmu se rozhodně nudit nebudete...

Marcello Fonte
| Archimede
"Místo Benigniho ve filmu hraje vynikající Marcello Fonte, který má za sebou pohnutý životní příběh a je naprosto vynikající. Okamžitě si ho oblíbíte, přestože není ani zdaleka kladnou postavou, jak by si zřejmě i on sám přál. Ale v tomto příběhu není nikdo jasně černobílý. Neméně pozoruhodný výkon podává i hromotluk Edoardo Pesce jako Simoncino. Dogman je oproti Garronově Gomoře naprosto odlišný snímek. Není tak dravý a energický, ale pořád to není artistní nuda zprostředkovaná dlouhými záběry pohledu do kamery. U tohoto filmu se rozhodně nudit nebudete. Bezesporu italská klasika." Sheldon / 100 procent

Avengers: Endgame (2019) - ...jsem opravdu zklamaný...

Chris Hemsworth
Avengers: Endgame | Walt Disney Studios
"Bohužel místo skvělého završení příběhu o kamenech nekonečna jsem dostal něco co bych mohl označit za hořkou komedii. Thor jako ožralý špekoun, antman jako zachrance všech, capitan marwel zničí lod, ale Thanos si ji namaže na chleba, kapitan amerika najednou ovláda kladivo a mrská blesky.... Marvel jsem vždy hodnotil vysoko, daval jsem 90% - 100% bohužel tady musím dat 40% a to jen protože mě aspon pobavili některé hlášky třeba jak maminka radí thorovi aby jedl víc zeleniny. Jsem opravdu zklamaný a musím říct že je to něco jako zakončení x mena, prostě najednou mi vše čemu jsem fandil a co se mi líbilo někdo sebral a předložil mi něco co se mi nelíbí a co už nechci vidět. Vrcholem Avengers je jednoznačně infinity war, End game je zklamání." Akorat / 40 procent

Zaujal vás některý z filmů? Našli jste doporučení k dílům, která vás zajímají? Pokud ne, napište komentář na kartu snímku / seriálu z naší databáze. Příště třeba vybereme právě ten váš.
Všechny komentáře najdete přehledně seřazené od nejnovějšího zde.