The Darkest Minds (USA)
« další názvy »
USA USA
105 minut

Žánry

:
Sci-fi, Thriller, Adaptace knižní
Motto: Jestli jsi jeden z nás, přidej se k nám

Obsah

:
Ruby jako jedna z mála přežila záhadnou epidemii, která zabila téměř všechny americké děti. Ale nemoc se neobešla bez následků, začínají se u ní nekontrolovatelně více »« méně

Režie

:
Jennifer Yuh

Scénář

:
Chad Hodge Alexandra Bracken

Herci

:
Bradley Whitford Mandy Moore Amandla Stenberg Gwendoline Christie Harris Dickinson ...

Podívej se na Temné síly online!

Premiéra: 9. 8. 2018
Distributor: Cinemart
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Temné síly. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Temné síly myslíte! K 3. prosinci 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27815 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Temné síly


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 60%
  0
  0
  26. 10. 2018
  Brenan88 (44293 bodů)

  Od snímku jsem nečekal vůbec nic a o to více jsem překvapený jak se mi snímek nakonec líbil. Samozřejmě zde musím zohlednit,že je sníme mířen na puberťáky a tomu i odpovídá romantická linka a zasazení na mladší hrdiny. Popravdě kdyby byl snímek více temný,tak bych se vůbec nezlobil. Příběhově velmi slušné a herecky obstojné. Hlavně tedy Amanda Stenberg,která byla v těch červených šatech úchvatná. Na závěr snad jen,že jsem doufal v uzavřený konec a s takovou nás čeká minimálně další trilogie ke které si už nejspíš cestu nenajdu.

 • 70%
  0
  0
  10. 9. 2019
  martin-mickey-stusak (24183 bodů)

  Další snímek o teenagerech mající superschopnosti. Filmová adaptace je tentokrát založena na sérii románů Alexandry Brackenové pod stejnojmenným názvem. Děj je zasazen do dalšího dystopického světa blízké budoucnosti, ve kterém už v prvních minutách snímku je vidět přísná genderová rasová rovnoprávnost přítomných mladých lidí. Inu, vizuální základ současného filmu. Snímek je zaměřen na konkrétní věkovou skupinu, což znamená, že nic lecjakého očekávat nelze. V podstatě tu už vše bylo jak ve filmech, tak i v televizních seriálech. I přesto se vcelku jedná o přívětivý film. Máme tu postapokalyptickou atmosféru, ve které virová nemoc, známá jako idiopatická adolescentní akutní neurodegenerace, postihuje pouze mladé lidi a děti a vrhá planetu do chaosu. Vir zabije 90% světových dětí. Těch zbylých 10% co přežijí, jsou obdařeny novými schopnostmi a to od zvýšené inteligence, přes telekinezi a manipulaci, až po vrhání blesků. Vláda se jich bojí a tak jsou zavírání v internačních táborech hlídané armádou, kde vládne vcelku přísný režim. Dobrodružný příběh jak vyšitý s motivy známých X-Menů. Scénář jako obvykle má nějaké ty nedostatky, ale jinak se jedná o vcelku zábavný film. Emoční, dramatické i akční scény spolu s vizuálními efekty jsou dobré a i herecké výkony mladých představitelů jsou přijatelné. Samozřejmě nechybí ani romance, která v rámci dospívání kupodivu nevyznívá jako klišé. Zkrátka vše, co je tu k vidění, má ohromný potenciál přesvědčivosti o aspektech snímku, který to v konkurenci silných komiksových filmů nemá jednoduché. Takže jestli se dočkáme filmového pokračování, ukáže čas. Vrátka na konci filmu k tomu otevřená jsou. Film je založen na první knize románové trilogie, čímž se vysvětluje krapet nevýrazný konec. Takže je to jen a pouze na divácích a jejich zájmu.

 • 65%
  0
  0
  20. 10. 2019
  Pete69 (17161 bodů)

  O filmu jsem nevěděl vůbec nic a velmi slibný začátek mě příjemně naladil. Bohužel s každou minutou se dojem snižoval.. Ne že by to bylo tak hrozné, ale slušný námět mohl být lépe zpracován. Tento film je sci-fi, trošku romantický a postupem času více a více zaměřený na teenagery. Tím neříkám, že je film špatný, ale že není prostě pro mě. Přesto dávám celkově 65%.

 • 95%
  0
  0
  19. 11. 2018
  Rabadi (2257 bodů)

  Bomba! Zprvu jsem od filmu moc nečekala, ale je to skvělé sci-fi a i když trochu pubertálně romantické, moc se mi nakonec líbil. Herečka v hlavní roli je nadaná a ještě o ní uslyšíme. Film je pohybuje mezi filmy Stmívání, Hrdinové nebo Divergence. Stojí za vidění.

Hodnocení a recenze Temné síly

62 45 ?
jak hlasovat?
 • zdenka-lokajova 100%
 • lenka-fojtova 45%
 • Pete69 65%
 • martin-mickey-stusak 70%
 • Sany51 60%
 • Drixis 75%
 • Mikik4444 80%
 • dav.bal 65%
 • misalege 70%
 • jiri-cisar 90%
všechna hodnocení (38)