The Dark Tower (USA)
« další názvy »
USA USA
95 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Fantasy, Horor, Sci-fi, Western
Motto: Jejich boj přichází do našeho světa

Obsah

:
Existují i jiné světy než tyto. Temná věž Stephena Kinga, ambiciozní a rozsáhlý příběh od jednoho z nejuznávanějších světových autorů, se konečně dostává více »« méně

Režie

:
Nikolaj Arcel

Scénář

:
Akiva Goldsman Jeff Pinkner Anders Thomas Jensen Nikolaj Arcel Stephen King

Herci

:
Matthew McConaughey Idris Elba Tom Taylor (II) Dennis Haysbert Ben Gavin ...
Přehrát online O2
Premiéra: 24. 8. 2017
Distributor: Falcon
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 65%
  1
  0
  13. 10. 2017
  Brenan88 (40045 bodů)

  Nebylo to tak zlé jak jsem podle recenzí očekával,ale na druhou stranu to nebylo ani moc dobré. Největším problémem je samotná délka filmu,která se pokouší v 90 minutách odvyprávět příliš mnoho. Filmy podle Kinga mám rád a je velká škoda,že se snímek více nedržel knižní předlohy. Natočeno to bylo svižně a snímek se snažil stále něco nabídnout.Navíc mi snímek vcelku rychle utekl. Obsazení je za mně super. McConaugheyho a Elbu mám rád,takže z jejich výkonů nejsem nikam zklamaný. Temná věž je ve výsledku snímek který neurazí,ale jen těžko si bude hledat věrné fanoušky. Kingovi fanoušci film nejspíš odsoudí a ostatní si ho možná díky recenzím ani nepustí.

 • 50%
  0
  0
  23. 3. 2018
  martin-mickey-stusak (19296 bodů)

  Že by ten snímek nějak nadchl se říci zrovna nedá. Stephen King je po literární stránce velmi plodný autor a je o jeho tvorbu zájem, což dokládá i zájem Hollywoodu jeho díla zfilmovat, ale tyto činy jakoby neustále měli nad sebou nepatřičnou auru. Co filmová adaptace, to dílo nevalné kvality. A je to bohužel i tentokrát. Obsáhlý děj několika knih je očekávaně pro film zkrácen, ale tak, že neznalému divákovi absolutně nic výjimečného nepřinese. Tohle všechno tu už prostě v různých podobách bylo. Futuristická sci-fi fantazie ukazující boj mezi dobrem a zlem je vizuálně sice dobře odvedena, na dnešní dobu u takového snímku ještě aby ne, ale dějově prostě místy složitý, zmatečný a svým vývojem neadekvátní. Některé podivné dialogy ve své podstatě nic neříkající tomu také moc nepřidají. Takže jak to shrnout. Natočen je snímek vkusně, ale obsahově velice chudý. Kolik lidí že na scénáři pracovalo?

 • 65%
  1
  0
  6. 2. 2018
  lamps (13573 bodů)

  Je mi záhadou, proč si s tím povolaní nedali větší práci. Námět totiž volá po vyspělé seriózní fantasy od Petera Jacksona, a nikoli pouze po vyspěle odvyprávěné dětské pohádce, kde je všechno příliš jednoduše načrtnuté i vyřešené. Určitě bych nemluvil o propadáku - na to je film režijně pod kontrolou a najde se tu řada sympaticky a stylově sestříhaných scén; ale mělo se to vydat jinou, temnější a různorodější cestou. Elba správně charakterní klaďas, McConaughey jako záporák nejlepší na celém filmu. Chci drahou a podobně dobře obsazenou televizní sérii!

 • 60%
  1
  0
  1. 2. 2018
  bayern (13500 bodů)

  Zfilmovaných knih Stephena KInga jsou desítky,některé hodně povedené,jiné bohužel totální propadáky a tento lze zařadit někam mezi ně.Není to špatné,dobří herci,je to dost utahané,ale za zhlédnutí to stojí.Kdo však zná knihu,tak se bohužel tento film její předloze moc nepodobá.

 • 80%
  0
  0
  3. 1. 2018
  Danny F. (11113 bodů)

  Nebýt tak krátkého ,rychle splácaného filmu, bylo by hodnocení o dost vyšší. Procházení bránou do přítomnosti a do "jiné" země bylo parádní, tak jako samotný děj. Tempo si držel dokonale a dobře se celkem povedl nebýt již zmiňované délky. Film měl velký potenciál a mohl se rozjet ve velkém stylu což by z něj dělalo Top mezi filmy.

  • Vizuál
  • Tempo
  • Akce
  • Délka
 • 70%
  1
  0
  30. 9. 2018
  Pete69 (10662 bodů)

  Slušný film, i když má své nedostatky. Docela dobrý scénář, matrixový závěr a průměrná atmosféra. Příběh za 90 minut uteče, jako voda a souhlasím s někteými recenzenty, že by filmu slušel trošku větší stopáž. Koukatelný snímek, slušné sci-fi, celkově u mě za 70%.

 • 55%
  0
  0
  27. 10. 2017
  evismaior (3803 bodů)

  Velmi rozpačitý dojem. Celou dobu jsem se snažila oprostit od znalosti poutavé a propracované Kingovy knižní předlohy, jenže tenhle film si z ní přece jenom semtam něco vzal, takže mi to dost dobře nešlo a docela jsem u toho trpěla. Nechápu, koho napadlo smrsknout pár náhodně vybraných bodů toho velkého příběhu do 90 minut (kdy vlastně jsem naposled viděla takhle krátký film?), ale stala se tím z toho dost nesourodá směsice podivně pospojovaných dějových linek, skotačících monster a únavně vkládaných těžkopádných proklamací ve stylu "vezměte to nejzásadnější, co kdy hrdinové pronesli v 8 knihách, a nějak to tam nacpěte". Plus za obsazení McConaugheye - do Muže v černém mi seděl skvěle. Zprávy s obsazením Idrise Elby mě už v minulosti nepotěšily, protože jedna z pro mě zásadních scén knihy staví na tom, že Pistolník měl být běloch, jenže takovému rozměru vyprávění se film ani nepřiblížil (resp. moje oblíbená čenošská postava vystupující v dané scéně ve filmu nebyla vůbec), takže Elba byl nakonec vcelku charismatickou volbou, byť celé pozadí jeho postavy a vůbec rodu pistolníků zhuštěné do tak asi 4 vět vyznívalo značně nedotaženě. Postava Jakea pak zase musela během 20 minut zvládnout přerod v chlapce nadaného všemi možnými zázračnými schopnostmi, který se postaví zlu, což všichni s vážnou tváří odkývají. K tomu pár chabých pokusů začlenit Kingův specifický jazyk vytvořený zvlášť pro tuto ságu, hudba jak z fantasy pro teenagery, motiv hlavního záporáka smrsknutý na "zničím věž => budu vládnout vesmíru" a člověk se ptá, proč vůbec někdo měl potřebu tohle v této podobě natočit. Takže mi opět nezbývá než doufat, že se téhle ságy jednou chopí někdo schopný a natočí ji tak, jak si zaslouží.

 • 50%
  2
  0
  14. 11. 2017
  Chimpanzee21 (3739 bodů)

  Tenhle film je silně padesát na padesát. Na jedné straně je zpracování, téma a hluboká myšlenka, na druhé straně jsou trapné pokusy o vtipy, nedomyšlenos toho co všechno může znát a co ne a celková předvídatelnost děje. U některých částí jsem dokonce myslel, že to nevydržím a pustím si raději něco jiného.

 • 70%
  0
  0
  13. 1. 2019
  Blackhand47XD (1720 bodů)

  Asi se přidám ke svým kolegům a řeknu to na rovinu, knihu jsem nečetl. Nějaká základní fakta o sérii sice mám, ale není jich tolik, abych mohl říct, kolik knih narvali tvůrci do jednoho filmu ani jak moc dané pasáže zprasili. Já osobně jsem dostal naservírované docela fungující mix sci-fi a fantasy, kde vystupuje jakýsi skoro až Vyvolený, poslední z mocného řádu a v neposlední řadě i neporazitelný padouch. Jako na jeden film to určitě stačilo, pokračování rozhodně nepotřebuji, radši si přečtu buď knihy nebo počkám na solidní zpracování, pokud tedy někdy bude. 70%

 • 75%
  0
  0
  29. 11. 2017
  Mikik4444 (996 bodů)

  Film se mi líbil, zase jiné pojetí než u ostatních, žádná nuda, film má spád. Neříkám super ale dobrý.

 • 75%
  1
  0
  24. 8. 2017
  Lukreczia (775 bodů)

  "Prohráváme, protože všichni přestali věřit." Dokonce tu je i pár hlubokých myšlenek (poselství), taky jsem ráda za příjemnou stopáž, 90 min. dle mého ideál. Překvapivě v jedné scéně mrazení, ale kdybyste mě zabili, tak si na ni nevzpomenu. ;) Velmi dobré tempo, jak má u správného akčního filmu být. Trailer mě tedy moc nenalákal, ale film celkem příjemný.

 • 50%
  0
  0
  28. 11. 2017
  keddie (427 bodů)

  Z filmu jsem byl hodně rozpačitý. Tvůrci jen použili původní motiv téhle úžasné knižní série a vytvořili film pro teenagery, který je ale ve finále docela tuctový a takový nemastný neslaný. Vizuálně se asi dneska takovým filmům nedá moc co vytknout, ale těm kdo znají knížky, se ten film nemohl líbit. podle mě slepá ulička.

 • 40%
  0
  0
  28. 11. 2017
  dana-hrozkova (265 bodů)

  Je to sci-fi film, jehož tvůrci pouze použili základ z fnižní série, přetvořili to ve film cílející na mladší publikum. Ale bouhužel to nedopadlo dobře. Film ani nemá tu správnou atmosféru, nic moc se tam nevysvětluje, proč je teď hlavní svět v takovém stavu, co se stalo pistolníkovi v mládí, a to je podle mě škoda. + ztvárnění hlavního záporáka je asi jediné plus. Pokračování nepravděpodobné.

 • 30%
  0
  0
  19. 11. 2017
  Hiptwist (30 bodů)

  tento film pokud by měl být aspoň trochu úspěšný tak měl vzniknout aspoň před 10-ti lety. Za mě Velké zklamání...

61 49 ?
jak hlasovat?
 • mirek-siml 60%
 • Riverdon 75%
 • ondrej-sladky 70%
 • katcha-vikova 75%
 • Skalic15 70%
 • ballrog 70%
 • Blackhand47XD 70%
 • TerkaT 45%
 • Kim6 5%
 • hcfort 55%
všechna hodnocení (97)
Sdílet tuto stránku: