The Dark Tower (USA)
« další názvy »
USA USA
95 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Fantasy, Horor, Sci-fi, Western
Motto: Jejich boj přichází do našeho světa

Obsah

:
Existují i jiné světy než tyto. Temná věž Stephena Kinga, ambiciozní a rozsáhlý příběh od jednoho z nejuznávanějších světových autorů, se konečně dostává více »« méně

Režie

:
Nikolaj Arcel

Scénář

:
Akiva Goldsman Jeff Pinkner Anders Thomas Jensen Nikolaj Arcel Stephen King

Herci

:
Matthew McConaughey Idris Elba Tom Taylor (II) Dennis Haysbert Ben Gavin ...
Premiéra: 24. 8. 2017
Distributor: Falcon
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 65%
  0
  0
  13. 10. 2017
  Brenan88 (31847 bodů)

  Nebylo to tak zlé jak jsem podle recenzí očekával,ale na druhou stranu to nebylo ani moc dobré. Největším problémem je samotná délka filmu,která se pokouší v 90 minutách odvyprávět příliš mnoho. Filmy podle Kinga mám rád a je velká škoda,že se snímek více nedržel knižní předlohy. Natočeno to bylo svižně a snímek se snažil stále něco nabídnout.Navíc mi snímek vcelku rychle utekl. Obsazení je za mně super. McConaugheyho a Elbu mám rád,takže z jejich výkonů nejsem nikam zklamaný. Temná věž je ve výsledku snímek který neurazí,ale jen těžko si bude hledat věrné fanoušky. Kingovi fanoušci film nejspíš odsoudí a ostatní si ho možná díky recenzím ani nepustí.

 • 55%
  0
  0
  27. 10. 2017
  evismaior (3321 bodů)

  Velmi rozpačitý dojem. Celou dobu jsem se snažila oprostit od znalosti poutavé a propracované Kingovy knižní předlohy, jenže tenhle film si z ní přece jenom semtam něco vzal, takže mi to dost dobře nešlo a docela jsem u toho trpěla. Nechápu, koho napadlo smrsknout pár náhodně vybraných bodů toho velkého příběhu do 90 minut (kdy vlastně jsem naposled viděla takhle krátký film?), ale stala se tím z toho dost nesourodá směsice podivně pospojovaných dějových linek, skotačících monster a únavně vkládaných těžkopádných proklamací ve stylu "vezměte to nejzásadnější, co kdy hrdinové pronesli v 8 knihách, a nějak to tam nacpěte". Plus za obsazení McConaugheye - do Muže v černém mi seděl skvěle. Zprávy s obsazením Idrise Elby mě už v minulosti nepotěšily, protože jedna z pro mě zásadních scén knihy staví na tom, že Pistolník měl být běloch, jenže takovému rozměru vyprávění se film ani nepřiblížil (resp. moje oblíbená čenošská postava vystupující v dané scéně ve filmu nebyla vůbec), takže Elba byl nakonec vcelku charismatickou volbou, byť celé pozadí jeho postavy a vůbec rodu pistolníků zhuštěné do tak asi 4 vět vyznívalo značně nedotaženě. Postava Jakea pak zase musela během 20 minut zvládnout přerod v chlapce nadaného všemi možnými zázračnými schopnostmi, který se postaví zlu, což všichni s vážnou tváří odkývají. K tomu pár chabých pokusů začlenit Kingův specifický jazyk vytvořený zvlášť pro tuto ságu, hudba jak z fantasy pro teenagery, motiv hlavního záporáka smrsknutý na "zničím věž => budu vládnout vesmíru" a člověk se ptá, proč vůbec někdo měl potřebu tohle v této podobě natočit. Takže mi opět nezbývá než doufat, že se téhle ságy jednou chopí někdo schopný a natočí ji tak, jak si zaslouží.

 • 50%
  0
  0
  14. 11. 2017
  Chimpanzee21 (1340 bodů)

  Tenhle film je silně padesát na padesát. Na jedné straně je zpracování, téma a hluboká myšlenka, na druhé straně jsou trapné pokusy o vtipy, nedomyšlenos toho co všechno může znát a co ne a celková předvídatelnost děje. U některých částí jsem dokonce myslel, že to nevydržím a pustím si raději něco jiného.

 • 75%
  1
  0
  24. 8. 2017
  Lukreczia (710 bodů)

  "Prohráváme, protože všichni přestali věřit." Dokonce tu je i pár hlubokých myšlenek (poselství), taky jsem ráda za příjemnou stopáž, 90 min. dle mého ideál. Překvapivě v jedné scéně mrazení, ale kdybyste mě zabili, tak si na ni nevzpomenu. ;) Velmi dobré tempo, jak má u správného akčního filmu být. Trailer mě tedy moc nenalákal, ale film celkem příjemný.

 • 75%
  0
  0
  29. 11. 2017
  Mikik4444 (479 bodů)

  Film se mi líbil, zase jiné pojetí než u ostatních, žádná nuda, film má spád. Neříkám super ale dobrý.

 • 50%
  0
  0
  28. 11. 2017
  keddie (361 bodů)

  Z filmu jsem byl hodně rozpačitý. Tvůrci jen použili původní motiv téhle úžasné knižní série a vytvořili film pro teenagery, který je ale ve finále docela tuctový a takový nemastný neslaný. Vizuálně se asi dneska takovým filmům nedá moc co vytknout, ale těm kdo znají knížky, se ten film nemohl líbit. podle mě slepá ulička.

 • 40%
  0
  0
  28. 11. 2017
  dana-hrozkova (255 bodů)

  Je to sci-fi film, jehož tvůrci pouze použili základ z fnižní série, přetvořili to ve film cílející na mladší publikum. Ale bouhužel to nedopadlo dobře. Film ani nemá tu správnou atmosféru, nic moc se tam nevysvětluje, proč je teď hlavní svět v takovém stavu, co se stalo pistolníkovi v mládí, a to je podle mě škoda. + ztvárnění hlavního záporáka je asi jediné plus. Pokračování nepravděpodobné.

 • 30%
  0
  0
  19. 11. 2017
  Hiptwist (28 bodů)

  tento film pokud by měl být aspoň trochu úspěšný tak měl vzniknout aspoň před 10-ti lety. Za mě Velké zklamání...

60 49 ?
 • Nosnica 60%
 • adam-hozza 30%
 • PRINC180 55%
 • Mikik4444 75%
 • dana-hrozkova 40%
 • keddie 50%
 • katie-raijin-bosek 55%
 • wodmint 55%
 • pou 55%
 • Yancl 60%
všechna hodnocení (47)
jak hlasovat?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: