Temné síly

59%
Temné síly

Ruby jako jedna z mála přežila záhadnou epidemii, která zabila téměř všechny americké děti. Ale nemoc se neobešla bez následků, začínají se u ní nekontrolovatelně projevovat záblesky ničivých superschopností, díky nimž je odvezena do speciálního tábora. Zde jsou nedobrovolně internovány další přeživší děti, u kterých se projevily podobné superschopnosti. Tyto nadpřirozené síly jsou označeny barvami: zelení jsou výjimečně inteligentní, modří ovládají telekinezi, žlutí mají kontrolu nad elektřinou, oranžoví umí číst myšlenky a ovládat paměť a ti nejnebezpečnější, červení, ovládají oheň. Ruby by měla být zařazena mezi oranžové, ale v táboře se jí podaří svou skutečnou sílu utajit a vydává se za poměrně neškodnou zelenou. Poměry v táboře jsou brutální, některé děti postupně mizí a Ruby, které je nyní šestnáct, se rozhodne pro útěk. Na cestě za svobodou se přidává k další skupině přeživších, v jejímž čele stojí charismatický Liam (Harris Dickinson), který se snaží z uprchlíků vytvořit náhradní velkou rodinu a najít pro ni společnou budoucnost. Ale Ruby se bojí po všech svých zklamáních někomu uvěřit. Tím spíše, že i v komunitě uprchlíků se najdou takoví, kteří se nezastaví před ničím. (Cinemart)
Brenan88
Brenan88
47 089 bodů
6
Od snímku jsem nečekal vůbec nic a o to více jsem překvapený jak se mi snímek nakonec líbil. Samozřejmě zde musím zohlednit,že je sníme mířen na puberťáky a tomu i odpovídá romantická linka a zasazení na mladší hrdiny. Popravdě kdyby byl snímek více temný,tak bych se vůbec nezlobil. Příběhově velmi slušné a herecky obstojné. Hlavně tedy Amanda Stenberg,která byla v těch červených šatech úchvatná. Na závěr snad jen,že jsem doufal v uzavřený konec a s takovou nás čeká minimálně další trilogie ke které si už nejspíš cestu nenajdu.
Pete69
Pete69
30 698 bodů
6.5
O filmu jsem nevěděl vůbec nic a velmi slibný začátek mě příjemně naladil. Bohužel s každou minutou se dojem snižoval.. Ne že by to bylo tak hrozné, ale slušný námět mohl být lépe zpracován. Tento film je sci-fi, trošku romantický a postupem času více a více zaměřený na teenagery. Tím neříkám, že je film špatný, ale že není prostě pro mě. Přesto dávám celkově 65%.
martin-mickey-stusak
martin-mickey-stusak
28 581 bodů
7
Další snímek o teenagerech mající superschopnosti. Filmová adaptace je tentokrát založena na sérii románů Alexandry Brackenové pod stejnojmenným názvem. Děj je zasazen do dalšího dystopického světa blízké budoucnosti, ve kterém už v prvních minutách snímku je vidět přísná genderová rasová rovnoprávnost přítomných mladých lidí. Inu, vizuální základ současného filmu. Snímek je zaměřen na konkrétní věkovou skupinu, což znamená, že nic lecjakého očekávat nelze. V podstatě tu už vše bylo jak ve filmech, tak i v televizních seriálech. I přesto se vcelku jedná o přívětivý film. Máme tu postapokalyptickou atmosféru, ve které virová nemoc, známá jako idiopatická adolescentní akutní neurodegenerace, postihuje pouze mladé lidi a děti a vrhá planetu do chaosu. Vir zabije 90% světových dětí. Těch zbylých 10% co přežijí, jsou obdařeny novými schopnostmi a to od zvýšené inteligence, přes telekinezi a manipulaci, až po vrhání blesků. Vláda se jich bojí a tak jsou zavírání v internačních táborech hlídané armádou, kde vládne vcelku přísný režim. Dobrodružný příběh jak vyšitý s motivy známých X-Menů. Scénář jako obvykle má nějaké ty nedostatky, ale jinak se jedná o vcelku zábavný film. Emoční, dramatické i akční scény spolu s vizuálními efekty jsou dobré a i herecké výkony mladých představitelů jsou přijatelné. Samozřejmě nechybí ani romance, která v rámci dospívání kupodivu nevyznívá jako klišé. Zkrátka vše, co je tu k vidění, má ohromný potenciál přesvědčivosti o aspektech snímku, který to v konkurenci silných komiksových filmů nemá jednoduché. Takže jestli se dočkáme filmového pokračování, ukáže čas. Vrátka na konci filmu k tomu otevřená jsou. Film je založen na první knize románové trilogie, čímž se vysvětluje krapet nevýrazný konec. Takže je to jen a pouze na divácích a jejich zájmu.

Dodatečné informace

Původní název:
The Darkest Minds (více)
  • USA Temné síly
  • USA The Darkest Minds
  • USA Darkest Minds
  • USA Darkest Minds : Rébellion
  • USA Mentes poderosas
  • USA The Darkest Minds - Die Überlebenden
  • USA Tmavá myseľ
Premiéra v ČR:
9. 8. 2018
Distributor:
CinemArt
Země původu:
USA
Přístupnost:
12+
Rozpočet:
34 mil. USD
Tržby:
41,14 mil. USD (celosvětově)
Čeština:
Temné síly je dostupný s českými titulky a českým dabingem
Ocenění:
Žádná ocenění

Powered byJustWatch