Čertoviny

56%
Čertoviny
Čertoviny jsou pohádka o dvou nešikovných čertech, Popelákovi a Uhelákovi, kteří jsou vládcem pekel vysláni do světa, aby přivedli hříšné duše. Namísto svádění lidí k hříchům jim však nechtěně pomáhají. V přestrojení za čeledíny se dostanou na statek, kde mají šanci na úspěch: sedlák chce svoji dceru Haničku provdat za nafoukaného Kopyta, ona ale miluje čeledína Jana. Aby se věci obrátily k dobrému, bude třeba pekelné síly.Recenze: Čertoviny

Kinobox.cz
50%

Pro koho film je? Pro malé děti. Pro fanoušky českých pohádek a venkova. Pro milovníky filmů Zdeňka Trošky. Ale i pro ty, kteří filmy Zdeňka Trošky tradičně nemají rádi, protože snímek je opravdu celkem dobře koukatelný. Jen mne mimo těch krásných kostýmů ničím nezaujal, nenadchl. A nebýt Radka Holuba a Ondřicha Navrátila, tak ani nepobavil. Škoda.


Brenan88
Brenan88
47 099 bodů
6.5
Pěkná pohádka, která jen dokazuje, že Zdenda Troška je právě v tomto žánru nejjistější. Příběhově velmi příjemné, herci vesměs dobří, ale hlavně nádherná kamera, která zachytila veškerou krásu naši zemičky. V tomto je Troška opravdový machr. Plus dávám i za Čertovinu, kterou jsem měl možnost navštívit a v tomto filmu převzala roli pekla.
Psisko59
Psisko59
32 839 bodů
7.5
Troska proste pohadky umi, to se musi nechat. Krasna jihoceska krajina, jednoduchy pribeh, povedene triky (zase zadna vysoka skola, ale slusne). Ale predevsim vyborny casting (Karel Dobry jako vladce pekel, Prachar a Benedict jako nepodareni certi); jenom toho Jaromira Noska coby Kubicu by leckdo ozelel, uz tech jeho nafoukancu bylo vic nez dost a pokazdy stejny, nuda.
Jana Květoňová
Jana Květoňová
7 093 bodů
8
Ať si kdo chce co chce říká, Zdeněk Troška ví, jak má vypadat pohádka. Na ČT by neuspěl. Jeho pohádky nejsou dostatečně unylé a nudné. Čertoviny mají příjemnou atmosféru, kvalitní herecké výkony, Hanička je pěkná, sympatická, písničky jsem si s chutí zazpívala. Jako vždy v Troškových pohádkách jsou skvělé i exteriéry. U Hlinska, kde se natáčelo, je vážně "po čertech" hezky! :-) A Karel Dobrý jako Lucifer nemá chybu. Též peklo se nadmíru povedlo, jen toho humoru mohlo být, pane Troško, trošku víc!! Když to srovnám třeba s Princeznou ze mlejna... Hlášky veškeré žádné. Jedině snad "Něco bleptneš a hned je z nás uhlí!"(čert Popelák v podání Jakuba Prachaře čertu Uhelákovi v podání Dominicka Benedikta.)

Dodatečné informace

Původní název:
Čertoviny (více)
  • Česká republika Čertoviny
  • Česká republika Pure Devilry
Premiéra v ČR:
4. 1. 2018
Distributor:
CinemArt
Země původu:
Česká republika
Ocenění:
Žádná ocenění

Powered byJustWatch