Ve věku 61 let nečekaně zemřel americký herec Bill Paxton

Ve věku 61 let nečekaně zemřel americký herec Bill Paxton
| 1995 Universal Pictures
"Vždycky jsem miloval filmy o obyčejných mužích. Obyčejní muži jsou podle mě tak američtí jako jablkový koláč."
Ač malá, byla to právě role punkera v Terminátorovi z roku 1984, v níž Paxton zaznamenal první úspěch. Tím započala jeho spolupráce s Jamesem Cameronem, který ho následně obsadil do legendární role vojína Hudsona ve Vetřelcích (jeho hlášky si v našich končinách rádi připomínáme dodnes).
Velký úspěch mu přinesl v roce 1995 film Apollo 13, v němž hrál kosmonauta Freda Haiseho, a hlavní role v akčním Twisteru (1996), který vyprávěl o lovcích tornád. Nepřehlédnutelný byl i v Jednoduchém plánu (1998) či v Predátorovi  (1990), kde si zahrál policistu Jerryho Lambert.
ve-veku-61-let-necekane-zemrel-americky-herec-bill-paxton
V posledních letech mu štěstí přálo hlavně v rámci televizní tvorby. Cenu Emmy získal za minisérii Hatfieldovi a McCoyovi (2012). Posledním seriálem, který před svou smrtí stihl natočit, byl televizní remake Training Day (2017).
U filmových fanoušků se navíc Paxton zapsal jednou neobvyklou věcí - je jedním z dvou herců, které na plátně zabil Vetřelec, Predátor i Terminátor.
"Vždycky jsem chtěl být součástí filmů. Bere mě to jako celek, nejen hraní. Miluju sledovat to, co se děje za kamerou."
A na konec ještě vzkaz od Arnolda Schwarzeneggera.