Psisko59
Komentáře

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni
 • 70%
  0
  0
  12. 7. 2020

  Tradiční western postavený na příběhu "skutečných chlapů" natočený podle povídky Elmora Leonarda 3:10 to Yuma (česky Vlak ve 3:10 do Yumy) z roku 1953 v hlavní roli s Glennem Fordem a Vanem Heflinem. Film pojednává o farmáři vyčerpaném tříletým suchým obdobím, který z nouze a potřeby peněz vezme riskantní práci jako doprovod při vlakovém transportu hledaného psance k soudu. V roce 2012 byl film vybrán do národního filmového registru knihovny Kongresu Spojených států jako „kulturně, historicky či esteticky významný“. Film se dočkal remaku v roce 2007 v režii Jamese Mangolda s Russellem Crowem a Christianem Balem v hlavních rolích.

 • 85%
  0
  0
  11. 7. 2020

  Dost povedený remake stejnojmenného pozapomenutého westernu z padesátých let (3:10 Train to Yuma, 1957), s poněkud pozměněným scénářem, výrazně postavený na hereckém výkonu dvou ústředních antagonistů Christiana Balea (Dan Evans) a Russella Crowea (Ben Wade). V menších rolích jsou nepřehlédnutelní Peter Fonda a Ben Foster. V mnoha ohledech působivější než originál.

 • 40%
  0
  0
  6. 7. 2020

  Unylá Linda Rybová by se snad v nic jiného než v ovci proměnit nemohla - potud je děj výstižný, ale jinak klopýtá, kulhá, vleče se ... Nejlepší hodnotitelé, děti, po půlhodince utekly od monitoru - a já se jim nedivím. Ani obvyklý hlavní klaďas Jan Čenský s tím nic nezmohl.

 • 85%
  0
  0
  6. 7. 2020
  VALL-I (2008)

  Nejlepší animáky jsou ty, které vzbuzují pozitivní emoce - a to je právě tento případ. Občasné "výpůjčky" (Číslo 5, E.T. mimozemšťan, Do oblak)jsou dobře zakomponované do děje, ale ústřední myšlenka - život bez lásky nemá smysl - je původní a zřetelná. Robotický "uklízeč" VALL-I se zamiluje do robotky Eve, ale jejich vzájemné city narážejí na úkoly zadané zlenivělými lidmi, za které už roboti dělají téměř všechno ... Milý rodinný animák.

 • 0%
  0
  0
  4. 7. 2020
  Premiér (2019)

  Až doposud se mi zdálo, že absolutního dna při výrobě českých filmů dosáhl jistý pan Tomáš Magnusek. Omyl. Omnia vincit Jaromír Soukup.

 • 85%
  0
  0
  4. 7. 2020
  Na střeše (2019)

  Inspirace Eastwoodovým Gran Torinem z toho čouhá v každé druhé scéně, ale nevadí - ústřední herecká dvojice se s tím popasovala zdařile a táhne film úspěšně nahoru. Zvláště u Aloise Švehlíka se pendant s Eastwoodem daří - taky čím je starší, tím je lepší. Mádl se jako režisér pomalu vyprofilovává, zatím jeho filmy tak nějak samozřejmě plynou, než aby tomu z režisérského křesla nějak úporně velel - a vyložený průšvih (ale ani nějaké velké umění) se zatím nekoná. Uvidíme, co dál.

 • 35%
  0
  0
  1. 7. 2020

  Film odnikud nikam. Mladý rozvedený veterinář Pavlica (Mirek Etzler) náhodou sveze městskou paničku (Ivana Chýlková) a pak se začnou hrnout poněkud křečovité zápletky, pro které Ona neodcestuje do Vídně a On si ji přes její "nenápadné" výzvy netroufne svést. Návrat někdejší filmové partnerské dvojice Chýlková-Etzler po patnácti letech (předtím Díky za každé nové ráno) se pro slabý scénář a nepevnou režii příliš nevydařil, ale Etzlerovi to s vousy a před dvaceti kily hodně slušelo :-) Nejvěrohodnější postavou z celé tragikomedie je veterinářova stará maminka (excelentní Věra Kubánková).

 • 90%
  0
  0
  28. 6. 2020
  MASH (1970)

  Kdo srovnává s kultovním seriálem, je vedle - toto je rozehrání jiné hry, kde na spoustu skvělých nápadů bylo mnohem méně času. Ani přezdívky se neshodují ... Ze všech pozdějších hrdinů můžete vidět jediného - Garyho Burkhoffa jako "Radara" O´Reillyho. Ovšem Donald Sutherland vůbec není špatný ... A nápad s vyléčením sebevražedných sklonů Plombaře byl výborný :-) (Mimochodem, ve filmu i textem zazní ústřední melodie pozdějšího seriálu Suicide Is Painless od Johnnyho Mandela.) Oba počiny, seriálový i filmový, stojí za shlédnutí - jenom nesrovnávat!

 • 50%
  0
  0
  28. 6. 2020

  Dobrá (a dobře využitá) šance pro herce titulní role Lance Hendriksena jako Pistolníka (v originále Gunfighter´s Moon - Pistolníkův měsíc), stárnoucího střelce a utajovaného otce dcery hlavní hrdinky, který se na poslední chvíli snaží dát svému životu smysl. Romantická, a přitom mírně ironická westernová gangsterka (otevřeně cituje z mnoha filmových předobrazů) není žádný zázrak, ale tehdy pětapadesátiletý Hendriksen, muž se zářícíma pronikavýma očima, tentokrát přesvědčivě vystoupil ze stínu.

 • 85%
  0
  0
  8. 4. 2020

  Perfektně využitá herecká příležitost pro Cubu Goodinga Juniora (CG senior byl výborný jazzový zpěvák) v roli vojenského záchranáře i jeho protipól Roberta de Niro jako velitele školy pro potápěče. Scénář filmu je založený na skutečné biografii Carla "Maxie" Brasheara (1931 - 2006), jenž byl prvním americkým námořním potápěčem-Afroameričanem, a který se až do roku 1970 udržel na své pozici, přestože mu byla amputována levá noha. Film nese mezinárodní titul Muži cti a bez příkras popisuje nelehké začátky talentovaného potápěče, který zažívá už na akademii příkoří jako jediný černý student, ale drží se svého hesla Nikdy se nevzdat - a postupně si získává respekt a nakonec i přátelství.

 • 35%
  0
  0
  4. 4. 2020

  Film, který potěší golfové fanoušky, zelené vdovy s oblibou ronící slzy do hrnce polévky a další vyznavače sentimentu. Příběh je vystavěn důstojně a pochopitelně, ale hlavní hrdina je tak přízračně vypočitatelný, že to až uráží dobrý vkus a nezaujatému divákovi nedává ani kousek prostoru se těšit na další pokračování. Příště méně polopatisticky.

 • 95%
  0
  0
  1. 3. 2020

  Velice milé překvapení: moderátor nevymýšlí na své hosty (které si mimochodem s velkou uvážlivostí vybírá sám) pastičky, nevytahuje se na ně ani se nestylizuje do role hloupého diváka, aby se ptal za něj. Otevřeně přiznává "potrefenost" psychiatra a spousta otázek má co dělat s pocity dotazovaného v různých exponovaných situacích. Když už koukám na televizi, chci se něco dozvědět - a tady mám vzácnou příležitost. Madam Spáčilová tuto talkshow smetla příkrým odsudkem - dle mého naprosto neprávem. Uvidíme dál, zatím se dobře bavím.

 • 80%
  2
  0
  10. 2. 2020
  Veterán (2020)

  Překvapivě silný televizní film - stačilo dotáhnout pár pouze naznačených detailů, a mohl z toho být regulérní celovečerák. Hlavní předností uvěřitelného příběhu zdánlivého neotesance, dlouholetého vojáka v první linii, je málomluvnost logicky korespondující s jeho uzavřenou povahou. Přesto se dokáže zamilovat - jenže jaksi "mimo svou třídu", do dcery místních zbohatlických snobů Kadlecových. Sára (přirozená Marie Poulová) je ovšem překvapivě upřímná a opravdová a dokáže jeho pomalu se rodící cit vášnivě opětovat. Ovšem Kadlec starší (Pavel Kříž) si pro svou dceru představoval někoho podobnějšího sobě samému, a začne pátrat v Martinově minulosti ...

  • dialogy ("Je ti jasné, že my dva jsme tu vlastně navíc - nedomazlený diblík a problematický teplouš. Záleží mu jenom na ní ..."), též Martinův nejdelší monolog týkající se zkušenosti s výtěžky charitativních benefic
  • herecké obsazení (velmi dobří hlavně všichni mladí: Poulová, Navrátil a především vycházející slovenská hvězda Milan Ondrík je velmi uvěřitelný)
  • kamera
  • nedotažený a místy těkavý scénář (chtělo to dopracovat, pane Epsteine)
  • bezbarvé obsazení rolí starších postav (Johnu Bokovi neherectví odpustím, ale Kadlecovi, zvláště Alena Antalová, toporní až hrůza, a nadějná, plnokrevná role alkoholika v podání Jana Kolaříka zcela bez šťávy)
  • až příliš rozplizlý konec (čeho se vlastně Sára dopátrala? dokázala odejít od rodiny? atd.)
 • 80%
  0
  0
  13. 1. 2020

  To vypadá dobře! Přeji dobrou roli Pavle Beretové (šéfka kriminálky Ema Grodská), skvěle doplňovanou Karlem Dobrým a Standou Majerem, postavenou na kvalitním scénáři vycházejícím z reálných případů, které ostravská kriminálka doopravdy řešila. Vypadá to nadějně (po druhém dílu), takže uvidíme, řekl slepý.

 • 70%
  0
  0
  13. 1. 2020

  Trošku předvídatelný děj a poměrně třeskuté bojové scény filmu spíš ubírají, ale naopak ho zvedá excelentní výkon ústřední dvojice (Geena Davis a Samuel L. Jackson). Poněkud ohrané téma "odložené minulosti" je zde zpracováno vkusně (doplňkové téma uneseného dítěte - "Opovaž se umřít! Ty ještě nejsi mrtvá! Okamžitě vstaň!" "Máš zaracha!") a - pochopitelně - se šťastným koncem.

 • 80%
  0
  0
  12. 1. 2020

  Padesát let starý western, a pořád ke koukání. Zdánlivě jasná pravidla: Bývalý šerif Jed Cooper (mladý Clint Eastwood se svou tradiční pokerovou tváří) je nespravedlivě obviněn z vraždy a krádeže dobytka a zlynčován. Zcela náhodou se po odjezdu samozvaných vykonavatelů spravedlnosti objeví místní šerif a odřízne ho. Jed se vrátí do městečka a dá se znovu do služeb šerifského úřadu, aby potrestal nejen skutečného vraha, ale i své "vrahy" ...
  Ale ne vše je tak jasné a jednoznačné, jak se zdá - Jed cítí nespravedlnost v tom, že je stejně posuzována vražda a krádež dobytka a snaží se jednat tak, jak mu velí cit. Ale zákon je proti němu a on musí nosit hvězdu, dokud není dokonáno.

  • výborné herecké obsazení
  • nesmrtelnost Jeda Coopera
 • 45%
  0
  0
  1. 1. 2020

  Nepříliš zdařilý genderově obrácený pendant staršího snímku Přes palubu - ve kterém to ovšem mezi Zlatuškou Hawnovou a Kurtem Russelem nádherně jiskřilo. Anna Faris se snaží napodobovat Goldie vzhledově, ale herecky to nejde a nejde ... Originál je prostě lepší.

 • 0
  0
  20. 11. 2019

  Film, který se přes plánovanou premiéru v roce 2012 zatím do kin nedostal - a asi ani nedostane, je v insolvenci a jeho natočené fragmenty jdou do dražby :-( . Nicméně má hned dva rekordy: jde o nejdražší film v historii samostatné ČR, a to aniž by byl dokončen.
  https://www.novinky.cz/kultura/filmy-serialy/clanek/policie-chce-obzalovat-tvurce-nedokonceneho-ceskeho-fantasy-filmu-ktery-spolkl-ctvrt-miliardy-40304193?seq-no=5&dop-ab-variant=5&source=article-detail

 • 45%
  0
  0
  22. 6. 2019

  Tak jestli to ma byt pokus o novy S tebou me bavi svet a okopirovani jejiho ustredniho tematu, tedy Expedice Apaloocha (tatove s detmi), tak nevysel. Je tam spousta dobrych napadu, ale celek je tak nejak v kreci ... Sedi mi Cermak a Liska a pak samozrejme Polivkova, jinak neutral.

 • 30%
  1
  0
  5. 5. 2019
  Koptashow (2019)

  Vaclav Kopta je chytry, zabavny vypravec, ale neni moderator a se svou talk show si ukousl mnohem vetsi sousto, nez jake je schopny spolknout. Je to nebetycna nuda, neumi se ptat, smeje se vlastnim vtipum a porada nesmyslne ankety. Mozna se u toho nekdo bavi, ale ja to nejsem.

 • 85%
  2
  0
  5. 5. 2019

  Okouzlujici Greg Kinnear (to je ten zmlaceny malir Simon Bishop s bruselskym grifonkem Verdellem z filmu Lepsi uz to nebude? nechce se verit) v roli opusteneho ucitele hudby. Nikdo netusi, ze za prosbou stravit leto s detmi, ktere v navalu letargie z rozpadu vztahu s jejich matkou pred lety opustil, je touha lepe je poznat a dustojne se s nimi rozloucit. Ale vzdorovita Ronnie (s muzikantskym talentem po otci, ktery po jeho odchodu zamerne ignoruje) a detsky ukrivdeny Jonas se s nim sblizit zpocatku odmitaji ...

 • 85%
  2
  0
  4. 5. 2019

  Tobey Maguire se dokazal skvele vcitit do povahy Bobby Fischera, placheho introverta, ktery nadevse miluje sachovou hru, ale jinak si preje byt sam ve svem svete, je egocentricky a vztahovacny a nepreje si byt nikym nikam zaclenovan (proto, ac sam Zid, ostre se vymezoval proti sionismu, nesnasel kontakt s lidmi a byl paranoidni}. Osamely bezec zivotem. Krasna role.

 • 75%
  0
  0
  21. 4. 2019

  Za ty peníze ... to mohlo byt míň utrápené.

 • 70%
  1
  0
  21. 4. 2019

  Nadherny epicky western se Spencerem Tracym a Robertem Wagnerem v hlavnich rolich otce a syna Matta a Josepha Deverauxovych, kteri ve vzajemnem porozumeni stoji proti trojici Joeovych nevlastnich bratri, kteri sveho napul indianskeho sourozence a svou indianskou macechu nerespektuji a otci vycitaji, ze po nich zada predevsim praci. Vyuziji jeho slabosti v dusledku soudu s tezarskou spolecnosti, ktery prohraje vinou vlastni arogance, a prevezmou ranc s tim, ze pracne nashromazdenou pudu zacinaji rozprodavat. Otec zemre vinou nejstarsiho Bena, ktery sice citi vinu, ale Joa se boji a hodla ho odstranit. Ten se zachrani zasluhou predaka Dve Luny a nakonec ranc prenecha bratrim. Na otcove hrobe zlomi symbolickou vystrahu - zabodnute kopi, znameni krevni msty.

 • 75%
  1
  0
  20. 4. 2019
  Čertoviny (2018)

  Troska proste pohadky umi, to se musi nechat. Krasna jihoceska krajina, jednoduchy pribeh, povedene triky (zase zadna vysoka skola, ale slusne). Ale predevsim vyborny casting (Karel Dobry jako vladce pekel, Prachar a Benedict jako nepodareni certi); jenom toho Jaromira Noska coby Kubicu by leckdo ozelel, uz tech jeho nafoukancu bylo vic nez dost a pokazdy stejny, nuda.

 • 10%
  1
  0
  20. 4. 2019
  Divošky (2013)

  Tak nevim ... Preorane Natocto!, tedy sbirka celosvetovych trapasu prokladana amaterskymi videi (vetsinou katastrofickeho razu, protoze cemu se clovek zasmeje vic, nez cizimu nestesti, ze) ceskych "reporteru", vetsinou trapnych nebo hloupych. Vsemu dominuji videomaniaci (paralela pisicich grafomanu) jako je silena Margita Stehlikova, kteri toci kazdeho kolemleticiho ptaka nebo snehovou vlocku. Chtelo by to nuzky! a nuzky! a prisnejsi vyber, aby se na to dalo koukat bez pocitu trapnosti za aktery i tvurce.

 • 50%
  1
  0
  20. 4. 2019

  Temer kazde pokracovani uspesneho velkofilmu je nastavovana kase - asi to ani jinak nejde. Ani vyborna animace to nezachrani, kdyz uz chybi nosny pribeh. Mozna je film jeste drastictejsi nez Jursky park, ale ani potoky krve nepohnou filmem dopredu. I kdyz si cenim Julianne Moore, Laura Dern mi v roli sedela vic. Chybi moment prekvapeni, tak dulezity v prvnim filmu serie.

 • 70%
  1
  0
  20. 4. 2019

  Moc me nebavi, kdyz se v autentickem dokumentu o ceste resi predevsim vztahove problemy, ktere me (narozdil od mistnich zajimavosti a cesty samotne) v podstate vubec nezajimaji. Takze kdyz se tentokrat "nic nedeje", filmu nedominuje ani flegmaticky chronicky problematizator, ani hysterka, divak mel najednou sanci uzit si vsechny zajimavosti po ceste. Hura! Uz protoze cestuji po paradnich destinacich.

 • 95%
  1
  0
  7. 4. 2019
  Psí ostrov (2018)

  Skvely animak pro dospele - deti bych na film kvuli naturalistickym scenam (operace ledviny predevsim) radeji vubec nebral. Wes Anderson je snivec, dokaze pracovat s mistnimi realiemi (protentokrat japonskymi) a pritom pridat spoustu vlastni invence pocinaje vymyslenymi psimi rasami a konce fiktivnimi psimi nemocemi (v ceskem prekladu "cenichoza" a "psotnice"). Hlavni hrdina Atari patrajici po svem psikovi Spotsovi obyva podivny, snovy svet budouci japonske metropole Megasaki a jeho sneni se prolina s krutou realitou psich vyhnancu, ktere starosta Kobajasi vyhani na vybydleny ostrov. Samotni psi jsou nadhernou sbirkou charakteru - ve schopnosti naznacit pomoci zvirat lidske jednani je Wes Anderson spriznen s Timem Burtonem. Nenechejte si ujit.

 • 50%
  1
  0
  27. 2. 2019
  Honey (2003)

  Nejvetsi chybou filmoveho scenare je predvidatelnost deje. A ani velice presvedcivy vykon titulni postavy tento film nezachrani pred nudou divaku, kteri jsou nuceni sledovat jeji postupne prodirani se k naplneni americkeho snu. Jak plytke ... Tanecni sceny jsou ozdobou filmu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni

OMůj oblíbený uživatel

2 ×

Poslední aktivita