Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (USA)
USA USA
115 minut

Žánry

:
Drama, Komedie, Krimi
Motto: Drsnější a zábavnější než většina černých komedií

Obsah

:
Mildred Haynesové (Frances McDormand) zavraždili dceru. A protože se vyšetřování už několik měsíců bezvýsledně vleče, rozhodne se jednat. U vjezdu do města více »« méně

Režie

:
Martin McDonagh

Scénář

:
Martin McDonagh

Herci

:
Frances McDormand Caleb Landry Jones Kerry Condon Sam Rockwell Darrell Britt-Gibson ...
Premiéra: 18. 1. 2018
Distributor: CinemArt CZ
Přístupnost: MP-15

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  8
  3
  5. 1. 2018
  Brenan88 (39397 bodů)

  Spolu s The Disaster Artist byl pro mne Three Billboards Outside Ebbing, Missouri nejočekávanějším filmem roku 2017. Konečně jsem ho shlédl a jsem prostě nadšený! Geniální film s výborně napsanýma postava a příběhem,který v sobě mísí lidskou tragédií s černým humorem. Některé scény jsou tak zvrácené,že jsem vlastně ani nevěděl jestli se mám smát,nebo mám být pohoršený. Martin McDonagh má dost drsný smysl pro humor a pokud vám náhodou nesedí,tak zde se nejspíš nepobavíte. Rasismus,sexismus,vulgarity,násilí a trpaslík. To vše v tomto velmi zvláštním městečku najdete. Herci jsou do jednoho excelentní a opět zde zavání Oscarová nominace. Především pro Frances McDormand,která nemá absolutně žádnou chybu a když ze sebe začne vypouštět ty sprosťárny,tak jí věřím každé slovo. Hned v závěsu je Sam Rockwell jenž si zde možná střihl svou nejlepší roli ever. Jeho postava rasistického buranského policajta je tím nejzábavnějším na celém filmu. No a Woody Harrelson? Klasicky sympaťák. Hodně se mi zde líbila práce s kamerou a hudební doprovod některých scén. No zkrátka luxusní černočerná komedie,která v sobě skrývá poctivé drama. Závěrem snad jen - je Three Billboards Outside Ebbing, Missouri nejlepším filmem roku 2017? Nejspíš NE. Přesto bych ho zařadil mezi ty nejlepší,které jsem v daném roce viděl a nebál bych se zde mluvit o Oscarech. Snímek nejlépe vystihuje věta,která ve filmu zazní. Zlost plodí jen další zlost.

 • 30%
  3
  10
  15. 1. 2018
  Sheldon (12948 bodů)

  Pro mě nejpřeceňovanější film uplynulého roku, který okatě vykrádá legendární oskarovou klasiku V žáru noci a myslí si, že když přidá trochu politické angažovanosti poplatné novinovým titulkům, brutálního násilí a bezbřehých vulgarit, zapomene se nato, že je to velmi řídká historka útočící na první signální. V žádném případě se nejedná o komedii a sledování filmu je ryzí utrpení. Hodnocení pouze za herce. Zbytečný film.

 • 90%
  5
  3
  12. 1. 2018
  lamps (12865 bodů)

  McDonagh natočil film, kde zdánlivě otevřený závěr přímo skvostně uzavírá proplétající se mozaiku lidských činů a nechává diváka přemýšlet o tom, co právě prožil a co za tím vším má hledat. Neváhejte a běžte na to do kina, něco tak kvalitního už celý následující rok možná neuvidíte. Více na blogu: http://www.subsvet.cz/

 • 90%
  0
  0
  16. 9. 2018
  Pete69 (9244 bodů)

  Tento film mě doslova dostal. Připadalo mi, že všichni, kromě zesnulého šerifa snad byli opravdu jižanští burani. Atmosféra a herecké výkony perfektní . Frances McDormand, kterou jsem zase až tolik neznal zahrála tak, že jsem jí věřil každé slovo. Příběh je maličko přitažený za vlasy v tom smyslu, co vše ji prošlo před policií, ale to je snad jediný mínus. Jinak lze film jen chválit. Perfektní drama s černým humorem typu - to nevymyslíš. 90%.

 • 90%
  1
  0
  26. 5. 2018
  JosefTomas (5879 bodů)

  Je to až skoro s údivem, že takto malý film má tak velký příběh. Nemohu soudit McDonagha práci s jinými, protože toto je mé první setkání s ním a rozhodně ne poslední. A děj se posouvá kupředu opravdu razantním způsobem, nechybí mu zvraty ani jednotlivé vykreslení charakterů a jejich výsledné činy. Celkově jde o velmi dobrý film a momentální adept na nejlepší film roku. PS: McDormand a Rockwell si Oscara opravdu zasloužili.

 • 90%
  2
  0
  2. 3. 2018
  Tom Hardy (4331 bodů)

  Vzácný příklad filmu, u kterého jsem si hrozně přál, aby šlo o seriál a já si tak mohl na ploše deseti hodinových dílů užívat interakci všech postav. Martin McDonagh možná nenapsal (pokud mluvíme o ději) svůj nejlepší scénář, ale pokud jde o charaktery, ještě nikdy mě jeho paleta podivuhodných existencí tak nebavila. Životem otrávená Frances McDormand, buranský Sam Rockwell, otcovský Woody Harrelson nebo Peter Dinklage s psíma očima. Ti všichni byli do jednoho fantastičtí. Radost být v takové společnosti, i když je to Ebbingu, Missouri, zapadákově s třemi bilboardy.

 • 70%
  2
  2
  21. 1. 2018
  Petrson (3664 bodů)

  Pokud máte rádi tvrdé a drsné filmy, nekorektní humor za hranou všeho, které se blíží poetikou Fargu (viděl jsem jen film a první sezónu, druhou jsem už vzdal po úvodní scéně) s nekompromisním násilím, a kdy policie hraje jen podivné figurky, které nenesou žádnou zodpovědnost, pak je to film pro vás. Já bych jej dříve hodnotil výše, ale je to na mě už moc. Mám raději jemnější linku a méně brutálních slov i krvavých úderů. Zásadním problém je, že se může stát prakticky cokoliv a nikdo nemá za nic zodpovědnost a vše se přechází slovy a domluvou, i když málem zabijte před zraky města i policistů člověka. To mě vykolejilo ze sledování filmu a už sem se nedokázal soustředit, že by to mohl být skutečný příběh. Přesto "dobrý" film, který má svou výpovědní, doufám že nadsazenou, hodnotu o dnešní době, že brutalita nemá konce, pokud se krmí dál a dál.

  • výborný scénář
  • špatný scénář...snad ten paradox chápete
 • 65%
  4
  1
  20. 2. 2018
  rkotvald (3063 bodů)

  Filmová výzva 2018 - USA. Nikdy se nezbavím toho, že mám od některých autorů, filmů, herců vysoká očekávání. O to silnější je pak zklamání, když to nevyjde. McDonaghovy divadelní hry v Činoherním klubu miluju, královsky jsem se bavil zejména u Ujeté ruky. Stejně tak se téměř kultem stalo V Bruggách, když přijde řeč na Bruggy, téměř s každým stočíme hovor na onen film. No a nyní přišly Zlaté glóby a s tím spojená nadměrná očekávání. Bohužel jsme se tentokrát s panem umělcem nepotkali. Pořád jsem čekal, kdy už se děj konečně rozvine, stane se něco zajímavého, výjimečného a pořád tak nějak nic. I jeho divadelní hry jsou směsicí žánrů, ale vždy jeden převládá, v tomto případě nepřevládá žádný a děj ničím nestrhne. Herecké výkony McDormand a Rockwella jsou velmi slušné, ale jsou oscarové? Jsem vážně zklamaný, není to propadák, ale rozhodně ani film roku.

 • 90%
  1
  2
  5. 2. 2018
  stantheman (2289 bodů)

  Přilákal mě autor scénáře a režisér McDonagh . Znám ho z divadla , letos jsem viděl Krásku...a tak se mi moc líbil film V Bruggach a 7 psychopatů.....nezklamal jsem se , naopak. Skvělá řežba , plná černého , ironického humoru a všemu tomu vévodí France McDormand, k tomu Woody Harrelson a skvělý Sam Rockwell . Je to prostě nepředvídatelná jízda až do konce . Skvělé...

 • 90%
  1
  1
  6. 2. 2018
  marie-kolarova (1724 bodů)

  Za mě vedle Frances McDomand naprosto skvělý Sam Rockwell. Jeho policajt Dixon je skoro nejhodnější chlap na svět, jen kdyby občas nezmlátil nějakého černocha. Jenže co člověk ví, že by dělal, kdyby měl podobně děsivou matkou na krku a vzpomínky na podělané dětství. McDonagh sází jednu skvělou scénu za druhou a do jednotlivých záběrů dokáže perfektně namíchat smích i slzy a obojí přesně vyvážit. Uvítala bych závěrečnou pointu, ale i bez ní to byl výborný zážitek.

 • 90%
  0
  0
  11. 3. 2018
  Jindyna (1594 bodů)

  Pro mě jeden z nejlepších filmů roku 2017. Městečko Ebbing je plné svérázných postaviček, které nejsou černobílé, a v průběhu filmu na každou z nich několikrát změníte názor. McDonaghův chytrý scénář poskytuje hercům kvalitní oporu a ti pak nemají sebemenší problém předvést výkony, které byly po zásluze odměněny zlatým plešounem (kdyby bylo na mně, dostal by ho i režisér za scénář).

 • 75%
  2
  0
  21. 1. 2019
  surowka (302 bodů)

  Dobrý film , ale nic víc nechápu ty nadšené reakce asi je to cool

 • 85%
  1
  1
  7. 3. 2018
  vladimira-maresova (167 bodů)

  Skvělá černá komedie od Mcdonagha ve které nechal hercům prostor, aby se svými rolemi naložili po svém. Kde rozvíjí charaktery postav a počiny lidských činů ve výborném scenáři.

 • 90%
  0
  0
  6. 6. 2018
  Kajinkamajinka (133 bodů)

  Zvláštní kombinace černého humoru a dramatu. Herecký výkon hlavní hrdinky úžasný a myslím, že oscara si zasloužila. I když její postava byla hoooodně hustá. Možná až moc. Pointa super, protože opravdu docílila svého a donutila všechny o případu smrti její dcery. Moc hezký film!

 • 70%
  3
  1
  22. 1. 2018
  ob_ver (122 bodů)

  Hlavní role je dost zajímavá a dobře ztvárněná, ale jinak se nemůžu zbavit určité scénáristické a režijní polovičatosti, závěrem jen podtržené. Snad v rámci záměru se sebou většina té polovičatosti koresponduje, to ale neznamená, že to bude divácký zážitek, alespoň ne pro mě. Po stránce vyprávění teda průměr, u hereckých výkonů nadprůměr, řemeslo špičkové, hud. doprovod nevýrazný. Dohromady za mě nic, co by mělo tvořit dějiny.

 • 75%
  1
  1
  16. 2. 2018
  Mildik15 (119 bodů)

  Velké překvapení. Koukal jsem hlavně kvůli Woody Harrelsonovi, myslel jsem si, že to potáhne po celou dobu snímku. Věřím, že nějaké to ocenení dostane i Rockwell, k této jeho postavě jsem cítil antipatie, ale i v některých momentech záblesk porozumění. Hlavní hrdinka se s černým humorem nepáře!

 • 90%
  2
  2
  29. 1. 2018
  ThomasMoodman (37 bodů)

  Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
  Film je výborný i když nebude pro každého. Po závěrečných titulcích jsem koukal jako vůl na nová varlata.

  • Výborní herci
  • Výborná režie i hudba.
  • Scénář ostrý, jako ruce střihorukého Edvarda.
  • Hledejte, já jej nenašel...
 • 50%
  0
  1
  16. 9. 2018

  Nějak nechápu zařazení tohoto filmu do žánru komedií... nevím, jestli jsme se v průběhu filmu někdo zasmál, je to spíše tragický příběh, kde se moc vtipného nedočkáte, pokud vám nepřijde komická situace že se matka ráno pohádá s dcerou a je to poslední okamžik kdy ji vidí...celý zbytek filmu se pak řeší, kdo ji zavraždil, znásilnil, upálil,...pak přijde ještě scéna s místním detektivem a jeho rakovinou slinivky, ...taky velká švanda - jestli tohle měla být komedie - asi jsem při vtipným scénách zrovna chroupala nějaké chipsy a neslyšela nic jiného - nevím o nich

79 86 ?
jak hlasovat?
 • panbubo 80%
 • Mondyes 100%
 • regazzoni 80%
 • Boldrick 90%
 • Filmokolik 90%
 • Freedom 85%
 • ballrog 75%
 • xjane 90%
 • surowka 75%
 • elisskahl 85%
všechna hodnocení (96)

V žebříčcích uživatelů

10. místo z 10 v žebříčku uživatele TerkaT
47. místo z 47 v žebříčku uživatele Riverdon
Sdílet tuto stránku:

Partneři: