Sound of Metal (mezinárodní název)
« další názvy »
USA USA
130 minut

Obsah

:
Život heavymetalového bubeníka je uvržen do života přirovnaného k "volnému pádu" ve chvíli, když začne ztrácet sluch.(Kuroni)

Režie

:
Darius Marder

Scénář

:
Darius Marder Derek Cianfrance

Herci

:
Riz Ahmed Olivia Cooke Paul Raci Mathieu Amalric Lauren Ridloff ...
Jste na stránce filmu Sound of Metal. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Sound of Metal myslíte! K 4. březnu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27517 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  0
  0
  13. 1. 2021
  Vurhor (1983 bodů)

  Byl bys raději hluchý, nebo slepý?
  To byla otázka, kterou jsem občas některým svým kámošům položil. Valná většina z nich řekla, že by byli raději hluchými, přičemž častý argument pro to byl ten, že se ztrátou zraku se člověku zpřetrhá pouto s realitou a světem. Existence filmu Sound of Metal je ale velice silným protiargumentem, který ukazuje, že ztráta sluchu vás od světa a reality může rozdělit snad ještě hůře. Film velice mrazivě zobrazuje trápení muže, který si musí zvyknout na svou náhlou a nečekanou hluchotu. Je tudíž vcelku ironické, že jeden z nejsilnějších aspektů filmu, ve kterém Riz Ahmed hrál zatím svou nejlepší roli, je právě zvuková stopa. Ta totiž průběžně přeskakuje z klasické filmové stopy, kterou slyšíme v každém druhém filmu, ke stopě... hluché. Prázdné. Jako kdyby vám všechno na světě znělo tak, že máte potopenou hlavu ve vodě. Sound of Metal proto svými slovy šetří. Spoléhá především na zobrazování oné nové reality, se kterou se hlavní postava musí vypořádat. Film tak hrozivě ilustruje náhlou a neviditelnou propsat mezi hlavním hrdinou a celým světem, kterého je sice stále ještě součástí, ale zároveň jakoby nebyl. Výsledkem je tak velice silné komorní drama s dobrou atmosférou a hereckými výkony, ze kterého mrazí v zádech.

83 80 ?
jak hlasovat?
 • Vurhor 85%
 • Brenan88 85%
 • lamps 80%
všechna hodnocení (3)