Inside Out (USA)
« další názvy »
USA USA
94 minut

Žánry

:
Animovaný, Drama, Komedie, Rodinný, Dětský, Oscarový, Spirituální, Teenagerský
Motto: Víš, kdo bydlí u tebe v hlavě?

Obsah

:
Jedenáctiletá Riley se právě přestěhovala s rodiči do San Francisca, kde její otec získal lepší práci. Ona se z toho ale neraduje, protože za sebou nechala více »« méně

Režie

:
Pete Docter Ronaldo Del Carmen

Scénář

:
Pete Docter Ronaldo Del Carmen Meg LeFauve Josh Cooley Amy Poehler Bill Hader

Herci

:
Amy Poehler Phyllis Smith Richard Kind Bill Hader Lewis Black ...
Premiéra: 23. 7. 2015
Distributor: Falcon
Jste na stránce filmu V hlavě. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu V hlavě myslíte! K 9. únoru 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28317 uživatelů. Děkujeme!

Recenze V hlavě


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 65%
  0
  0
  3. 9. 2017
  Brenan88 (46271 bodů)

  Co na tomto animovaném snímku všichni vidí vůbec nechápu. Animace je sice úžasná a barevná,ale na tom se přece nedá založit celý snímek. Samotný nápad je originální a pohled do lidské hlavy baví,ale celkově mě to moc nebavilo a i přesto,že má film jen hodinu a půl,tak jsem se i nudil.

 • 85%
  0
  0
  7. 1. 2018
  Pete69 (22631 bodů)

  Další skvělý počin Pixaru. Po Nemovi a Dory je to další skvělý kousek. Nápad že malé postavičky řídí lidský mozek a perou se o moc a místo u ovládacího pultu každého člověka nadchne děti, ale i dospělé. I když je hlavní hrdinka malá holka, nic to nemění na tom, že jsem si to užil, jako každý jiný skvělý film. Chválím.

 • 85%
  1
  0
  19. 12. 2015
  olga-pu (20055 bodů)

  Nádherný film s krásnou myšlenkou

 • 85%
  1
  0
  10. 5. 2016
  lamps (14924 bodů)

  V hlavě jasně dokazuje, že to lidé od Pixaru mají v hlavě stále naprosto srovnané. Úroveň humoru sice není taková, jak jsme u některých vrcholných pixarovek zvyklí, ale propracovanost a vizuální nápaditost onoho světa uvnitř naší hlavy s přehledem triumfují a vytvářejí originální animovaný zážitek, v němž radost i smutek z postupného objevování jednoho unikátního světa utáhnou vše v podstatě jen na svých bedrech. Plus několik opravdu skvělých fórů (znělka z reklamy, závěrečné titulky...), které naopak na pixarovský vrchol dávají vzpomenout více než jasně. :) Nejlepšími postavičkami pro mě "vedlejšáci" Vztek a Strach :))

 • 85%
  2
  0
  27. 1. 2017
  JosefTomas (8870 bodů)

  Tak jsem si dnes dal tuhle Pixarovku po dlouhé době znovu a stále je ten film ve vrcholné formě. Neskutečně vymazlený set-up uchvacuje v naprosto perfektním vizuálním zpracování mysli, kde se daří srozumitelně prezentovat dlouhodobou paměť, mazání vzpomínek a podobné zapojení veškerého dění mozku. Nemluvě o prezentaci jednotlivých emocí a naprosto ukázkové depky, neboť v tomto případě Pixar hraje tu nejvyšší ligu. Jenže příběh se bohužel i v 90 minutách zrepetetivní až příliš rychle a ani neskutečné nápady kolem to nezachrání. Druhý akt je tak sestaven čistě z toho, že se snažíme dostat z bodu A do bodu B, ale cesta se vždycky příhodně zničí, takže jdeme znovu, jen z jiného bodu. Finální třetí akt ale je ukázková filmařina, jenž zachrání zbytek a spolu s titulkovými scénami se zaryje do paměti nejvíce. Jen jsem čekal, že mě tahle animovaná pecka chytne po letech víc a možná budu pokukovat po vyšším hodnocení, ale i po letech si za těmi 85% stojím, škoda.

 • 70%
  0
  0
  26. 12. 2015
  Schneefee (4279 bodů)

  Dobré, ale čekala jsem to lepší...

 • 85%
  2
  2
  17. 11. 2015
  FilipusMuff (4015 bodů)

  Celkem hezký výtvor. No ale snad je nenapadane dělat nějaký pokračování nebo tak něco.. Konečně zas po dlouhý době nějaký pixar film který neni podobnej dalším X tisícům filmům ve svym žánru jako zbytek letošních animáků..

  • Originalita
  • Vizuál (jako u každýho pixar filmu)
  • To jak vše skončí je jasný od první sekundy.
  • Nelogičnost (např. proč se třeba vůbec stěhovali do jinýho města, /když se mohli ulne vklidu zas přestěhovat zpátky/??!!?)
 • 70%
  2
  0
  2. 1. 2018
  Chimpanzee21 (3858 bodů)

  Já osobně animované filmy až na vyjímky nemusím, proto to hodnotím podle toho co řekne můj bratr (10 let). Zkombinuji své pocity a přídám jeho bylo to dobrý/bylo to na prd ---> z toho vznikne mé hodnocení v %, ale jako podstatný bod animáků beru kouknout jako celá rodina, nebo nedoporučuji koukat vůbec. Proto tento komentář použiji u většiny animáků, jen u opravdových vyjímek hodím něco více obsáhlého.
  Souhrn: Pro děti ideální.

 • 95%
  0
  0
  6. 1. 2016
  rkotvald (3162 bodů)

  Bylo klasické nedělní odpoledne bez náboje, tak jsem na přání své přítelkyně otevřel program kina, uviděl v něm čistou náhodou film "V hlavě", na který jsem se těšil celé léto, zarezervoval lístky a vyrazil. Řeknu vám, to byl teda ale nápad! Čekal jsem obyčejnou pohádku se specifickým humorem. Bylo mi ale dopřáno kvalitního stominutového snímku, u kterého jsem se vůbec nenudil. Je to úžasný nápad s ještě úžasnějším zpracováním.

 • 100%
  0
  0
  30. 11. 2015
  leafroller (2977 bodů)

  Dokonale uchopená geniální myšlenka. Skloubení skutečnosti a fikce funguje asi nejlépe. Tenhle film je tak rodinný, že by se měl rozdávat před vánoci na dvd. Aha, ono se tak už děje. Tak hurá! Děj je průzračný, bez velkých oklik, takže se můžeme dobře soustředit na všechny emoce, o kterých to celé je. Líbila se mi myšlenka jednobarevných emocí dětí, náhledy do různých hlav, ale především citlivý a pozorný pohled na pocity hlavní hrdinky v obtížné chvilce. A i když nejsem holka, podobné věci běžely jednou hlavou snad každýmu. Bavilo mě soustředit se na tok jejích myšlenek, bylo to hodně podobné jako v Mr. Brooksovi. Prostě jsem si ten biják užil.

 • 100%
  0
  0
  14. 3. 2016
  roque (2923 bodů)

  Super animák, na který se dá koukat i několikrát. Nedivím se, že tento film dostal Oscara. :D Fakt si to zasloužil. Opravdu originální nápad na film. Neokoukaný a skvěle udělaný. Animák nejen pro děti, ale podle mého se i dospělý u tohoto filmu dobře pobaví, zasměje.

  • grafika
  • děj
  • 100%
   0
   1
   27. 6. 2018
   nikol125 (2781 bodů)

   Nádherný animovaný film. :)

  • 60%
   0
   0
   10. 1. 2016
   HappyPiere (2773 bodů)

   Nevím jestli jsem to viděl s kontrolou nějaké zlé vlastnosti, ale nechápu, čím je tento film tak skvělý. V realu s emi líbil/v hlavě mi přišlo, že ztrácí.

  • 80%
   0
   0
   22. 3. 2016
   Ombak_Penari (2762 bodů)

   Občas jsem se u toho trochu nudil, protože to patří k té části pixarovské tvorby, která je zaměřená úžeji na dětské publikum a to především díky příběhu malé holčičky a jejích emocí. Ale rozhodně nelze než chválit za originalitu a vtipně převedené dění v duši každého člověka do pohádkového světa. Skvělý nápad. Pár procent hodnocení extra za kočku na posledním záběru v titulkách :)

  • 90%
   0
   0
   26. 7. 2015
   marie-kolarova (2612 bodů)

   Smutek zase není takový kazisvět, jak si o něm myslí Radost a i další emoce v hlavě jedenáctileté holčičky. Snímek ukazuje k čemu je smutek dobrý, aniž by měl ambici ždímat z velkých i malých diváků slzičky anebo se jinak podbízet. Osobně si myslím, že více osloví dospělé než děti, i když pochopitelně je určen pro ně. Někdy ovšem emoce lítají takovou rychlostí, že se menší publikum může v nich trochu ztrácet.

  • 100%
   1
   0
   13. 8. 2015
   harry456 (2437 bodů)

   Jeden z nejlepší animáků , jaké jsem kdy viděl (vedle Lvího krále).

  • 95%
   0
   0
   29. 4. 2019
   Vurhor (2019 bodů)

   Byť to podle plakátu asi příliš nevypadá, tak přesto vězte, že tohle si pravděpodobně víc užijou dospělí než děti. Pro fandy psychologie vyložená lahůdka. Velice chytře napsaný, dojemný a doopravdicky vtipný. A to se jako u animáků zas až tolik nesměju, alespoň ne těm z posledních let... Tak si tak říkám, jaká asi je podoba hlavních hrdinů v mé vlastní mysli. Byly by všechny máničky? ... Spolu s Toy Story 2 a Úžasňákovi nejlepší pixarovka.

  • 95%
   1
   0
   6. 1. 2016
   beseda (1924 bodů)

   Po letech další animák, který mě dostal na kolena (po Mrtvé nevěstě T.B. a Ratatouille). Byl jsem okouzlen scénářem i zpracováním. Je to film, který vás ovlivňuje i poté co opustíte kinosál. Představujete si, jak každý vstřebaný vjem si vytvoří kuličku, která přesně zapadá tam kam má :-) Filmová krása, 95%.

  • 90%
   1
   0
   7. 12. 2015
   wop (1716 bodů)

   Perfektní nápad, bezchybné zpracování, dohromady jedna z nejlepších pixarovek vůbec. Škoda jen několika nelogičností na konci, které ale bijí do očí právě proto, že celý zbytek filmu je do nejmenších podrobností promyšlen.

   • nápad
   • člověk se v tom poznává
   • všechno, co se tam děje, má původ ve skutečných psychických jevech
   • pár drobností, které v žádném skutečném psychickém jevu původ nemají
   • děti to pořádně nepochopí (ale pobaví se)
  • 95%
   0
   0
   17. 12. 2015
   czech-movie (1475 bodů)

   Nádherně propracovaný animák. Dokonalé téma, které bohužel nebylo plně využito. Povídání o životě vývoji a pocitech, prostřednictvím kreslené holčičky později sklouzlo k road-movie, a to je škoda. Jinak krásný počin, který neurazí a potěší.

  • 80%
   0
   0
   4. 3. 2016
   Fxxx (1411 bodů)

   Velmi vydařený animák (jeden z nejlepších), výborné zpracování, úžasná atmosféra. Pro děti to moc není, ale neuškodí. Krásný příběh. Po vizuální stránce klenot.

  • 65%
   0
   0
   17. 4. 2016
   jvempire (1208 bodů)

   Běžný animák dněšní doby s dobrou myšlenkou a pěkným zpracováním. Nenadchne ani neurazí. Animace je na špičkové úrovni. Film je trochu smutný, ale odráží skutečný svět. Pro rodiče: určitě doporučuji sledovat s dětmi, byla by škoda kdyby to braly pouze jako běžnou pohádku.

  • 75%
   0
   0
   25. 1. 2016
   Pajmen (1204 bodů)

   Tohle se dost povedlo. Byl sice risk udělat pro děti takhle "málo veselý" animák, ale o to víc může být výchovný jak pro rodiče, tak právě pro děti. Přijetí filmu nakonec bylo velice dobré, děti film zbožňují a nominace na Oscara vypovídá o úspěchu.

  • 95%
   0
   0
   6. 1. 2016
   Jakub.Selesi (1166 bodů)

   Konečně animák s myšlenkou.

  • 90%
   0
   0
   19. 10. 2015
   davsuch (1057 bodů)

   Je to snad jediný film, který znám, který vytváří dětský příběh na základě vědeckých poznatku. Pixar se tímto filmem dostal do další velmi slibné fáze svého vývoje. Postavičky jsou zábavné, originální a nevšední. Příběh má neskutečné poselství. Prostě nejde nedoporučit.

  • 90%
   0
   0
   12. 11. 2015
   brcolka (1045 bodů)

   Vynikající pixarovka s moc hezkým zamyšlením jak to v hlavě funguje. Myslím že si klucí vyhráli a vyšla z toho super podívaná nejen pro děti.

  • 100%
   0
   0
   18. 8. 2015
   batal (893 bodů)

   libilo, doporucuji

  • 75%
   0
   0
   11. 2. 2016
   majk123 (884 bodů)

   moc hezké ale čekal jsem víc

  • 100%
   0
   0
   17. 8. 2015
   Senn (803 bodů)

   Skutečně velmi povedený animák. Pěkný příběh, jehož průběh se nedá předvídat a moc krásný závěr. Film, u kterého se člověk zasměje i si pobrečí. A navíc je i plný zvratů. Myslím, že v tomto filmu si každý najde nějakou situaci, která se mu stala.

  • 100%
   0
   0
   27. 12. 2019
   sugi (752 bodů)

   … originální nápad , dobře zpracovaný scénář a animace to vše jen podtrhuje ...

  1 2 3 dalsi posledni

  Hodnocení a recenze V hlavě

  81 88 ?
  jak hlasovat?
  • warlock 70%
  • dominik11 100%
  • Miňonka 65%
  • frantisek-navorka 90%
  • pitris83 95%
  • Mrykodaj 80%
  • Reacherjack2016 85%
  • JosefTomas 85%
  • katcha-vikova 95%
  • Panda123 85%
  všechna hodnocení (389)

  V žebříčcích uživatelů

  1. místo z 1 v žebříčku uživatele Pete69
  7. místo z 8 v žebříčku uživatele Safrin
  2. místo z 18 v žebříčku uživatele dobytek
  6. místo z 22 v žebříčku uživatele kajula
  145. místo z 155 v žebříčku uživatele dav.bal
  183. místo z 622 v žebříčku uživatele Mikik4444
  45. místo z 65 v žebříčku uživatele eagles