Twister (USA)
« další názvy »
USA USA
113 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Drama, Thriller, Katastrofický
Motto: Temná strana přírody.

Obsah

:
Dům se láme na kousky. Bučící kráva se ve víru zvedá do vzduchu. Traktory padají jako déšť. Těžký benzínový tanker se stává letadlovou bombou. Rozsáhlá více »« méně

Režie

:
Jan de Bont

Scénář

:
Michael Crichton Anne-Marie Martin

Herci

:
Helen Hunt Bill Paxton Cary Elwes Jami Gertz Philip Seymour Hoffman ...
Premiéra: 26. 9. 1996
DVD: 24. 5. 2004

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  5. 10. 2017
  martin-mickey-stusak (15395 bodů)

  Někteří vědci v zájmu své branže mají v životě co do činění s ohromnou šíleností a odvahou zároveň. Zvláště ti, co se snaží něco dozvědět o hurikánech. Děj je vystavěn velice skromně, takže svojí jednoduchostí nenutí nikterak u toho přemýšlet. Skupinka vědců nahání vzdušné výry a čím silnější, tím lepší. Důvodem je do takového výru dostat elektronické senzory, aby se na základě získaných údajů mohl vytvořit dokonalejší varovný systém. A to je vše. A tak tu jsou vidět neustálé honičky za takovými výry, nadšení a zklamání zároveň. Ale aby příběh přeci jen nebyl jen o tom, přidal scénárista osobní vazbu dvou takových vědců, kteří jsou manželé a mají před rozvodem. Film je po technické stránce v rámci možností 90. let a tak vizuální efekty podle toho vypadají. I po tolika letech stále lepší, než jaké předvádí studio Asylum. V jednoduchosti je síla a zde to platí dvojnásob. Ryze popkornová devadesátková zábava, která divácký zážitek přinese i dnes.

 • 80%
  0
  0
  3. 3. 2017
  Sheldon (12488 bodů)

  Bill Harding (Bill Paxton) se právě rozvádí se svou ženou Jo (Helen Hunt). Bill jí přiváží rozvodové papíry a chce jí ukázat svou nastávající. Jenže Jo už to má promyšlené. Blíží se twister a Bill u toho rozhodně musí být, neboť její tým sestavil nový vynález na měření tornáda, který Bill nedávno vymyslel. A tak se vydávají vstříc nebezpečnému živlu. Jonas (Cary Elwes), který vede druhou skupinu tornádologů má stejný vynález, jehož patent Billovi ukradl a ačkoliv má peníze a špičkové vybavení, chybí mu instinkt.
  Herecké kreace všech zúčastněných jsou obstojné, ale hlavní roli zde bezesporu hrají triky. Ve filmu uvidíte létat auta, zemědělské stroje, domy nebo krávy. Film je nabitý akcí, scénář pracuje s obvyklými klišé a občas zábavně pomrkává na diváky. Jako vzrušující podívaná je Twister brilantní.

 • 80%
  0
  0
  10. 10. 2016
  lamps (12385 bodů)

  Vydatná porce nefalšované hollywoodské zábavy, ve které se jede od úvodních minut pekelně přímočaře, ale zároveň zvládá udělat ze svých postav něco více než jen artefakty úctyhodného hrdinství (přestože k tomu už v závěru hodně směřuje). Mistr na adrenalin Jan de Bont a Steven Spielberg jako producent jsou tu zkrátka hodně cítit, navíc ruku v ruce se skvělými herci, ještě lepšími efekty a scénářem ne tak hloupým, aby lahodnou formu obrátil v bezcitnou a samoúčelnou audiovizuální onanii. Byť lacinější, pořád účinně omamné filmové umění...

 • 60%
  0
  0
  24. 1. 2018
  Danny F. (11093 bodů)

  Nekompromisní přírodně katastrofický film s napínavým dějem a ucházejícími vizuálními efekty.

 • 80%
  1
  0
  7. 10. 2017
  JosefTomas (5809 bodů)

  Twister je další trefou Jan de Bonta, který opět předvedl, že není jen skvělý kameraman, ale i režisér a opět drží napětí jako v Nebezpečné rychlosti, jen má ovšem nevýhodu, že nemá po ruce tak skvělý scénář, jako je Nebezpečná rychlost a z pohledu moderního diváka jsou efekty trochu slabší, než bývá zvykem. (Osobně mi to nevadí, ale ta kráva byla nic moc). Jan de Bont to ale znovu dokázal a vytvořil svůj poslední filmový klenot.

 • 80%
  0
  0
  10. 8. 2014
  jvempire (1183 bodů)

  Klasika s tornády a skvělým hereckým obsazením.

 • 80%
  0
  0
  19. 6. 2018
  mikewin (548 bodů)

  Velmi dobře zpracovaná předloha Michaela Crichtona. Výborné herecké výkony i filmové efekty. V některých případech se i přes skutečnost, že jde o ničivou sílu se od srdce zasmějete :) Lovci bouří jsou vděčným tématem a já jednoznačně chválím a doporučuji.

70 ? ?
jak hlasovat?
 • petr-sedivec 100%
 • janeliberte 85%
 • Kim6 50%
 • dav.bal 60%
 • mikewin 80%
 • Had 75%
 • Danny F. 60%
 • VLASTKU 100%
 • Deacon Frost 100%
 • Alex 100%
všechna hodnocení (63)

V žebříčcích uživatelů

Sdílet tuto stránku:

Partneři: