Česká republika Česká republika
97 minut

Žánry

:
Drama, Komedie

Obsah

:
Profesor Rypar (Alois Švehlík) poskytne dočasné útočiště Songovi (Lukas Duy Anh Tran), mladému Vietnamci, jehož našel ukrytého na střeše svého domu. Mohou více »« méně

Režie

:
Jiří Mádl

Scénář

:
Jiří Mádl

Herci

:
Duy Anh Tran Alois Švehlík Vojtěch Dyk Adrian Jastraban Mária Bartalos ...
Premiéra: 7. 2. 2019
Distributor: Falcon
Přístupnost: Mládeži přístupno
Jste na stránce filmu Na střeše. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Na střeše myslíte! K 29. listopadu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28225 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Na střeše


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 65%
  1
  0
  16. 3. 2020
  Brenan88 (46186 bodů)

  Gran Torino MADE IN CZECH REPUBLIC. Ta podobnost je zcela očividná- Máme zde nerudného starce a mladého asijského kluka,kterého vezme pod svá křídla. Bohužel od již zmíněného Gran Torino mi zde přijde vše až příliš uspěchané a tudíž nedůvěryhodné. Na mysli mám hlavně vývoj charakteru hlavní postavy. Tady by snad mohly výtky k filmu končit. Jinak se totiž jedná o velmi dobře natočený a zahraný snímek,který by si zasloužil v naších končinách větší pozornost. Mádl se ukazuje jako velice zdatný režisér a rád si počkám na jeho další počin.

 • 85%
  0
  0
  4. 7. 2020
  Psisko59 (32771 bodů)

  Inspirace Eastwoodovým Gran Torinem z toho čouhá v každé druhé scéně, ale nevadí - ústřední herecká dvojice se s tím popasovala zdařile a táhne film úspěšně nahoru. Zvláště u Aloise Švehlíka se pendant s Eastwoodem daří - taky čím je starší, tím je lepší. Mádl se jako režisér pomalu vyprofilovává, zatím jeho filmy tak nějak samozřejmě plynou, než aby tomu z režisérského křesla nějak úporně velel - a vyložený průšvih (ale ani nějaké velké umění) se zatím nekoná. Uvidíme, co dál.

 • 80%
  1
  0
  28. 2. 2020
  Pete69 (21997 bodů)

  "Klobouk dolů pane Mádl" Konečně pořádné České drama, které neni podle skutečné události a stojí za to. Skvělá hudba, dokonalý pozvolný spád děje a dobře zvolená hudba. Alois Švehlík zahrál dokonale. Celé to má smysl a ro bez jediné zbytečnosti navíc. Jen tak dál..

 • 80%
  4
  0
  5. 2. 2019
  Riverdon (7000 bodů)

  Vynikající Alois Švehlík, dobrá kamera a režie.

 • 60%
  2
  0
  21. 2. 2019
  Tom Hardy (5256 bodů)

  Tentokrát tam "to" prostě není, i když bych Jirkovi moc přál, aby bylo. První polovinu filmu jsem měl pocit, že dost scén chybí. Všechno je náhlé, hrozně po srsti, neuhlazené. Situace ani nevydechnou a už se běží do další scény. Postupem času si naštěstí postavy sednou a v druhé půli už se daří, aby věci přirozeně vyplynuly sami (geniální a přitom tak jednoduché je například panické zavření dveří). Jirka potvrzuje, že si umí fantasticky vést herce, postavit si scénu a má ohromné filmové cítění. Ale příběh by si v tomhle případě zasloužil pečlivější expozici i nějaké to výraznější finále. Nejde ani tak o to, že se mnohé linie nedořeší, jen na konci chybí něco jasnější, drobnost, po které by člověku v hlavně bliklo „FIN“. Takhle byl pro mě náhlý příchod závěrečných titulků stejně překvapivý, jako sebejistota Aloise Švehlíka v podobně (ne)vděčné roli.

  • výborní herci
  • dobrá režie
  • skvělý soundtrack
  • nedotažený vývoj děje
  • konec hrozně vyšumí
 • 85%
  1
  0
  26. 9. 2019
  Mikik4444 (3307 bodů)

  Film je super, zvláště si myslím, že si najde kladný ohlas u diváka spíše střední generace (já jsem napsal starší , ale žena říkala ať napíšu střední) Zvláštní je, že to režíroval Mádl ale to je mlaďas, kde na to přišel ... Snímek je velice
  obyčejný ale neobyčejný ... Mádl si dobrej a pan Švehlík to perfektně zahrál... (žena říkala, že ten vietnamec - Duy Anh Tran ale taky)

 • 80%
  3
  0
  7. 2. 2019
  marie-kolarova (2567 bodů)

  Klasicky rozehrané schéma polidštění starého mrzouta, od kterého utekla manželka se synem. Děda se opevnil nepropustnou zdí a divák sleduje, jak postupně se zeď nenápadně drolí. Přihrává tomu mladý Vietnamec, uprchlý nevolník z marihuanové pěstírny, který skoro neumí česky. Všechno se postupně poddá, jak u lehce černohumorné komedie očekáváme. Schéma je sice stokrát obehrané, rozhodně však považuji za velký přínos Jiří Mádla, že umí krásné lidské postavy. Mádl má prostě rád lidi. To bylo moc dobře vidět u jeho prvního filmu Pojedeme k moři, a zde opět nezklame. Jen Na střeše je méně patetické.

 • 65%
  0
  0
  7. 12. 2020
  InJo (1831 bodů)

  Ucházející pokus o české Gran Torino. Milý malý film na mé oblíbené téma (sbližování dvou velmi rozdílných lidí), který táhnou především herci a některé podzápletky (systematické snahy o ulovení sousedky jsou roztomilé). Celkově nic nového pod sluncem, ale kouká se na to dobře, protože všechna ta klišé podobných filmů Mádl umí prodat bez větších problémů. Evidentně chce točit snímky se "srdíčkem" - nic proti tomu, ale Pojedeme k moři bylo (navzdory nedokonalostem) originálnější a osobitější. Každopádně jsem zvědav, s čím přijde příště. Nepochybně totiž patří mezi ty lepší současné české filmaře.

 • 50%
  0
  0
  1. 10. 2019
  petas.sl (234 bodů)

  Režie a scénář Jiří Mádl, super. Film hezky utíká a je zajímavý a humorný. Úplně nevím, zda-li by si někdo vzal domů vietnamského uprchlíka, ještě k tomu člověk s "komunistickou minulostí"...Ale je dobré vidět co se okolo nás děje, přestože o tom sami ani netušíme..

 • 85%
  0
  0
  1. 10. 2019
  MiPro21 (221 bodů)

  Pan Alois Švehlík geniální, a vystihuje dnešní dobu skvěle, silné téma a dobře zpracované za mě tedy.

  Velmi dobrá kamera a záběry Prahy, jako Pražáka potěší moc! :-)

  Pozor jsem velký fanda české kinematografie, tak může to být malinko zavádějící :)

 • 40%
  0
  0
  28. 5. 2019
  pavel-hnilicka (40 bodů)

  Po skvělém Pojedeme k moři mě Jiří Mádl tentokrát zklamal. Film neměl tempo a spíše mi připomínal studentské absolventské filmy. Mám rád pana Švehlíka, ale zde dostal roli, kterou mnozí budou srovnávat s geniálním Jackem Nicholsonem v Lepší už to nebude a tuhle bitvu nemůže pan Švehlík nikdy vyhrát. Scénář obsahuje hodně nelogičností a zakončení je také slabé.

Hodnocení a recenze Na střeše

74 72 ?
jak hlasovat?
 • Evianka 90%
 • Schneefee 75%
 • Mrykodaj 70%
 • MLFN 25%
 • jiovani2 80%
 • Hare77 70%
 • antonin_nadvornik 75%
 • saoirse35 80%
 • InJo 65%
 • Krupe 80%
všechna hodnocení (77)

V žebříčcích uživatelů

1. místo z 2 v žebříčku uživatele KoCoUReK
6. místo z 613 v žebříčku uživatele Mikik4444