Marrow
Komentáře

 • 75%
  2
  0
  17. 5. 2019
  John Wick 3 (2019)

  Třetí pokračování jede na stejné vlně jako předchozí díly. John si na konci dvojky dost zavařil a tak jsme doprostřed intenzivní akce téměř bez pauzy hozeni hned v prvních minutách. A akce to je neskutečná, John umí mrzačit a zabíjet holýma rukama, knížkou, nožem, mečem, sekerou, pistolí, puškou, ale i psem nebo koněm.

  Bezpochyby jde o jeden z nejlepších akčních filmů letošního roku (možná i více let), u kterého si užijete akční jízdu bez nadechnutí a bez nutnosti zaměstnávat mozek. Se skvělou bojovou choreografií, kamerou a hudbou.

 • 20%
  0
  0
  14. 5. 2019
  Roma (2018)

  Dvě hodiny naprosté nudy. Chápu, že si Cuaron chtěl splnit sen o natočení artového filmu, ale tohle je prostě nuda a šeď a nuda. Sledovat detailně zametání psích výkalů nepovažuji za kvalitní kinematografii. Absenci výkladu děje nepovažuji za kvalitní kinematografii a scénář, který nedává postavám možnost se předvést taky nepovažuji za kvalitní kinematografii.
  Že je něco jiné a netradiční, ještě neznamená nutně, že to je super.

 • 85%
  0
  0
  14. 5. 2019
  Pašerák (2018)

  Clint Eastwood ví, jak vyprávět příběh, má cit pro přehlednou kameru a co je nejlepší, tak si nepotrpí na umělecké ptákovinky jako třeba Kubrik nebo Wes Anderson. Opět nakládá svou klasiku, tedy mezigenerační konflikty, všední rasismus, nevšední dějovou šablonu nebo třeba situace, které ukazují, že věk neznamená automaticky moudrost. A taky hlavní hrdina, se kterým se rychle sžijete, a to je možná právě to, co mne u Pašeráka opět dostává. Je radost se na takový film dívat.

 • 65%
  0
  0
  14. 5. 2019

  Děj mi tak přišel jak na horské dráze. Nahoru a dolu.
  Nejdřív jste nadšeni, že hrdinové, kteří chyběli v Infinity war, tak chyběli schválně, aby mohli být tady. Jenže pak to jde zase dolů, na scénu přichází Thanos a chová se tak lacině, úplně bez kouzla, které měl v Infinity war. Hotový Ultron. Chvíli se dojímáte nad tím, jaký starý známý se na plátně objevil, minutu na to kroutíte hlavou nechápavě nad situací, jak mohli do děje dát takovou debilitu, pak se stane něco super, a další moment zase nějaká nedomyšlenost, která vyvrací pointu spousty předchozích filmů. Např. vždy platilo, že je smrtelně nebezpečné se dotknout kamenů nekonečna a tady si s nimi hází, jakoby nic. Nebo postava Captain Marvel s novým sestřihem ála lesbická aktivistka a vůbec celá ta scéna pózování ženských Avengerek, to bylo jako proboha co?

  Naštěstí to vyvažuje pár pozitivních scén, třeba ze závěrečného velkého střetu všech avengerů jsem měl úplně husinu.
  Či scénka s Tonnyho dcerkou a Happym (Tonnyho asistentem), kterého hraje Jon Favreau, jež byl současně režisérem vůbec prvního Ironmana a tedy i tím, kdo započal celou tuhle nyní už legendární sérii.

 • 85%
  8
  1
  28. 10. 2018

  • Remi Malek jako Freddie válí a je vidět, že si dal opravdu záležet na vystižení jeho pohybů. Nejvíc to je vidět v závěru, kde koncert Live Aid je 1:1 stejný s originálem.
  • Cekově se casting opravdu povedl
  • Velmi dobře provedený je i scénář, kde se daří svižný děj prokládat i humorem pro lidi, kterým na historických reáliích zas tak nezáleží (schůzka s vydavatelem ohledně Bohemian Rhapsody jako singlu).
  • Nedodržování historických reáliích je současně asi i věc k vytknutí.
  • Nejsem si jistý, že se film bude líbit i lidem, co Queen neznají.
 • 60%
  1
  0
  9. 6. 2018

  Nic si nebudeme nalhávat, kopírka Dennyho parťáků je až běda a současný smutný trend genderového protežování tu je taky moc. Přesto by se našlo i něco pozitivního. Ocean's 8 nejsou tak špatné, jako Krotitelé duchů. Děj je svižný a inteligentní. Obsazení v čele s Kate Blanchett, Sandrou Bullock a Helen Bonham Carter je dost dobré. Závěrečný zvrat je opravdu nepředvidatelný a potěší i návrat několika postav od původního Dennyho. Celkově jde tak o klidnou neurážející podívanou.

  Na druhou stranu nepřináší film nic nového. Jako genderová vzpruha selhává totálně, protože sice máte skupinu emancipovaných profesionálek, ale místo toho, abyste je viděli dělat něco pořádného jako třeba banku, jdou vykrást módní vernisáž, takže jak by řekla feministka "zase sexistické klišé".
  A nakonec, díky přemíře výskytu všech možných Gautierů, Versáčů, Vogueů, McQueenů a Diorů má člověk podstatnou část filmu spíš pocit, že se dívá jen na další Sex ve městě.

 • 90%
  0
  0
  6. 6. 2018
  Deadpool 2 (2018)

  Deadpool 2 je narvaný odkazy a komentáři jiných filmů, je v něm víc akce, víc postav, víc situací, kde se Pool strašně rozmlátí a musí spoléhat na své léčení, víc zesměšňování sebe sama nebo postavy Rayna Reynoldse.

  Současně je Deadpool pořád vyvážený a nic nepůsobí křečovitě. Marvel naštěstí pochopil, co bylo na jedničce dobře a novými charaktery to nepřecpal.
  Pokud jste viděli trailery a myslíte si opak, tak nebojte. Tohle je Deadpool, tady se na relevantnost trailerů nehraje.

  Pár slov ke Cabelovi. Kdo ho znáte z komixů, budete asi tušit, jakou ve skutečnosti hraje ve filmu roli. Nevím, jestli je to tím, že Joshe Thanose Brolina jsem začal považovat za skvělého herce ještě před tím, než se pokusil poprvé dostat mezi komixové herce rolí Jonaha Hexe (děj debilní, ale hrál to skvěle) nebo je prostě opravdu talent, ale jeho ztvárnění Cabela má podobně jako u Thanose větší hloubku, než se dá čekat.

  Deadpool 2 se díkybohu drží stejných ingrediencí, ze kterých byl vyrobení první film. Jen je od všech přidáno ještě víc. Zároveň ne tak moc, aby ne nerozbilo celkový dojem.

 • 50%
  0
  0
  6. 6. 2018

  Třetí Cloverfiled je Paradox, nejen na základě odkazu na technologii, která způsobí zápletku filmu.
  Paradox je, že do třetice se Cloverfield opravdu nepovedl a ačkoli je zápletka opět fakt slibná, je obecně film naprostá nuda.

  Děj se točí kolem vesmírné stanice, kde se snaží posádka díky pokusům s Higgsovým Bossonem objevit neomezený zdroj energie pro lidstvo na vrcholu energetické krize.
  Ale jak jsem popsal, film je nuda, takže si dovedete domyslet, co se stane pak.

  Ano, pokus se nepovede a posádka začne bojovat o přežití. Postupně všichni umírají až se z toho nakonec stane něco mezi filmy Gravitace a Život, tedy klišé.

 • 70%
  1
  0
  6. 6. 2018

  Annihilation nás přivádí k biologické anomálii, která se jako bublina rozpíná nad americkými bažinami. Dovnitř se vydalo mnoho vojenských skupin, aby zjistili o co jde, ale nikdo se nikdy nevrátil zpět. A tak se dovnitř vydává i bioložka Natalie Portman, jejíž muž byl členem jedné z předchozích jednotek.

  Co následuje, je jako vždy stejné už od dob Predátora. Postupně kolem ní všichni umřou nebo zmizí a tak na konci sama čelí tomu, co bublinu způsobuje.

  Takto předvídatelná zápletka je pravděpodobně největším trnem v oku ostatním divákům, díky nimž nemá tenhle film obecně tak vysoké hodnocení. Přesto jsem díky nečekanému a originálnímu závěru ochotný přimhouřit oko a dovolím si tvrdit, že ani tenhle film není rozhodně vůbec ztráta času.

  Jako v ostatních případech, i tenhle Garland je hodně neobvyklou a uspokojující záležitostí.

 • 10%
  1
  0
  13. 7. 2017

  Je to jako když si koupíte u Ječmínka Větrník. Vypadá nádherně, vidíte karamelovou šlehačku, vanilkový krém, polevu. Všechno, jak si myslíte, že by mělo být. Jenže pak se zakousnete a hned vám dojde, že je něco špatně. Krém nikdy neviděl mléko. Šlehačka má blíž k molitanu než smetaně. Takzvanou cukrovou polevu snad umleli z orangutana, kterému kvůli palmovému oleji pro těsto zrušili bydlení. A aby všemu peklu nebyl konec, při třetím soustu narazíte na pekařův vlas. Není tam omylem, pekař je přesvědčený, že svým příspěvkem dodá svému dílu na uměleckosti.

  Film Lída Baarová je ten větrník.

  Scéna a kostýmy pěkné a celkem věrné (nejspíš producent Landa propůjčil několik uniforem z osobní sbírky

 • 60%
  0
  0
  13. 7. 2017

  Máme tu skupinu naprosto rozdílných hrdinů. Ne jen s rozdílnou povahou, ale opravdu kompletně rozdílných. Je tu člověk , mimozemšťanka se zelenou kůží, mimozemšťanka s modrou kůží, mimozemšťanka s tykadly, mimozemská hora svalů s mapou po kůži jako medůza, mýval a chodící strom (tedy spíš stromeček). Už chybí jen levitující mozek v láhvi (počkat…)
  Má to spousty výrazných barev. Vlastně když vezmete jakýkoli záběr filmu, bude vždy minimálně jedna z barev v záběru nepřirozeně sytá. Ať už jde o hlavu Youndu, kůži Gamory nebo rudé oči Starlordovy masky. Vidíme fantastické světy, které si nedokážete jen tak představit. Až by si člověk řekl, že v tomhle světě přece nemohou existovat Avengers a tedy ani normálně Země s New Yorkem a dalšími městy. O to víc bude zajímavější skloubení těchto světů v blížících se Avengers: Infinity War. Dostáváme velkolepou a napínavou závěrečnou bitvu dobra se zlem, které se většinu filmu maskuje za největší dobro. Vše se zdá v jeden moment téměř prohrané a najednou je všechno v cajku. A nakonec, ze všeho nejvíc, je tu spousta humorných hlášek. Spousta ztřeštěných situací a kvanta bonmotů, ač třeba nemají vůbec význam pro děj (když Mantis prokecne Quillovy city ke Gamoře) a nebo jsou poměrně nesmyslné (odkud může Rocket vědět o Mary Poppins?). To vše dohromady vytváří dvě hodiny nádherné vizuální podívané plné kvant humoru a napětí. Tedy hlavně toho humoru… a roztomilosti malého Groota. Nečekejte, že uvidíte něco nového, tenhle film nevybočuje ničím z osvědčené šablony a jeho hlavním a perfektně splněným cílem je uspokojit masy fanoušků Marvelu.

 • 70%
  0
  0
  13. 7. 2017

  Wonder Woman nebo přesněji princezna Diana, dcera královny Amazonek a Vládce Bohů Dia je vlastně takový Thor v sukni, co nemá bráchu vtipálka. Stejně jako on, má i ona božské schopnosti, je fest silná, rychlá a hodně daleko vyskočí. Má vybaveníčko, díky kterému metá blesky, odráží kulky a jen ona je hodna ho nosit. Stejně jako Thor se i ona dostává po sérii podivných událostí do světa obyčejných smrtelníků, což ji staví do několika více či méně komických situací. Tady naše podobnost s Thorem končí, protože Diana na rozdíl od něj není debil, ale jen zmatená. Nejde kupovat koně do zverimexu, ale prostě jen šaty, aby splynula s davem. Celý film se žene za jediným cílem a to zabít Area, boha války, kterého najít pro ni bude celkem problém, protože se ocitá v roce 1918, v době právě vrcholící Velké války, kdy o boj, utrpení a smrt není nouze. Konec vám samozřejmě nevyžvaním, každopádně mi vůbec nepřišel křečovitý nebo nějak přiblblý (samozřejmě s ohledem na komixovou předlohu :-)). Po vizuální a herecké stránce nevidíme nic nového, než co jsme měli možnost vidět v Batman vs Superman nebo v Muži z oceli, tedy pěknou výpravu se spoustu vizuálně atraktivních scenérií, kvanta vizuálních efektů a pořádnou destrukci.
  Po herecké stránce asi není co vytknout. Jen mne trochu zarazilo obsazení královny Amazonek herečkou Connie Nielsen s vyloženě Árijským vzhledem, když její dcera Gal Gadot je černovlasá židovka (žádný antisemitismus nečuchejte, je fakt z Izraele). Na druhou stranu mne potěšil představitel Area, kterého si v takto opravdu negativní roli odnikud nevybavuji.

Sdílet tuto stránku: 

Poslední aktivita

Sdílet tuto stránku:

Partneři: