The Mule (USA)
« další názvy »
USA USA
116 minut

Žánry

:
Drama, Krimi, Thriller
Motto: Inspirováno skutečnou událostí

Obsah

:
Eastwooda poznáváme v roli Earla Stonea, muže, který je ve svých osmdesáti letech zlomený, opuštěný a navíc čelí propadnutí majetku své firmy kvůli neplacení více »« méně

Režie

:
Clint Eastwood

Scénář

:
Nick Schenk

Herci

:
Bradley Cooper Clint Eastwood Noel Gugliemi Manny Montana Taissa Farmiga ...
Premiéra: 21. 3. 2019
Distributor: Vertical Ent.

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  1. 8. 2019
  martin-mickey-stusak (19332 bodů)

  Kterak se 80. letý stařík snaží zachránit svoji tísnivou finanční situaci. Film založen na skutečném příběhu válečného veterána Leonarda Sharpa, který byl v roce 2011 zadržen během vyšetřování převozu nákladu drog v hodnotě 3 milionů dolarů. Není překvapením, že se této látky chytl právě Clint Eastwood a s ohledem na jeho věk už vůbec nemůže být překvapením, že se sám chopil hlavní role. A tímto počinem dokázal, že ještě na to stále má. Interpretace příběhu byla historický pochopitelně změněna, ale důvod zůstal stejný. Příběh sice nenabízí nic nového, ale Clint Eastwood celý projekt svým viděním obohatil svou laskavostí a upřímnosti. Děj se po celou stopáž veze ve stejné atmosférické rovině. Ani drama, ani art, ani syrový realismus. Zkrátka něco mezi tím vším. Koncert filmu je však nádherný. Clint Eastwood ztvárnil typického představitele své generace. Muže, který si myslí, že ve svém životě hodně dosáhl. Jak v práci, tak i své rodiny. Ale až na prahu smrti si uvědomí, co všechno mu uniklo a pokusí se o usmíření. Jako rodinné drama snímek začal dobře, ale v této koncepci nejde dál. Netrvá dlouho a jde se čile k věci daného námětu. Jenomže to tentokrát nějak přichází až moc brzo. Divák se nestačí pořádně rozkoukat a pochopit, co že se to vlastně kde děje, a už sleduje hlavní postavu jedoucího v autě, jak něco někam převáží a jak je na každém kroku hlídán. Tohoto nenadálého vpádu je, jinak v pevném zpracování, krapet škoda. Snímek dává Eastwoodovi dostatek prostoru pro sebevyjádření, což, jak už ze zkušeností víme, není pro diváka vždy zábavnou hodnotou. Má to svůj limit z hlediska konceptu a příběhu chybí překvapení. Možná je to špatně, možná je to i dobře. Každopádně Eastwoodův styl je patrný a rozhodně ne nezajímavý.

 • 85%
  2
  0
  18. 3. 2019
  Sheldon (14149 bodů)

  Eastwood tyhle filmy prostě umí. Žádná velká zdržovačka. Film letí kvapíkem, pointa se objevuje už po pár minutách filmového času a hlavní postavu prostě musíte mít rádi a fandit jí. V polovině filmu je jasné, že to nemůže skončit dobře a když to skončí, tak vám dojde, že jinak to ani dopadnout nemohlo. Bezvadnej biják.

 • 80%
  0
  0
  4. 2. 2020
  lamps (13579 bodů)

  Sázka na jistotu. Byť celá rodinná linie až překvapuje svou nepřekvapivostí, která se v závěru rozvíjí do neadekvátně pohádkové moralitky, a celkově se směřuje za nevyhnutelným finále, bavilo mě to a chvílemi i dojalo. Osobnost režisérské a hlavně (v tomto případě) herecké legendy je patrná z každé s gustem pronesené repliky i každé kamerové jízdy, vyprávění nedrhne a sympaticky rozvíjí Earlovy motivace i pozici vyšetřovatelů, takže lehce repetitivní schéma nabírá postupně na dramatičnosti, a navzdory oné možná až přehnané uvolněnosti je z příběhu cítit upřímné ohlédnutí starého muže za životem, který se nedá prožít znovu a jehož chyby nelze napravit. Clint je zase super, s jeho postavou se sžijete, budete se s ní smát a bude vám jí líto. A solidní řádka známých herců ve vedlejších rolích to celé jen zpříjemňuje.

 • 75%
  1
  0
  23. 3. 2019
  marie-kolarova (1943 bodů)

  Eastwood vzkazuje, jak je důležité napravit vztahy s nejbližšími, a že nikdy není pozdě, a pořád je šance, i když se toho předtím hodně podělalo. Pašerák funguje daleko víc v rovině rodinného smíření než jako thriller. Dobrodružství si divák také trochu užije, ale vlastně je to vedlejší plán. Eastwood tentokrát v akčnosti hodně polevil, a navíc tuto linii zbytečně protahuje. Film stojí za vidění kvůli bilancování starého pána, který ledacos v rodině nezvládl a teď toho lituje. Toho pašování mohlo být méně, jelikož je předvídatelné a schématické.

 • 75%
  0
  0
  28. 4. 2019
  Vurhor (1721 bodů)

  Jakmile někomu začne vážně táhnout na devadesát, většinou už všechno zabalí a zbytek svých dní přečká někde v klidu a pokoji. Clint Eastwood ne. Ten chlap je prostě nezastavitelný. Další z jeho snímků, ve kterém se chopil otěží jak režie, tak i hlavní role, může připomínat takovou opravdu velice zmírněnou verzi Breaking Bad, smíchanou s nedávným snímkem Douga Limana Made in America. Člověk ať však nečeká nějaký velký příliv dramatických a kulervoucích událostí, kde to Clint všem těm prašivým dealerům natře. Pašerák je v základu velice skromný film, atmosférou připomínající 10 let staré Gran Torino, který si dokonce najde čas na pár humorných situací a hlášek, přičemž v divákovi ani neevokují pocit, že by tam neměly patřit. A i když je ona skromnost na jednu stranu hezká, bohužel se to projevilo i na faktu, že film diváka do sebe příliš nevtáhne. Je to slušná a příjemná eastwoodovka, na kterou se velice hezky kouká, ovšem nic spešl to není. Za normálních okolností bych asi hodnotil třemi * , ale já pro toho Eastwooda mám prostě slabost. Takže nakonec se to vyškrabalo na ty pěkný

 • 75%
  0
  0
  23. 4. 2019
  Brcolka (995 bodů)

  Já ti nevím ale Clint prostě v každém filmu který udělá tak je prostě boží. Je mu sice stopadesát ale ničeho se nebojí a tak se z něj stane úspěšný pašerák drog. A to jak si z věcí nic nedělá a nakonec si získá a zlidští ty gangstery z kartelu. A do toho si ještě usmíří s rodinou i když mu hrozí smrtí. Fakt povedený film s pěkným spádem lemovaný starými songy

 • 70%
  0
  0
  14. 5. 2019
  RoCo (862 bodů)

  Pašerák byl pro mne neznámou, protože Clit už má svůj věk a nevěděl jsem jak se té role zhostí. Ale bylo vidět, že některé věci byly "upraveny" pro něj, aby to vše probíhalo dobře. Některé věci totiž probíhaly jinak oproti "zavedeným zvyklostem" podobných filmů. Ale jinak byl film ke koukání......

 • 80%
  0
  0
  14. 5. 2019
  KajkaFajka (700 bodů)

  Myslel jsem že Clint již odešel do věčných lovišť ale to by byla velká chyba. Jako herec je fantastický a jako režisér je také skvělý. Miluju filmy podle skutečných událostí. A tady Tata v podání Clinta je fakt vtipný a upřímný.A jako film který každého musí potěšit.

 • 80%
  0
  0
  27. 1. 2020
  Bstone (314 bodů)

  Co naplat, Clint Eastwood je zkrátka třída před kamerou i za ní a i v tomto filmu a ve svém požehnaném věku prostě válí... Jako pošťák drogového kartelu je zkrátka neodolatelný. Laskavý snímek o ne moc laskavém světě spolehlivě zasahuje tam, kde má.

 • 85%
  0
  0
  14. 5. 2019
  Marrow (96 bodů)

  Clint Eastwood ví, jak vyprávět příběh, má cit pro přehlednou kameru a co je nejlepší, tak si nepotrpí na umělecké ptákovinky jako třeba Kubrik nebo Wes Anderson. Opět nakládá svou klasiku, tedy mezigenerační konflikty, všední rasismus, nevšední dějovou šablonu nebo třeba situace, které ukazují, že věk neznamená automaticky moudrost. A taky hlavní hrdina, se kterým se rychle sžijete, a to je možná právě to, co mne u Pašeráka opět dostává. Je radost se na takový film dívat.

 • 70%
  1
  0
  26. 6. 2019
  stalkicz (55 bodů)

  Nepochybne kvalitni filmarska prace, z Eastwoodovych filmu patri ale k tem slabsim. Chybi nejake vyraznejsi zapamatovanihodne sceny. Film ale dobre ubiha, a pribeh o dulezitosti lidskych vztahu je neco ve kterem se kazdy v nejakem momentu najde. Je tu i par dobrych vtipku (lesby, negri).

73 66 ?
jak hlasovat?
 • lamps 80%
 • Bstone 80%
 • aero 65%
 • michal-marsalek 90%
 • petr-jakes 75%
 • Atsus 45%
 • Petrson 65%
 • bafik 70%
 • martin-mickey-stusak 80%
 • anonnym 80%
všechna hodnocení (46)
Sdílet tuto stránku: