God Particle (USA, pracovní název)
« další názvy »
USA USA

Žánry

:
Horor, Mysteriozní, Sci-fi, Thriller

Obsah

:
Prequel filmu Cloverfield. V blízké budoucnosti skupina mezinárodních astronautů pracuje na vesmírné stanici a snaží se vyřešit energetickou krizi, která více »« méně

Režie

:
Julius Onah

Scénář

:
Oren Uziel Doug Jung

Herci

:
Elizabeth Debicki Daniel Brühl Gugu Mbatha-Raw Chris O'Dowd Ziyi Zhang ...

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 45%
  2
  0
  17. 2. 2018
  Brenan88 (39335 bodů)

  Tomuto říkám výborný obchodní tah. Prodat takřka nefunkční film,který by v kinech nejspíš vyhořel Netflixu je zkrátka geniální. The Cloverfield Paradox přichází s křížkem po funuse a navíc neoplývá originalitou či nějakou logikou. V poslední době jsem viděl několik snímku odehrávajících se na vesmírných stanicích (Life,Gravitace,Saljut 7,Geostorm) a tak jsem možná i trochu přesycen a nedokážu The Cloverfield patřičně docenit. To však nemění nic na tom,že celý film je plný klišé,logických chyb a zkratovitého chování hlavních postav. Spousta scén jdoucích po sobě si tak navzájem podkopávají nohy a nenabízí žádné odpovědi proč to vlastně dělají. Těch pár pokusů o vtip se tak v celkovém vyznění filmu naprosto ztrácí. Překvapila mne účast Daniela Brühla u nějž jsem si myslel,že si vybírá kvalitní snímky a pak udělá takovou botu. Na druhou stranu mne potěšila účast Chrise O'Dowda jenž se v poslední době celkem chytil. Zkrátka snímek místo vysvětlování jen přidává další otázky na které sám nezná odpověď. Za mne tentokrát palec dolů a dávám nějakých 45%.

 • 45%
  1
  0
  5. 2. 2018
  lamps (12399 bodů)

  „My arm helped us find the Earth!“ Tohle napsali a natočili lidé, kteří milují nejen původní Cloverfield, ale všechna vesmírná dobrodružství Vetřelcem počínaje a konverzační epizodou seriálového Star Treku konče. Cloverfield Paradox je filmem, na němž je podivným způsobem sympatické, že ačkoli stěží stojí na nohou coby samostatné dílo a vymýšlí nejabsurdnější cestičky k napojení na předchůdce, přece právě v procesu napojování na rozběhnutý fikční svět vytváří pozoruhodně neodhadnutelnou a zábavnou hru s divákem, která startuje od úvodních minut a končí dokonale bizarním posledním záběrem. Bohužel, s přihlédnutím k náladě a fyzické nátuře předchozích dílů, je tohle ve výsledku šíleně nevyrovnaný projekt, kde se naivně splétají hororové prvky s přitroublým humorem a navzdory originální premise přesahujícího děje se okatě vykrádá snad každá vesmírná sci-fi. Že se po psychologicky a režijně našponované dvojce dočkáme obyčejného béčka, kterým se méně nadaní tvůrci snaží vzdát hold všemu a záhadu ušatého monstra cedit skrze nepřesvědčivé dimenzionální otvory, to je zkrátka zklamání jak hrom. Oceňuji několik vtipných nápadů a snahu o zachování obdobně omezeného narativu, který více nakousne než vyřeší, ale tady se toho pouze uchvátaně „nakouslo“ mnohem více, než může jeden kvalitní film unést..

 • 40%
  1
  0
  5. 2. 2018
  Tom Hardy (4277 bodů)

  V krátké době "druhý Život", tedy sci-fi horor na vesmírné stanici, který se výrazně inspiruje, aniž by dokázal přijít s něčím vlastním. Zatímco však Gyllenhaal bojoval s výtažkem Vetřelce, zdejší posádka vstoupila do prostoru Horizontu události. A ve všech ohledech horšího. Nechybí momenty s potenciálem, ale buď je zabije nedostatečně propracovaná vnitřní logika (Takže loď "ožila" nebo ne?), případně nízký rating. Strašně by tomu slušelo větší tlačení na béčkově-hororovou pilu. Je mi jasné, že gorefestu, jaký předvedl zmíněný Horizont, se už nejspíš ve vysokorozpočtové sci-fi produkci nedočkám, ale sakra, alespoň něco tady být mohlo. Paradox je ve svém odpravování postav tak neškodný, až je to skoro k smíchu (dvakrát tolik, pokud máte nakoukáno, protože každou smrt už jste viděli někde jinde a ve výrazně výživnějším podání). A to nejhorší - do filmového vesmíru Cloverfieldu nepřináší vůbec nic nového a jde o první film série, který vážně nestojí za pozornost.

 • 50%
  2
  0
  6. 2. 2018
  Chimpanzee21 (3583 bodů)

  Měl to být film, který všechno vysvětlí, ale místo toho jsme získali spíše další otázky. Najednou má Země nedostatek energie, to v původním filmu vůbec nebylo vystiženo. Film měl vysvětlit kde se vzaly ty monstra, ale to nevysvětlil ani náhodou. Dále obsahoval opravdu stupidní humor a nelogika některých částí filmu byla vážně zvláštní, jak si ta blbá blocka jako myslela že pomůže své planetě, když všechny postřílí a domu se stejně nedostane??? Abych jen nekritizoval, tak kamera byla dobrá, efekty také a celkový pohled na film co se obrazu a zvuku týče nebyl vůbec špatný.

 • 50%
  0
  0
  6. 6. 2018
  Marrow (70 bodů)

  Třetí Cloverfiled je Paradox, nejen na základě odkazu na technologii, která způsobí zápletku filmu.
  Paradox je, že do třetice se Cloverfield opravdu nepovedl a ačkoli je zápletka opět fakt slibná, je obecně film naprostá nuda.

  Děj se točí kolem vesmírné stanice, kde se snaží posádka díky pokusům s Higgsovým Bossonem objevit neomezený zdroj energie pro lidstvo na vrcholu energetické krize.
  Ale jak jsem popsal, film je nuda, takže si dovedete domyslet, co se stane pak.

  Ano, pokus se nepovede a posádka začne bojovat o přežití. Postupně všichni umírají až se z toho nakonec stane něco mezi filmy Gravitace a Život, tedy klišé.

58 41 ?
jak hlasovat?
 • ballrog 60%
 • ardan-jacob-chrivas 65%
 • VendyHauss 85%
 • dav.bal 65%
 • sabule 50%
 • Marrow 50%
 • zdenek-halfar 55%
 • netherlord 80%
 • Špany 80%
 • Brenan88 45%
všechna hodnocení (25)
Sdílet tuto stránku:

Partneři: