Slunečná

33%
Slunečná
Plakát traileru

Statek na Slunečné je místo, kde rodina Popelkových dělá ten nejlepší kozí sýr a provozuje rodinný penzion a hospodu. Po nečekané smrti otce Popelky se mezi sestrami Týnou a Sylvou rozhoří boj o rodinné dědictví. Navíc louky okolo statku jsou ideální pro fotovoltaickou elektrárnu a to je další důvod statek prodat. Zatímco hodná Týna chce statek zachovat, vypočítavá Sylva by raději shrábla peníze a vrátila se zpátky do Prahy.

Do toho všeho se na scéně objeví mladý investor Janek, kterému jde na prvním místě jen o peníze, ale statek mu změní život. Nejdřív kvůli sázce o Týnu si vymění roli se svým řidičem Vildou a hraje si na chuďase, kterým se ale brzy kvůli zradě svého bratrance a společníka ve firmě Romana stane. Janek se tak dostane do situace, kdy musí začít od nuly a podaří se mu přesvědčit Týnu, že ve dvou se to lépe táhne.

S Týnou tak bojují o statek nejen kvůli sobě a odkazu otce, ale také kvůli jeho obyvatelům a zaměstnancům. Martin Popelka totiž statek poskytoval jako útočiště a zázemí pro ztroskotance a tím jim dal novou životní šanci.

U starostů se odhaluje velké rodinné tajemství a Lídiny velké plány narušuje rozchod syna Štěpána s Týnou a přistěhování nesnesitelného tchána.

Statek stojí ve vesnici Slunečná a název vesnice vyplývá z toho, že nad oblastí dochází k meteorologické anomálii, kdy statisticky méně prší a více svítí slunce. Na pastvinách, které většinu roku prohřívá slunce, rostou keře, květiny a bylinky, které spásají kozy a krávy a ty pak dojí mléko s jedinečnou chutí. Na statku se vyrábějí sýry, které mají delikátní chuť, a proto jsou oblíbené i za hranicí kraje. Do toho na statku stojí studna se „zázračnou“ vodou. Pomocí vody hospodyně Alžběta pomáhá ženám otěhotnět. Všichni v okolí si myslí, že to jsou jen Alžbětiny čáry, vše se změní v okamžiku, kdy se udělají rozbory. Ukáže se, že voda má opravdu složení, které může léčit poruchy plodnosti, a je jasné, že se objeví chytráci, kteří by vodu chtěli zpeněžit.

Do malého penzionu, který je součástí statku, jezdí různí hosté. Rodiny, milenci, záletníci, teambuldingové party. Všechny tyto příběhy seriál Slunečná sleduje. (Prima)

Psisko59
Psisko59
32 822 bodů
3.5
Ještě větší předvídatelná nuda, než jsme čekali. Všechno stojí a padá s partnerskými zápletkami. Zelené vdovy a dámy 70+ budou nadšeny.
  • Dana Batulková a Eva Holubová v záporných rolích
  • slaboučký scénář
Temný Pán ze Sithu
Temný Pán ze Sithu
2 116 bodů
0
Další odpad televizní zábavy, jak to rádi říkají v televizi, na českých seriálech je krásně vidět jak čeští herci, naprosto neumějí hrát,scénář psal asi někdo kdo žije v jiném světě, protože takový vyluh,mohl psát jen asi někdo úplně blbrj, nebo po frontální lobotomii mozku. Plus Eva Burešová,ta prasiva cikanka, je nejhorší, nejvíc nesympaticka, mafrnena pozda kterou jsem kdy viděl. P.S. Nikdy, jsem neviděl ani jeden díl, stačí mi jen ukázky v televizi, a už z toho je mi dost nevolno
Jonák
Jonák
1 361 bodů
5
No, je to seriál od Primy. A právě na tyto poměry bych jej hodnotil. Protože super mi přijde, že má konec. A jasně, nějaké díly byly slabší, ale právě ve srovnání s jinými seriály od Primy mě to vlastně příjemně překvapilo, a mělo to trochu i spád, což se hned tak nevidí. Cílová skupina si seriál podle mě užije.


Dodatečné informace

Původní název:
Slunečná (více)
  • Česká republika Slunečná
Země původu:
Česká republika
Ocenění:
Žádná ocenění

Předplatná

Powered byJustWatch